Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Obstarání aplikace inzulínu u školkového dítěte 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Prosím o radu či názor... Popíšu naši situaci:
Já i manželka odcházíme z domu do zaměstnání před 6 hodinou ráno. Žádný z nás nemá bohužel možnost si vyjednat pozdější hodinu nástupu do práce. Naší prostřední dcerce je 5 a půl roku, záchyt diabetu před rokem a půl. Dokud byla manželka doma na mateřské s naší nejmladší dcerkou, bylo o veškeré hlídání kolem aplikace inzulínu a dávkování jídla postaráno. To se bohužel změnilo nástupem manželky před půl rokem do zaměstnání. Dcerky ráno vypravují do školky prarodiče. Prarodiče, ačkoliv nám velice pomáhají, nechtějí aplikovat dcerce inzulín.

Inzulín ráno aplikuje naše nejstarší 9-letá dcera, samozřejmě pod dohledem babičky, která kontroluje nastavení pera (babička má jen blok v tom píchnutí inzulinu perem). Vím, že to není ideální... Určitě bychom to museli řešit jinak, pokud bychom nevěděli, že nejstarší dcerka nedokáže podle připraveného mustru nastavit pero a aplikovat inzulín - samozřejmě má k dispozici telefon, pokud by se dělo něco mimořádného. Umí na peru nastavit i čtvrtjednotky.
Ve školce před obědem inzulin aplikuje sestřička z pečovatelské služby. Sestřičky se hodně sřídají, o prázdninách, kdy docházely k nám domů, dokonce některé z nich ohledně píchnutí inzulinu "poučovala" naše nejstarší dcerka, např. že pero po vytlačení dávky inzulinu se má ještě několik vteřin podržet vpichnuté, tak jak nás to učili při záchytu v nemocnici.

Včera jsme byli na kontrole v diabetologické poradně. Bohužel prostřední dcerka má glykémii rozkolísanou, není vše úplně ideální, glykovaný hemoglobin má 60. Když na dodaz paní doktorky, jak řešíme ráno aplikaci inzulínu jsem odpověděl po pravdě, dostal jsem řádně vyčiněno, že toto ještě nezažila, aby devítíleté dítě píchalo inzulin.
Tvrdila, jestli si uvědomujem, že dcerka je velice vážně nemocná - což si samozřejmě uvědomujeme od samého začátku.
Při kontrole jsem předložil velký profil měřený o víkendu, kdy jsme byli na zabíjačce. Dcerka si hrála se sestřenicemi doma - zvýšený pohyb. Před svačinkou měla dcerka hypo 2,7,. zas byl oheň na střeše, doktorka tvrdila, že takový profil, kdy jsme byli na zabíjačce se vůbec nepočítá, jako kdybychom ho vůbec nedělali...
Vůbec nevím, co si mám o přístupu a chování paní doktrorky myslet. Naneštěstí jsem do ordinace musel vzít i naši nejstarší dcerku, a ty byla úplně po vyjádřeních paní doktorky zdeptaná, kdy doktorka říkala, to ráno skutečně píchá inzulín tato 6-ti letá holka. Přitom je jí 9 a na 6 skutečně nevypadá.

Paní doktorka nadhazovala, že by bylo nejlepší, kdyby někdo z nás rodičů zůstal trvale doma, ale to si vzhledem k naší životní situaci a třech dětech nemůžeme dovolit. Bohužel už neporadila, jak bychom vyšli v pěti lidech vyšli z jednoho platu...

Paní doktorka nám nikdy nic ohledně organizačních věcí, že je možnost někoho sjednat na aplikování inzulínu, neporadila. Tyto radu jsme získali od praktického dětského lékaře.Popravdě ale po zkušenostech s pečovatelskou službou při aplikování inzulínu věříme víc naší nejstarší dcerce, takže ráno nemáme pečovatelskou službu sjednánu.

Jak řešíte aplikaci inzulínu školkových či školních dětí?
Skutečně jsme tak nezodpovědní dle reakcí paní doktorky?

čtv 14. lis 2013 13:42:06

Odpovědět s citací
Glykovany hemoglobin 60 je podle mne idealni hodnota pro takhle male dite. DOstat se nize stoji neustale mereni a podle mne neprimerenou kontrolu ditete a nasledne pak rizika vetsich hypoglykemii. Je to pak na palici.

Ja bych to neresila, pokud to starsi dcera zvlada sama, tak je to ok. Syn si ve skole nastavoval pero a pichal inzulin sam od 6.5 roku. Jenom mu vychovatelka zkontrolovala cislo na peru. Jinak o tom netusila vubec nic..Priste bych rekla, ze jste to vyresili a nekomentovala bych to :-)

čtv 14. lis 2013 14:15:36

Jméno: dagmar
Odpovědět s citací
Dobrý den, Hgb 60 mi přijde moc pěkný výsledek,na tak malou holčičku až ukázkový..
Pokud na aplikaci insulinu dohlíží rozumný prarodič a jde o vlastní aplikaci dcerou a je zpětná kontrola,dceru jste v tom přezkoušeli,tak bych to nechala,jak jste zavedli..
Nikdo nemá glykémie 6-8 ,celý život bez výkyvu):
D.Samková

čtv 14. lis 2013 14:23:07

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
Ja myslim ze Vase pani doktorka je trochu mimo realitu, Vase 9 dcera a je sikovna a mate v ni pomoc uz v tak malem veku. Je to trochu protireceni, protoze pokud by mela diabetes vase 9-leta, tak se vsude pise, ze v tomto veku i nizsim by si dite melo pichat samo, tak jaky je v tom rozdil, kdyz tim pomaha mladsimu sourozenci?
Injekce neni takovy problem, spise rozhodnuti o davce je slozitejsi, to znate sami.
Funguje to, nenechte se rozhodit. Co se tyka nizke hodnoty, to se obcas prihodi kazdemu, nejsme roboti a tezko odhadnout, nemuzete merit porad..Dulezite, aby okolo byli pouceni lide a vzdy v dosahu cukr.

pát 15. lis 2013 7:39:07

Jméno: Luci 2
Odpovědět s citací
tonda1 píše:
Prosím o radu či názor... Popíšu naši situaci:
Já i manželka odcházíme z domu do zaměstnání před 6 hodinou ráno. Žádný z nás nemá bohužel možnost si vyjednat pozdější hodinu nástupu do práce. Naší prostřední dcerce je 5 a půl roku, záchyt diabetu před rokem a půl. Dokud byla manželka doma na mateřské s naší nejmladší dcerkou, bylo o veškeré hlídání kolem aplikace inzulínu a dávkování jídla postaráno. To se bohužel změnilo nástupem manželky před půl rokem do zaměstnání. Dcerky ráno vypravují do školky prarodiče. Prarodiče, ačkoliv nám velice pomáhají, nechtějí aplikovat dcerce inzulín.

Inzulín ráno aplikuje naše nejstarší 9-letá dcera, samozřejmě pod dohledem babičky, která kontroluje nastavení pera (babička má jen blok v tom píchnutí inzulinu perem). Vím, že to není ideální... Určitě bychom to museli řešit jinak, pokud bychom nevěděli, že nejstarší dcerka nedokáže podle připraveného mustru nastavit pero a aplikovat inzulín - samozřejmě má k dispozici telefon, pokud by se dělo něco mimořádného. Umí na peru nastavit i čtvrtjednotky.
Ve školce před obědem inzulin aplikuje sestřička z pečovatelské služby. Sestřičky se hodně sřídají, o prázdninách, kdy docházely k nám domů, dokonce některé z nich ohledně píchnutí inzulinu "poučovala" naše nejstarší dcerka, např. že pero po vytlačení dávky inzulinu se má ještě několik vteřin podržet vpichnuté, tak jak nás to učili při záchytu v nemocnici.

Včera jsme byli na kontrole v diabetologické poradně. Bohužel prostřední dcerka má glykémii rozkolísanou, není vše úplně ideální, glykovaný hemoglobin má 60. Když na dodaz paní doktorky, jak řešíme ráno aplikaci inzulínu jsem odpověděl po pravdě, dostal jsem řádně vyčiněno, že toto ještě nezažila, aby devítíleté dítě píchalo inzulin.
Tvrdila, jestli si uvědomujem, že dcerka je velice vážně nemocná - což si samozřejmě uvědomujeme od samého začátku.
Při kontrole jsem předložil velký profil měřený o víkendu, kdy jsme byli na zabíjačce. Dcerka si hrála se sestřenicemi doma - zvýšený pohyb. Před svačinkou měla dcerka hypo 2,7,. zas byl oheň na střeše, doktorka tvrdila, že takový profil, kdy jsme byli na zabíjačce se vůbec nepočítá, jako kdybychom ho vůbec nedělali...
Vůbec nevím, co si mám o přístupu a chování paní doktrorky myslet. Naneštěstí jsem do ordinace musel vzít i naši nejstarší dcerku, a ty byla úplně po vyjádřeních paní doktorky zdeptaná, kdy doktorka říkala, to ráno skutečně píchá inzulín tato 6-ti letá holka. Přitom je jí 9 a na 6 skutečně nevypadá.

Paní doktorka nadhazovala, že by bylo nejlepší, kdyby někdo z nás rodičů zůstal trvale doma, ale to si vzhledem k naší životní situaci a třech dětech nemůžeme dovolit. Bohužel už neporadila, jak bychom vyšli v pěti lidech vyšli z jednoho platu...

Paní doktorka nám nikdy nic ohledně organizačních věcí, že je možnost někoho sjednat na aplikování inzulínu, neporadila. Tyto radu jsme získali od praktického dětského lékaře.Popravdě ale po zkušenostech s pečovatelskou službou při aplikování inzulínu věříme víc naší nejstarší dcerce, takže ráno nemáme pečovatelskou službu sjednánu.

Jak řešíte aplikaci inzulínu školkových či školních dětí?
Skutečně jsme tak nezodpovědní dle reakcí paní doktorky?

Podle zákoníku práce má ale vaše paní nebo vy právo požádat zaměstnavatele o úpravu pracovní doby s ohledem na péči o nezletilé, trvale zdravotně postižené dítě. Zaměstnavatel musí vyhovět....

pát 15. lis 2013 17:17:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Dle mého názoru situaci zvládáte jak nejlépe můžete, máte můj obdiv. Hlavně se prosím nenechte rozhodit slovy paní doktorky. Oni občas lékaři bývají tak trochu odtržení od reality, co se týká finančního zabezpečení obyčejných lidí. Už jsem se s tím párkrát setkala, lékaři mají totiž trošku jiný plat. Máte moc šikovnou dcerku a pokud babička kontroluje nastavení dávky inzulínu, je vše naprosto v pořádku. Z jednoho platu 5ti členná rodina opravdu nevyžije, ale toto si už paní doktorka asi jaksi neuvědomuje.

"Podle zákoníku práce má ale vaše paní nebo vy právo požádat zaměstnavatele o úpravu pracovní doby s ohledem na péči o nezletilé, trvale zdravotně postižené dítě. Zaměstnavatel musí vyhovět...." Otázkou však je, zda vyhoví. Známe to všichni.

Držím Vám moc palce.

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pát 15. lis 2013 20:43:09

Jméno: Daniela
Odpovědět s citací
Já řeším také nyní problém s aplikací inz. ke svačinám, protože máme pumpu - dítě 3 roky. Jsem v kontaktu s domácí péčí, ktrá zajištuje zejména pro seniory služby zdravotnické a tak a aplikaci inzulínu na vrub pojištovny zajistí i ony. takže doporučuji ve svém okolí vyhledat nějaké zařízení, které poskytuje takové služby a zeptat se. Stačí k tomu doporučení od praktického lékaře. Mně třeba vyhověly v www.domacipecehk.cz

čtv 06. lis 2014 15:17:42

Odpovědět s citací
Tondo, řešíte to skvěle a dcerka je moc šikovná, moje dcera nezvádala sobě píchat ani v 11 letech, ale jiné děti to zvládnou už v 7. Doporučila bych najít si jinou diabetoložku :-)) protivná dokáže člověka otrávit. To, že je někdo lékař, ještě neznamená, že je empatický a dokáže vám prakticky poradit, jak řešit náročnou situaci. Pamatuji si, jak jsem byla cca v roce 1996 jako u vidění v Anglii, kde se praktický lékař věnoval kolegovi s vyhozeným ramenem, vše mu vysvětloval na modelu a byl milý. Jen více pracovních výjezdů našich lékařů na západ od našich hranic! Ale věřím, že i v Čechách je určitě šance najít někoho příjemného, i když je to těžší.
Držím moc palce.

čtv 13. lis 2014 17:34:35

Odpovědět s citací
ještě mě k tomu napadá drobnost, ona to asi paní doktorka myslí s dcerkou dobře, ale je úzkostnější typ a nedokáže si takové řešení představit, zkuste jí to odpustit (pokud tedy nemáte možnost přejít k nějaké jiné, která by vás méně stresovala) a dělejte to jak umíte a jak vám to vyhovuje, kompenzace je krásná

čtv 13. lis 2014 17:46:37

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Peta píše:
Tondo, řešíte to skvěle a dcerka je moc šikovná, moje dcera nezvádala sobě píchat ani v 11 letech, ale jiné děti to zvládnou už v 7. Doporučila bych najít si jinou diabetoložku :-)) protivná dokáže člověka otrávit. To, že je někdo lékař, ještě neznamená, že je empatický a dokáže vám prakticky poradit, jak řešit náročnou situaci. Pamatuji si, jak jsem byla cca v roce 1996 jako u vidění v Anglii, kde se praktický lékař věnoval kolegovi s vyhozeným ramenem, vše mu vysvětloval na modelu a byl milý. Jen více pracovních výjezdů našich lékařů na západ od našich hranic! Ale věřím, že i v Čechách je určitě šance najít někoho příjemného, i když je to těžší.
Držím moc palce.

Ačkoli praktické lékaře na rozdíl od mnoha lidí nepodceňuju, s vyhozeným ramenem bych přece radši skončila na ortopedii nebo na chirurgii a nechala si to spravit s umrtvením.

Ale pokud jde o řešení aplikace inzulínu, které zvolili u Tondy, se mi taky líbí a paní doktorku nechápu.

čtv 13. lis 2014 19:57:19
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ]