Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ] 
i-port injekční port, Insuflon 
Autor Zpráva

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
Chtěla jsem se zeptat jestli s tím nemá někdo zkušenost, neví něco víc než že to existuje. Syn je samá modřina, injekcí se nebojí, ale vpichy na nohách se mu špatně hojí, do břicha si nechat píchat nechce, přece jen by se tím pár injekcí ušetřilo, má dm1 od října v dubnu mu bude 7, zatím jsme ještě v remisi, pumpa nepřipadá zatím v úvahu a nevím jestli by ji přijal.

čtv 14. bře 2013 19:07:31

Odpovědět s citací
.

Naposledy upravil .K. dne úte 02. zář 2014 21:43:28, celkově upraveno 1

čtv 14. bře 2013 22:09:50

Odpovědět s citací
ma spoustu zilek na nohach a casto se mu do ni trefim, jehlicky ted nevim podivam se doma, tuk nema zadny, ale neni ani hubeny, je spis svalnaty, je mu sice sest, ale hraje fotbal a porad je v pohybu
do deti se picha fakt spatne, u me by bylo vic kam pichnout
ma 4 injekce denne, ale svaci a az skonci remise, nevim jestli nebude nutne pripichovat jeste na svacinu:( to uz je tech bodnuti fakt dost
chtela jsem to aspon vyzkouset, ale nikde jsem to nenasla, tak to vypada ze by to clovek musel objednat venku, ale nevim jestli na to nemusi byt recept taky:(

pát 15. bře 2013 7:17:58

Odpovědět s citací
.

Naposledy upravil .K. dne úte 02. zář 2014 21:43:43, celkově upraveno 1

pát 15. bře 2013 7:47:53

Odpovědět s citací
overim jehlicky a jeste to promyslim jestli to stoji za zkousku, syn je hrozna konzerva ( cely tatinek ), tak nerad zkousi neco jineho..
ted jsem mu chtela setrit prsty na ruce a tak jsem se snazila ho premluvit pichnout do prstu u nohy, nedal se:)

jeste mam jednu otazku ohledne mereni, pani doktorka v motole mi rikala ze jako mereni na lacno se bere i mereni pred obedem, porad mi to hlava nebere vzdyt je to 2 hodiny po svacine, jde mi o to, kdyz ctu jake maji byt hodnoty na lacno, to je pro nas pred obedem skoro nemozne

ondra miva hodnoty i kolem 8 pred obedem a kdyz se to snazim stahnout, tak pak ma zase hypo kolem 9 hodiny (je pichan v 7), takze delim svacinu, prvni a druha prestavka, ale jsou to nervy, bud v poledne vys nebo kdyz zvysim davku inzulinu je tam riziko hypa prece jen je ve skole a ostatni deti svaci az druhou prestavku a zapomina na to
nejsem si jista zda ta 8 je prijatelna

pát 15. bře 2013 8:03:18

Odpovědět s citací
Měření na lačno je min 7 hod. po jídle, tedy ráno před snídaní, pokud si to dobře pamatuji.

pát 15. bře 2013 8:07:44

Odpovědět s citací
super takze kdyz ctu v literature doporucena hodnota na lacno tak je to u nas v podstate pouze hodnota rano, protoze mame dop i odp svaciny
diky za rady a hezky den

pát 15. bře 2013 8:13:03

Odpovědět s citací
domuska píše:
super takze kdyz ctu v literature doporucena hodnota na lacno tak je to u nas v podstate pouze hodnota rano, protoze mame dop i odp svaciny
diky za rady a hezky den

Já si myslím, že ANO. Třeba ale poradí ještě někdo.

pát 15. bře 2013 8:15:33

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Domuško,nesnaž se strikně dodržovat nějaké předpisy,úzkostlivým dodržováním "litery zákona" se ti podaří spolehlivě splnit 2kriteria:-spolehlivě mladýho rozhodíš
-chytneš z toho nerva

pát 15. bře 2013 8:17:07

Odpovědět s citací
.

Naposledy upravil .K. dne úte 02. zář 2014 21:44:00, celkově upraveno 1

pát 15. bře 2013 8:51:22

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Bez ohledu, co je to na lačno, při přísné kontrole diabetu třeba u těhotných se samozřejmě myslí hodnoty před hlavními jídly. Ale teorie je hezká věc, praxe je něco jiného. A u dětí to platí dvojnásob. Když se člověk setká s diabetem, měl by se nejdřív naučit tu teorii, aby věděl jaké jsou ideální hodnoty, ke kterým by bylo hezké se dostat a pak najít rozumnou rovnováhu mezi ideálním a možným. Podle mě je ten druhý krok mnohem těžší než ten první.

PS. Hodnota 8 není sice úplně ideální, ale určitě je přijatelná:-)

pát 15. bře 2013 8:56:15

Odpovědět s citací
rano ma 4.8 svacina obdobne a po svacine to stoupa
svacit musi, davam mu 2 VJ, s 2.5 VJ ktere byly doporucene to bylo jeste horsi, ty 2 VJ mu staci
7 rano snidane, po 9 mel nekolikrat ve skole hypo, takze neco musi rychle pojist i o kratne prestavce, pred 10 to doji
12.15 kdyz ma do 6.5 tak je to super, nad 8 zacnu premyslet zda zvysit ranni davku, ale fakt se bojim, mel ve skole uz i 2.1
nekdy vaham nezvysim a dalsi den ma treba 12 a to uz mam jasno:)
mame actrapid a na noc levemir
bazalni davku ma nizsi jen 2.5, rychly davam 3-4-2.5
ma asi 24 kg, jsme na zacatku, v nemocnici mel i 20 jenotek, ted jsme nad 10, jednu dobu mel jen 5 denne, snad nam ta remise jeste chvili vydrzi

pát 15. bře 2013 9:17:28

Odpovědět s citací
Myslím si že máte málo bazálu, ale jistě poradí zkušenější co si to u dětí již prožily.

pát 15. bře 2013 9:23:51

Odpovědět s citací
pani doktorka mi to taky rikala, ale kdyz on ma rano do 5, mam strach aby nemel v noci hypo kdyz nocni zvysim, prece jenom hypo ve dne je jistejsi, treba to tak ma nastavene, prece jenom ma jeste i svoje zbytky inzulinu

pát 15. bře 2013 9:33:58

Odpovědět s citací
Já myslím, že máte moc pěkné hodnoty, já bych do toho nevrtala. 8 opravdu není žádná hrozná hodnota. Rozhodně bych v žádném případě nepřidávala ranní inzulín, když mívá kolem deváté tendenci se propadat.
Pokud jde o ty časy, náš Martin taky míval snídani v 7 a svačinu musel mít rozhodně už v devět, do desíti by určitě nevydržel.

pát 15. bře 2013 9:40:17

Odpovědět s citací
.

Naposledy upravil .K. dne úte 02. zář 2014 21:44:22, celkově upraveno 1

pát 15. bře 2013 10:13:24

Odpovědět s citací
Meraj normalne pred kazdym hlavnym jedlom "na lacno".
Domuska, a co mate za inzuliny? Teda hlavne ten "dlhy".?
Pokial je to inzulatard 1x denne , tak na ten by som v ziadnom pripade nesahla. Ale samozrejme, ten funguje len v noci...
Pri beznej davke mate svacinu rano i na dieta pomerne nizko okolo 5 - to mate o 9 h alebo o 10 h?

Syn na perach jednoducho musel svacit o 9 h, ci chcel alebo nie, presne ako pise Lida. Hold i ked je konzerva, tak si na to musi zvyknut..Delene svaciny su sice z pohladu dospeleho skvela vec, ale je tecchnicky jednoduchsie uhlidat zjedenie jednej svaciny, nez 2. Moja skusenost je taka, ze to vzdy dopadlo s delenou svacinou spatne, syn na to zabudol. Inak musim volat. Okrem toho, pokial kope futbal, tak asi tazko sedi velku prestavku na zadku, to urcite niekde lietaju..aby to dojedol..

Ak sa chces hrat s glykemiou 8 pred obedom , tak ja by som na tvojom mieste zvysila rannu davku inzulinu, a pridala mu do 1 vj k snidani, kludne i pol koblihy za 1vj. Ale obavam sa, ze svacit bude musiet o tej 9 h :-(

pát 15. bře 2013 12:39:43

Odpovědět s citací
mame levemir, pichame v 8 vecer, o vikendu v 9
s tou svacinou mas asi pravdu, zapomina:( vetsinou si pak vzpomene az kdyz jedi ostatni deti v 10, nekdy mu to projde a nekdy se mu udela zle po 9 pri druhe hodine
pozadam asi pani ucitelku aby dohledla na snedeni o male prestavce a na velkou mu dam neco bez sacharidu kdyby zavidel ostatnim jejich svacinky
s tim pridavkem VJ a I u snidane to vyzkousim, je fakt ze puvodne pani doktorka dala svacinu 2,5 a kdyz jsem videla ze se to neutahne, tak jsem to snizila na 2VJ, tak tu pulku prihodim ke snidani
kolem 5 miva v 10 pred svacinou, proste ma tu krivku po snidani plochou, nekdy je i niz a ta svaca s tim pak strasne zamava, kdyby byl na pumpe asi by si dal bolus i ke svacine, to ale u per nejde to uz by bylo fakt moc

pát 15. bře 2013 13:09:35

Odpovědět s citací
A jaký máte rychlý inzulín? Předpokládám, že Actrapid, pak žádný bolus na svačiny nepotřebuje. Naopak, bez svačin to prakticky nejde. Lidi, kteří z různých důvodů svačit nechtějí, musí mít jiný rychlý inzulín, třeba Novorapid (teda doufám, že s tím názvem nekecám). Ale pro dítě je podle mě rozhodně lepší ten Actrapid a svačiny.

pát 15. bře 2013 13:51:53

Odpovědět s citací
actrapid, nechapu ale proc mu to ta svacina tak zvysi

pát 15. bře 2013 13:56:08

Odpovědět s citací
mozna jak ji dam drive vyhnu se obcasnemu hypu a jeste se ta svacina dostane kdyz ma inzulin jeste silu, mozna je to opravdu v tom nacasovani, velka dopoledni prestavka na jidlo je proste pro nas pozde
bude to muset zvladnout o male prestavce za 10 minut, to ma co delat:)

pát 15. bře 2013 14:01:16

Odpovědět s citací
domuska píše:
actrapid, nechapu ale proc mu to ta svacina tak zvysi

Možná by potřeboval Levemir 2x denně, to by nebyl sám. Náš Martin to taky tak měl a docela to vyhovovalo, právě ten oběd to dobře drželo, nebylo to tak háklivé na dodržení času, dalo se i posunout oběd o +-půl hodiny. Ale při tak malém počtu jednotek by to asi chtělo konzultaci s paní doktorkou, protože by to chtělo něco jako přidat 1 UI Levemiru ráno a na vyrovnání 0,5-1 jednotku Actrapidu v poledne ubrat. U takhle malých dávek není na pokusy moc prostor.

pát 15. bře 2013 14:52:56

Odpovědět s citací
Myslim, ze je tam problem i v tom, ze ked svaci az o 10h, tak uz je prevazna cast actrapidu v cudu :-) vstrebana, takze mu to 2 vj zo svaciny uz nepokryje.
Urcite by som poziadala pani ucitelku o dozor, ak to pojde. Inak my sme na telefone, vzdy sa Max zmeral a zavolal mi. Teraz na pumpe este tiez stale vola, ale on je hyperkinetik, tiez kope futbal a staci, ked popobehne viac na TV a je v hype :-). Takze dojedame dost casto i preventivne i za cenu vyssej glykemie pred obedom. Ono si to vzdy nejako sadne :-)

Pokial mate popoludnajsie glykemie a glykemiu pred vecerou v poriadku, tak by som moc do levemiru nesturala. Glykemia 8 pred obedom sa da zvladnut, tak hold dostane viac na snidani a trosku menej na svacu. Pripadne to dozeniete pri obede..

pát 15. bře 2013 15:31:20

Odpovědět s citací
domusko,
nejdříve k tomu píchání, my, když byli na perech, tak dcera také nemohla téměř píchat do nohou, dělaly se ji modřiny a hlavně prý ji to hodně bolelo,
také sportuje, hraje basket a má nejvíce vytrénované nohy, samý sval,
pak zkoušela do břicha a to se nám nejvíce osvědšilo, žádná bolest, žádné vpichy.Také nejdříve nechtěla, brečela, ale jednou to zkusila a bylo hotovo.

A k tomu píchání Actrapidu, jestliže má po snídani plochou křivku, tak to je špatně, měl by být kopeček, já osobně bych dala trochu víc snídaně a když
třeba dát ke svačině zase jenom 1,5Vj.
My jsme měli ke snídani 3-3,5Vj a ke svačině 1,5-2Vj, ale u nás to bylo také trochu jiné, neměli jsme pouštět glykémie pod 5, dokonce pak i pod 6, nevím
jak je to možné, ale dcera už cítila hypo třeba na glykémii 4,4-4,6 a pak nám to dělalo neplechu.
A z glykémie 8 nebuď zoufalá, pro nás to byla vždy sláva. Krásně to napsal Luboš.

pát 15. bře 2013 15:45:25

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Ahoj, oživím toto téma, třeba to ještě někoho bude zajímat..
Před nedávnem nabízel Medtronic pro 10 výherců zdarma 2 zkušební kusy I-port Advance - do soutěže jsem se zapojil a vyhrál jsem. Před chvílí jsem si ho zkusil nastřelit a ozkoušet tak jeho praktické použití.. Takže pokud by měl někdo zájem o nějaké informace ohledně praktických zkušeností s touto zdravotní pomůckou, tak pište dotazy, odpovím..

úte 01. lis 2016 18:36:02

Odpovědět s citací
Tak jak to vypada:)? Je to uzitecne?

pát 04. lis 2016 7:49:51

Odpovědět s citací
Má to svoje klady i zápory.. Ale popravdě, pro mě je těch kladů málo - alespoň teda ve srovnání s tržní cenou..
Výhodou opravdu je, že se člověk jednou nastřelí a má od toho 3 dny pokoj. Asi to bude výhoda i pro podkoží, kde nedochází k tak častým vpichům.. I-port není nijak velký, mám ho na břiše.. Myslím že to je nejvhodnější místo - při vpichu ïnzulínu je dobré na místo opravdu dobře vidět - místo v i-portu pro vpich jehly je dost malé (cca 2 mm) a tak se tam trefit kdyby byl třeba na rameni musí být dost obtížné.. Při vstřiku inzulínu je cejtit lehounký tlak, lehké píchnutí a rozdílná teplota inzulínu vůdči tělu (zajímavé, že mě jsem si toho nikdy nevšiml, když si píchám normálně).. Při koupání náplast drží, nijak nepřekáží.. Dneska bych ho měl sundávat, tak uvidíme, jak to půjde a jak bude vypadat kůže.. Mám malého kluka, pro kterého je moje tělo nejideálnější prolejzačka, takže když mi začne poskakovat po I-portu, je to nepříjemné - lehce bolestivé - na druhou stranu bez vlivu na funkci - takže zařízení asi bude odolné..
Pro mě celkově zajímavá zkušenost - pumpu nemám, senzor jsem měl 1x po dobu 5 dní, takže s něčím takovým zkušeností moc nemám.. Celkově mě ale asi přijde pohodlnější 4x denně si píchnout jehlou.. Kanylu stále trochu cítím - bolestivé to není, ale sem tam to trochu píchne.. Pro pumpaře určitě běžná věc a detail.. Časem bych si asi zvykl,ale..... V případě už více poškozeného podkoží (s tím mám malinko problémy v některých místech na břiše, ale řeším to tak, že se snažím v maximálním možném množství píchat do nohou) bych používání I-portu chápal, jinak pro mě asi zbytečnost - rozhodně za tu cenu..

Obrázek zde (blbá fotka, normálně jako medvěd nevypadám :D) https://goo.gl/photos/ooV92kqizceU5rjW8

pát 04. lis 2016 9:21:43

Odpovědět s citací
diky:)

pát 04. lis 2016 20:02:23

Odpovědět s citací
Ahoj Jimmy, prosím, jen bych se ráda zeptala - on ten I-port Advance nemá žádnou krytku jako třeba kanyla po odpojení infuzního setu u pumpy? Omlouvám se za stupidní dotaz, ale vidím to poprvé v životě :))

U pumpy v podstatě jak bazální pásma, tak bolusy tvoří jeden inzulín, ale do toho I-port Advance se aplikuje jak dlouhodobý, tak i krátkodobý (bolusový) inzulín? Nevadí, že se tam třeba v jednu dobu mohou sejít v tom podkožním depu dva inzulíny současně? Nebo na každý inzulín musí být jeden I-port Advance? To by pak ale znamenalo, že člověk má na sobě dva, což je asi blbost :))

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pát 04. lis 2016 22:02:46

Odpovědět s citací
Ahoj Chroustalko. Je to bez krytky - jen tak jak vidíš na fotce.. Uprostřed to tmavší kolečko je místo pro vpich jehly.. Při vpichu je cítit trochu odpor - jako když propichuješ nějakou gumu.. Před vpichem by se to místo na I-portu mělo dezinfikovat..
Pro oba inzulíny slouží jeden I-port - v návodu bylo akorát napsáno, že pokud se aplikují oba, má se nejdříve aplikovat "rychlý (krátký?)".. Žádnej problém jsem s tím neměl - ale poslední rychlej píchám večer kolem šestý a dlouhej večer v 9..

Ještě přikládám obrázek ze sundávání - opravdu místo po třech dnech bez podráždění - https://goo.gl/photos/iB6A263R57gzAVxA8
A fotku jak vypadá I-port zespoda po odlepení - https://goo.gl/photos/hgbwdMGrRBv1FYMP9

pon 07. lis 2016 6:43:20

Odpovědět s citací
Ahoj Jimmy,

děkuji moc za vysvětlení i ukázku. Ten I-port Advance vypadá zespodu úplně stejně jako kanyla od infuzního setu typu MiniMed Quick-Set. Jediný drobný rozdíl je pouze v tom, že kanyla od infuzního setu má to co zavádíš do těla průchodné (teflonová uzounká hadička), kdežto u I-port Advance ta průchodná teflonová uzounká hadička přechází v gumovou hadičku jakoby bez dírky uprostřed. Proto asi není potřeba krytka, protože ta guma v podstatě asi dokáže nahradit krytku. Jinak ten kulatý lepík okolo hadičky u I-port Advance se mi dle Tvých fotek jeví také úplně stejný jako u kanyl od infuzního setu typu MiniMed Quick-Set :)

Jimmy, jen pro zajímavost - kolik za tuto vychytávku chtějí?

pon 07. lis 2016 11:53:58

Odpovědět s citací
Tak ono to je taky od Medtronicu, tak proč vymýšlet vymyšlené, když se dá velká část použít z něčeho jiného - to je rozumný..
Cena pokud jsem to správně pochopil by měla být cca 2200 Kč/měsíc..

pon 07. lis 2016 12:19:58

Odpovědět s citací
Tak to máš Jimmy pravdu :) Jinak k té ceně - chápu to správně, že to pojišťovna nehradí? Spotřební materiál na pumpu u Medtronicu nestojí na doplatcích opravdu nic. Prostě jednou za čas přijde krabice se spotřebním materiálem k pumpě.

pon 07. lis 2016 12:47:53

Odpovědět s citací
Bavil jsem se o tom s mojí diadr a napsala mi toto: Zatim to neplati pojistovna a I potom to nebude bez doplatku,cena na mesic je 2200.

pon 07. lis 2016 12:51:20

Odpovědět s citací
Jimmy, děkuji moc za informaci. Tak to je docela drahá sranda ;) To ty vpichy perem vyjdou levněji :D

pon 07. lis 2016 12:54:13

Odpovědět s citací
Není to žádná oficiální informace - nikde jsem o tom žádný ceník neviděl, takže třeba to nakonec ještě bude jinak - ale jiný zprávy ohledně toho nemám..
Jak jsem psal v tý mojí "recenzi" - není to špatná myšlenka, určitě se najdou lidi, kterým to může pomoct - pro mě to ale nebylo moc pohodlný a pokud je opravdu cena správná - jehly mě rozhodně vyjdou líp..

pon 07. lis 2016 13:02:41

Odpovědět s citací
No určitě to není špatná myšlenka, spíše mi to přijde jako docela fajn vychytávka a pokud bych se náhodou musela někdy v budoucnu ať už z jakéhokoliv důvodu vrátit na pera (což bych teda nerada, neboť s pumpou je život na inzulínu mnohem snažší), tak bych o této vychytávce, pokud by ji tedy v budoucnu náhodou (obávám se však, že to nehrozí) hradila pojišťovna, uvažovala - neboť určitě šetří podkoží a aplikace inzulínu je tak pohodlnější. Nehledě na to, že na podobnou vychytávku jsem už zvyklá od kanyl z pumpy.

Jimmy měj se fajn a ještě jednou moc děkuji za info :))

pon 07. lis 2016 17:54:25

Odpovědět s citací
Rádo se stalo :)

úte 08. lis 2016 6:46:05
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 38 ]