Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Lyžařský kurz 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Máte někdo zkušenost s diabetickým dítětem na lyžáku v sedmé třídě?

Naše dcera je v sedmé třídě a má jet na lyžařský kurz se školou. S námi, rodiči jezdí na lyže každou zimu. A ráda bych, aby mohla jet i se svojí třídou. Jen úplně nevím, jak mám ošetřit její diabetes. Doma celkem spolupracuje, ale ideální to není.

Už na jedné školní akci byla, minulý rok, akce trvala 4 dny. Její učitelka o diabetu věděla, měla instrukce. Jenže - dcera působí na své učitele jako velmi spolehlivá dívka, o kterou nemají vůbec žádnou starost. A dcera mi po nocích volala, že nemá druhou večeři, že je jí hloupé jít o ni poprosit do kuchyně. V kuchyni byly namazané chleby, které jsem telefonicky domlouvala. A paní učitelka nic netušila, měla dost jiných starostí. Nakonec se s dcerou chodili na druhou večeři dojídat i spolužáci.
No, dopadlo to nakonec dobře. Manžel prohlásil, že v horším stavu než při záchytu diabetu, nepřijede.

Vlastně, když má hypo, tak spolupracuje i na dálku po telefonu. Horší je to s vyšší glykemií, to se nechce měřit, připichovat...

Na druhou stranu nechci učitele nějak strašit, aby dceru vůbec vzali.

pon 01. pro 2014 12:38:20

Odpovědět s citací
A co jet taky?Jako doprovod.Já už mám schváleno od školy,že můžu jet se synem(5.třída)na školu v přírodě.Budu tam i jako pomocná síla(dozory,úklid...).Mám to i slíbeno na sedmou třídu na hory.Oni si to učitelé na triko nevezmou.A taky nemaji přehled,co se kdy může stát.Neznaji diabetes tak důkladně, jako touto nemocí postižené dítě a jejich rodiče.Nedovedou si to představit.

úte 02. pro 2014 8:53:01

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Já jsem jezdila se synem na všechny školy v přírodě a naposledy ještě i na lyžák v sedmé třídě. To jsem bydlela ve svém pokoji a řešila jsem jen jeho glykémie, na školách v přírodě jsem pomáhala i s ostatníma dětma. Učitelům to nevadilo vůbec, jemu naštěstí taky ne, protože spolužáci mě znali z dřívějška, tak jim to tak nepřišlo. Od osmé třídy šel na gympl a už absolvoval všechny akce sám.

úte 02. pro 2014 13:47:46

Odpovědět s citací
Mne znaji spolužáci syna taky už dlouho.Jezdím s nima na všechny výlety.Synovi to nevadí,učitelům už vůbec ne.Nejprve měl jeden z učitelů trošku kecy,ale pak zjistil,že vlastně o cukrovce neví absolutně nic.A pochopil,že je to trošku alchymie.Teď už jezdím i jako dozor.Školu to nic nestojí a je postaráno o děti i o mého syna.

úte 02. pro 2014 14:16:57

Odpovědět s citací
Děkuju.
Což o to, na lyžák bych klidně jela. Ale máme ještě další děti a nejmladšímu budou necelé tři měsíce.
Zkusím promluvit s třídní učitelkou a přitom ji nevystrašit. Minulá třídní byla do diabetu zasvěcená, ale ta bude v tu dobu
v porodnici :-)

čtv 04. pro 2014 20:58:19

Odpovědět s citací
ked zvladla 4 dni, tak by mohla i lyzak, ale tam by som jasne komunikovala s ucitelkou. Je to predsa len nieco ine, zima, oblecenie, organizovana aktivita na svahu. Ak sa jej tam urobi spatne uprosstred jazdy alebo i na vleku, moze dojst k neprijemnemu urazu. Takze rezim musi mat striktny. Bude to urcite i vacsia fyzicka zataz, takze najskor bude nizsie...no, je to na tebe, ako ju vidis. Nase nezodpovedne dieta by som este v 12 rokoch nepustila..

pát 05. pro 2014 8:51:33

Odpovědět s citací
Gábino, a nemohl by jet tatínek nebo nějaký jiný příbuzný? S tříměsíčním miminkem by to asi nebylo přece ono. Ale taky hodně záleží na tom, jak je dcera samostatná, znám děti, které i ten lyžák v sedmičce zvládly. Ale myslím, že je to těžší než běžný výlet, přece jen je zima a hodně pohybu, takže se nedá moc předem odhadnout, jak na to bude reagovat.

pát 05. pro 2014 9:09:04

Odpovědět s citací
a co dát dceři na lyžák senzor ? Manžel byl se synem v sedmé i deváté třídě. Teď je v prváku a chce jet samozřejmě sám . Řekla jsem ano, ale s podmínkou, že bude na senzoru. Nebudu zapírat, že i tak budu dost nervózní a kdykoli připravena vyrazit. :-) Jinak diabetik v pubertě je strašná kombinace :-)

úte 16. pro 2014 21:25:05

Odpovědět s citací
Ali, kluka v prváku na střední už bys fakt měla pustit samotného. Jestli se nepletu, tak to není začátečník, jednou člověk těm dětem musí začít věřit. Mimochodem, já bych ho zrovna na lyžáku se senzorem nezatěžovala, spíš bych mu dala nadstandardně hodně proužků, aby se mohl měřit fakt častěji než doma.

úte 16. pro 2014 22:12:34

Odpovědět s citací
No a ja zase som za senzor na lyziach. Nam sa to osvedcilo uz niekolko krat. Je to neskutocne neprijemne merat sa na svahu, tahat to sebou. Ked su mensi, tak to maju na starosti rodicia..Okrem toho, pokial su nizsie teploty, tak i tak ti glukometer nefunguje. V tomto pripade by sa senzor bral ako "glukometer".

stř 17. pro 2014 8:48:12

Odpovědět s citací
Ali: Předpokládám, že myslíš senzor, na kterém je glykemie vidět. Dcera měla jednou zaslepený senzor (ke zjištění zda nedochází k hypu v noci). Nevím, jestli by jí stálá vědomost glykemie spíš nemátla, když je zvyklá se měřit. Ale zase by věděla, že má nízkou a hned to řešila.
Budu komunikovat s učitelkou. A taky s vedením jídelny v hotelu.

stř 07. led 2015 22:38:03

Jméno: Pavlína
Odpovědět s citací
Jak už bylo navrženo, co jet taky? Můžete dceru kontrolovat a hlídat.

pát 03. dub 2015 15:13:31

Jméno: Hanka S.
Odpovědět s citací
Tak syn má letos už jiného učitele a ten mi řekl,že syn na hory může jedině,že pojede sám.Je v sedmičce.Řekla jsem učiteli,na co je tedy třeba dohlédnout a ten mi řekl,že po domluvě se synovo otcem je vše v pořádku a že syn na sebe dohlédne sám.Ale tím si nejsem jistá.Vždyť přeci,když byl na diatáboře,tak tam je měřili i v noci.Takhle velké děti.A dohlíželi na ně.A na lyžáku,kde jsou sice zdravotníci,ale laici-nevím jestli to bude fungovat.
Bylo mi i řečeno,že jestli se o sebe dítě neumí samo postarat,nemá na takové akci co dělat.Chce jet.Ale s tímhle přístupem se mu do toho nechce.

stř 12. říj 2016 10:43:52

Odpovědět s citací
zdravím, já bych hlasovala pro senzor, který ho v noci ohlídá. Od září je schváleno, že senzory hradí pojišťovna i dětem, které jsou na perech nejen na pumpě takže konec diskriminace, konečně někdo usoudil, že stavová glykémie není v době moderních technologií dostatečná informace a senzor může významně pomoct zlepšit glykémie u všech dětí, takže toho využijte. Do zimy se snad už bude vědět zda pojišťovna bude hradit i přijímače pro děti na perech a kdyby náhodou ne půjčte si ho v nemocnici. Dcera sama zvládla týden letní soustředění i bez senzoru, ale je to dost náročné. A lyže jsou fyzicky hodně náročné, hrozí noční hypo. držím palce

pát 14. říj 2016 15:50:16

Jméno: Hanka S.
Odpovědět s citací
Učitel ho nechce ani se senzorem.Protože co kdyby prý se mu udělalo špatně při celodenní tůře na běžkách.Nikde prý s ním čekat nebudou.Takže syn se s tím smířil a pronesl,že raději nepojede,než aby byl na obtíž.On senzor toho moc nevyřeší.Když bude mít hypku,nikdo se tím zaobírat prý nebude.Na 30 dětí budou jen tři jako dozor.I se zdravotníkem.Takže máme smůlu.

pon 17. říj 2016 5:29:19
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ]