Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ] 
poděkování Medatronu 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Moc Vám děkujeme za otevření nového fóra!

stř 13. zář 2006 19:44:47
Odpovědět s citací
Nazdarek tehule,
tak to je super, ze mame samostatnou sekci. Kdy budete rodit? Ja uz to mam za chvilku - termin mam 16.10., ale myslim, ze to bude driv. Predpokladam taky, ze brzo budu muset nastoupit do nemocnice - ach jo.
Jinak pro Chunky - to cislo na MUDr. Andelovou uz ti posilat nebudu, kdyz uz ho mas. Dej mi pak vedet, jak si byla spokojena.
Tak pa a at se nam vsem dari
Hana

čtv 14. zář 2006 13:24:04
Odpovědět s citací
Také se připojuji k díkům Medatronu za samostatnou sekci!

Pro HanuHa: právě jsem se dovlekla z Podolí domů. Paní dr. Andělová mi rapidně zvedla náladu, když mi řekla, že při GH 4,4 není třeba nasazovat pumpu ani překopat celou léčbu. Co a kdy jím se mnou také neřešila.
Doporučila jen posunout píchání Lantusu na co nejpozdější večerní dobu (dosud jsem ho píchala kolem 20h) a za týden k ní mám znovu přijít a říct jí, zda jsem se rozmyslela chodit k nim nebo zůstat u Apolináře.
Myslím, že jasno mám už teď :-)

Já mám termín 20.2. (podle ultrazvuku).

Mějte se všichni (nejen těhulky) moc krásně!

Chunky

čtv 14. zář 2006 14:17:12
Odpovědět s citací
Tak to budeš mít rybu;-)

čtv 14. zář 2006 19:05:23
Odpovědět s citací
Ahoj,
tak to je super, treba se tam nekdy potkame, poznas me podle velkeho bricha :-) Tak hlavne hodne pohody

čtv 14. zář 2006 21:22:49
Odpovědět s citací
Chunky, a u Apolináře se Tvůj glykovanej nelíbil? Osobně Dr. Andělovou neznám, ale pokud má pacient kdekoliv obecně dobré výsledky, tak většinou jsou lékaři milejší, než když výsledky nejsou dobré a oni jsou samozřejmě přesvědčení (tedy někteří z nich), že je to nedodržováním nějakých postupů......, kdoví, jaké jsou zkušenosti s těmi specializovanými porodnicemi v Praze od diabetiček, kterým se tolik v těhotenství nedařilo.

Z.

ned 17. zář 2006 22:24:24
Odpovědět s citací
Ahoj Zuzano.

Psala jsem to v jiném příspěvku, že podle dr. Moravcové (Apolinář) je můj GH 4.4 stále strašně vysoký a vystrašila mě kde čím a zakázala kdeco.
Dle paní dr. Andělové (Podolí) můj GH není tak špatný a poslední tři dny mám hodnoty od 3.2 do 5.8, tak snad je chvíli udržím a příště třeba bude GH ještě lepší (nebo aspoň stejný).

Také by mě zajímalo, co dělají s diabetičkami, které tam přijdou s GH třeba 5.5% (nebo i víc, jak tu občas někdo napíše) a nedaří se jim ho snížit i když se fakt snaží.

Páček

Chunky

pon 18. zář 2006 8:56:27

Odpovědět s citací
Ahoj Chunky,
takové hodnoty mít tak si budu pískat. Mě řekli, že se musím dostat do pěti. Měla jsem naposledy 4,8 a bylo mi řečeno, že s mojí labilní cukrovkou ať nepočítám, že budu mít lepší, že bych měla moc hypa. A pak se v tom má člověk vyznat. Jinak mi bylo řečeno, že když bych to pak neudržela, tak bych šla do nemocnice. Zatím nejsem čekatelka, ale doufám, že brzo také budu.

pon 18. zář 2006 11:55:43
Odpovědět s citací
Ahoj Silvie,

sice nevím odkud jsi, ale pokud z Prahy, tak jestli se nedostaneš na GH do 4.2% tak k dr. Moravcové radši snad ani nechoď.

Držím palečky, abys udržela aspoň těch 4.8% až budeš čekat miminko.
Asi to pro tebe bude fuška, protože já labilní diabetes nemám a přesto mi dá dost práce dosahovat GH pod 4.5%.

A závidím všem budoucím maminám, které mají GH do 4%, tedy jako zdravý člověk. Já kdybych se přeskočila, tak už to nedokážu.

Páček Chunky.

pon 18. zář 2006 13:30:24
Odpovědět s citací
Když to tady tak člověk čte, ty vaše hodnoty, tak je mu do breku...na takovou hodnotu se jen tak nedostanu, tudíš ani neotěhotním...a to už mám nejvyšší čas :(((((

Samozřejmě vám to, holky přeju, ale mě samotnou to pěkně deptá. po 14 letech cukrovkyx nejsem schopná klesnout pod 7

pon 18. zář 2006 14:18:09
Odpovědět s citací
Ahojky holky,

já teda jenom koukám, ty doktorky spíš ten cukr zvyšujou tím stresováním.
Já mám termín 4.2. a při otěhotnění jsem měla GH 4.
Ted mám 5, měla jsem hrozné problémy až do poloviny pátého měsíce jsem celej den a noc prozvracela, docela fuška. Ale teď už je to v pohodě.
Doktorka mi řekla, že je to div, mít takovej GH, při těch mejch útrapách.
Tak opravdu nevím, četla jsem tady dost příspěvků kde měly maminy GH nad 6 a mají zdravá miminka.
No a jak vám vyšli triple testy?

pon 18. zář 2006 14:32:35
Odpovědět s citací
Teda já nevim, ale řešit, jestli mam 4,2% nebo 3,9%...taky se pod 7 nemůžu dostat, skoro mi to přijde už k smíchu, jsem cynik.

pon 18. zář 2006 17:29:12
Odpovědět s citací
To Rosaura:

Také nechápu, proč je u dr. Moravcové GH 4.4% strašně vysoký a do 4.2% dobrý. těch 0.2% mi přijde docela zanedbatelné proti 7% atp.

Vy co máte těch cca 7%, jaké máte průběžné glykemie, jestli se tedy můžu zeptat?
Já mám totiž v těch 4.4% schovaných hromadu "dvanáctek" a i pár úletů k 15-ti. Ale naštěstí mám Humalog, takže do 2 hodin po dopichu to sleze. S Humulinem R už bych se asi dávno oběsila...

Držím palce, ať se vám GH co nejdříve zlepší!

Chunky

pon 18. zář 2006 17:45:28
Odpovědět s citací
Nazdarek,
ja jsem ted taky presla na humalog a nemuzu si to vynachvalit (pred tim jsem mela humulin). Triple test mi vysel dobrej a ultrazvuky jsem taky mela ok. Chunky kdy mas termin? a nechas si rict co to bude? A premyslis uz o jmenech?
Ja mam teda posledni dobou (co jsem tehotna) GH pod 4, ale nepripada mi to zas tak tezky udrzet, asi mam holt stesti a tolik mi to neskace, takze je to hned jednodussi. Hlavne se kvuli tem hodnotam moc nestresujte, protoze pro mimco je dulezity, aby byla mamca v pohode.
Tak hodne uspechu a zdarily boj
pa
Hana

pon 18. zář 2006 18:18:13

Odpovědět s citací
Holky, jak vás tu tak "poslouchám" tak bych řekla,že některé opravdu nemáte problém. Já jsem mívala GH 6-7, tak jsem přešla na pumpu (velosulin) a GH byl 5,8-6,2. A po svatbě jsem si řekla, že to není možné a začala to ještě víc hlídat. Ale ne, že bych se před tím přejídala, ale přecejen mmi třeba pečivo asi dost lítalo, tak jsem ho tačala vážit a dívat se nejen na množství, ale i na složení jídel - myšleno jako druhů cukrů (rychlý, pomalý). Výsledkem je postupné srovnání na 5,5 a teď minule 4,8. U nás teda nejsou tak přísní jako v Praze, řekli mi, že bych se měla dostat do pěti. Snažím se dál, ale myslím, že na 4,5 už nemám šanci se dostat.
Silvie

úte 19. zář 2006 5:44:18
Odpovědět s citací
Dobré jitro všem!

Pro HanuH:
Všechny krevní testy (doufám, že i ten Triple test, protože jmenovitě mi o tom nikdo nic neřekl) co mi dosud dělali + ultrazvuk mi zatím vycházejí OK, tak jsem v tomto směru v klidu.
Pokud vyletím po jídle, tak spíš po nějakém klasickém (s bramborami nebo br. kaší), než po něčem, kde bych to čekala ( např. bábovka k snídani).
Ten GH ti fakt závidím, měla bych u dr. Moravcové pokoj a nemusela přecházet jinam, abych se nezbláznila.

Termín mám podle ultrazvuku 20.2. a určitě chceme vědět, co to bude. Moc si přejeme kluka (naši by tedy radši vnučku, protože vnuka už mají), tak aby bylo jasno co nejdřív :-).
Klučičí jméno si vybral manžel už dávno (Michael) a prý o tom nemíní diskutovat a holku ať si mám pojmenovat sama. Ale neprošlo mi několik jmen, tak jsem řekla, že to vzdávám a holčička bude nejspíš Michaela.
Takže zatím se těšíme na "Míšu", i když zatím nevíme, co to bude :-).

Pro Silvii: To mě fascinuje, že někteří doktoři jsou přísnější než ti ostatní.
Chápu, že bychom měly (my těhulky) mít co nejlepší hodnoty, ale určitě ne za cenu stresu a neustálého kontrolování jídla a měření se a dopichování...

No nic, mějte se moc krásně!

Chunky

úte 19. zář 2006 7:09:41
Odpovědět s citací
no tam mně řekla doktorka, že bych měla mít GH pod šest...
Já jsme spíš pořád víš, tak 8-15. ale teď jsme to začala snižovat, jenže mi to dělá problémy, špatně vidím a pořád mě bolí hlava.
Příští rok bych chtěla otěhotnět, ale nevím, jestli to zvládni stáhnout pod šest

úte 19. zář 2006 7:43:50
Odpovědět s citací
Nazdarek,
ja si myslim, ze doktori jsou prisnejsi k tehotnym, coz ma logiku. I kdyz mi prijde, ze si nekteri neuvedomuji, jak tezky to je, mit dobry GH. Zvlast, kdyz nekteri pacienti s tim nemaji zas tak velky problem a jiny delaj hodne a vysledek nic moc. Pak jeste prijdou k doktorovi a misto trochu povzbuzeni dostanou sprdana.

Pro Chunky: bud rada, ze si u Andelove, ta je fakt v pohode a myslim, ze i porodnice Podoli je lepsi nez apolinar. Ja uz jsem jednou v podoli rodila (mam uz jednu holcicku) a prislo mi to super. Manzel byl celou dobu se mnou a nemuzu si na nic stezovat. Jo a napis mi, kolik si mela dalsi GH, protoze tak dobry glykemie (abych nemela vic nez 5,8) to teda fakt nemam. Nemas casto hypo?

zatim pa a drz se
Hana

úte 19. zář 2006 13:21:03
Odpovědět s citací
Ahoj všem čekatelkám,

tak jsem byla na podrobném ultrazvuku a všechny orgány jsou ok.
Jsem moc ráda. Reaguji na Chunky, manžel si taky moc přál kluka, a ejhle bude to holka. No hlavně aby byla zdravá. Včera mi ještě brali plodovou vodu, že je v krvi 1% zvýšení na vadu. Výsledky čekám do 4 dnů, tak jsem celá nesvá. Holčička už krásně kope a nevím co by se dělo, kdyby tu vadu měla.

Přeju vám krásné glymči, pěkné výsledky a mějte se.
Chunky až budeš vědět co to je napiš.

čtv 21. zář 2006 14:09:57
Odpovědět s citací
Ahojky,
holcicky jsou super (ja uz doma jednu mam). Ted cekame asi taky holcicku, na jistotu to nevim, ale myslim, ze to bude holka. No za mesic se uvidi.
pa

čtv 21. zář 2006 22:08:27
Odpovědět s citací
Pro HanuHa:

Včera jsem byla znovu u dr. Andělové a už jsem se rozhodla, že zůstanu u ní, takže v pondělí se jedu "rozloučit" s dr. Moravcovou.

Nevím, jak je to možné, ale co jsem posunula Lantus o cca 2 hodiny a lehce zvýšila Humalog, tak mám spíš nižší hodnoty (ráno i pod 3), takže už jsem ubrala na noc 1j Lantusu.
Ty hodnoty do 5.8 (během celého týdne jsem naměřila jen 3 vyšší: 10.1, 11.0 a 7.6) jsou ale až 2 hodiny po jídle, nikoliv hodinu, ale paní dr. Andělová s tím problém nemá. Hodinu po jídle možná tedy mám i víc než požadovaných 7.3, ale nemíním se tím stresovat.

Spíš mě teď vytočilo, že jsme s dr. Andělovou zjistily, že mi u Apolináře nejspíš zapomněli udělat ten Triple test, tak nevím, co s tím hodlají udělat, pokud se zjistí, že mi ho fakt neudělali, když se dělá v 17. týdnu a já už jsem v 19.-tém.
Jsem fakt ráda, že přejdu do Podolí.

Pro Janču: Já budu šťastná i za holčičku, hlavně když bude zdravá. A myslím, že manžel teď sice dělá vlny, ale pak to bude jeho princezna :-).

Mějte se všechny moc krásně a přeji co nejlepší hodnoty, klídek a pohodu.

Páček Chunky

P.S. 3.10. jdu ještě na ultrazvuk k Apolináři, tak pak napíšu, co to bude, jestli nám to tedy už dovolí poznat :-).

pát 22. zář 2006 7:29:48

Odpovědět s citací
Ahojky , glykovanej taky nesrazím pod 7 a glymči mám tak do 10, sem tam to vyletí, ale zase to rychle srovnám připíchnutím, tak vážně nevím...

pát 22. zář 2006 7:39:12

Odpovědět s citací
Pro Zuzanu D. : nemáš vyšší noci? A co zkusit jinou laboratoř? A co na to doktorka?

pát 22. zář 2006 8:03:23
Odpovědět s citací
Nazdarek,

myslim, ze si dobre udelala. S MUDr. Andelovou budes spokojena, ona je fakt skvela. Vysledky mas ted super, jsem fakt zvedava kolik budes mit GH. A jak to dopadlo s tim triple testem? To by me fakt vytocilo.
pa
Hana

pon 25. zář 2006 14:44:18
Odpovědět s citací
Ahoj Chunky a vsichni,
ted jsem se vratila z dovolene a mam obrovskou radost, ze Chunky presla do Podoli a jak se to tu rozjizdi. GH se mi zatim stahnout nedari, ale druhe bychom uz moooc chteli.

Jen priuzenstvo me velmi odrazuje od druheho tehotenstvi, abych to prezila, aby nenastali komplikace diabetu atd. Stale me premlouvaji, ze jedno dite diabeticce staci. Diabetes mam 16 let a zatim vpohode. Vse se jim snazim vysvetlit, ale oni me stale odrazuji. Mate nekdo podobnou zkusenost ?

Mejte se krasne
J.

pon 25. zář 2006 22:54:45
Odpovědět s citací
Ahoj Chunky a vsichni,
ted jsem se vratila z dovolene a mam obrovskou radost, ze Chunky presla do Podoli a jak se to tu rozjizdi. GH se mi zatim stahnout nedari, ale druhe bychom uz moooc chteli.

Jen priuzenstvo me velmi odrazuje od druheho tehotenstvi, abych to prezila, aby nenastaly komplikace diabetu atd. Stale me premlouvaji, ze jedno dite diabeticce staci. Diabetes mam 16 let a zatim vpohode. Vse se jim snazim vysvetlit, ale oni me stale odrazuji. Mate nekdo podobnou zkusenost ?

Mejte se krasne
J.

pon 25. zář 2006 22:56:43
Odpovědět s citací
Pro HanuHa:

U Apolináře jsem se včera dozvěděla (asi na 3. místě, kde jsem se ptala), že Triple test jednoduše nedělají (ač je hrazen pojišťovnou).
Ale už mi tam nikdo nevysvětlil, že dělají kolem 12. týdne nějaký kombinovaný test (nehrazen pojišťovnou), při kterém se údajně zachytí vyšší procento vrozených vad (jedná se o ultrazvuk +krevní test).
O tomto testu jsem se dočetla až na internetu a našla ho pak ve svých papírech (výsledky).
Tento test mi vyšel OK, takže problematiku Triple testu pouštím (zatím) z hlavy :-).

Jinak hodnoty se mi zatím daří držet slušně, například včera jsem naměřila 3x 4.7 v různou denní dobu :-). Kdyby to tak bylo pořád, že ?? :-)

Na další GH jsem také moc zvědavá, tak snad dopadne dobře.

Závidím ti, že už jsi na konci, ale tu hospitalizaci předem nikoliv. Já mám z nemocnic hrůzu. Zatím jsem se hospitalizaci úspěšně vyhla při diagnostikování DM i při změně inzulínů.

Pro Jenifer: Myslím, že v Podolí mi bude opravdu lépe, u Apolináře se mi zdá vše trochu chaotické a včera mě i při poslední návštěvě (nepočítám-li ještě ultrazvuk, který mě čeká 3.10) stihli vytočit - byla jsem objednaná ke gynekologovi a ten prostě do práce nepřišel. Takže jsem tam byla úplně zbytečně....

Ohledně druhého dítěte, všichni do mě naopak hučí, že 1 dítě je málo, tak uvidíme. Ale zatím si nedovedu představit, že bych tohle martyrium měla absolovovat znovu. No, třeba za pár let budu mluvit jinak :-). Ale já mám DM jen něco přes 2 roky. Ale to myslím zas takovou roli asi nehraje.
A rozhodnutí, zda mít druhé dítě je přeci jen na tobě nebo ne ?? :-)

Mějte se všechni moc krásně!

Chunky

úte 26. zář 2006 8:16:17

Odpovědět s citací
Právě, že ne...noci jsou spíš níž a musím dojídat. Mám teď pumpu a začínám v tom lítat. Třeba večer glymča 6,5 za 2 hoďky kolem 8 a pak najednou mi to vyletí na 15 . Když si přidám bazál, tak zase letím do hypa...tak už fakt nevím.

úte 26. zář 2006 12:49:02

Odpovědět s citací
Pro ZuzanaD. - a nemůžeš si na té pumpě vytvořit víc bazálů? Vím, že doktoři jich moc rádi nevidí, ale já jich mám asi šest, tj. mám i noc na dva bazály. A hýbu vždy jen některým.

úte 26. zář 2006 13:49:25

Odpovědět s citací
Můžu, zkusím to nějak napravit. Nejhorší je, že ani doktor neporadí, protože taky neví...když se měníš bazál, tak za jak dlouho Ti to sedne ? Já si změním bazál a jsem rozházená třeba ještě týden a pak to začne mít třeba nějaké výsledky, je to možný ?

úte 26. zář 2006 14:20:59
Odpovědět s citací
Nazdarek,
ja taky nemocnice nesnasim. Hlavne se mi tam vzdycky zhorsi glykemie. Ale na druhou stranu jsem rada, ze jsem to zvladla vsechno takhle v pohode doma, ted uz mam posledni dva tydny, tak to holt nak budu muset vydrzet. Taky mi rikali, ze u diabeticek se neceka na termin porodu, ale porod se vyvola uz treba v 39 t. , coz me docela tesi, ze nastoupim a snad brzo porodim. U prvniho tehotenstvi jsem to mela taky tak planovany (ale to jsem se docela bala toho vyvolavani porodu), ale nastesti porod zacal sam od sebe hned druhy den, takze to bylo uplne nejlepsi. Ted si rikam, at ten porod klidne vyvolaji, hlavne at tam nemusim trcet moc dlouho. No jsem zvedava, jak to vsechno dopadne.
tak pa
Hana

úte 26. zář 2006 21:41:10

Odpovědět s citací
Pro ZuzanuD.
Toto se mi nestává, když se to rozhodí moc a přidávám bolus a bazál, tak je to pak třeba jak na houpačce, ale obvykle se to do dvou dnů srovná.

stř 27. zář 2006 5:03:22
Odpovědět s citací
Pro HanuHa:

Také se bojím zvýšení glykemií, až mě hospitalizují. A doufám, že tam nestrávím celých 14 dní do 40.týdne, kdyby se nedařilo to urychlit.

Poradili mi v bylinkárně čaj z maliníku, prý se má začít užívat 3 týdny před termínem porodu, spouští prý kontrakce a zmírňuje křížové bolesti. Tak si na to musím včas vzpomenout :-)

Moc moc držím palečky, ať ti to všechno dobře dopadne a jste s miminkem co nejdříve doma.

Určitě se pak ozvi, až budeš mít chvilku.
Jsem moc zvědavá na tvé aktuální zkušenosti.

Přeji krásný den všem!

Chunky

stř 27. zář 2006 11:12:00
Odpovědět s citací
Ahoj HanaHa,
drzim palecky, az budes mit cas, urcite pisni, jak to v Podoli dopadlo :o)
A co prvni holcicka, kolik ji vlastne je ?
Tak at vam to dobre dopadne a jste zdravi a stastni
J.

stř 27. zář 2006 21:46:39
Odpovědět s citací
Cauky,
diky , urcite se hned ozvu. 5.10. nastupuji do podoli, tak jestli pujde vsechno stejne dobre jako s tou prvni, tak bych snad mohla byt do tydne az dvou doma.

Prvni holcicce je 2,5. Tehotenstvi bylo bez problemu a porod vlastne taky. A kolik je tomu tvemu prckovi?
Jo a jeste jsem ti chtela napsat, ze jestli chcete s manzelem druhe dite, tak do toho proste jdete a hotovo. Riziko je skoro u vseho, ale kdyz se budes snazit mit glykemie dobry, tak mas skoro stejnou sanci na zdrave dite jako kterakoliv jina zena.
zatim pa
Hana

čtv 28. zář 2006 16:16:10

Odpovědět s citací
Ahoj holky,

ptám se jako začátečník zkušenějších - přestali jste jíst/pít/ věci se sladidly až při zjištění těhotenství nebo už nějak dopředu? A je zakázané (asi tak do 3. měsíce) dávat si kanilu do břicha nebo to lze? Zvykla jsem si dávat si ji do ramene, ptám se spíš pro zajímavost.

Díky a přeji hezká zdravá miminka

Silvie

pon 02. říj 2006 10:52:44
Odpovědět s citací
Ahoj Hani,
tak to je mame podobne stary, nas chlapecek se narodil v lednu 2004 v Podoli. Ale doted se mi nedari vykompenzovat, dlouho jsem kojila a kdyz jsem prestala, tak se mi to rozhodilo snad jeste vic nez po porodu, tak jsem presla na pumpu a jsem rozhozena totalne, tak uz nevim.

Silvie,
ja jsem chodila do prekoncepcni poradny a sladidla jsem vynechala uz v ramci pripravy na tehotenstvi, pro jistotu.
A jak je to s kanilou do bricha by me taky zajimalo, nikam jinam si ji nezavadim, tak pak v tehotenstvi nevim.

stř 04. říj 2006 20:33:59
Odpovědět s citací
Ahoj Silvie,
jsem tady po roce, náš Nikolka měl 4.10. rok a je naprosto šikovnej...
Jen jsem ti chtěla říct k té kanile do břicha-já jsem si ji tam dávala celý těhotenství, spíš trošku dolů a neměla jsem s tím žádný problémy, dokonce jsem tak i přirozeně odrodila :o)
Takže pokud to tobě nebude dělat problém, tak se neboj, miminku hlavu nepropíchneš :o))

pát 20. říj 2006 14:26:01

Odpovědět s citací
Je ahoj Elektronko,
to je fajn, ze se vam dari :o)
Jeste se chci zeptat na tu kanilu - kam spis dolu ? Nekam pod pupik pod bricho nebo dolu do stran ? Moc me to zajima, ke konci prvniho tehotensvi jsem mela bricho napnute jak blazen a nedovedu si predstavit tam v 9.mesici cokoliv zavadet. Asi se pak uvidi.

pát 20. říj 2006 20:51:12

Odpovědět s citací
Ahoj holky,
díky za rady. Dřív jsem si to dávala také jenom do břicha, teď jsem to chtěla vědět "co kdyby náhodou" a také kvůli kamarádce. Dávám si to už asi rok a něco do ruk(do ramene) a nemám s tím problém. Dokonce bych řekla, že mám hodnoty lepší jak v břiše. Tak doufám,ž e to tak vydrží a nebudu muset pak třeba začít dávat si to do zadečku, protože tam mám strach, že si to strhnu.
A co sladidla? Pomalu začínám od sladidel upouštět, občas někde ještě ano, ale spíš ne.

pon 23. říj 2006 5:45:41
Odpovědět s citací
Ahoj holky,

já také zdravím, Julince je skoro rok a je naprosto báječná!!!:-)))
K té kanyle, také jsem zaváděla celé těhu do břicha a bez problémů.Jen je pravda, že jsme s Elektronkou rodily předčasně, takže ty napnutý pupíky jsme nezažily:-)

Jitka

pon 23. říj 2006 12:54:11
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 41 ]