Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
opět dítě a škola 
Autor Zpráva

Jméno: Hanka S.
Odpovědět s citací
Syn má ve středu šest hodin v kuse.Poslední dvě je TV.Požádali jsme učitelku,která má čtvrtou hodinu,zdali by ho uvolnila o deset minut dříve z hodiny,aby se stihnul najíst a další povinnosti(měření,píchnutí).Ta se k tomu vůbec nestavěla čelem.Naopak poznamenala,že to snad není třeba.Že mu těch deset minut přestávky musí stačit.Požádala jsem tedy ředitele.Ten uznal,že deset minut nestačí a že to projednal s paní učitelkou a že to tedy možné je.Nicméně se dozvěděl synův otec.okamžitě mi volal,že nesmím poštvávat proti dítěti učitele.A že ať syn jí až po škole.Že žádná privilegia.Je to normální?
Nebo takhle:jsem normální já nebo ti,co stojí proti?

pon 29. zář 2014 13:27:55

Odpovědět s citací
asi jen idiot může říct, že diadítě má absolvovat dvě hodiny TV aniž se předtím nají, i když ani tato kombinace není ideální (TV hned po jídle), my máme každé pondělí 6 hodin, dříve čekala s obědem až po vyučování, ale ta pauza je moc dlouhá, takže teď se v páté jde změřit, a o přestávce se jde najíst, což za 10 minut nestihne, takže přijde později i do šesté, škola to akceptuje bez problémů, lehce chápu otce dítěte, který se obává, aby si nějaký debil, který problém nechápe, na dítě nezasednul, ale snad by mělo pomoci důkladné vysvětlení problému všem stranám, nelze očekávat, že někdo bez edukace zcela pochopí co to cukrovka znamená, já to také dříve nevěděla, na učitelku se zlobit nelze, i když tělocvikářka by mohla trochu chápat jak funguje lidské tělo
držím palce

pon 29. zář 2014 17:57:10

Odpovědět s citací
K chlapovi bez komentara, v bojovej nalade by som ho postrasila socialkou a dialekarom....ohrozeni na zdravi...
Najlepsie by bolo, pokial mas taketo problemy v skole, i ked to evidentne problem nie je, keby si vzdy mala papier od dialekara. Normalnu zpravu. Okrem toho, pokial viem, tak diabetici su vedeni ako integrovane deti a mala by ich tak skola evidovat a pozadovat od dialekara zpravu. Do tej on moze osobne napisat vsetky mozne svoje komentare...

úte 30. zář 2014 9:14:49

Jméno: Eva
Odpovědět s citací
Neustále mě zaráží, zvláště v dnešní době, nepochopení od učitelů....vždyť dětí s touto nemocí je stále víc. Já jsem jídlo v průběhu 6 hodin v kuse řešila s třídní učitelkou. Brala jako hotovou věc, to že se prostě najíst musí a hotovo. Ona obešla všechny učitele, kterých se to týkalo, protože syn takto učí několikrát do týdne a nikdy s nikým žádný problém nebyl. A i kdyby byl, byla jsem připravená prostě se nedat... vždyť takto to je a vlak přes to nejede. Holt jde jednou dřív z hodiny nebo přijde později na další. Snad není potřeba řešit pár minut když jde o zdraví a zvlášť před TV. Nedej se a nebála bych se nějakého štvaní učitele proti synovi. Když bude chtít "prudit" důvod si vždycky najde.

čtv 09. říj 2014 10:18:35

Odpovědět s citací
Jevana, a co ta zaraza na nepochopeni v sucasne dobe ??? Ucitelia su len ludia a ti su rozni, pravda...V prvej triede sme mali druzinarku, ktora Maxovi davala "mracky" za to, ze bol posledny na obede alebo v satni ...no, musel sa zmerat a pichnut si inzulin (to ho tam i nechala sameho) ..A nakoniec mu v zime odmietla nosit inzulinove pero v kabelke (jedalen mali mimo skolu), pretoze je mala a nema tam dost miesta...to len jeden z takychto prikladov..
Ak uz narazis na takehoto najskor sfrustrovaneho pedagoga, ktory riesi vsetko z pozicie "moci", tak prevazne netrafia do jeho usi logicke argumenty a dovody. (Jeho sa to netyka, on ma nastrarosti fungovanie hodiny a ty sa mu musis prisposobit...) Funguje inak - zase z pozicie "moci"-takze HAnka podla mna urobila spravne, ze sla za riaditelom. A preto som tiez hovorila i o tych papieroch od lekara - to su nase osobne skusenosti..pokial niekto funguje na "autoritativny" system, tak ho prebije len dalsia "vyssia" autorita. Plus do toho osobna jesitnost, ktora sa moze podpisat na decku...nie je to jednoduche a rodic, pokial ma smolu na takuto konstalaciu v skole, musi hodne opatrne..

pát 10. říj 2014 10:31:31

Jméno: Eva
Odpovědět s citací
Daku určitě udělala dobře, že to řešila na vyšších místech... nepochybně. To bylo jen takové mé povzdechnutí.Mě to prostě jen strašně štve, ty děti (a samozřejmě i jejich rodiče) to mají těžší i bez těch zbytečných překážek, které jim takovýto člověk ještě hází pod nohy a nepotřebují další problémy a komplikace. Určitě je i dobrý nápad s těmi papíry třeba od lékaře a nejlépe kdyby tam byl i dovětek co vše se může stát pokud se dítě včas nenají apod. (otázkou zůstává zda takový pedagog ovšem bude ochotný si o tom vůbec cokoli přečíst). Ano, i kantoři jsou jen lidi ... často bohužel i s arogancí a neochotou, ale přeci jen jsou jisté hranice....... Za sebe jsem šťastná, že jsem na takového nenarazila.

čtv 16. říj 2014 9:52:20

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Syn se ve škole s nějakým nepochopením nesetkal, spíš to bylo každému jedno. V první a druhé třídě chodil o něco dřív na oběd, když měli pátou hodinu. Ale na gymplu (tj. od 8. třídy) řešil šestihodinové vyučování tak, že si na oběd nosil z domova dva chleby třeba s masem nebo se smaženkou a měli jsme teplou večeři. Ne, že by mu ve škole někdo bránil, aby přišel později do vyučování, ale i když cukrovku nikdy netajil, brzy se vyhýbal tomu, aby měl nějaké výjimky.

Hanko, jak se k tomu staví sám tvůj syn? Chtěl by radši na oběd dřív nebo mu to taky není příjemné? Jestli chce radši odejít z hodiny a mít teplý oběd, tak bych za to tvrdě bojovala, jestli o to on sám spíš nestojí, to řešení se studeným obědem se nám dobře osvědčilo.

čtv 16. říj 2014 13:18:02

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
syn ma studeny obed kazdy den, v jidelne vubec nechteli resit vazeni a syn to taky docela casto nechtel jist, takze si jidlo ze skolni jidelny necham dat do esusu
doma pak neni problem k veceri pokud neco z toho nechce to zamenit..nekdy se najime cela rodina:)
syn je docela narocny a kdyz mu neco nejede, tak to neni schopen do sebe vpravit, to ma asi po me, takze ho nenutim
ale koukam je syn spise vyjimka, vetsina deti klidne dlabe skolni obed
jsem ale rada, ze jsou ochotni mi obed do esusu denne davat, kazdy den varit tepla vecere to bych nezvladla

pát 17. říj 2014 7:15:19

Odpovědět s citací
Domuska, to ste vyriesili ku spokojnosti vsetkych :-), ono kompromisy sa musia hladat stale.
Na zakladke sme v podstate ziaden tazko riesitelny problem nemali, ked bolo potreba tak sme sa dohodli, zrovna ta druzina v 1. triede - tak chodil na obed s inou triedou, kde bola pi. ucitelka ochotna..
Na gymply je to, zda sa podobne. Ako pisala Lida, skor tolerancia, zatial nam vysli v ustrety, ale ak je viac hodin jeden den, tak musim hodne popoludni telefonovat, aby zjedol svacinu....nema cas pri presunoch..povedala som si, ze si to musi zariadit sam .. i ked i v tej 6. triede su to stale deti...Max sa nechce odlisovat, zatial mu to ich rozvrh dovoluje, obedy maju bud po 5. alebo 6. hodine, ale pumpa umoznuje ovela viac volnosti...na perach, to neviem, ako by to daval, zjest studeny obed za 10 min pri presune z jednej do druhej triedy...
I tak si myslim, ze sa sice hodne hovori o DM 1, ale celkovo z toho prre verejnost vynika, ze su pacienti vlastne vysmiati a sucasna technologia im umoznuje normalny zivot, ze pumpa vsetko zariadi....
Max chodi na 2-hodinovku plavania, ale len pod mojimi hrozbami sa meria uprostred hodiny. Pi ucitelka na to zabuda, tak si hovorim, az sa jej tam raz bude topit s dovodu hypoglykemie, tak na to uz nikdy nezabudne....ale skoncilo by to asi tak, ze tam budem musiet sediet ja ako dozor, a to sa mi uz nechce, mam to uz za sebou v 3.triede (vtedy to vyzadovali priamo provozovatelia kurzu - vidno rozumny clovek...).

pát 17. říj 2014 9:38:45

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
je to to tak, laik si mysli, ze pumpa vse srovna a nic se nemusi resit a treba se toho jednou dockame:)
ale uplne bez starosti to nebude nikdy
u ucitelu - nekdo se vseho boji a nechce jit do zadneho rizika a jiny to zase vubec neresi
jako vsude nejlepsi je zlata stredni cesta
ja se hyp bojim, takze denne kontrola jestli je cukr v kalhotech, teplacich a kratasech do druziny, v mikine a bunde
nekdy mi z toho uz hrabe, ale syn 8 let, nekdy si to overi sam, jindy ne
obcas gly pekne lita, kdyz si predstavim, ze nekdo jeste resi tajne ujidani ditete nebo nerespektovani pravidel, tak to je pak teprve narez
ale mozna se toho dockam v puberte:( zatim posloucha, nerepta, jenom obcas zapomene
bohuzel jeste v poledne porad jezdim do skoly v poledne dohlednout, picha inzu uz davno sam, ale neda mi to
skole to tak vyhovuje, synovi taky, mne uz mene, tak jeste tu treti tridu a pak uz to bude muset zvladnout po telefonu
zamestnavatel mi to nastesti respektuje, uz se nevracim, delam zbytek prac doby z domu
zlaty home office:)

pát 17. říj 2014 12:23:04

Odpovědět s citací
Já jídlo ve škole řeším tak, že mám svačinu v deset a pak před 5. hodinou. Po 6. hodině předběhnu frontu a jdu rovnou jíst...

ned 19. říj 2014 8:47:08

Jméno: Jana
Odpovědět s citací
Moje dcera chodí od září do 1. třídy. Měla jsem z toho noční můry, pokoušela jsem se sehnat sestru z agentury domácí péče, která by jí chodila píchat inzulín, ale nepochodila jsem. Byla jsem rozhodnutá, že skončím v práci a budu se starat jen o dceru. Nakonec se všechno vyřešilo, paní učitelka je naprosto suprová, pomáhá Kačce s pícháním inzulínu (ona se naučila píchat sama, jen potřebuje podržet kožní řasu), v jídelně váží jídlo vždy podle mého požadavku, vždycky v pátek si vše vysvětlíme. Družinářky taky všechno zvládají, dohlédnou aby se změřila a snědla svačinu. Na oběd chodí s ostatními dětmi, jen má právo přednostního výdeje a zase někdo dohlédne, aby jídlo nevracela. Vyřešila se i škola v přírodě, pojedu taky jako noční vychovatel. A v práci mám upravenou pracovní dobu od 6:00 do 14:30, takže nemusí být ani dlouho v družině. Ráno dceru vypravuje tatínek. Tak se nakonec všechno v dobré obrátilo :-.)

pon 20. říj 2014 18:58:55

Odpovědět s citací
Tak to je uzasne :-), hlavne je to dobre pre dcerku, ma aspon klud. Myslim, ze je dolezite, aby diadeti jedli s ostatnymi. Uz i z toho dovodu, ze sa naucia, ze mozu fungovat normalne ako ostatni...a tiez jedia "bezne" jedla :-). Doma je to tazsie, urobit vacsi vyber, ako to robia v skolskych jedalnach..
V prvej triede som tiez bola na SvP ako dozor. To je skvele, ze ti tak vysli vstric.

úte 21. říj 2014 9:14:05

Odpovědět s citací
Tak u nás už je to jakžtakž vyřešené.Ovšem paní učitleka řekla,že čas hlídat nebude,že si to musí syn ohlídat sám.A pokud budou psát test,tak v žádném případě z hodiny dřív nepůjde.Takže chodím každou středu do školy,zaťukám deset minut před koncem hodiny,a syn se jde píchnout a najíst.Pokud píšou test,vlítnu tam bezprstředně po zvonění a je trochu fofr.Syn chce stihnou milovaný tělocvik....Bydlíme kousek od školy a já jsem v ID,tak to jde..Protože nevím,jak by hlídal hodiny a přitom se soustředil na výuku.
Na školu v přírodě jedu taky.Jako pomocná síla,dozor atd...
Jinak učitelé by potřebovali o tomhle problému(DM)nějaké školení.Protože drtivá většina o tom neví zhola nic.A že dětí s diabetem ve školách přibývá!

úte 28. říj 2014 9:00:46

Odpovědět s citací
Teda, nevím, jak starý je syn, ale jestli opravdu nevěříš, že by si čas ohlídal sám, tak nestačilo by upozornění na mobilu? Syn na základce mobil neměl, ale když jsme mu nevěřili, že nezapomene třeba na výletě nebo s klukama venku na svačinu, měl hodinky s budíkem. Dneska s mobilem to už vůbec není problém, připadá mi zbytečné chodit kvůli tomu do školy a ťukat na něj.

stř 29. říj 2014 14:45:19

Odpovědět s citací
No ja neviem, ale predsa na TV moze dorazit tych 10-15 minut pozdejsie, ved maju 2 hodiny. Nepride mi moc vhodne vstupovat do hodiny i ked len 10 minut pred koncom ( neviem, aku predtym maju). Podla mna zacne byt pani ucitelka skor ci neskor z toho podrazdena, deti to vyrusi...Stejne by to bolo zsmobilom, ktory by zvonil do hodiny...jednoducho zazvoni koniec hodiny a on bude vediet, ze sa ma zmerat, pichnut si a ist na obed...ja by som to tak riesila..

čtv 30. říj 2014 8:55:32

Odpovědět s citací
No právě,že je hodně roztěkaný.A ty "procedury" mu trvaji dlouho.....A na tělák choději do jiné budovy a nebo ven přez půl města.Tak to by taky moc nešlo.Ale takhle to zatím jde.Loni i před loni s tím problém nebyl.Ale teď mi sám řekl,že se ve škole píchat nebude a hotovo.A já vím,že to splní....:-(Protože když se zasekne,tak to stojí za to.Třeba se to zase změní.Ale je fakt,že s tím začal být problém hned na začátku roku.Kdy mu ve sborovně řekli,že už tam nemůže chodit se píchat a jíst.Tak utíkal za učitelem TV,aby ho nechal v kabinetě.Ale ten se taky na to netvářil...Tak se píchl na chodbě a snědl,jen co stačil,protože už zvonilo na další hodinu.A utíkal na tělák s ostatníma.Zazmatkoval.A pak přišel domů a už mu bylo zle.Měl 1,3!!!A podlamovaly se mu nohy.Tak od té doby se bojí.

sob 01. lis 2014 17:27:16

Odpovědět s citací
Hanko, u DM1 jsou určité věci, přes které nejede vlak. A to je právě možnost v klidu a soustředění si píchnout inzulín a pak se najíst. A skutečně nic, ani ta nejdůležitější písemka světa, tohle nepřebije. Ono to platí i pro dospělé. Sama mám diabetes od dětství a už 30 let jsem učitelka a za ta léta jsem pochopila, že občas musím být sobec a silně asertivní, abych své okolí přizpůsobila své nemoci. Jestliže se člověk snaží o co nejlepší kompenzaci, nikdo mu v tom nemá právo bránit.

sob 01. lis 2014 20:09:36

Odpovědět s citací
Na druhou stranu, 10 minut zase není při cukrovce nic, pokud člověk nepadá do hypa. Takže tvrdit, že nemůže psát písemku, protože musí za každou cenu o 10 minut dřív z hodiny, mi připadá dost přehnané. V takových případech by fakt mohl jít později na tělocvik, zvlášť když tam mamka stejně chodí a mohla by ho do té jiné budovy dovést.
V každém případě, ta situace je dost nešťastná hlavně proto, že Hanky syna utvrzuje v tom, že cukrovka je fakt problém. A on asi problém má, když se dokáže v klidu píchnout jen ve sborovně nebo v kabinetu. Ale tak to v životě není, myslím, že schopnost řešit svoje potřeby kdekoli je dost důležitá pro celý život. Asi je to svým způsobem jednodušší s pumpou, vlastně i tohle by mohl být pro ni důvod. I když pumpa na tělocviku taky není úplně bez problémů.

ned 02. lis 2014 8:36:04

Odpovědět s citací
Učím sice na střední škole, ale docela dobře si dokážu představit, jak velký může být problém píchnout se o přestávce ve třídě, zvlášť na 2. stupni. A taky vím, jaké průšvihy si člověk způsobí, když se z aplikace inzulínu stane zautomatizovaná činnost. Navíc, která písemka se píše celou hodinu, aby nemohl 10 minut před koncem odejít? Samozřejmě, že kdyby tam byla situace normální, tak se kluk 10 minut před koncem hodiny v lavici píchne, začne jíst a nikam nemusí chodit a s budíkem na mobilu (bez zvuku) by se to taky dalo zařídit. Některé mé kolegyně jsou opravdu paní Důležité.

ned 02. lis 2014 12:17:23

Odpovědět s citací
KOlik mu je let? Jestli je to uz pres 8, tak se vubec nedivim, ze se nechce ve tride pichat, zvlast, kdyz picha do nohy. SYn v te dobe presel na pumpu, a to byla snad nase jedina zachrana, protoze uz taky odmital pichani nekde v rohu satny, nebo tridy, az vsichni odejdou. Pokud slo nosit kratasy, tak to jeste bylo v pohode a zima to bylo dost spatne...Proste se stydi..
Je to taky o ochote tech ucitelu, takze pak by ho mohla pani ucitelka skutecne uvolnit tech 10 minut..zvlast, pokud se premistuji na TV do jine budovy.
Myslim, ze to tady Darja napsala moc hezky, ze clovek musi byt asertivni. Ted totizto zacinam mit pocit, ze cim vice se mluvi o DM1, tim maji lide pocit, ze je to v podstate "banalita"...

pon 03. lis 2014 9:21:52

Odpovědět s citací
Dceři škola umožňuje odejít z hodiny asi 20 minut před koncem hodiny, změří se u hospodářky, dokonce mi každý den volá, pak si píchne a jak zvoní jde přednostně na oběd. Když se vrátí do hodiny, spolužák jí řekne co si má dopsat. Pokud by byla výjimečně písemka na celou hodinu tak holt neodejde a píchne si až po hodině. Dost se to hodí v pondělí, kdy má 6 hodin v kuse a jí o přestávce, jindy by to tak ani dělat nemusela, ale je to tak zavedené, ona je tichá jako myška, zdá se, že to učitele neruší. Je to o lidech, bohužel.

pon 03. lis 2014 19:11:33
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]