Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 
přípravek na posílení imunity 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Zdravím. Chci se zeptat, když je DM1 autoimunitní onemocnění, může diabetik užívat přípravek na posílení imunity aniž by mu to uškodilo? V lékárně mi neporadili a ne na všech letáčcích je o tom zmínka. Jelikož jsou tyto doplňky stravy volně k prodeji, lékař se k tomu nevyjadřuje. Díky.

stř 13. čer 2012 10:55:41

Odpovědět s citací
Ja dlouhodobe uzivam na radu lekare GS Imunostim a Preventan Akut... podle me stejne neni co zkazit, betabunky uz jsou asi stejne v hajzlu, tak co :)) (fundovanej nazor bych si ale taky poslechl :)

stř 13. čer 2012 11:32:52
Odpovědět s citací
Měla bych obavu, aby ta posílená imunita nenapadla další tkáň nebo orgán. Kloubní chrupavky, játra, střevo... možností je mnoho.

stř 13. čer 2012 12:27:12

Odpovědět s citací
tak ale léky na posílení imunity se berou, když je slabá, ne? takže by se mohla vrátit do normálu a to snad neni špatný... - jen takový moje laický úvahy (možná naivní) :)

stř 13. čer 2012 12:57:27
Odpovědět s citací
Imunitní systém má několik složek, v případě diabetiků 1. typu jsou primárně přehnaně aktivní (tedy rozhodně ne slabé) B-lymfocyty.
Takže kdybych chtěla mermomocí posilovat imunitu třeba kvůli častým virózám, napřed bych si každopádně zjistila, které složky imunitního systému mají být posíleny těmi léky, a jaký je mechanismus vzniku dalších autoimunitních nemocí...
A to i v případ,ě že léčbu doporučil odborník. pro jistotu. Protože když tady občas čtu, jaký mají názor někteří lékaři například na očkování proti chřipce (což taky souvisí s imunitou), tak mně vstávají zbytky vlasů hrůzou.

stř 13. čer 2012 16:21:09

Odpovědět s citací
Uff, to si nejsem jistej, jestli je v mych silach... ano, mam problem s castyma virozama... od ty doby, co se kazdodenne cpu vyse zminenyma volne prodejnyma lekama je to zatim dobry...

stř 13. čer 2012 16:56:14

Odpovědět s citací
Preventan Akut: "Klinické studie potvrdily nárůst sekrečního IgA o 60 % při užívání Preventanu? Akut. Výskyt IgA na sliznicích je důležitý,protože brání průniku virů a bakterií do organizmu."

GS Imunostim: "Obsahují tzv. bakteriální lyzáty, neškodné částečky bakterií, které patří mezi nejčastější původce infekcí horních cest dýchacích."

stř 13. čer 2012 16:59:45

Odpovědět s citací
A nestras, nekteri z nas jsou dost uzkostny! :)

stř 13. čer 2012 17:00:40
Odpovědět s citací
Mne obvodna lekarka kazdy rok doporucuje zaockovanie proti chripke,parkrat som sa dal nalakat,ale vyrazny rozdiel v posilneni imunity som nevidel,dokonca jeden krat to bolo obracene,ze ked som bol ockovany,tak chripka prepukla a na druhy rok ked som nebol okovany,tak chripka nebola :) .... takze lieky na imunitu v pohode,nemalo by to velmi uskodit :) jednoznance musim povedat,ze za tie peniaze na doplnky je lepsie nakupit kvalitnu zeleninu a ovocie,kazde telo si to rozhodne zasluzi....ista MUDr.Kristine Nolfi hovori,ze kazdy den by malo byt zastupenie ov a zel voci varenemu jedlu v pomere 6 : 1 ...a myslim ze sa velmi nesekla

stř 13. čer 2012 19:53:00
Odpovědět s citací
Siegfriede, kdybys nebyl diabetik, tak bych Ti jednoznačně poradila namazat si každý den krajíc chleba medem. Od té doby, co jsem si na tohle zvykla - a už je to pěkných pár pátků (= let :-) ), nevím, co jsou to virózy, chřipka, záněty průdušek - občas mě přepadne jenom obyčejná rýma. V medu je totiž plno všelijakých sajrajtů, které posilují imunitu :-)
Bohužel nejsem imunolog a nevím, zda se v nějakých klinických studiích vůbec dá testovat aktivita B-lymfocytů a zda se u volně prodejných přípravků na posílení imunity testuje. Myslím si, že by to bylo dost složité, kdežto stanovit hladiny imunoglobulinů (např. IgA) je snadné. Stimulace produkce imunoglobulinů není potřeba se bát, ty vlastní organismus nepoškodí. Jestli bakteriální lyzáty aktivují B-lymfocyty taky nevím.
Dítěti bych podobné přípravky raději nedávala. Preferuju očkování proti chřipce, které je specifické - a ostatní virózy často s chřipkou zaměňované (o čemž asi také píše Kanister) riskujeme... U dospělých je možná méně časté přidružení dalších autoimunitních nemocí k DM1, ale pokud vím, tak například Chroustalce přibyla k DM1 v dosplělém věku ještě celiakie a Ty jsi zde asi nezažil jistou Martenu, která měla napřed DM1 a potom SLE, což je nemoc, při které imunitní systém napadne řadu orgánů současně.
Byla tu kdysi debata i o tom, že nemocný s DM1 by měl být nejen pod dohledem diabetologa kvůli dávkování inzulínu atd., ale také by měl mít k dispozici konzultace s imunology a na DM1 by měl náš zdravotnický systém pohlížet komlexněji, nejen jako na metabolickou nemoc, ale primárně jako na poruchu imunity. pak bychom si tu nemuseli amatérsky radit (ber mě s rezervou) a netápali...

čtv 14. čer 2012 9:35:11
Odpovědět s citací
Kanistře, taky se přimlouvám za nákup čerstvé zeleniny, i když poměr 6:1 - syrové: vařené mi přijde dost divoký - vím o případech, kdy podobná dieta poškodila žaludek.
Všeobecně se ale dá říct, že většina lidí má čerstvé syrové stravy málo.

čtv 14. čer 2012 9:39:24

Odpovědět s citací
Diky moc Pavlo za informace. S tim medem to nevidim az tak nerealne, par gramu preziju, ale spis v caji, na chlebu mi to nechutnaaaaa :)

čtv 14. čer 2012 11:36:34

Odpovědět s citací
Ale na detskom Preventane je uvedene, ze sa nedoporucuje , vzhladom ku stimulacii obranyschopnosti, u osob po transplantacii. Tiez na echinacei, ze je nevhodna pre diabetikov. Pavla to dobre zhrnula. Do toho vsetkeho este vstupuju ine zlozky imunity. Ja by som to DM1 detom urcite nedavala, aspon v pripade surodencov, kde je zvysena pravdepodobnost genetickeho predpokladu DM1. Ziadne imunostimulacne pripravky. A mozno ani nedia...Syn (este nedia) bral imunostimulativa, ked bol maly, pretoze mal prave velmi nizke hodnoty sliznicnych protilatok. Plus same alergicke zapaly priedusiek, ktore sa museli liecit inhalacnymi kortikoidami. A vyvolalo sa to paradoxne pobytom pri mori v kojeneckom veku. No chceli sme pre dieta to najlepsie, moderni rodicia....Urcite mu to nepomohlo.....To som si neskoro spomenula, ako moja babicka tvrdila, ze do 3 rokov sa s detmi nema trajdat po svete...ooo
Siegfried, a tebe robili testy na IgA?

čtv 14. čer 2012 18:40:38

Odpovědět s citací
Ne

čtv 14. čer 2012 19:00:04

Odpovědět s citací
Siegfried: s medem do čaje raději ne, pokud med projde teplotou přes 40 stupňů tak se zlikvidují veškeré dobré látky v medu obsažené. Jo a když med tak určitě od včelaře, to co prodávají v supermarketech pod názvem med, nemá s medem nic společného.

čtv 14. čer 2012 19:53:28

Odpovědět s citací
40 stupnu, jo? Ja myslel, ze je ta hranice vys...

čtv 14. čer 2012 19:59:58
Odpovědět s citací
Marek š ma naprostu pravdu,tiez to tak vnimam....neviem cim to je,ale ja si typ medu vyberam akosi intuiciou (a vedomostami) no a vychadza mi to,to znamena,ze ten med ktory si zvolim mi pomaha,ale ten ktory nechcem,tak ked ho co i len ochutnam,lebo ho uziva rodina a je po ruke,tak mi roby zle....ja pouzivam "kvetovy kremovy med" od vcelara od Košic (aj ked v dedine mame asi 8-mich vcelarov) natrem ho na chleba,teraz uz bez masla,lebo maslo je vraj este horsie ako bravcva mast a tu ja nemusim aj ked jej mame doma 4 vedra :) (samozrejme si pripichnem trochu inzulin,podla mnozstva chlea a medu) a je to lahodka a citim sa potom velmi dobre,len to nesmie byt pricasto samoška...vsetko z mierou,boli dlhe roky ked som sa medu bal,ale uz je to ok ,5x do roka trochu toho spravneho medu na chleba ci do vlociek moze imunitu iba posilnit

čtv 14. čer 2012 20:24:29

Odpovědět s citací
Ja sem si delal pampeliskovej med ze trtinovyho cukru... byl lahodnej v bylinkovych cajich (materidouska!), ale jestli obsahoval nejaky latky na posileni imunity netusim

čtv 14. čer 2012 20:41:25
Odpovědět s citací
Čas od času nějaké přípravky užívám,jako je Preventan(asi 2x)nebo výtažek z hlívy-4 měsíce.Je fakt,že hlíva měla pozitivní účinky přes zimu a jaro.Ale teď jsme přešli na slivovicu s medem.Pro zájemce-0,5l slivovice+0,5kg medu smíchat a nechat 3 měsíce,každý den to ve flašce promíchat.Pak každé ráno malou štamprlu.Moje partnerka dělá učitelku v MŠ a poprvé letos je v pohodě.Já ostatně taky

pát 15. čer 2012 7:06:40

Odpovědět s citací
Pravý med dokáží vyrobit pouze včely, to co sis Sigfriede udělal byly vylouhovaný pampelišky s cukrem (jedno jestli řepným a nebo třtinovým) :-))

pát 15. čer 2012 8:21:17
Odpovědět s citací
Ono by se tomu mělo říkat pampeliškový sirup.

pát 15. čer 2012 8:23:07

Odpovědět s citací
:) Ok ok :)

Jinak to s tim panákem každý ráno je celkem vtipný, nestěžovali si v MŠ, že z pani učitelky táhne chlast už od rána? :) Měl bych z toho strach :)

pát 15. čer 2012 14:10:31
Odpovědět s citací
malá štamprla?A vlastně ještě méně když je to 1:1 s medem?Takže-nic netáhne,zvlášť po hodině

pát 15. čer 2012 15:35:57

Odpovědět s citací
Místo přípravků by bylo dobré zjistit příčinu onemocnění imunity. Já jsem po diagnostice z kapky krve (můžu doporučit - http://www.irisdiagnosis.cz/) zjistil že příčiny je v životasprávě a taky mi nalezli zlatého stafilokoka (zase doktorka nic nenašla) vhodnou kombinací potravinových doplňků lze imunitu zvýšit, ale to už bych rozebíral spíš s doktorkou

pát 16. říj 2015 8:40:09
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]