Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
chladící pouzdro na inzulín 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Krásné ráno všem,chtěla bych se ještě jednou zeptat na to chladící pouzdro na inzulin,
Za tři týdny jedem do Chorvatska,tak jestli kdo jste takto jel na dovču jste měli v něm náplně do pera,jestli je to opravdu dobrá věc,jestli se vyplatí si ho koupit,
nevyznáme se v tom,tak nevíme jestli třeba nestačí jen je mít v cestovní lednici,ale tam ta teplota asi není až tak vhodná,

Už jsem se setkala s názorem že mě ho známá vymlouvala,že je to zbytečnost,
jde mě hlavně o tu cestu autem,tak budeme mít apartmán a bude tam lednička,

Pojedem na noc,a teplo v autě rozhodně nebude,ale to člověk zase nemůže vědět až tak jistě že jo,můžeme se z jakéhokoliv důvodu někde po cestě zdržet,takže nechat náplně jen tak v autě by pak nebylo asi dobrý.

Já jsem byla rozhodhnutá že ho objednám,ale když mě pak kamarádka říkala že je to zbytečný tak jsem to neudělala,a fakt ted nevím,
budu moc vděčná když mě napíšete vaše rady a zkušenosti s tím pouzdrem.

stř 15. črc 2009 8:06:04
Odpovědět s citací
My jsme místo chladicího pouzdra koupili termobox, obvykle při cestě potřebujeme chladit i něco dalšího, třeba nějaké jídlo. Pouzdra Frio máme, protože jsme je dostali, takže při cestě k moři jsme je použili, ale těch 600 Kč bych za ně určitě nedala. Ledaže bych se pohybovala delší dobu někde, kde je extrémní vedro a žádná možnost využití lednice, ale to zřejmě nebude váš případ. Cesta autem, ve kterém vydržíte vy, nezničí ani inzulín. Jen nesmíte nechat pera třeba za okýnkem ve stojícím autě na sluníčku.

stř 15. črc 2009 8:29:57
Odpovědět s citací
Vlastnime Frio a v lete ho celkem casto pouzivame :-).

stř 15. črc 2009 8:47:52

Odpovědět s citací
Janah, to je vec "osobni" potreby. Nekdo ho pouziva nekdo ne. Lida ma samozrejme pravdu v tom, ze ta cesta autem ho neznici, i v zime je v byte 23 a vice st douhodobe a pera funguji....
Nam se to pouzdro osvedcilo mnohokrat, i kdyz jsme meli na dovolene lednici na pokoji. Ted ho taky bereme venku, a kdyz nevim, kdy se vratime domu, tak beru i nocni inz sebou. Ja k tomu pristupuji tak, ze se mi nechce hlidat jeste i tu tasku s perem, jestli neni nekde na slunicku..odpada mi jeden problem. Ale ja mam 2 aktivni male deti :-)

stř 15. črc 2009 8:59:50
Odpovědět s citací
Je to určitě věc názoru a taky zvyku. Ale já jsem to brala tak, že tašku s inzulínem musím hlídat jako oko v hlavě, takže ji stejně nemůžu nechat někde povalovat. Ani na sluníčku, ani ve stínu.

Pozdro Frio je docela fajn, ale mě prostě připadá předražené.

stř 15. črc 2009 9:07:17

Odpovědět s citací
Ja bych se nerada chytala za slovicka, ak jsem se nekoho dotkla, tak mne to mrzi...co se tyce ceny Fria, neumim odhadnout jesli je to drahe nebo ne protoze nevim, jak se dela chladici napln, ale ocekavala bych, ze to neni neco extra levneho jelikoz to potrebuje mit atesty protoze se to pouziva pro de facto bioucely (uskladneni leku, samotny obal atd).

stř 15. črc 2009 13:19:20
Odpovědět s citací
Proč dotkla? Vždyť jsi nic urážlivého nenapsala.

Taková chladicí hmota se asi používá i k jiným účelům než jen do těch obalů na pera a mám (laický) dojem, že je to něco podobně složitého jako třeba náplň do moderních dámských vložek nebo do plínek. Dokonce, když nad tím přemýšlím, něco podobného by to opravdu mohlo být. Vtip je přece v tom, že náplň nasaje hodně studené vody a pak se pomalu odpařuje a tím ochlazuje své okolí.
A pro rozhodování, jestli pomůcku za 600 kč koupit nebo nekoupit vycházím zase z toho, že jsme se léta obešli bez chladicího pouzdra a nikdy jsme neměli sebemenší problém s trvanlivostí inzulínu v perech.

stř 15. črc 2009 13:48:50
Odpovědět s citací
Předražené je to pouzdro nechutně, protože nejde o nic jiného než o prošívaný pytlík naplněný prachobyčejným silikagelem. (Malé papírové sáčky se silikagelem se ve výrobě dávají např. do bot nebo do kabelek.) Na druhou stranu je ale úžasně praktické alespoň pro inzulínovou pumpu. Chodit bez něj k vodě už si nedokážu představit. Používáme ho už třetí léto, přestože jeho životnost údajně není neomezená.

stř 15. črc 2009 13:50:23
Odpovědět s citací
My jsme si na cesty koupili autoledničku, co se napájí elektrikou ze zásuvky autozapalovače. Vezeme v tom i jogurty, sýry a ostatní věci na jídlo cestou, abychom nebyli vázáni na sortiment u pumpy a nezdržovali se sjížděním z dálnice někde k supermarketu. Dávat inzulín do termoboxu, kde jsou ty mražené sáčky jsem se bála, protože by se na počátku mohlo stát, že tam bude větší zima. Frio pouzdro jsme měli jedou půjčené, ale radši jsem se přiklonila k variantě lednice, sice o něco dražší, ale víceúčelová, alespoň pro nás.

stř 15. črc 2009 15:21:36

Odpovědět s citací
Děkuju za rady,ale mě nejde ani tak o to jak uchovat inzulin v peru,já jsem hlavně chtěla vědět jak převést náhradní ampulky inzulinu,jestli na něho koupit to pouzdro či ne,ledničku do auta máme ale jen tu na náplně a to mě právě taky přišlo rizikové že by to tam mohlo v prvních chvílích zmrznout,
pak jsem přemýšlela takové to pouzdro co je pro miminka na flašky,ale v tom to vydrží chladné jen chvíli,

inzulin v peru vím že při pokojové teplotě je vpořádku,a v autě nijak vedro či zima nebude,takže to by mělo být o.k

Lednička do zásuvky určitě není špatná věc,ale to zase děti mají na cestu dvd do auta a to mají zapojené právě v tý zásuvce,

děkuji moc všem za rady,Jana

stř 15. črc 2009 16:32:57
Odpovědět s citací
Možná ten dotaz obrátím naruby, tedy kam určitě ne:
- NE do cestovního zavazadla do letadla (kde může zmrznout), v příručním v kabině je to OK.
- NE do sluncem rozpáleného auta (tam se přehřeje), v klimatizovaném autě je to OK (nové škodovky mají dvě klimatizované přihrádky, pod palubní deskou a mezi přeními sedačkami), druhá auto-zásuvka 12V bývá někdy i v prostoru kufru
- NE ve stanu nebo v apartmánu bez klimatizace (tam jedině v chladničce, NE v mrazničce)

stř 15. črc 2009 21:19:58

Odpovědět s citací
Dobrý den,klimatizaci v autě máme,klimatizovanou přihrádku také,vůbec nás nenapadla ta varianta dát ho do té přihrádky,myslíte že je to tedy možné?

V apartmánu klimatizace není ale lednička ano,jde nám hlavně jen o tu cestu,
Děkuji.

čtv 16. črc 2009 6:42:56
Odpovědět s citací
To je určitě možné a je to dobrý nápad. Navíc za cestu přes noc by se náhradní inzulín určitě nezkazil ani v prostoru auta.

čtv 16. črc 2009 8:28:59

Odpovědět s citací
Pokud je v tom jenom silkagel, tak je to drahe. Koukali jsme s muzem vcera, a zadne udaje nebyly o naplni uvedene. Myslela jsem, ze je to neco na bazi PHEMA a PMMA, to jest to co psala Lida (pleny a pod, nebo i kontkatni cocky).
Pokud jde jenom o prevoz naplne, tak co psali ostatni je urcite dostatecne. Pro mne osobne je jina vec, kdyz musim brat pera sebou na velke hriste nebo do zoo na cely den a sviti slunicko, nebo i k mori na tu hodku (jak psala Pavla). Na slunicku muze byt i u nas 40 stup kdyz je vedro a to urcite tomu inz v peru v tasce neprospiva. Tod moje vychozi body proc tu napln pouzivat, ulehcit si zivot, kdyz je ta moznost. Nam jedna napln zatim vydrzi i 6 tydnu, nocni inzulin i dele. V zime, kdyz to bylo jenom doma na stole, tak po 4 tydnech inz uz dobre nefungoval a obcas byly z toho problemy. Ted jak je to porad v lednici, je to v pohode.
Ale urcite to jde i bez pouzdra :-), jenom musi clovek s moznou denaturaci proteinu pocitat.

čtv 16. črc 2009 9:15:21
Odpovědět s citací
Ona je taky pravda, že malé děti mají inzulín podstatně déle než velké děti nebo dospělí. Když byl Martin takhle malý, tak jsme měli nejdřív stříkačky a pak nějakou dobu dětská pera s poloviční náplní. Ale ta už se dneska nevyrábí, takže pak je jedna ampule v peru opravdu hodně dlouho a je potřeba na to myslet.

čtv 16. črc 2009 9:32:00

Odpovědět s citací
Před pár dny jsme se vrátili právě z Chorvatska.Na inzulíny jsme měli cestovní ledničku.V apartmánech byla lednička také,takže vše OK.
Cestovali jsme také na noc,nikde žádný problém nebyl.Jsme na pumpě,bazály jsem nechala stále stejné.Anetka byla ve vodě odpojená a napojovala se po chvilkách,když byla na břehu.Zvládla to.Hypo neměla ani jednou,měřila se častěji.Jen jednou jsem byla nucena řešit HI,po dětském mejdanu.

čtv 16. črc 2009 16:32:31

Odpovědět s citací
Můžu prosím vědět jakou ledničku,,na náplně nebo do zásuvky,děkuji

čtv 16. črc 2009 19:02:26
Odpovědět s citací
Chladící box je za asi 500 Kč (+ je potřeba mít chladící náplně),
malá elektrická chladící lednička s duálním napájením 12V/230V se dá sehnat i pod 1000 Kč.

čtv 16. črc 2009 23:03:51

Odpovědět s citací
Kombinujeme na tak dlouhe cesty elektrickou lednici, do ktere dam na dno chladici naplne. Podle nasich zkusenosti to elektricka lednice dlouhodobe intenzivne nevychladi, aby tam bylo 10 stupnu. Spise jenom udrzuje nizsi teplotu nez okoli. Na prevoz inz pres noc to ovsem urcite stacit bude.

úte 21. črc 2009 8:37:25

Odpovědět s citací
Blíží se nám zase dovolené :-) našel jsem docela slušné chladící pouzdro na pera i inzulín, podmínkou je však 1 x za den lednička s mrazákem :-)

http://obchod.mte.cz/chladici-pouzdro-na-inzulin-p616

stř 07. kvě 2014 15:33:46

Odpovědět s citací
Neměl by někdo, prosím, na pujčení chladící pouzdro ? :) potřebuji převézt vakcínu a nechci ho kvůli jedné cestě kupovat, děkuji :)

čtv 14. kvě 2015 12:11:28

Odpovědět s citací
Ahoj, je to ještě aktuální? Pouzdro máme, půjčit na týden mohu. Jsme z Prahy, předání buď na Zličíně nebo v Záběhlicích. Ale na léto je stejně asi lepší si nějaké pořídit :-)).

úte 19. kvě 2015 7:53:35

Jméno: jana
Odpovědět s citací
dobrý den,chtěla bych moc poprosit,je to 14 dní,co dceři diagnistikovali DM1,je tu nějaká maminka,co má malé dítě na inzulínu a jak to mají s cestováním??byli jsme zvyklí jezdit do Chorvatska na dovolenou,letos si asi netroufnu,bojím se,je to krátce,zatím bojujeme,cukr lítá,dvakrát už měla hypo za tu dobu,tak jak zvládají pobyt u moře vaše děti???kam schováváte pero,když jste na pláži a jak se tam děti stravují??děkuji moc Jana

stř 10. čer 2015 10:49:36

Odpovědět s citací
skus najst na facebooku maminy malych diabetikov, su tam dost aktivne..
Neviem, ako je tvoje dieta stare, ale mna by ani vo sne nenapadlo cestovat s nou par mesiacov po zachyte tak daleko. So synom sme boli 9 mesiacov po zachyte v Turecku, ale to mu uz bolo 6,5 roku. Na plazi je to uplne ine, viac pohybu, vyssia citlivost, mensie davky inzulinu...osobne by som to nedoporucovala.

stř 10. čer 2015 15:59:42

Odpovědět s citací
dceři je 10 let,letos asi nikam nepojede,ptala jsem se dr,ta řekla,že jet můžeme,ale já se bojím s ní odjet za hranice

stř 10. čer 2015 18:10:48

Odpovědět s citací
Janak,
také dcera DM1 dostala v 10 letech, ale to už je v poho, to je dost velká.
Ale jestli máš strach, tak letos moře vynech, zkus někam jet tady u nás, a zkusit jak to je o dovolené někde u vody. Stravujeme se normálně jako zdraví lidé, akorát po začátku jsme všude vozili naši malou váhu, musíš se naučit počítat v.j, pak už dovedete odhadovat.
Pero jsme dávali do chladícího pouzdra, inzulíny měli v lednici.
Jak píše Daku, je víc pohybu, vyšší citlivost na inzulín, takže se dávky snižují.
My jsme měli po začátku nádhernou remisi, takže málo inzulínu a s jídlem také nebyli problémy.

stř 10. čer 2015 18:37:41

Odpovědět s citací
děkuji moc za radu,letos bude rozumné zůstat doma a vyzkoušet to u nás doma v aquaparku,jak to bude snášet horka atd.,vj už ovládáme s tím problém nemáme,ale zatím cukr lítá za těch 14 dní jsme měli už tři hypa...,ruzena,vy jste byli s dcerou u moře??po jaké době od záchytu a popřípadně kde a jak jste to zvládli?,děkuji

stř 10. čer 2015 19:43:04

Odpovědět s citací
Tak my k moři zase každý rok nejezdíme, můj muž zrovna moře nemusí, a dcera je velice sportovní člověk,
takže byli spíše aktivní dovolené, ještě ke všemu se nám po záchytu diabetu přidala další autoimunitní nemoc, tak se vše dost komplikovalo, ale hraje závodně basket a ten zkusila hned měsíc po záchytu diabetu a zvládla i soustředění.
U moře jsme byli po třech letech, ale to, né, že bychom se báli.
S DM1 i s JIA žije jako úplně normální holka.

stř 10. čer 2015 21:18:49

Odpovědět s citací
děkuji za odpověd a zvládli jste to v pohodě u moře?kolik je nyní dceři?už jsem slyšela i z okolí,že s DM1 normálně lidi sportují,tak vám přeji hodně štěstí dál :),mě se zdá,že dcera to zvládá zatím líp jak já :)

čtv 11. čer 2015 8:06:21

Odpovědět s citací
Jana, nie je problem ist k moru. Je tu hodne starsich vlakien, ktore to rozoberali. I cestu autom a chladenie inzulinu, i lietadlom, i do kempov v Chorvatsku.. a podobne. Vsetci to urcite zvladli skvele..
Chodime k moru skoro kazdy rok, teda prevazne k Baltu. Ono je to i o tom, aby ste si to uzili pri tom mori, a nie sa stale stresovali co s glykemiami a davkami atd, pretoze to este nemate viac zautomatizovane...:-). je dobre vediet, kolko pridat jedla pri aktivite na slnku, i samozrejme v aquaparku (tam mame skusenost, ze je potrebne dojedat zvlast, ked ste na perach).
Myslim, ze to zvladnete super :-).
Sport - nie je problem, pokial si najdes a vypracujes rezim, ktory vyhovuje...ziadna aktivita ti v podstate nesmie skodit ...su diabetici sportovci, ktori sa ucastnia i olympiady ..

čtv 11. čer 2015 9:37:35

Odpovědět s citací
děkuji,dneska jdeme prvně do dia poradny tady u nás v nemocnici,tak jsem zvědavá,my jezdíme autem do chorvatska stravujeme se naším jídlem,ale letos to asi opravdu pokoušet nebudeme,glymči nestálé a myslím,že by byla dovolená spíš stresová jak pohodová letos..Daku jak máte staré dítě s DM 1?a máte pera nebo pumpu?děkuji

čtv 11. čer 2015 10:01:39

Odpovědět s citací
syn 12 rokov, DM1 skoro 7, 3 roky pera, 4 roky pumpa...tak nejako mi to vychadza :-), mozno to nie je presne..aktivny sportovec (futbal)

čtv 11. čer 2015 16:32:33

Odpovědět s citací
Janak,
dceři už bude 20let, takže už bude 10 let s diabetem. Pumpu má osmým rokem.
Dcera to také zvládala lépe než já, a přijala to normálně, to já se hroutila, když jsem byla fakt ve stresu, tak mě
konejšila, že jsou horší nemoci.
Když přišla ta druhá nemoc JIA, to už bylo horší, nechtěli, aby hrála basket, a to by ji vzali její obrovskou lásku. Tak jsme ji prostě nechali.

čtv 11. čer 2015 18:27:01

Odpovědět s citací
ty děti jsou opravdu statečnější než my mámy :),JÁ SE VŽDYCKY VYPLÁČU,KDYŽ MĚ NEVIDÍ,PŘECE JEN JE TO ČERTSTVÉ,DNES PRVNĚ V DIA PORADNĚ PRIMÁŘ ŘÍKAL,ŽE JSE DOBŘE KOPENZOVANÉ NA PODZIM BY BYLA REÁLNÁ PUMPA...myslíte,že pumpa je lepší nebo pero??obě máte děti už delší dobu s DM1,jak to změnilo vaše životy???

čtv 11. čer 2015 19:17:33

Odpovědět s citací
ale obě máte děti aktivní sportovce,takže to je super,že to zvládají a mohou s tím žít a nejsou omezované

čtv 11. čer 2015 19:19:51

Odpovědět s citací
Ale su, minimalne 6x do dna meranie, ak su treningy i castejsie, priprava do skoly musi byt planovana a maximalne vyuzity cas, ked je mu dobre, pretoze ked ma hypo alebo naopak hyper, tak nic nie je schopny urobit...nemoze napr. teraz so skolou na 3 dni pod stan, pretoze tam idu deti s vlastnym jedlom, absolutne nepravidelny rezim. Maju planovanu len jednu spolocnu veceru..este nie je pripraveny na to, aby si to takto riadil uplne sam...inak myslim, ze je to skvely napad...
NAse zivoty? Ja si to uz moc nepamatam, ako to bolo pred tym :-), uz je to davno, ale pravda je, ze sme lonske leto boli po dlhych rokoch sami s muzom 3 dni. To sme nevytiahli paty z domu :-). Max na diatabore a dcera u babicky. Viac sme to bohuzial casovo nedali...To je umorne. Dalej su umorne nocne vstavania, ked stabilizujes decko, ale tvoj syn uz je velky, tak si urcite spustu veci bude vediet pomaly ohlidat sam...Dalej ho vsade musime doprevadzat, vsetky skoly v prirode, futbalove sustredenia..zatial..
PUmpa alebo pero...to zalezi, komu co vyhovuje. Pri stabilnejsom diabete to ide i na perach, ale urcite je lepsia kompenzacia na pumpe. Ta tiez umoznuje i vacsiu volnost v rezime.

čtv 11. čer 2015 19:52:09

Odpovědět s citací
dcera do školy půjde až v září,takže jsem s ní doma na všechno máme klid,chodíme zatím na vycházky,vážíme,počítáe měříme,kolotoč prostě,dost často se dostává do hypa,zatím to vždy na sobě poznala,takže stačil vypít džusík a bylo to dobré,pomalu se do toho dostáváme,ale někdy jsou to nervy vám řeknu,jojo v noci taky stále vstáváme a budem pro klid,jsem uplný blázen,spávám s ní v posteli,abych jí měla furt pod kontrolou,nejdu sama ani na nákup,prostě jí furt mám u sebe,ten strach o ní je ted silnější než já,jinak dr nám včera říkal,že na dovolenou můžeme jet,ale na konec jsme se shodli,že bude lepší letos dát dovolenou u nás v čr

pát 12. čer 2015 8:25:13

Odpovědět s citací
Janak,
tak dcera, šla do školy hned po 14 dnech po záchytu, 10 dní jsme leželi v nemocnici,
zpátky s basketem jsme začali až tak po měsíci.
A nic si z toho nedělej, že s dcerou spíš, já jsem po začátku s ní také spala, bála jsem se, aby nepadla do hypa,
poslouchala jsem zda dýchá, prostě blázen,
pak jsem zjistila, že to je vše OK, tak jsem ji občas šla v noci změřit, ale ona od začátku každé hypo cítila a vzbudilo ji to, hypo pociťovala už při glykémii 4 a zůstalo to doteď.
Asi nejlepší fakt bude, aby jste tenhle rok jeli na dovolenou tady, vyzkoušeli co, jak s ní bude dělat, asi byste
se v cizině zbytečně stresovali a neužívali jak byste chtěli.

stř 17. čer 2015 7:44:31

Odpovědět s citací
ružena určitě letos nikam nepojedem už jsem se rozhodla,diadr taky říkal,že nejlepší bude vyzkoušet si léto u nás nejdřív a jet třeba až v září,ale kašlu na to letos nikam,dcerka pozná hypo i ve spaní????

sob 20. čer 2015 19:20:39

Odpovědět s citací
to už by se mi v září ani nechtělo jet a ono se to nezblázní jeden rok i U nás bude určitě pěkně :),Byli jsme u nás na koupáku minulý víkend a dcera měla během tří hodin dvakrát hypo

sob 20. čer 2015 20:21:09

Odpovědět s citací
Urcite teraz bude nutne pocitat s tym, ze inzulin, ktroy dodavate, umoznil "odpocinut si zvysnym bunkam" a tie este budu same produkovat inzulin (remisia)..casto dochadza k vyraznemu znizeniu davok po nasadeni liecby inzulinom. My sme mali stav, ked sme z nemocnice odchadzali na davkach okolo 3 jednotiek insulinu na kazde jedlo a po 2 mesiacoch znizovania sme bezali 2 tyzdne len na bazalnom inzuline..Potom sme zase pomaly navysovali a asi po roku remisia skoncila..v tomto obdobi sa musia davky upravovat podla momentalnej potreby organizmu.

Ad bazen ...tam je vzdy uplne ina fyzicka namaha, coz znamena zvysena potreva na prisun sacharidov (energie). (Okrem toho, pokial aplikujete davku do nohy, tak je aj zvysenym pohybom rychlejsia distribucia inzulinu..) V takychto situaciach pumpu jednoducho odpojime a syn je v podstate bez aktualnej dodavky inzulinu. Na perach je to zlozitejsie, ten inzulin je napichnuty v depe, jeho ucinnost nezastavis, takze musis dodavat jedlo ..po niekolkych navstevach uz budes vediet, kolko jej mas dat preventivne dojest. Uricte uvita nejaku tu zmrzlinu naviac alebo nejaku susienku :-). ( Mimochodom, hodne z nas tu ma skusenost, ze prave v letnom obdobi, pri fyzickej aktivite, tvarohove nanuky typu Misa alebo Mroz v podstate ani nezaradujeme do celkoveho poctu vymennych jednotiek, ja to tak pocitam maximalne za 1/3 deklarovaneho obsahu sacharidov). Hypo v preplnenom letnom bazene alebo na tobogane urcite nie je ziadna sranda ..ja razim zasadu - radsej v takychto situaciach byt 'vyssie"..

ned 21. čer 2015 14:15:27

Odpovědět s citací
ano Daku máš pravdu v bazéně byla dvakrát během krátké doby v hypu,takže jsme dokrmovali,sladké džusíky atak a i hodně jsme snižovali dávky inzulínu za poslední týden,protože každý den byla v hypu,stále to vychytáváme ve čtvrtek jdem do dia poradny podruhé tak jsem zvědavá...jinak se držíme pěkně od 5 do 10,kromě toho hypa co má každý den odpoledne a dneska v noci 15.1 vůbec netuším,proč to tak vylétlo :(,ale ráno 4.1

pon 22. čer 2015 12:27:07

Jméno: Dita
Odpovědět s citací
Ahoj Jano, taky mám 10letou dceru, DM1 zjištěna před půl rokem.Letos taky zůstáváme v ČR, glykémie lítá sem a tam,taky s dcerou často v noci spím, abych ji hlídala, prostě řeším momentálně stejné problémy jako ty. Jaké má dnes tvá dcera hodnoty glykémie ? Moje dcera je dneska velmi vysoko, nevím proč. Že by počasí ?

pon 22. čer 2015 19:01:12

Odpovědět s citací
ahoj Dito,odkud jste??nemáte náhodou fb??tam by bylo psaní rychlejší :),Myjsme právě spíš pořád hodně dole s glymčama,ubírám inzulín a stále se drží nízko

stř 24. čer 2015 12:04:27

Odpovědět s citací
Tych 15 bola najskor reakcia na tie hypa. Preto je potreba sa im co najviac vyhybat. Teraz si to este sama ureguluje vlastnou zbytkovou produkciou, ale az skonci remisia, tak je to velmi neprijemne a casto zlosite stahovat kontraregulacne hyper.

Ad pocasia..su take typy (Ruzena urcite potvrdi), ktore reaguju i na pocasie :-). Zvlast ak su citlive i na pohyb, tak ked prsi, tak naviac sedia na zadku :-)

stř 24. čer 2015 13:06:19

Odpovědět s citací
holky jsem z toho jelen,doufám,že časem budu chytřejší ve všem,ona hrozně těžko při hypu jde i na horu,třeba sní dva hroznové cukry nic,pak džusík nic až třeba ještě coca cola ji pak zvedne trochu..chápete to???,dneska v noci ve dvě naměřeno 3.3,ještě že měříme ufff :)

stř 24. čer 2015 13:35:58

Odpovědět s citací
No, je uz velka, takze vetsinou toto riesime minimalne 1 vj naviac, najlepsie kombinovat rychlu glykozu, tak aspon 4 bonbony , coz by ju malo rychlejsie dostat nahoru, a pak nieco "pomalsie" aby ju to pripadne udrzalo, tak nejake pecivo aspon za 0,5vj, pripadne susienka..ale to samozrejme nie je univerzalne a mozno potrebuje este viac dojest..
Na noc je dobre dat tiez nieco pomale...hodne ludi pouziva mlieko, pripadne jogurt, s nizsim GI, takze sa to rozlozi (to napriklad dame ako cast vj prave pri hypach v noci, aby tam clovek nestepoval a nemeral kazde 2h)
Inak, pokial takto klesate s davkami a su stale nizke gly, to znamena, ze Vam asi nastupuje silnejsia remisia (produkuje este svoj inzulin), ako si zvysne bunky odpocinuli po uvodnej terapii (je to naprosto normalny ukaz) a znovu sa pustili este do prace...dlho im to sice nevydrzi, mozno par mesiacov. V tej dobe budu davky urcite hodne kolisat podla toho, ako zrovna budu pracovat.

stř 24. čer 2015 15:19:58

Odpovědět s citací
Samozrejme musite znizovat davky, jak bazal, tak i bolus..

stř 24. čer 2015 15:21:05

Odpovědět s citací
Ak by ste s tym mali problem, urcite poradi pani doktorka na fore.

stř 24. čer 2015 15:21:50

Odpovědět s citací
děkuiji Daku,zítra jdeme do dia poradny,tak jsem zvědavá,co nám na to řekne,ted šla spát s 7.6 dala jsem jí trochu štávy,mám strach,že v noci bude v hypu..

stř 24. čer 2015 21:13:43
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další