Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Genetické testy 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Zajímalo by mě, zda jste si nechávali před otěhotněním dělat genetické testy a jaký to má vlastně důvod. někde jsem to tady četla, ale nemůžu ty přízpěvky už najít.

TAkže by mě zajímalo, zda je to pro diabetiky důležité, jestli k tomu potřebuju doporučení od diabetologa a kolik to stojí.

Děkuji

E.

pon 09. říj 2006 9:49:24

Odpovědět s citací
Ahoj,
ja sem byl na Gennetu v Praze na Letne. ale nejednalo se o testy, jen si doktorka nacrtla rodokmeny a rekla jaka je sance ze potomek bude mit diabetes nebo nebude. Ty procenta jsou obecne znama, takze tam jen kvuli tomu nema cenu chodit. Nam vyhovovalo, ze tam pritelkyni udelali i ultrazvuk a navic jsou tam v dobe, kdy s nemusim uvolnovat z prace a zaroven u toho muzu byt s ni ;)
jinak do gennetu jsme sli na zaklade zadosti gynekologa, o ktere si pritelkyne rekla.
Pokud se delaji testy a nejake rozbory, ktere by diabetes mohly odhalit tak by me to zajimalo, ale jsem docela skepticky, ze je neco takoveho technicky mozne.

pon 09. říj 2006 11:00:15
Odpovědět s citací
Nejde mi ani tak o zjištění procenta diabetu, přece jen to procento je hodně malé, spíš o jiné nemoci, nebo vrozené vady. Přítel to taky nemá se zdravím zrovna ideální a tak než se vůbec budeme chtít začít snažit o miminko, chtěli bychom mít zjištěné, zda nám to spolu vůbec pujde.

pon 09. říj 2006 11:25:17
Odpovědět s citací
Pokud vím, genetické testy jsou vždycky hlavně o tom rodokmenu a o procentech rizika.

pon 09. říj 2006 11:58:01

Odpovědět s citací
nevim z jakeho si mesta, ale pokud si z Prahy tak si do Gennetu zavolej a zeptej se jich jak se k nim muzes objednat. Personal je tam moc prijemny, prostredi a vybaveni moderni...

pon 09. říj 2006 13:38:43
Odpovědět s citací
Stardom :
Díky, ale bohužel jsem z opačné strany republiky

pon 09. říj 2006 13:59:31
Odpovědět s citací
Ahoj,
i já jsem prodělala s manželem genetické vyšetření před plánovaným otěhotněním. Ale opravu se jedná o konzultaci, rodokokmen, případné vrozené vady v rodinách....Byl to příjemný rozhovor s genetikem, ale až tolik od toho nečekej. Nikdo Ti neřekne , jestli bude miminko v pořádku či ne. Jen Ti poví již známá procenta.
Rozhodli jsme se s manželem na základě doporučení od diabetoložky. Nep
Výhoda je genetický ultrazvuk a já jsem tamtéž byla i na amniocentéze.
Byli jsme v Budějovicích.

Jitka

pon 09. říj 2006 15:14:46
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]