Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ] 
A je to tu zase-škola v přírodě 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Na podzim mi učitel řekl,že nebude letos opět jet na školu v přírodě se synem diabetikem.Předevčírem mne ale uzemnil tím,že mi řekl,jestli je to nutné a jestli si myslím,že by ho neuhlídali.Podotýkám,že jede asi padesát dětí!
Já si myslím,že při takovém počtu dětí nevím,nevím...Vůbec si nedokážou představit,co to znamená "uhlídat"diabetika.A ještě k tomu syn mívá dost velké skoky v glykémkách.Kolikrát jdeme jen někam na výle-píchnu mu méně,dám více jídla a za půl hodiny pochodu má 1,9.Nebo v létě lítal venku s dětma a ikdyž jsme píchali méně inzulínu,pořád někde dojídal.Měřili jsme i v noci a i v noci dojídal.Tak nevím,jak by si to ti učitelé představovali.Když s nima jedu na školní výlet,kolkrát se učitel sám diví,jak poznám už na dálku,že syn má hypku.Někdy přijde hypka naprosto nečekaně,a ani sám ji nepozná.A dokonce byla na jednom výletě i taková situace,kdy syn zbledl a začal kolabovat.Oni nevěděli,co s ním.A to byli zrovna v muzeu!Tak zase budu řešit Školu v přírodě.

pon 23. úno 2015 11:50:52

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Učitel to si myslel dobře, ale já bych ho samotného nepustila. Nedovedu si představit, že by mohl řešit cukrovku v nestandardní prostředí a režimu někdo, kdo v tom není sběhlý a navíc má na starosti spoustu jiných dětí.

pon 23. úno 2015 12:33:45

Odpovědět s citací
Já myslím,že má představu,že by ho uhlídali jako aby se píchnul a najedl.Ale nevím,zda by byli schopni uhlídat aktuální zdr.stav.Proto neustoupím a budu si stát na svém,že prostě pojedu.Ikdyby mne přesvědčoval sebe víc,že to zvládnou.

pon 23. úno 2015 14:02:32

Odpovědět s citací
Tak a teď mám problém s otcem dítěte.Je rozhodně proti,abych se synem jela na školu v přírodě.Že není potřeba ho pořád kontrolovat(synovi je jedenáct).Má pocit,že je dost velký aby se sám ohlídal.A já jsem nenormální......Prostě si to nějak nepřeje,abych neustále dítě kontrolovala.Mám ho prý pustit samotného.Aby se prý syn postaral o sebe sám.A že určitě jede na školu v přírodě i zdravotník,tak tam já být nemusím.Jsem z toho na nervy.Předpokládám,že o tom bude přesvědčovat i učitele.

stř 11. bře 2015 19:55:08

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
a nemely jste to vy to tezsi hypo, to je snad dost silny argument ne?
a co na to syn, to by si troufnul sam? a je na nej spolehnuti?
syn byva na prazdninach u babicky a moje matka mi vola az 8x denne, kdyz to jde dobre tak 4x, vpodstate si overuje kazde davkovani a jeste mi vola kdyz ma slabo
takze po telefonu se to teoreticky da, ona ale ovlada vazeni jidla a pocitani sacharidu..coz asi na skole v prirode muze byt problem
myslim, ze 11 let je jeste dost brzo, zkusila bych to uhrat na to, ze az pristi rok sam

čtv 12. bře 2015 7:49:17

Odpovědět s citací
Hanka, to je ale ignorant a egoista !!!! Bolo by mozno dobre, keby si mala od vasej dia na papiery, ze v ziadnom pripade nemoze ist sam. Pretoze nemoze...Vobec by som sa s nim o tom nebavila.

čtv 12. bře 2015 8:34:36

Odpovědět s citací
To s tím potvrzením diabetologa je dobrý nápad. Žádný ti určitě nepotvrdí, že jedenáctileté dítě může jet na školu v přírodě bez dozoru. Tak by měl potvrdit, že dozor je nutný.

Naposledy upravil Lída dne čtv 12. bře 2015 14:25:27, celkově upraveno 2

čtv 12. bře 2015 8:53:55

Odpovědět s citací
Zkoušela jsem se dovolat diabetologa,zatím to nebral.Ale ještě je čas.Ikdyž dneska syn přišel ze školy,měl 3,7 ale motal se jak opilý.A padal.Je to různé.Někdy pozná hned jak má 4 a dneska,jelikož hráli fotbálek,tak začal cítit příznaky až když přicházel domů.To už jsem ho viděla z dálky, jak se válí po plotech....Je to různé.Dneska jsem kontaktovala i CK se kterou jedou na školu v přírodě,i ředitele školy.Na cestovce mi řekli,že by to měla řešit škola-mne jako doprovod a ne za plnou cenu,jak mi bylo řečeno.Ředitel se zatím nevyjádřil.Učitel "papouškuje"otce.Který mne roznesl při dnešní návštěvě synovo školy,přímo na kopytech.A udělal ze mne debila.No nic.Budu bojovat dál.Syn se z toho už včera nervově sesypal.Bojí se,že by to sám nezvládnul.Fakt kolikrát nic nepozná.Ale já už na dálku.

čtv 12. bře 2015 14:12:47

Odpovědět s citací
Urcite je absolutne nutne kontaktovat dialekara, a v dokumente musi jasne zdoraznit, ze dieta nie je schopne rozpoznat hypoglykemiu (vid tu situaciu co si popisovala). A na tvojho muza by som pohnala na zaklade dokumentov od dialekara nejaku socialku, ze ho ohrozuje na zdravi a zivote... nie je on nahodou nejaky pravnik?

pát 13. bře 2015 9:36:00

Odpovědět s citací
Hani,
určitě bych samotného neposílala, s dcerou jsem na škole v přírodě byla, umožnili mi to a fakt po těch zkušenostech bych ji tam samotnou nenechala.
I když jsou učitelé ochotni si dítě vzít, tak sami nevědí do čeho jdou, mají tam těch dětí spousta,
mají tam s nimi co dělat a to jsou děti zdravé, v přírodě jsou děti více aktivní, některé jako utržené od řetězu.
Dcera je hodně trénovaná, má obrovskou fyzičku, takže nějaké túry 12 km i víc s ní nic neudělalo, naopak nám udávala tempo,
ale jsou situace do kterých se za ten týden můžou dostat ani nevědí jak, např. noční hypo, kdy děti i učitelé spí
a on si musí pomoct sám. Pak může nastat při túře a on potřebuje si sednout, najíst se a chvíli sedět a odpočívat, kdo tam s ním zůstane a to dcera perfektně hypo poznala a sama ho od začátku zvládala a jak Hani sama vidíš syn někdy hypo podcení.
Nám se to jednou stalo, spíše ji nebylo nějak dobře, možná i ze sluníčka a museli jsme zůstatdelší dobu na místě a čekat až se ji udělá dobře, děti šli s učitelkou napřed. Došli na chatu a jedna p.učitelka už pro nás jela.
Takže já osobně bych to učitelům neudělala a otce bych někam sprostě poslala.
Na lyžák mi ji nevzali a ani mi neumožnili, abych s ní jela, přesto, že dcera měla největší fyzičku ze třídy a lyžovat uměla perfektně.

pát 13. bře 2015 15:05:03

Odpovědět s citací
Ne Daku,není právník.Ale "amos"-učitel....:-)
A docela cukrovku bagatelizuje.Předhazuje synovi,že to nic není.Že to je nemoc jako každá jiná a že není třeba ji nějak upředňostňovat...Nebo zviditelňovat.Proatě mu předhazuje,že není třeba se s ní tolik zaobírat,že je to jakoby normální.Já chápu,že se s tím musí sžít.Ale syn jí nějak nechce přijmout.Pořád doufá,že jednou se jí může zbavit.Ještě nedovede pochopit,že je to napořád.
Jinak jsem už absolvovala "kolečko"učitel-ředitel-nakonec cestovka ,se kterou jedou.Kde mi udělali celkem dobrou cenu jako doprovodu.Protože učitel mi sdělil,že jet tedy můžu,ale zaplatit musím rovnou agetuře.Ne přez školu.Ale netušil,že mne to vyjde daleko levněji.

pát 13. bře 2015 17:55:48

Odpovědět s citací
Když ona cukrovka je nemoc docela specifická. Na jednu stranu se s ní dá žít fakt úplně normálně, má míň okamžitých omezení než jiné nemoci, proto si třeba učitelé někdy myslí, že by dítě zvládli. Na druhou stranu, musí se na ni pořád trochu myslet a to prostě děti zase tak brzo nezvládnou a cizí dospělý, který má navíc na starosti další děti, to nemůže dělat už vůbec.
U vás je navíc jasně velká nevýhoda tom, že se s bývalým manželem asi fakt neshodnete a tím se to celé komplikuje. Já jsem osobně spíš pro to, aby děti byly co nejvíc samostatné a vlastně souhlasím s názorem, že by se mělo žít co nejvíc, jako by to nic nebylo. A mysím, že pro zdravý psychický vývoj dítěte je lepší to trošku přehánět směrem k normálnosti než naopak k úzkostlivosti a opatrování, takže i názory tvého bývalého muže nepřipadají tak pobuřující jako ostatním. Přestože bych na školu v přírodě samotné dítě nikdy nepustila. Ale řešit to přes sociálku, že ho ohrožuje na zdraví? Čemu by to pomohlo, tím se to nepřátelství mezi rodiči leda zvětší a domluva bude příště ještě těžší. A doplatí na to kluk, ten musí a asi chce být s oběma rodiči a musí z toho mít docela guláš.

sob 14. bře 2015 8:09:36

Odpovědět s citací
Já tohle přez sociálku neřeším.Syn normálně funguje.Jen se sám osobně s cukrovkou nesmířil.A nechce s ní být,podle jeho slov ,sám.Protože už mu párkrát bylo blbě(i u táty),tak se jí bojí.Taky přijel s tím,že byly na kolech a že se udělalo divně.Tak volal na tátu a ten mu odpověděl,aby nemluvil a šlapal...Takže nic se nemá přehánět.

sob 14. bře 2015 17:47:41

Odpovědět s citací
Hano, byl tatínek někdy společně s vámi na diabetologii? Měl možnost slyšet od autority, co se ještě může a co už je hazard?

Já jsem sice taky pro, aby se člověk tvářil, že vlastně o nic nejde, ale jsou jisté meze, přes které to prostě nejde. A to je právě mimořádná fyzická aktivita. A ono taky není hypo jako hypo. Osobně jsem to pochopila až teprve po 12 letech s cukrovkou. Jako osmnáctiletá holka jsem vyrazila na tábor s vrstevníky, kteří sice věděli, že mám cukrovku a píchám si inzulín, ale tím jejich vědomosti končily. Stačila jedna celodenní túra, kterou jsem zvládla bez problémů, ráno jsem se ale probrala až v nemocnici a v hlavě tak vymeteno, že jsem nejen nevěděla, kde jsem, ale taky kdo jsem... Byla to sice zkušenost k nezaplacení,(od té doby moc dobře vím a nejen já, kde jsou mé limity), ale rozhodně si nemyslím, že mou cestu k poznání by měl někdo napodobovat.

sob 14. bře 2015 18:40:20

Odpovědět s citací
V tom sa asi nezhodneme. I dalsi pripad, ako uviedla Hanka, jasne ukazuje, ze ho ohrozuje na zdravi. Teraz je este maly, ale co bude za par rokov, az z neho bude chciet mat "kluka jako buk" ???? Az bude v dorastat, tak ho bude ucit chodit na pivo, pretoze to k chlapovi patri??? Evidentne ma s tym najvacsi problem otec.

ned 15. bře 2015 11:00:21

Odpovědět s citací
Tak souhlasím s tím, že otec se zřejmě s tou cukrovkou nesrovnal a proto se ji asi snaží ignorovat. Tím samozřejmě neusnadňuje ani klukovi, aby se s tím postupně smířil. Hanka i její syn to má fakt těžké, ale přesto s myslím, že nějaké silové řešení jak navrhuje Daku by celou situaci leda zhoršilo. On opravdu není přístupný nějaké rozumné domluvě?
Pokud jde o to pivo, tohle se ani zdraví synové neučí většinou od svých otců, ale od svých vrstevníků.

ned 15. bře 2015 15:37:43

Odpovědět s citací
Socialka je samozrejme posledni stupen riesenia tejto situacie. Nicmenej sa obavam, ze tymto typom nic ineho mozok neodtemni. Je dobre, ze to nie je pravnik, s tym by bol problem...Je treba ist na to postupne. Najpr mat papier od dialekara, co je potrebne robit- instruktaz pre otca a predat mu to doporucene, ze to prevzal. Ak to nerespektuje, tak potom pisomne doporucenie dialekara pre otca, aby otec absolvoval edukaciu. Evidovat si udalosti, ku ktorym dochadza. Myslim, ze ked sa to takto prevedie a zoznam sa skompletuje, tak sa i Hanka zhrozi, co vsetko sa spatne deje. Prvorady je zdravotny a psychicky stav dietata. To si myslim ja...Ale verim, ze psychicky tlak i na Hanku musi byt desny...

pon 16. bře 2015 9:10:22

Odpovědět s citací
Tak podle mě takový postup může leda definitivně uzavřít možnost jakékoli lidské domluvy mezi rodiči. Což určitě má špatný vliv na psychický stav dítěte. Ale my obě tu jen hádáme, neznáme verzi druhé strany, ani osobnosti rodičů i dítěte. Takže asi těžko vyřešíme, jak se k tomu postavit. V každém případě, Hanka se synem na školu v přírodě jede, což je určitě dobře a třeba se to časem samo trochu seklepe.

pon 16. bře 2015 9:59:57

Odpovědět s citací
Děkuji vám za názory,alespoň se mám o koho opřít.Tenhle problém už se nějak vyřešil.Ale nastal jiný.Taťkovi to "vlezlo"zrovna do termínu,kdy má syna mít a tak zase dělá rozruch kvůli něčemu jinému.Mám na to název:zdivočelý maloměšťák.
Pro změnu zase chce,abychom odjeli až v pondělí,že má syna mít do neděle.No prostě kope a kope......A pořád nebude spokojen.Každopádně máme již řádně zaplaceno a syn si školu v přírodě vzít nenechá.Jen ze mne udělal tatík ve škole vola.I panu učiteli vypravoval,jak má syna mít a že SCHVÁLNĚ jsem ho na školu v přírodě přihlásila atd....A taky napsal do žákovské knížky dopis učiteli,aby mi domluvil,abych se o děti lépe starala a a bych dohlížela na přípravu do školy a abych dětem domluvila,aby se chovaly slušNĚ.Toto vše je v žákovské s jeho podpisem.No ostuda,kam se podívám.I syn se za ten dopis v ŽK stydí.

pon 16. bře 2015 10:17:54

Odpovědět s citací
To je teda fakt dobrý. Ale řekla bych, že vola dělá spíš ze sebe.

pon 16. bře 2015 11:22:02

Odpovědět s citací
Hani, som sa , pardon, i zasmiala...no, nemas to jednoduche....

pon 16. bře 2015 14:36:08

Odpovědět s citací
Mne je to taky k smíchu.Co jiného můžu dělat?

pon 16. bře 2015 14:41:14

Jméno: Miluše
Odpovědět s citací
Lída píše:
Učitel to si myslel dobře, ale já bych ho samotného nepustila. Nedovedu si představit, že by mohl řešit cukrovku v nestandardní prostředí a režimu někdo, kdo v tom není sběhlý a navíc má na starosti spoustu jiných dětí.

Souhlasím

stř 15. dub 2015 11:05:27

Jméno: Miluše
Odpovědět s citací
Lída píše:

Souhlasím

stř 15. dub 2015 11:05:45

Odpovědět s citací
Tak dneska nová perlička.Otci se zdá,že se syn měří příliš často a tudíž nesmyslně.Syn se měří před tréninkem,před tím než jde hrát fotbal,než jde nějak na déle sportovat(kolo třeba).Teda kromě pravidelného měření.Někdy měříme při pochybnostech i v noci.A to kolikrát odhalíme i tu hypku.Mimo to,ji pozná i naše fenka.......Začne mne budit.
Syn to má od táty(ty naše zápisy)v deníčku zakroužkované s otazníkem.......
Já si myslím,že někdy častější měření není na škodu.Co myslíte vy?Jsem normální?:-))

pon 27. dub 2015 16:21:32

Odpovědět s citací
ideální by asi bylo kontinuální přesné měření, protože dcera např. nepozná zda je nízko nebo vysoko, tedy někdy se splete, což je dost blbé, měření není nikdy dost, ale bohužel to nejde píchat denně do prstů 20x
zajímá mě ta signalizace od pejska - naučila se to sama? reaguje vždy na hypo? zatím pejska nemáme, ale plánujeme ho a taky do něho vkládám určité naděje aspoň na noc

pon 27. dub 2015 20:06:31

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
ja bych rekla, ze jste vzorni a je to tak spravne, taky merime pred treninkem, abychom vedeli kolik sacharidu pridat

úte 28. dub 2015 7:20:39

Odpovědět s citací
Naše fenka to pochopila sama.Teda po delším čase.Syn má cukrovku 4,5roku.A teprve asi před čtyřmi měsíci jsem její schopnost zjistila.Zřejmě to odkoukala ode mne,když jsem ho šla vnoci měřit.Ona spí u něj v pokoji.A když jsem v noci zjistila u syna hypo,Byla neklidná.A teď nedávno,mne začala "zastupovat".Chodila k němu v noci(v hodinu,kdy jsme normálně jinak měřili)i když jsem syna neměřila.a vždy do něj žďuchla.Nějak vždy zjistila,jak to s ním je a buď si šla lehnout zpět na místo nebo přišla za mnou.Mě to bylo divné,tak jsem šla syna přeměřit a fakt měl hypku.A začlo se to stávat častěji téměř s jistotou.
Jen syn si stěžuje,že ho fenka v noci žďuchnutím budí.

úte 28. dub 2015 10:03:52

Odpovědět s citací
A ještě k tomu měření-zkoušíme i alternativní místa.

úte 28. dub 2015 10:05:06

Odpovědět s citací
No ta je uzasna :-). Usetri ti pravidelne vstavanie..ja som to vcera v noci vzdala, mam toho dost...a presne ako to byva,raz to nezmerias ...a vstaval rano s 3. Bohvie, ako dlho v tom bol....

úte 28. dub 2015 11:58:03

Odpovědět s citací
zajímavé je, že do něj žďuchá, měla by to vyčuchat, on je člověk dle hladiny glykémie rozdílně cítit, ale skvělé je, že na to přišla sama od sebe

úte 28. dub 2015 12:00:14

Odpovědět s citací
A mám další zkušenost s otcem-pozor perlička!
Syn má dostat na týden senzor.Ovšem otec je zásadně proti.Že do toho má co mluvit a že si to nepřeje,aby se se synem dělaly pokusy!!!!!!!
Že je třeba,aby si už konečně promluvil s dia lékařem.Co prej se to děje.Že ani není třeba tak často měřit.Že je syn v naprostém pořádku.Že dospělí se taky tak často neměří a že stačí,když hypku pozná.....:-)Strašně DM zlehčuje.Já se snažím synovi vštípit,že častější kontrolou předejde průšvihu a táta toto.
A nadále jsem osočována za to,že ho moc j hlídám.Syn,když jde ven,musí si vzít mobil,něco sladkého do kapsy.A když jede ke kamarádovi,i glukometr.Myslím,že to je základní "výbava"diabetika.Neustále mu připomínám,že diabetik je a že by se měl sám hlídat.
Tuhle mi volal od otce,že je vyslal samotné!! na pouť do vedlejší vesnice.A že se cítí hodně dole a že mu táta nic na cestu nedal.Co prý má dělat.
No mám to zážitky.Omlouvám se,ale vždy se musím o ně podělit s někým,kdo o tom něco ví....

sob 16. kvě 2015 6:22:16

Odpovědět s citací
Hanko, s tvým bývalým je to fakt těžké. Asi je to docela zakomplexovaný člověk, když s ním není vůbec domluva, protože nevěřím, že by byl tak hloupý, že by tomu vůbec nerozuměl. Nakonec bude třeba dobře, když si promluví s tím dia doktorem. Třeba ho doktor přece trochu přesvědčí, že určitá opatrnost je potřeba. A hlavně, že by neměl tvrdit klukovi přesně to opačné než ty.

Na druhou stranu, synovi je jedenáct (nebo už dvanáct?), co je špatného na tom, že takhle velké děti jdou samotné na pouť do vedlejší vesnice? Pokud to teda není 5 km po frekventované silnici. Samozřejmě, měl s sebou mít něco sladkého, ale když už je holt táta takový, nemohl by nosit prostě všude po kapsách bonbony nebo nějakou taštičku na krku? Náš Martin míval takovou taštičku, tu měl nacpanou glukózovými bonbóny a vždycky, když šel ven, tak si ji sám bral. Nijak nápadné to nebylo, i jiné děti to často nosily, měly v tom třeba pár drobných nebo klíče. I bez problémového táty je dobré děti vést k tomu, že si na tyhle věci musí myslet samy. I v době, kdy jim to ve skutečnosti ještě úplně kontrolují rodiče. U vás to platí dvojnásob.

sob 16. kvě 2015 7:12:51

Odpovědět s citací
Super, ze s tym prisiel sam. Doporucovala by som, aby si s dialekarom najprv hovorila ty a predstavila mu to z tvojej strany. Upozornila ho na nejake veci, pripadne ho poziadala, nech je striktny vo svojich doporuceniach.
Tvoj byvaly si ani nezasluzi minutu naseho casu, Lida to vystihla. MOj nazor na to poznas..Inak suhlasim s nou, ze v 11 rokoch by uz nemal opustit dom bez vsetkych potrenych veci. Nie zeby to u nas bolo idealne, ale toto zatial funguje..
Drzim palce.

ned 17. kvě 2015 12:39:20

Odpovědět s citací
Tak další špek od táty!Dneska mi sdělil,že 3,5 není hypoglykémie,ale normální glykémka,kterou by měl syn diabetik mít!
Protože dneska mi lékař vytkl,že syn měl na začátku července dva dny v kuse hypo.Jenže to byl syn u táty.Měl to kolem 3,5 osmkrát za sebou!Jednou dokonce 2,9!Vůbec aktuálně nesnižoval inzulín.Ani prý nepřidával jídlo.Protože mu to chce drže velmi nízko.Jako by byl zdravý.

čtv 30. črc 2015 12:23:41

Odpovědět s citací
Hano, to přestává být legrace. Je evidentní, že ještě nemáte za sebou zkušenost hypoglykemického kómatu, a nechci strašit, ale tatínkův přístup k nemoci vás vede k velkému průšvihu. Měla bys udělat všechno pro to, aby s ním promluvil doktor. On už skutečně svým jednáním ohrožuje život vašeho syna. Držet dítě hodně nízko je sice pěkné, ale strašně nebezpečné.
A tatínkovi bych přála, aby sám na své kůži zažil ty 3,5 a musel při tom učit. Bohužel moc dobře vím, o čem píšu ...

čtv 30. črc 2015 14:14:26

Odpovědět s citací
Mna strasne mrzi, ze dochadza na moje slova. Okamzite by som to prediskutovala s lekarom a poziadala ho, aby sa do riesenia tejto situacie zapojil osobne, ako lekar..ja osobne by som uz syna tvojmu byvalemu nedala...ani nahodou..nechcem malovat certa na stenu, preboha to nie, ale moze sa z komatu i neprebudit...to je skutocne na zasah vyssej autority..ako som uz pisala skor..drzim vam palce, hlavne malemu..
A drzat dieta takto nizko je nezodpovedne, sobecke a egoisticke...

pát 31. črc 2015 10:54:51
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 37 ]