Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
školka a nemoci 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Ráda bych se dozvěděla, jaké máte maminky zkušenoszi: Barunka na podzim nastoupí do školky a vím od kamarádek, že jejich děti po nástupu do školky povětšinou začaly marodit. Vím, že některé maminky na to kašlou a dávají do školky nastydlé děti. Bývají vaše děti nemocné, když chodí do školky ? Naše holka ještě nebyla nemocná ( nepočítám dia), tak si myslím, jestli nemají diabetici silnější imunitu ? Díky.

čtv 03. dub 2008 18:09:15
Odpovědět s citací
Tak náš Lukášek chodí do školky skoro 2 rokem.Ted je to asi měsíc, tak měl spálovou angínu.Byl pátý,který ji chytil.Do školky chodí 29 dětí z toho 11 dětí mělo sp.angínu a 2 děti streptokoka.Jinak žádnou vážnější nemoc neměl.Ale nepočítám rýmu,kašel, sem- tam chřipka, to je normální nemoc a myslim,že se ji nevyhne žádné dítko.P

čtv 03. dub 2008 18:15:20
Odpovědět s citací
My jsme byli nemocni spis min nez ostatni deti, Tomasek byl jediny z cele skolky kdo
nemel za celou zimu zaludecni chripku.
Ale myslim, ze tim, ze se tady deti davaji do skolky uz po roce nebo tak, tak v tech skolkach nejsou nijak moc nemocne, proste si drive zvyknou na vice lidi/deti a tim i vice bacilu, aniz by byly extreme nemocne. Kdyz jsou deti tri roky doma vystavene temer sterilnimu prostredi, tak je pak ten prechod do skolky vetsi.

pát 04. dub 2008 8:18:48
Odpovědět s citací
Tady se dřív dávaly děti do jeslí někdy už ve třech měsících, běžně ve dvou letech a děti bývaly nemocné hodně. Opravdu si nemyslím, že být tři roky doma by mělo špatný vliv na imunitu dítěte. Zvlášť když chodí normálně mezi lidi.

pát 04. dub 2008 9:12:23
Odpovědět s citací
IMHO v každém věku je přechod dítěte do kolektivu zátěž pro imunitní systém - čím mladší dítě, tím větší zátěž - a dokud imunita zcela nevyzraje (což je až kolem 9 let), tak tam ty nemoci více nebo méně jsou.
Soňa ve školce (na rozdíl od bráchy,který se prokašlal až do 3. třídy) nemocná nebývala, ještě jsem netušila, že je její abnormálně aktivní imunitní systém předzvěstí DMI....

pát 04. dub 2008 10:06:06
Odpovědět s citací
Pavlo já mám také pocit, že imunita spojená s DMI naší holce pomáhá nechytit, co kde lítá. Sice jestě nechodí do školky, ale chodíme do krámu, do divadla, bazénu....a tam jsou také děti. Ne jednou se stalo, že sedíme např. v divadle a za náma kašle dítě. Tak nějak doufám, že by to mohlo být i ve školce, byla by to paráda. Protože ani já ani manžel( bez DMI) jsme nebývali nemocní. Nepočítám děcké nemoci jako jsou např. neštovice...

pát 04. dub 2008 10:55:19
Odpovědět s citací
Taky mam ten pocit. Mozna je to tak, ze je pri DM imunita bud moc dobra (jak jsem psala, my temer nestoname) nebo se zblazni natolik, ze je pak zas uplne nanic.
Co jsem psala o skolkach na roce nebo na trech, to vedecky podlozene nemam, jen mam ten pocit. Kdyz jsme v necelych dvou letech davali Tomaska v Praze do jesli (byli jsme tam na pul roku na stazi), tak mi reditelka rikala, at pocitam s tim, ze bude ze zacatku hodne nemocny. Krome toho, ze mu dvakrat museli sesivat bradu (jednou dokonce v jeslich) nebyl nemocny snad ani jednou. To mel za sebou pul roku ve svedske skolce a tam taky nebyl nijak nemocny, tak max par dnu celkem.

pát 04. dub 2008 11:23:03
Odpovědět s citací
Martin do školky nechodil, jen asi ve třech letech dva měsíce do jeslí a pak až do školy. Nemocný byl vždycky velmi málo, rozhodně míň než všechny děti okolo.

pát 04. dub 2008 11:50:19
Odpovědět s citací
Dcerka chodila do školky bez DM asi 1,5 roku a pak i s diabetem a měla za tu dobu 1 x angínu. Nějakou virózu nebo nevolnost má asi tak 1x v roce nyní je jí 10 let a je jinak zdravější než její o 7 let starší sestra.

pát 04. dub 2008 13:00:10

Odpovědět s citací
Naše Hanča zase byla stále nemocná,už od 1/2 roku,
neustálé angíny,antibiotika brala pomalu každý druhý měsíc,
ve 2 a 1/2 roce ji zjistili boreliózu a to byla na antibiotikách 1/2 roku,
začali jsme jezdit na imunologii,byli ji nasazeny vakcíny.
Když v 7 letech vše přestalo,oddychli jsme si,že už je to za námi,
a v 9 a 1/2 letech DM a následně JIA.
Jinak my nejsme nemocni,ani její dva bráchové nikdy tak nebyli,
prostě si to Hanča vybrala za nás za všechny.

pát 04. dub 2008 18:28:55

Odpovědět s citací
Já jsem také do školky nechodila (byla jsem tam asi 3 týdny, tak se mi tam líbilo). Mezi děti jsem ale chodila (kroužky) a nikdy jsem také nebývala nemocná, nachlazení jako nemoc neberu. Jen jako úplně malá jsem měla oboustranný zápal plic, jinak angínu asi 1x a chřipku 2x. neštovice ani nic ostatního jsem neprodělala:-).

sob 05. dub 2008 8:11:59

Jméno: Eliška
Odpovědět s citací
Nemoci pro nás byly velký problém, našeho raubíře to moc vyčerpávalo a já už nesnesla ho pořád cpát nějakými prášky. Tak jsme na to šli přírodně a zainvestovali jsme do odšťavňovače :) Od té doby jen jedna menší rýmečka, ale jinak je zdravý jako řípa. :) Pokud byste to chtěli zkusit, doporučuji šnekový odšťavňovač od Philipsu, skvěle si poradí s každou zeleninou i ovocem a je zároveň velmi tichý. Detaily najdete tady: http://www.philips.cz/c-m-ho/priprava-pokrmu/tekute-zdravi.html

čtv 20. říj 2016 13:14:13

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Recept spíš vhodný pro dospělého,ale taky má spojitost s MŠ.Manželka tam učí,vždy na podzim-když jsou děti usmrkané,ukašlané a jinak "nachcípané" to od nich úspěšně chytala.Teď už má 2roky pokoj.Začala si nakládat lichořeřišnici,každý den užívá 1lžíci.(lichořeřišnici zalít ve sklenici vodkou,nechat 6-8týdnů vyluhovat,pak scedit).Respiračnía a další zdravotní problémy problémy se jí nechytají-což se nedá říct o jejich kolegyních.

pát 21. říj 2016 6:48:20
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ]