Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Před otěhotněním 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Byli jste před otěhotněním někdo pár dní v nemocnici kvuli nějaké indikaci inzulínu, nebo tak nějak? mně doktor řekl, že až budu chtít otěhotnět, budu si tam muset předtím jít na pár dní lehnou, něco kvuli dávkám inzulínu, ale vůbec nevím, co to obnáší

pon 23. říj 2006 13:36:26

Odpovědět s citací
Ahojky,
mě bylo řečeno, že když nesrovnám GH, tak mi můžou napsat nemocenku a pokud bych to nesrovnala ani tak, tak bych šla do nemocnice a pak tam byla asi celých 9 měsíců. Ale GH mám poslední už naštěstí 4,9, tak zatím to nehrozí. Možná jestli nemáš inzulín, který není pro těhotenství schválený.
Silvie

úte 24. říj 2006 5:29:17

Odpovědět s citací
To nevim, o nicem takovem jsem neslysela, ja jsem chodila do prekoncepcni poradny a pomalu ale jiste mi pani doktorka dopomohla ke krasne kompenzaci a miminku. Do nemocnice jsem si sla lehnout az v 38.tydnu.
Terez jsi spatne kompenzovana nebo mas komplikace a jaky mas inzulin ?

úte 24. říj 2006 9:33:46
Odpovědět s citací
Teď jsme špatně kompenzovaná, ale prý až budu mít pod šest, tak si pujdu do té nemocnice před otěhotněním na pár dní lehnout a budou mi prý pichat 7x denně...
mám actrapid a inzulatard

úte 24. říj 2006 10:00:12

Odpovědět s citací
Toto se u nás řeší myslím ambulantně. Nevím,který dlouhý inzulín je v těhotenství povolen, tak proto ten přechod jen na krátký a píchání 7x denně. Nebo pumpa. Ale ta nemocničně.

úte 24. říj 2006 10:42:47

Odpovědět s citací
To je sila, s tim bych si netroufla otehotnet. Taky jsem byla spatne kompenzovana a tak jsem presla na pumpu, ted v ni mam Novorapid a nemuzu si to vynachvalit.
Pri prvnim tehotenstvi jsem taky mela actrapid a inzulatard. Actrapid docela dobry, ale inzulatard mi nedotahoval rana, tak jsem si ve 4 nebo v 5 rano musela pripichovat actrapid, abych nevstavala s vysokou glykemii. Myslim si, ze s pumpou je to mnohem lepsi.
Zkus si se svym lekarem o pumpe popovidat, mozna, ze by to bylo nejlepsi reseni, alespon na obdobi tehotenstvi.
Osobne jsem pumpu vubec nechtela, dlouho mi trvalo nez jsem si k ni nasla cestu, ale ted si ji opravdu nemohu vynachvalit.

stř 25. říj 2006 9:08:51

Odpovědět s citací
Ahojky, nenajde se tu nějaká dívčina (diabetička) z Prahy, která také plánuje otěhotnět? chtěla bych se dělit o zkušenosti, rady, pocity...Je mi 24 a nemám tady někoho s kým bych si mohla povídat o radostech a starostec všedního dne mailem ... zajít na kávu...Pokud budete mít zájem, můžete se mi ozvat na email.Děkuji a přeji hezký den a krásné vánoce.

pát 15. pro 2006 12:04:33
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]