Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Inzulínový skok ?? 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Ahojky všem.

Tak mám konečně zase chvíli pročíst nové příspěvky.
Nevím, jestli mají diabetičky víc kluky než holky, ale podle mě na to DM vliv nemá.
My jsme zohlednili dokonce 2 babské rady:
1. Pohlaví po starší krvi (tu má teď manžel)
2. Rychlost spermií - počínali jsme přesně v den ovulace (někdy ji poznám podle hlenu).
A jsme moc rádi, že nám ten kluk prostě vyšel :-).

Jinak jsem se chtěla zeptat, ta potřeba inzulínu v těhotenství roste průběžně nebo může dojít ke skoku?
Já měla asi 14 docela hezké hodnoty (spíš nižší), ale poslední asi 3 dny se nemůžu doměřit a dopíchat. Končím 21. týden. A žádné dietní chyby fakt nedělám - vážím veškeré přílohy a poctivě počítám pomalu každý sacharid.
Večer naměřím třeba 9.9, píchnu na to další 3j, za 2 hodiny slezu pouze na 7.4 a do rána mám znovu 9.1.
Včera večer jsem měla 12 mmol (před večeří 6.4) po 100g chleba, píchla jsem na to 3j, slezla jsem na 10.8, píchla další 1j, v noci (3hod) jsem se změřila a měla jsem 6.4 a ráno zase 9.1. Lantusem to nejspíš není, píchám nyní 13j, takže udržel zhruba to, co jsem měla večer ( 10.8 - 9.1).

Předem děkuji za vaše názory.

Páček a přeji hezkou neděli!

Chunky

ned 08. říj 2006 13:20:33

Odpovědět s citací
V druhé polovině těhotenství zpravidla vzrůstá inzulínová rezistence, takže k udržení dobrých glykémií je třeba více inzulínu.

úte 24. říj 2006 21:10:44
Odpovědět s citací
Děkuji za odpověď paní doktorce.

Už jsem se dopracovala k tomu, že Lantus píchám 2x denně a dávky Humalogu mám min. o 100% vyšší než před těhotenstvím.
A paní doktorka Andělová mě varovala, že s rezistencí to bude ještě horší :-(. Tak to se máme s Míšou na co těšit ...

Zdravím všechny!

Chunky

stř 25. říj 2006 11:27:55
Odpovědět s citací
A jaký máš teď dávky?

Taky tu někde dříve byla diskuze k Analogům v těhotenství.

Ono totiž nejspíš časem budou všichni na analogách, jestli je pravda, že se do pumpiček přestane vyrábět Velosulin, tak se bude do pump nejspíš vyrábět jen krátkodobý analog.....

Tak doufám, že do per se krátkodobý inzulín - nikoliv analog, vyrábět bude., když hodně lidem vyhovuje.

stř 25. říj 2006 15:58:51
Odpovědět s citací
To Katka:

zhruba:
ráno 6-8H,
dopoledne 6L,
na oběd 9-14H,
na večeři 8-12H
na noc 14L.

Nějak si už nedovedu představit, že bych se snažila být "normoglykemická" na Humulinech a obdivuji všechny těhulky, které to dokáží. V tom přehledu nejsou samozřejmě zahrnuty občasné korekční dopichy ....

Jinak podle ultrazvuku a všech krevních testů je mimčo OK, tak nejspíš mu analoga nevadí.

V těhotenství prý také vadí mnohem méně hypa než hyper, ale problémy jsou s "kontraregulačním výplavem" po hypu - mně osobně se to pak hodně těžko sráží.

Také jsem v sobotu zaznamenala svůj rekord - 1.5 a kdybych se nezměřila, tak to ani nevím.... Už se těším, až bude Míša na světě a všechno se snad zase pomalu vrátí k normálu.

Páček Chunky

stř 25. říj 2006 16:26:04
Odpovědět s citací
A kdy máš termín? Já jsem si tady četla nějaké starší diskuze, Tobě se asi v cukrovce hodně dlouhodobě daří, tak to je super, tak jestli nejsi nemile překvapena z toho, že je to jinak než když jsi nebyla těhotná?
Tak já to měla obráceně - v těhotenství se mi dařilo výrazně lépe, přesněji měla jsem z toho velkou obavu, jak to půjde, ale mimčo jsem chtěla a ono to pak šlo mnohem lépe, než jsem čekala. Holt na mě má dost velký vliv psychika - pozitivní i negativní a když jsem byla těhotná, tak jsem byla taková hodně šťastná, bylo to velmi příjemné období mého života, ten "zázrak" uvnitř vlastního těla......
Ale byla jsem na Actrapidu a Insulatardu. Já jsem před časem zkoušela Novorapid (k Lantusu, který mi vyhovuje), ale připadá mi, že na krátkodobém analogu mi glykémie podstatně více kolísá, takže myslím, že by se mi s ním moc v thotenství nedařilo. Ale tehdy snad ani nebyly analoga na trhu......

stř 25. říj 2006 17:41:45
Odpovědět s citací
Podle ultrazvuku mám termín 20.2.
DM mám něco přes 2 roky a nejhorší glykovaný jsem za celou tu dobu (nepočítám-li ten při záchytu) měla 5% - při přechodu z Humulínů na analoga.
Jestli se mi dlouhodobě daří nevím, ale před otěhotněním jsem dokázala vývoj hodnot tak nějak předvídat (jídlo vs. inzulín), ale teď to nějak nejde :-(

Těhotenství už si teď díky dr. Andělové trochu víc užívám, vnímám pohyby, povídám si s prckem, když se vrtí atp.
Dr. Moravcová mě od začátku deptala a strašila a byla jsem z toho dost na nervy, pořádně jsem nespala a hodnoty pak byly o to horší ..

Jsem moc ráda, že jsem přešla snad ještě včas do Podolí. A pokud se ještě v budoucnu rozhodneme pro další dítě, tak už půjdu rovnou tam :-)

Tak snad to všechno dobře dopadne, ode dneška kroutíme už 24. týden - docela mi to utíká :-)

Páček Chunky

stř 25. říj 2006 18:20:55
Odpovědět s citací
Chunky, dlouho žádné příspěvky, dřív jsi podle toho, co tu čtu, bývala "psavější", jak se daří Tobě a Tvému miminku :-) ?

pon 20. lis 2006 23:50:36
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ]