Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 
ošklivá hypoglykémie 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Dneska mi šestý smysl zavele-jít po syna ke škole.Když vyšel ze dveří,spolužačka do něj strčila a on na ní začal být nezvykle agresivní.Vůbec nevnímal okolí a mlátil do ní.Hodil taškou mezi děti.Bylo mi na něm něco divného.Dala jsem mu napít coly,co vozím sebou v batohu ,protože nebyl při "smyslech.Po chvíli se trošku zklidnil.Došli jsme domů a začlo to nanovo.Nejprve jsem musela zasáhnout silou,protože by vysklil dveře,rozkopal židle po kuchyni,vrhnul se první jídlo-to už jsem ho běžela změřit-a měl 2,0 a začal se svážet na zem.Honem jsem mu podala další cukr a pitíčko.Posadila jsem ho na lavici-začal přicházet k sobě.Začal jíst.Mezitím přijel pro něj otec.Požádala jsem ho o chvíli strpení,aby syn nabral síly.Syce "syčel" něco o tom,že nemám zdržovat,ale počkal.Přeměřila jsme syna-měl 5,2.Ale ještě jsem mu dala něco na cestu,kdyby ještě něco přišlo.Otec mu to v autě sebral,aby nenaděl.......
Před odjezdem jsem se syna zeptala,jestli cítil nějaký pokles-hypku.Říkal že vůbec ne.Už se mu jednou něco podobného stalo.Kdy byl při hypce agresivní.Je tento projev možný?
Přitom obědval sladkou žemlovku-po obědě měli ještě zeměpis a zdravotní výchovu,takže nic živelného.Před obědem měl 5,3.
Mám teď o něj strach.Odjel k otci.A ten mu nikdy nic navíc nedává.Protože tvrdí,že 3,7 není žádná hypka,ale normální hladina zdr.člověka.-takže má k tomu trošku jiný přístup.......

pát 11. zář 2015 15:47:31

Jméno: Dita
Odpovědět s citací
Ahoj, prosím Tě, kolik let je synovi a jak dlouho má DM1 ? Ten přístup otce mne poněkud děsí...

pát 11. zář 2015 19:39:29

Odpovědět s citací
Já už o tom tady kdysi psala.O tom otci.Synovi je 12 let a DM má 5 let.
Mne to taky děsí.Proto si každý den voláme,když je u něj.Otec se mnou nekomunikuje.Říká(spíš mi píše e-maily),že jsem moc úzkostlivá a úzkostná......Že ho v tom mám nechat "vykoupat"......Včera se syn i tak nějak sesypal psychicky.Než odjel.Hodně brečel.Otec na mne štěkal,že ho nechám brečet,a na syna taky ,že je to velký chlap a že dostane tvrdší výchovu,když bude u něj.Že pláč musí v každém případě potlačit.Když je syn doma u mne-občas si postěžuje na zatracenej život.A proč zrovna on musí mít cukrovku.To u táty nesmí.Syn občas zajde k psycholožce.Na vlastní žádost.Já taky.Protože někdy se toho seběhne moc,co musím řešit.Občas má problémy i ve škole.Když se mu třeba udělá blbě(cítí hypku nebo má hodně vysoko)Některé děti to nechápou.Zvlášť noví spolužáci.Tak se mu smějí.Ti,co s ním chodí od první či druhé třídy to znají a chápou.
Ale mne vyděsila včera ta hypka.A vše,co následovalo.Přitom vím,že snědl všechno,co měl.Nosím mu teplé jídlo do školy.Protože do 20 .9.mají zavřenou jídelnu.

sob 12. zář 2015 8:08:45

Odpovědět s citací
Hanko, je mi z toho fakt nanic. Je mi líto Tvého syna.Jak často je u otce ? Nešly by ty kontakty nějak omezit ? Vždyť tohle není žádná legrace !Jsem přesvědčena o tom, že nepochopitelná hypka může být způsobena psychickým rozpoložením syna, musí to být pro něho strašně náročné chodit od Tebe k otci, zvláště když máte každý jiný přístup k jeho nemoci a "netáhnete za 1 provaz". Ono je to těžké pro dítě vždycky ( přebíhat od 1 rodiče k druhému), ale v tomto případě je to fakt děs.

sob 12. zář 2015 12:57:37

Odpovědět s citací
Hano, pokles glykemie postihuje v prvé řadě mozek, což způsobuje různé výkyvy nálad. Prožila jsem hypoglykemii, kdy jsem řvala jak zvíře a bušila do stolu, při tom jsem si uvědomovala, že mám amok i že jde o hypoglykemii, ale nebyla jsem schopna se ovládat.
Už jsem ti to psala, že u některých diabetiků v některých situacích i hodnota 3,7 - 3,9 může vyvolávat velmi nepříjemné psychické stavy. Navíc po těch letech s DM u sebe vnímám problémy s krátkodobou pamětí, se schopností soustředit se, když jsem nízko. Proto jsem taky psala, že bych tatínkovi, který je učitel stejně jako já, přála, aby jednou zažil těch "normálních" 3,9 a musel při tom podávat výkon při vyučování. Nehledě na to, že se chová vůči synovi velmi nezodpovědně a to, co s ním provádí, zákonitě jednou skončí kómatem. Člověk s DM1 sice může žít jako zdravý, ale NENÍ zdravý.
Daku ti svého času dával zcela jednoznačnou radu, jak situaci řešit přes sociálku, tehdy se mi to zdálo přehnané a nepřiměřené, ale asi nic jiného nebude zbývat, i když chápu, že se člověk pohybuje na tenkém ledu.

sob 12. zář 2015 17:09:09

Odpovědět s citací
Souhlasím s Darjou, je třeba něco dělat. Přeji Ti, abys na sociálce narazila na normální osobu, což bohužel také není úplně běžné.

sob 12. zář 2015 20:40:48

Odpovědět s citací
Ne,Dito,to není opravdu běžné.Marně hledám východisko.:-)
Dneska přijedou od táty,a jedou tam až za čtrnáct dní.Takže Richarda budu zase dávat deset dní dohromady.Když přijede od otce,má ty glymči vždycky strašně "vyhoněné".A většinou mu to otec drží tak kolem těch 4 mmol!Ale když chodí do školy,tolik pohybu není.Kromě atletiky 3x týdně.Tak to je vždy boj.Já mu to držím výš.Protože nikdy nevím,kdy dojde k náhlému poklesu.Obzvlášť v té škole.I natrénink ho posílám s "osmičkou".A ještě má nafasováno něco k snědku nebo sladké pití.A vlastně tam chodí po svačině.Takže nenechávám nic náhodě.Ovšem kolikrát zavelí šestý smysl nebo v noci pes.........

ned 13. zář 2015 9:42:39

Odpovědět s citací
Kriticke situacie vyzaduju kriticke riesenia...ked clovek musi prekonat sam seba.
Videla som dekompenzovaneho kluka i kluka s uzasne krasnym glykovanym - na vrub vecne nizkych glykemii ahypoglykemii -a obaja vykazovali znamky oneskorneho vyvoja...nasa dia s dlhodobymi skusenostami mi potvrdila, ze to tak proste je...ziaden extrem nie je dobry..
Ja to nedokazem asi setrnejsie napisat, neber si to prosim osobne...ale pokial nechces riesit v buducnosti zdravotne nasledky sucasneho stavu u tvojho syna, musis zlikvidovat pricinu problemov, a nie len hasit aktualne poziare...Tvoj muz je hlupy a zakomplexovany clovek (prepac, hrozne ma vytacaju tie jeho kecy a ked si este predstavim tvojho syna...), a problem je v tom, ze s hlupym clovekom sa po dobrom nikdy nedohodnes, pretoze to nepoberie..
Mate obaja so synom pravo na normalny zivot bez zbytocnych stresov naviac...a nikto nema pravo uvadzat tvojho syna to stavu ohrozenia zivota..mala by si urgentne vysvetlit situaciu lekarovi, detskemu lekarovi a poziadat ich oficialne pomoc

Ja by som si zapisovala vsetky situacie tykajuce sa DM1, ktorym musi celit tvoj syn pri pobyte u otca , aby si to mala pohromade, ak by to bolo potrebne..
Drzim palce, viem ze to urcite nie je jednoduche...

čtv 17. zář 2015 10:14:35

Odpovědět s citací
Hani,
tak u dcery od začátku diabetu není normální hodnota ani 4,2, prostě už pociťuje příznaky hypoglykémie,
nám bylo na dětském řečeno, že když se tlačí hodnoty glykémie nízko už k pocitu hypa, dochází časem u diabetiků k tomu, že přestanou hranici hypa cítit a můžou tak rychleji padnout do hypoglykemického komatu.
A při sportu je vůbec nejlepší držet glykémii trochu víš, dcera třeba řekne, že glykémie 8 je vůbec nejlepší.
Když je níž bojí se rychlého hypa a když je vysoko, to sportuje, ale špatně se jí běhá, je prý pomalá, no prostě špatně se jí sportuje.

Hani, je mi fakt líto kluka, na moje nervy by to nebylo, když bych se nemohla rozumně domluvit s bývalých okamžitě bych to řešila přes lékaře a sociálku.
Ať jde do prd... tvůj bývalý s takovou výchovou, tvrdší výchovu, by potřeboval asi on sám. Já nejsem zastáncem nějaké
tvrdé výchovy, prostě mít krásný vztah s dětmi a kdyby mi to hatil byť by to byl jejich vlastní otec hnala bych ho holí.

pát 18. zář 2015 8:34:17

Odpovědět s citací
Na atletiku pouštím syna tak s hodnotou 8.
Včera mu bylo blbě ve škole-při oblíbené výtvarce-takže žádné"kino".Cítil hypku už při 4,2.Učitelka volala,abych si pro něj přišla,že je bledý a válí se po lavici.Samozřejmě si dal bonbony,ale nějak to nezabíralo.....
Když jsme došli domů,tak po jídle usnul.Takže to cítí taky pokaždé jinak.Držím ho raději výš.I tak měl poslední GH 6,3,což se mi zdá dobrý.

stř 23. zář 2015 8:06:22

Odpovědět s citací
Hanicka, skuste ten senzor, ak by to slo..Dexcomy Platinum teraz vydrzia skutocne i 3 tyzdne, dokonca i u naseho syna, ktoremu tie predchadzaju vydrzali maximalne tyzden. Je to nesmierna ulava, u deti, ktore to maju takto rozlietane..

stř 23. zář 2015 15:55:24

Odpovědět s citací
Tak,děvčátka,došlo na vaše slova.Před chcílí mi volal mladší syn od otce,staršímu (dia)je špatně.Když jsem se ho po telefonu ptala jak špatně,tak mi můj starší syn(dia)odpověděl v pláči,že neví.Že se klepe a dost špatně mluvil.Nechala jsem si dát k telefonu otce,a zeptal jsem se ho,jestli kluka měřil.On,že ne,že před chvílí svačil.Tak jsem ho donutila,aby ho změřil,že tenhle stav už znám.Otec,že toho nadělám...A že syn není schopný se ani sám změřit.Tak jsem říkala,ať ho změří on.S kecama to udělal a naměřili-podržte se 1,7!!!!!!!!Neustále otci říkám,že ho drží zbytečně moc nízko.Prostě se mi nevěřilo!A že neví,co s ním a že ho odveze rovnou do nemocnice.Tak jsem říkala,že dokud je schopný pít,tak sladký nápoj,cukr,cokoliv.A ať si dává pro příště bacha.Když to měl syn před čtrnácti dny,tak nebyl otec schopný počkat chvíli,než se cukr zvedne a odjezd syna nesnesl odkladu.Jak jsem tu psala.A teď to vidí sám.Je to tak arogantní blb!Jsem vynervovaná-vždyť je schopnej to dítě tímhle snad zabít.:-((((((

pon 28. zář 2015 14:57:32

Odpovědět s citací
Pokud jsi nucena nemocného syna k otci posílat, pak bych alespoň nechala pořídit o tomto otcově zacházení s ním písemný záznam na sociálce.Myslím, že v tomto případě nelze dělat "mrtvého brouka".

pon 28. zář 2015 21:21:37

Odpovědět s citací
Hanicka, mam husi kuzi, ked to citam !!!!! Skor nez dojde k nejakej tragedii, mala by si zasiahnut...okamzite, pretoze to moze mat nedozierne nasledky a nikdy si to neodpustis...cas nejde vratit...tvoj byvaly manzel je absolutne nekompetentny k tomu, aby mal v peci dieta s touto diagnozou, pretoze ho ohrozuje na zivote. Prosim prosim, zacni to riesit...
Je to podla mna ako s domacim nasilim...nie je mozne cakat, az ten jeden skonci v nemocnici (v tom lepsom pripade) ...i ked v tomto pripade urcite zasiahnu i ine institucie, ked vidia dieta s modrinami..Mozno to nie je idealny priklad, priam drasticke prirovnanie, ale skus sa na to takto pozriet...

stř 30. zář 2015 8:12:17

Odpovědět s citací
No právě domácí násilí-to bylo pro mne impulsem k odchodu od něj.Takže tam ta spojitost bude.A to své despotické chování teď praktikuje na dětech.Co jsem zatím podnikla:Spojila se dia dr.,Spojila se se sociálkou-ale známe jejich postupy,že,Poslala doporučeně otci zprávu i upozornění od dia dr.Dostal už i podnět ke společné návštěvě dia a sociálky.Jenže socka si mele pořád své,jak má otec právo stýkat se s dětmi.Oni sami naznačili,že je třeba čekat,až se něco stane!!!!!!!Přesně jak píšeš.Ale synovi je dvanáct,tak už si sám začíná diktovat,kde chce být.Začíná mít své zájmy.Ovšem,když je sdělí tátovi,tak ten si vede svou....a přez to vlak prostě nejede.Synovi je teď fajn.Ale říkal,že tak zle mu ještě nebylo.A má strach z další návštěvy.Sice se dovede ohlídat tak nějak sám,ale když je mu blbě,strašně zpanikaří a bojí se,že mu tam nikdo nepomůže.Je to těžké.Krabici s pícháním a měřením,má táta u sebe.Tak k tomu syn nemá přístup,kdy se mu zamane.Teď zkusím u lékaře vyžebrat senzor,aby nemusel potupně tátu žádat o měření.Nebo ještě jeden náhradní glukáč,který bude mít jen u sebe.

stř 30. zář 2015 11:53:25

Odpovědět s citací
Hani to je hrozný, co píšeš, já si to nedovedu představit, asi bych se zbláznila po tu dobu co bych měla dítě u takového člověka a čekala, co se může přihodit. Na té sociálce jsou asi pěkné ...., když vedou takové řeči, než aby jednali.
Samo sebou, že má otec právo se stýkat s dětmi, ale né, když je může ohrozit na zdraví, nedej bůh na životě.
Naše zákony jsou hrozné, opravdu je to tak, že někdy se nedá zasáhnout, až když se něco stane.
My jsme měli před 15 lety takový případ, že každou chvíli volali sousedi, že z bytu jde křik, nadávky, dcera prý
údajně bije svoji matku, několikrát tam hlídka vyjela, matka otevřela a prý se nic neděje, vše je v pořádku, poradili jsme ji, ať podá trestní oznámení, nebo jde k lékaři, když by ji dcera napadala. Nikdy to neudělala a my jsme také nemohli nic dokázat, až prý se něco stane, také stalo, dcera matku zabila a zastlala do postele a odjela, sousedi volali, že ji dlouho neviděli a z bytu jde zápach.
Glukometry máme tři, jeden při záchytu, k pumpě a pak nám prostě dali od firmy od které máme ty dva.

stř 30. zář 2015 18:49:51

Odpovědět s citací
Hanicka, bude to tazke, je potreba asi urobit jednotnu frontu hlavne s dia lekarom. Dokumentovat presne vsetky udalosti, co sa deju. Do detailu, inak to nepretlacis. A hlavne apelovat na dia, nech doda socialke podklady, s presne popisanymi dosledkami zanedbanej hypoglykemie, ktora moze skoncit i smrtou, nech to prezenie, oni tebe takto neuveria, ved hystericka matka pravda ? ..zatial stale vladne vseobecne povedomie kvoli DM2 (ono za to tie pani na socialke nemozu), ze cukrovnka v podstate nic strasneho nie je, stretavam sa s tym kazdu chvilu...

Ja by som na socialku poslala oficialny dopis s popisom danej situacie, s vyctom najkritickejsich udalosti, ktore sa stali, a s vyjadrenim lekara, kde zdorazni vsetky mozne dosledky pristupu tvojho manzela vcetne ohrozenia na zdravia. Budu musiet pisomne reagovat, oficialne navrhnut postup...ak nie, poziadat ich o to s tym, ze robis vsetko na ochranu svojho syna. Ono to je rozdiel povedat nieco u okienka nezavazne, a nieco ine prevziat zodpovednost za rozhodnutie v tak zavaznej situacii..ocakavala by som, ze budu aktivnejsi a prinajmensom si pozvu manzela v dohladnej dobe...

Ad glukometer...musis synovi dat svoj glukometer a musi sa postavit otcovi sam....pokial dojde ku fyzickemu kontaktu, tak to bude, bohuzial, dalsi argument pre vas...mozno by bolo fajn, keby mal vzdy u seba tasticku ledvinku s glukomentrom a glukozovymi bonbonkami..
Ad senzor....viac ako potrebne v takejto situacii. Ale tvoj byvaly muz musi dostat jasny prikaz od lekara, kam syna s glykemiami nesmie pustat...

čtv 01. říj 2015 7:36:20

Odpovědět s citací
Otec dostal od lékaře písemnou zprávu.Protože ho otec nechce navštívit osobně.Tak to dostal písemně.Sna to postačí.19.10 jedeme na kontrolu.Tak se domluvím s lékařem na senzoru.
I když-zítra syn jede k otci..........Tak se máme na co těšit.Tou zprávou jsme asi pošťourali ve vosím hnízdě.Protože otec prostě jede podle dané lajny a neuhne.Tak doufám,že to opět nebude přehánět.Na sociálce mi řekli,Že má zodpovědnost za zdraví dítěte jako já a že se musíme dohodnout.A že s tím nic neudělají..........Takže do boje!

stř 07. říj 2015 5:53:48

Odpovědět s citací
No, jestli neni domluva mozna, ja bych stejne sla do oficialniho dopisu pro socialku. Ustni somluvy jsou tady k nicemu. Drzim vam place, ale urcite bych to nenechala usnout, protoze se obavam, ze pokud dojde k nejakemu zlepseni, tak aby to nebylo jenom docasne - ..prinejmensim moje zkusenosti jsou takove, ze to, co neni oficialne na papiru, tak to neplati a kazda strana si to muze vykladat po svem...
Muzes pripadne napsat oficialni zdeleni pro socialku (pripadne podporeno vyjadrenim lekare), jake kroky jsi z tvoji strany ucinila v zajmu zdravi ditete, abys byla kryta a mela neco v ruce, kdyby nedej-buh k necemu doslo...ach jaj...

stř 07. říj 2015 10:45:01

Odpovědět s citací
Stoprocentní souhlas s Daku !

stř 07. říj 2015 14:44:54

Odpovědět s citací
Tak teď po návratu-již třetí den řešíme jakési deprese,či co to je.Hned v úterý mi učitel poslal syna domů,že je bledý a nespolupracuje.Pak jsem zjistila,že vůbec nesnědl to,co dostal k svačině.hned potom jsem letěla pracovat.Přišla jsem,abych mu dala oběd.Začal jíst,tak jsem zase letěla do práce.Když jsem přišla,tak byl "vláčný"hnedle jsem ho změřila měl 2,7.Nesnědený oběd jsem našla pod postelí.Večeře byla pod dozorem.Včera šel do školy.Donesla jsem mu oběd a počkala,až ho sní.Večeře byla pod dozorem.Ráno se píchnul,ale nesnědl snídani.Ve škole nedojedl svačinu.Oběd,který jsem mu donesla nesnědl.Cpu do něj cukry jak se dá.Cestou ze školy se potácel po silnici.Ihned jsem ho zavedla domů-měl 2,1.Protože prostě nejedl.Nedávno byl týden v nemocnici,kde mu vůbec nic nezjistili.Na to nejedení mi prostě odpověděl,že se mu prostě jíst nechce a nebude,protože ho to nebaví.Musím stát nad každým soustem.Nebo občas mívá opačný problém,kdy sní celou 100gr čokoládu,protože ho nebaví dodržovat něco,co se mu nelíbí.Začíná mít "divné" řeči.Jindy zase řekne,že zkouší,kam může zajít a že ho zajímá,jak vypadá hluboká hypoglykémie.Chci ho dostat k dětskému psychiatrovi.Ale u nás v blízkosti žádný není.Možná Praha nebo Kutná Hora(pro nás z ruky).Jinak Hradec Králové.Já už si nevím rady.Mám zatím práci,ze které můžu dle potřeby odběhnout.Ale od února jdu do práce na větší úvazek,abychom měli nějaké peníze.

čtv 14. led 2016 15:17:30

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Hm, tak to je opravdu na psychiatra nebo minimálně na dobrého psychologa pro začátek. Nepomohla by ti s kontaktem na dětského psychiatra třeba diabetoložka?

čtv 14. led 2016 16:03:22

Odpovědět s citací
Dneska už dia nebyl k mání.Zítra tam budu volat.Aby mi poradil,co s tím.Protože je to už na pováženou.Prostě "zamkne pusu"a je to.Kdyby to bylo malinký dítě.Ale je mu už 12 let.A prostě to odmítá.Odmítá léčbu,odmítá cukrovku,ztrácí to všechno smysl.Ve škole nespolupracuje.Jak jsem už psala-byl týden v nemocnici a nic se nezjistilo.Takže tělesně je jinak zdráv.Ale ta psychika.....Táta má teorii,že cukrovka není nic vážného a že se s tím dá žít.Ano dá.Ale musí se dodržovat nějaký léčebný plán.Syn si vypnul telefon,aby mu táta nevolal.Já nemůžu udělat krok z baráku,protože ho nesmím spustit z očí.Hlídám mu glykémky a doplňuju mu cukry.Protože nejí.Dneska si pohrával s nožem!Ale do práce chodit musím.Protože mám jen ČID,přídavky,něco málo výživného a PnP.A výdělek z částečného úvazku.Tak abysme vyšli.Od otce podporu čekat nemůžu.Dokonce děti začal posílat samotné autobusem,když jedou od něj.Nedovede si představit,co by bylo,kdyby se synovi udělalo blbě.Je to 200 km!

čtv 14. led 2016 16:35:06

Odpovědět s citací
Ahoj, zkus mu vyhovět v tom, že nemusí vždy sníst předepsaný počet jednotek a dát mu na to samozřejmě méně inzu. A že si klidně může dát celou tabulku čokolády, ale pokrýt to inzu. Když jsem jednou řekla sestře v nemocnici, že dcera obědvala hranolky a zmrzlinu tak jsem si také vyslechla, ale bylo mi to celkem jedno, protože jinak vím, že to moje dítě sní více zeleniny než většina ostatních dětí. Ale nic nesmí být dogma. Dodržovat všechno přesně prostě není pro puberťáky a čím víc na tom budeš trvat, tím více bude odporovat. Lepší trochu vyšší gly než depky z hypo.
Dokážu si představit, že je otrava sníst vždy rýže za třeba 4j. Už se teď někdy ptám dcery kolik toho chce sníst, protože i když by na den měla mít 20j., tak třeba zrovna nemá chuť. A ta depka je docela pochopitelná, které dítě by bavilo mít cukrovku a ještě k tomu nastupující pubertu. I děti jinak zdravé mívají deprese. Ale je to na pováženou. Chce to dobrého dětského psychiatra. Prý v Hradci takový je, ale dost plný, protože je na pokladnu. Kamarádi z Hradce dojížděli za jedním dobrým do Prahy, ale platili 1000 Kč na hodinu.

čtv 14. led 2016 22:09:38

Odpovědět s citací
No,s tím jídlem to taky nepřeháníme.Tuhle si dal místo druhé večeře pohár.Protože měl na něj chuť.
Občas si zajdeme do "mekáče"na oběd,když jsme v Praze na kontrole.Ale byly to teď skoky.V noci měl najednou 18 a teď ráno 16.Takže se asi něco "žene".Chtěli bychom vyzkoušet snížit výměnné jednotky,protože začal jíst hodně zeleniny a že se tím hooodně docpe.Protože zatím jsme VJ jenom zvyšovai.A asi taky bude mít dost.
A s tou čokoládou-kdyby mi o tom řekl,tak mu odpovím-dopíchni si.Ale on to schovává.Protože u táty nic takového nesmí.Tak tady se taky bojí.Do školy si občas kupuje zero colu-to u táty taky nesmí.A ve škole si někdy koupí cukrové brčko a vymění si ho za část svačiny.To má 1 vj.

pát 15. led 2016 7:00:29

Odpovědět s citací
Hani, uplne vsetko som to necitala, promin, ale je to dost kriticka situacia. Ja sa mu ani nedivim, pokial zazil nejake tie osklive hypa okolo 2 a bolo ich pozehnane za posledny cas. Uz sme tu riesili problem dospelych, ked sa prebrali z komy....Proste sa blokol a presiel na negovaci mod. Okrem toho, moze to byt i presne opacne, uz som to tu mala u nas doma, ze sa radsej predavkuje inzulinom a uz sa nezobudi, aby to stale nemusel riesit. Ja viem, si clovek povie, nech sa pozbiera, ze ini su na tom horsie...ale to je ten najhorsi pristup. Oni si s tym nevedia poradit...proste maju taku povahu a koniec...nas drzi nad vodou fotbal, maju najlepsieho trenera zactva roku 2015 :-), Dukla je fakt uzasna, okrem kopania do lopty robia aerobic :-), dzudo, atletiku, jazdia sadit stromky, behaju charitativne behy atd....ma nieco take????

A davas mu cokinu na svaciny? Ja to davam standartne obom detom, aspon trochu tym predidem, ze sa niekde nacpu. I ked sa to samozrejme stava. ..okrem toho, cokolada nie je az taka katastrofa...
nikdy nejeme vsetky vj v jednom, Max ma na obed 5,5 vj (13 let), ale vzdy to kombinujeme s jalbkom a pripadne nejakou susienkou. Zjest 250 g zemiakov na porciu je fakt hroza..

Musis s nim len hovorit a hovorit...teda skor pocuvat a pocuvat, a nenegovat, ani nehovorit ze to chapes, pretoze to nechapes, ani ja to nechapem...mozno z neho casom vypadne, ako by si to predstavoval, a i to sa nesmie negovat...ale urcite psycholog, ale je problem najst takeho, ktory to vie DM...standartne to absolutne nie su schopni zahrnut...

pon 18. led 2016 18:43:48

Odpovědět s citací
Hani,
opravdu je potřeba navštívit nějakého psychologa, domluv se s diabetoložkou, třeba s nějakým spolupracuje,
když jsme byli na dětském oddělení v Praze na Vinohradech, tak mám dojem, že tam nějakého měli.
Jednou dobou jsem o tom také uvažovala, ale pak jsme to nějak zvládli spolu, ale mám dceru a od malička jsme
si hodně blízcí, dá se říct jedno tělo, jedna duše, dokonce jsme jednou dobu spolu spali a museli hodně mluvit.
Mám dva syny, sice perfektní, ale s nimi bych měla asi větší problém, kdyby něco nastalo.
Jak píše Daku, můžeme děti milovat, pomáhat jim, přesvědčovat, že je chápeme, ale pokud nemáš tu nemoc sama, tak si vážně nedovedeme nic představit, vím o čem mluvím s dcerou jsme měli a stále máme různé rozhovory, sama mi říkala, že
nevím co to je, co to dělá s tělem, s psychikou.
Teď jezdíme na dospělé oddělení do Motola, a tam prý si p.doktorka hodně zve psychologa k návštěvě.
Víš, Hani asi to nemá kluk moc jednoduché, otec do něho cpe nesmysli a on si neví rady sám se sebou a také začíná být v blbém věku, kdy už si začíná vše uvědomovat, nemocný člověk se musí víc prát se životem, štve ho to.

úte 19. led 2016 14:31:16
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 27 ]