Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Vyšší glykémie po ránu 
Autor Zpráva

Jméno: Ivana
Odpovědět s citací
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost jako my. Syn, 11 let, manifestovaný letos od února, denní inzulín má Actrapid a noční Levemir. Nedaří se nám dosáhnout glykémie 5-6 ráno, když vstane. Vstává s 8 - 10 glymkou, mám pocit, jakoby Levemir přestával kolem 5. hodiny ranní účinkovat, až má účinkovat 12 hodin. Když ho přeměřím ve 3 ráno, tak má krásnou glymku kolem 6 a ráno už má mezi 8-10, vstává v půl 7. Nemáte někdo také podobnou zkušenost a případně radu, jak na to?
Děkuji

stř 07. lis 2018 12:52:02

Jméno: Jarka
Odpovědět s citací
Kdy Levemir pícháte, ráno nebo večer a dáváte jednu nebo dvě dávky denně?

Já, ovšem dospělá, jsem měla podobný problém s Levemirem, ovšem večer, zdálo se, že nedotahuje. Píchala jsem kolem 20:00 a před tím mi glykémie vždy stoupala, i když jsem třeba nevečeřela, občas jsem zkusmo nejedla celé odpoledne a stejně to stoupalo. Vyřešila jsem to rozdělením Levemiru na dvě dávky - polovinu ráno, polovinu večer.

Pak jsem přešla na Lantus, který drží opravdu celých 24 hodin.

Pokud by rozdělení Levemiru, nebo přechod na Lantus nepomohlo, mohl by za stoupáním být tzv. Fenoménu úsvitu, kdy (laicky řečeno) tělo před probuzením vyplavuje hormony, které sice pomáhají nastartovat organizmus, ale zároveň blokují účinnost inzulínu. Většinou je pak nejlepší řešit tenhle problém inzulínovou pumpou a nastavením vyššího bazálu právě kolem té 4 - 5 hodiny ranní.

stř 07. lis 2018 13:59:32

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Syn míval taky Levemir ve dvou dávkách, jestli se dobře pamatuju, tak to byly 2/3 večer a 1/3 ráno.

Jinak glykémie 8-10 ráno není vůbec nějaká hrůza, zvlášť ne pro dítě. Jestli má ostatní glykémie ještě lepší, tak by asi bylo lepší zatím žádné větší změny nedělat.

stř 07. lis 2018 14:26:37

Odpovědět s citací
Dobrý den, Levemir pícháme v jedné dávce ve 20:00 a syn je na perech, možná by bylo vhodnější rozdělit Levemir na dvě dávky, proberu to s jeho diabetologem, moc Vám děkuji za odpověd!

Jarka de L. píše:
Kdy Levemir pícháte, ráno nebo večer a dáváte jednu nebo dvě dávky denně?

Já, ovšem dospělá, jsem měla podobný problém s Levemirem, ovšem večer, zdálo se, že nedotahuje. Píchala jsem kolem 20:00 a před tím mi glykémie vždy stoupala, i když jsem třeba nevečeřela, občas jsem zkusmo nejedla celé odpoledne a stejně to stoupalo. Vyřešila jsem to rozdělením Levemiru na dvě dávky - polovinu ráno, polovinu večer.

Pak jsem přešla na Lantus, který drží opravdu celých 24 hodin.

Pokud by rozdělení Levemiru, nebo přechod na Lantus nepomohlo, mohl by za stoupáním být tzv. Fenoménu úsvitu, kdy (laicky řečeno) tělo před probuzením vyplavuje hormony, které sice pomáhají nastartovat organizmus, ale zároveň blokují účinnost inzulínu. Většinou je pak nejlepší řešit tenhle problém inzulínovou pumpou a nastavením vyššího bazálu právě kolem té 4 - 5 hodiny ranní.

čtv 08. lis 2018 13:48:26

Odpovědět s citací
No dopoledne mi leze nahoru, což pak má horší soustředěnost ve škole, glymka se pak srovná do latě víceméně až na oběd. Děkuji za odpověd.

Lída píše:
Syn míval taky Levemir ve dvou dávkách, jestli se dobře pamatuju, tak to byly 2/3 večer a 1/3 ráno.

Jinak glykémie 8-10 ráno není vůbec nějaká hrůza, zvlášť ne pro dítě. Jestli má ostatní glykémie ještě lepší, tak by asi bylo lepší zatím žádné větší změny nedělat.

čtv 08. lis 2018 13:50:18
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ]