Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
diabetik ve škole 
Autor Zpráva

Jméno: Hanka S.
Odpovědět s citací
Syn je na druhém stupni a od ledna mají navíc opět jiného učitele.Který tak nějak neber ohledy na to,že je kluk diabetik.Tedy hlavně ve škole.Pokud je nemocný,tak to vezme.Kolikrát se stalo,že syn měl ve škole třeba 15 a už se nesoustředil.Učitel mu v takových případech nadává,že je nepozorný,a že je flákač a nevím,co ještě.Nedá si vysvětlit,že pokud má vyšší cukr,tak ta pozornost a soustředěnost nebude nic moc.A tím jak na něj nasazuje,spolužáci se přidávají.Syn je z toho psychicky na dně.Ne jen z otce,ale už i z tohodle učitele.Mám informovat ředitele?

pát 10. čer 2016 11:03:21

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
A o čem ještě přemýšlíš?!

pát 10. čer 2016 11:40:26

Odpovědět s citací
řešila bych to přes ředitele pokud není stejný pitomec a pokud máte školní psycholožku nebo aspoň speciální pedagožku, musí to brát tak, že oni nemají páru jak může člověku být blbě když mu to lítá. Dcera jednou dostala pětku z testu, protože byla fakt už úplně mimo a úče to bylo jedno, ale je fakt, že ona nic neřekne, mlčí jako pěna takže pak ani nemělo cenu řešit nějak tu pětku

pát 10. čer 2016 20:34:53

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
A zkušela ses s tím učitelem dohodnout? Přes ředitele to sice řešit můžeš, ale když toho učitele nepřesvědčíš, že potřebuje trošku ohledy, tak stejně těžko dosáhneš toho, aby nebyl protivný. Na druhou stranu, opravdu se syn nesoustředí jen když má vyšší glykémii?

pon 13. čer 2016 8:11:08

Odpovědět s citací
Jelikož se ve škole měří,tak je to celkem možné.Protože mívá glykémky dost rozkolísané.

pon 13. čer 2016 17:03:23

Odpovědět s citací
Sice opozdene, ale nase zkusenosti s respektovanim diabetiku na skolach (myslim tim 2. stupen - u nas tzv. vicelete prazske gymnazium)..Je jim to uplne ale uplne JEDNOOOOOO, absolutni nezajem v praxi. NEco sice odkyvou hlavou, kdyz s nimi clovek mluvi, ale realita je uplne jina.
Na komentar, ze to vypada, ze vyucujici nebyli dostatecne informovani o diagnoze a me prosbe-zadosti o nejake reseni, treba i schuzku, mi prisel mail, ze podle presvedceni tridni ucitelky "byli dostatecne informovani" a tecka...uplna hruza...
Takze jsme ve stadiu, ze se syn ani neodvazi rici, ze mu je spatne, protoze jiz mnohokrat slysel, jestli si nevymysli a ze je to podivne...je mu to trapne, hlavne kdyz maji skutecne "odborniky na pedagogiku"...
Ani nejaky rozhovor s reditelem nepomohol, ten to prehodil na vychovni poradkyni a ta se na to vybodla a cim vic sme ve skole, tim vic to ma spatny dopad na syna ...proste prudime a ukazujeme, ze cisar ma "nove saty".
Ted jeste zkusim zarazeni mezi integrovane zaky, na co maji diabetici narok. Tam pozadam naseho diabetologa a psychologa, aby se presne a kontkretne vyjadrili, co musi vyucujici respektovat...

stř 13. črc 2016 15:32:23

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
to se mi ani nechce verit, je to normalni? a to maji byt inteligentni lidi! takovy nelidsky pristup
ta zakladka je v tom asi jednodussi, zvlast kdyz je to mensi skola, ikdyz taky jsme meli potize, ale ne az takove

čtv 14. črc 2016 6:40:32

Jméno: Melody
Odpovědět s citací
No tak to je mazec, Daku držím palce!

čtv 14. črc 2016 20:54:36

Odpovědět s citací
Kdyz je hypoglykemie, tak je hypo a to si teda resi..ale na 3/4 letni pisemce z matiky napr. nemel moznost prodlouzeni casu...nevim, jestli je to tim, ze si to neumi vykomunikovat, ale spise si myslim, ze se te komunikaci chce vyhnout..
Problemem jsou prave vysoke glykemie jak pise Hanka..vsichni tady znate, ze kdyz mate 20, tak Vam je blbe celkove, jste podrazdeni, a tam je zakladni problem.... Naposledy dostal poznamku, ze sikanuje !!!! spoluzaka (ten ma nejspise Asperga - o cem deti vubec oficialne nevedi) Rikal profesorce na TV, ze mu neni dobre, ze ma vysoke glykemie a ze s nim nechce byt ve druzstvu, protoze bude problem. Nacez dostal prikaz, ze je dost inteligentni, aby to zvladl. Ten kluk ma totizto porad nejake rypave poznamky, kdyz neco neni, jak si on mysli - coz ja plne respektuji, neovlivni to... Ale Max to u glykemii kolem 15 a vyse taky neni schopny vstrebat....tak mu rekl, at drzi hubu (a nebyl pry jediny). Ten kluk do neho strcil a kopl a poznamku na web dostal Max i kdyz se ho i kluci zastavali, ze nic neudelal.
Na moji zadost o presetreni sikany mi tridni profesorka (32 let) odepsala po mesici, den pred svojim odchodem na materskou, technokraticky mail, ze je presvedcena, ze profesori jsou informovani dostatecne...a nic vice....tak neco res...

Ono je to o lidech, ja vim. Uvidime, co bude dale, maji mit noveho tridniho profesora, ktery jim "motivacne" zdelil na suplu, ze si tridu od zari srovna, at se tesi....

ned 17. črc 2016 8:40:40

Jméno: Melody
Odpovědět s citací
Správně jsem měla napsat Aspergera... Daku, hlavně ať si z toho Max nic nedělá, nestojí to za to ,) A vždy se zapomenu zeptat - co Max a matematika? Už mu to ani nepřijde, viď? :) On ten přechod ze základky je dost náročný, protože tam se člověk vůbec není zvyklý učit a najednou je to potřeba. A nejhorší v primě je právě ta matematika. Také si vzpomínám, že když jsem viděla těch 5 učebnic matematiky na 1 školní rok, říkala jsem si, že to nejde zvládnout a že si snad dělají srandu. Pak se do toho člověk nějak dostane a zvykne si :) Ono to utíká, Max už jde asi po prázdninách do tercie že?

ned 17. črc 2016 21:00:10

Odpovědět s citací
Píšu znovu k tématu.
Včera jsem se dozvěděla na rodičáku,že pokud nebude syn dostatečně samostatný,aby se dokázal stopro kontrolovat,nemůže jet se třídou v zimě na hory.Říkala jsem mu,že samostaný je,ale o té samostatnosti to u diabetika není.Prostě má učitel představu,že buď se dítě o sebe postará nebo nemá nárok někam jet.

úte 13. zář 2016 19:43:52

Odpovědět s citací
nechte si napsat zpravu od lekare, jestli mu je treba 12, to uz deti jezdi samy, nejspis ale sama vite jestli na to ma..umim si predstavit, ze u jineho by to bylo riziko i v tech 12 letech, ale jestli tam je signal tak proc ne

stř 14. zář 2016 6:50:31

Odpovědět s citací
Tak to má učitel celkem správnou představu, ne? Otázka je, co v případě, že se o sebe sám postarat nedokáže. Mohla bys jet s ním? Znám děti, co už to v tomto věku zvládly, ale taky dost takových, se kterými ještě jeli rodiče. Já jsem se synem jela, byla to poslední akce, kde jsem mu dělala doprovod. Ale samozřejmě jsem tam byla jen v dosahu, bydlel normálně s klukama a i jinak jsem se mu vnucovala co nejmíň.

stř 14. zář 2016 7:57:39

Odpovědět s citací
V MOTOLE byl kluk, hospitalizace, problem s kompenzaci, bylo mu 13, byl tam sam a edukace probihala jenom s nim, spocitat jidlo, nacvakat vse do pumpy uz byl povazovan za samostatneho
rodice jen na navstevu

stř 14. zář 2016 10:01:15

Odpovědět s citací
No, to je ale pořád něco jiného, než aby jel sám na hory.

stř 14. zář 2016 10:16:35

Odpovědět s citací
Ahoj, tak syn jel loni v 7.tride na hory. Ale jela jako doproved pi. profesorka s DM1. Pry si to vsechno obsluhoval sam, dostal sebou naplnene zasobniky, ale bez jeji pritomnosti bych ho asi nepustila. Ale je pravda, ze jiz predtim absolvoval nekolikadenni sportovni pobyty sam. Letos ale do Anglie nejede.

pát 16. pro 2016 11:47:26
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]