Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ] 
Největší rozdíl v GH 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Jaký jste měli největší rozdíl po třech měsících GH. Myslím tím když jste se začali snažít, jestli jste měli hodně rozdílnou hodnotu a kolik to bylo. chtěla bych snížit za 3 měsíce o 2 jednotky a nevím, jestli je to vůbec možné...Radikálně jsme změnila přístup k dietě a měření a pichání...

Díky za odpovědi.

pon 23. říj 2006 13:47:52

Odpovědět s citací
Asi to je dost individualni. Kdyz jsem se zacala opravdu snazit, tak se mi podaril GH stahnou za pul roku na hodnotu abych mohla otehotnet.
Ted bychom chteli druhe a zacinam se snazit znovu. Ted jsem mela GH 6,8, ale dostala jsem Novorapid a behem 5dnu mam nadherne glymci, tak doufam ze za 2 mesice na kontrole bude GH pod 5 a budeme se moci zacit snazit :o)

úte 24. říj 2006 9:39:22

Odpovědět s citací
Ahojky,
já měla někdy v dubnu kolem šesti a začala se snažit stahovat. Postupně jsem měla 5,5; 5,4; 4,8; a teď 4,9. Takže ty 4,8 asi za 4 měsíce a bylo to o 1-1,2. Nevím jestli jsem měla v dubnu 6,0 nebo 5,8. Mé normální hemoglobiny 6,0-6,4 za poslední asi 3 roky. Takže to teď považuji za velký úspěch. Měřím se minimálně 4x denně a občas dopíchávám. Takže spotřeba proužků tak 150 na měsíc.

úte 24. říj 2006 10:40:41
Odpovědět s citací
TAk to jsi dobrá, já právě měla 7,7 v dubnu v září jsem se začala hodně snažít a v říjnu jsme měla 7,5, což v žádném případě neberu za úspěch a pokud by to mělo jít vždy jen takhle málo dolů, tak to se toho dítěte asi nedočkám, tak proto jsem to chtěla vědět.
Teď chci začít sportovat, chci zkusit spinning, lae nevím, jestli je to pro diabetika ten správný sport. zkoušela jsem tenis, ale i když jsem se před ním najedla, stejně jsem po hodině měla vždycky hypo... :(

úte 24. říj 2006 10:54:28

Odpovědět s citací
Já při sportu hodně snižuju bazál a něčím se dojídám - musli, normální oplatky, ovoce.. Spinning jsem absolvovala a snižuje to hodně cukr, já jsem jezdívala na kole, ale tento rok jsme se stěhovali a rekonstruovali a tak jsem nepotřebovala ani sport, aby to šlo dolů :-).
Nikdy jsem neměla (13let cukrovka) GH pod 5,8, spíš 6-6,8, ale začala jsem si teď znovu vážit pečivo a někdy i přílohy, jíst víc zeleniny a pokud vidím, že mám 9,10 a víc, tak dopíchávám. A jím různé suchary, abych zpomalila nástup rychlých cukrů.
Pokud chceš, tak napiš.

úte 24. říj 2006 13:06:09

Odpovědět s citací
Pro Teréz:

píšeš tu, že v dubnu jsi měla GH 7,7 a po měsíci snažení 7,5. Snížení se ti zdá malé, ale nenapadlo tě, že jsi třeba v srpnu (kdyby ti udělali GH), když jsi se ještě nesnažila, měla GH 8 a potom v říjnu by GH 7,5 byl dobrý, ne?

...jen se snažím najít trošičku optimismu, určitě vydrž, uvidíš, že když se snažíš, bude další hodnota ještě lepší. :-)
M.

úte 24. říj 2006 19:22:03
Odpovědět s citací
MartinaB.
Ano, Martino, to mě napadlo a to jediné mě drží a proto doufám, že teď po dalších třech měsících to bude lepší
Díky

stř 25. říj 2006 7:37:26

Odpovědět s citací
Sylvie:
Suchary zvyšují gl dost rychle, dokonce o něco více, než pečivo!

Terez:
A co zkusit pumpu? Diabetičky je pro těhotenství často dostávají, navíc s HBA1C 7.5 bys jí mohla dostat i tak. Jo a HBA1C ukazuje kompenzaci za posledních cca 6 týdnů, takže když si opravdu perfektně vyladíš režim, tak teoreticky můžeš mít po 6 týdnech bezvadnou hodnotu.

stř 25. říj 2006 17:56:10

Odpovědět s citací
Pro Teréz:

Na hodnotu glykovaného hemoglobinu mají vliv i velmi staré hodnoty. Při edukaci v nemocnici nám říkali, že při vyšších hodnotách si jakoby člověk zanáší cévy cukrem - tzn. že krátkodobé zhoršení cukru nemá na GH vliv. A to je i naopak - měsíc je v tomto směru poměrně krátká doba na "vyčištění cév".
Zároveň upozorňuji, že rychlá změna GH má vliv na cévy v očích. Sama jsem to poznala - po nasazení pumpy se mi ihned snížily hodnoty a tato rychlá změna se mi projevila na očním pozadí.

Irena

stř 25. říj 2006 18:11:16

Odpovědět s citací
Irena:
"Zanáší cévy cukrem" je veselé přiřovnání. Princip údaje HBA1c vychází ze skutečnosti, že hemoglobin na sebe váže glukózu v závislosti na její koncentraci v krvi. A životnost hemoglobinu je právě cca 6 týdnů, takže HBA1c ukazuje jakýsi průměr gl za toto období.

Špatně kompenzovanému diabetikovi po prudkém zlepšení opravdu hrozí zhoršení retinopatie - zvýšení hladiny inzulinu totiž v těle vyvolá i zvýšení produkce látky podporující vznik nekvalitních cév na sítnici.

stř 25. říj 2006 23:31:56
Odpovědět s citací
Ahoj,
glykovaný hemoglobin má jednu zvláštnost, kterou uvádím v Diabeťáčku, že pokud máte krátkodobě zvýšené glykémie, tak se Vám tyto "prohřešky" na glykovaném hemoglobinu skoro neprojeví. Cukr se totiž na hemoglobin při krátkodobě zvýšené glykémii pouze "přilepí" a brzy se zase odlepí. Pokud však máte glykémie dlouhodobě zvýšené, tak se už cukr s hemoglobinem spojí a tyto "párečky" potom vycházejí najevo při měření glykovaného hemoglobinu.

sob 28. říj 2006 19:38:49

Odpovědět s citací
Nevím, jak je to s "přilepováním" a "odlepováním" glukozy na hemoglobin, jisté ale je, že když budete mít 2 dny dejme tomu gl. 20, tak co je to proti zbylým 7x6-2 dnům, kdy máte gl. do 10. Podobně když přeženete jídlo a máte pak 3h hyper a s dalším jídlem je to v následujících 24-3 hodinách ok.

sob 28. říj 2006 20:02:36
Odpovědět s citací
Tak jsem se chtěla podělit ve své diskuzi o to, co se mi povedlo. Opravdu jsem se moc snažila, protože chci otěhotnět a povedlo se mi za 3 měsíce snížit GH z 7,5 na 4,8. Prostě vidím, že když se chce, ¨tak to jde. Chtěla jsem se s vámi podělit o svou radost

pát 24. lis 2006 8:59:40
Odpovědět s citací
To je krásné číslo!!!!!

pát 24. lis 2006 9:18:12
Odpovědět s citací
Teda Terez,
to je super, jsi uzasna. Hned si jdi za odmenu neco pekneho koupit. Urcite si to zaslouzis a jen tak dal.
HaHa

pát 24. lis 2006 9:48:50
Odpovědět s citací
HanaHa : třeba zákusek :))))))) hihi

pát 24. lis 2006 10:35:08
Odpovědět s citací
no mela jsem na mysli neco jineho, ale jestli mas na nej chut, tak klidne - hlavne kdyz ho zapocitas do denniho planu. Taky jsem to obcas udelala, treba jsem jednou mela hroznou chut na takove ty nezdrave slanne bramburky a tak jsem si je dala misto vecere - celej pytlik, bylo mi sice po nich tezko, ale glykemii jsem mela ok. No a pak jsem na ne zase dlouho chut nemela :-)

pát 24. lis 2006 13:52:37
Odpovědět s citací
hanaha: to já na sladké chuť nemám vůbec, to byla sranda, spíš hřeším křupkama, takovýma v tom velkém kýblíku...večer u televize, dávám si je místo druhé večeře...bohužel jsou tak vynikající, že je těžké zavčasu skončit :)

pát 24. lis 2006 15:22:11
Odpovědět s citací
Teréz, gratuluju, to je pořádný rozdíl.
Martina

pát 24. lis 2006 17:26:39

Odpovědět s citací
Terez to je super, tak se uz zacinate snazit ? Za par dnu se i ja "pochlubim", doufam ze bude cim.

pát 24. lis 2006 20:18:04
Odpovědět s citací
Terez, gratuluji a ostatním držím pěstičky!!!!!!!!Já se o to taky snažím, minulý rok sem měla stálem kolem 7,0 GH. Teď v listopadu sem měla 6,2(a je to můj nejlepší za poslední 3roky. Sem 14dní na inzulínové pumpě!!!!!Na GH půjdu v lednu tak sem na to mooooc zvědavá!!Snad se mi to podaří a už mi konečně bude povoleno otěhotnět!!!!!!
Přeji hezké glymči, mějte se

pát 24. lis 2006 21:14:39
Odpovědět s citací
Jenifer: zatím jetě ne, raději počkám ještě na další glykovaný, jestli se mi to drží, byl to velký skok, na který jsem nebyla připravená, myslela jsem, že mi bude trvat minimálně půl roku, než se dostanu pos šest a on rovnou takový skok. je pravda, že jsem měla několikrát do týdna hypo, tak 5-6x a to musím ještě upravit, abych je pak nemívala v těhotenství

pon 27. lis 2006 8:26:30

Odpovědět s citací
Terez: tak drzim palecky, at je to ok. Behem tehotenstvi se ti to ale stejne rozhodi, v prvnim trimestru je vetsinou citlivost na inzulin zvysena a clovek jde s glymcama dost dolu a pak hup a citlivost snizena a nekomu davky dost vzrostou. Me dokrorka rikala, ze az bude GH dobry, muzeme se snazit,
protoze napoprve se to povede jen nekomu, tak at se nestresuju. No a pochopitelne se merit a merit a glymci co nejlepsi,ale zustat vpohode a hlavne se nestresovat. Jo a jeste mam doporucene vitaminy pro tehotne uz ted a kyselinu listovou.

pon 27. lis 2006 21:51:37
Odpovědět s citací
Jenifer: já ještě nemůžu, oni mi právě řekli, že až budu mít dobrý GH, budu muset na pár dní do nemocnice, že mi budou zkoušet jen jedwen inzulín (actrapid) že inzulatard by se neměl v těhotenství používat. takže si budu muset asi pichat víckrát denně krátký.

úte 28. lis 2006 10:01:47
Odpovědět s citací
Teréz a co teď pícháš a v kolika dávkách?

Já v těhotenství píchala Actrapid (3x - tedy na hlavní jídla) + Insulatard 2x - tedy ráno a večer. Lantus nebo Levemir tehdy asi ještě nebyl a když začal být na trhu, tak zas se těhotným nerodporučoval - ale jak tu čtu, tak už jsou těhotné i na dlouhých i krátkýh analogách......

úte 28. lis 2006 12:05:54
Odpovědět s citací
KAtka: no já mám právě 3x actrapid 10, 7, 7 a 1x večer inzulatard 10. Tak to nevím, proč mě chtějí vzít do té porodnice

úte 28. lis 2006 12:09:53
Odpovědět s citací
A opravdu ti řekli, že budeš jen na jednom druhu inzulínu, tedy jen na krátkodobým? Hlavně, když máš teď dobrý glykovaný, tak proč Ti něco chtějí měnit? Neznám žádný důlvod, proč bys neměla mít jeden krátkodobě působící a jeden déle působící inzulín, já si teda myslím, že jen krátkodobě působící inzulín mohou mít jen majitelé pumpiček, že Tě to spíš rozhodí.......

Odkud vlastně jsi, oni mají v nemocnici "volný psotele", že tam budou měnit dávkování diabetičce, která má dobrý glykovaný? Já být pojištovnou, tak jim za tuto službu nebudu nic platit....... Nechápu, o co jim jde...... Já bych se na to ještě jednou pořádně přeptala.....

úte 28. lis 2006 18:11:37

Odpovědět s citací
Terez to je sileny, ja mela v prvnim tehotenstvi take actrapid a inzulatard a vse bylo o.k
Koukla jsem se do ucebnice diabetu z roku 1994! a tam doporucovali tehule pravadet pouze na actrapid, ktery se aplikoval i v noci asi po 5 hodinach a jeden olomoucky lekar se vytahoval jak je to super. Dnesni doba je ale jina a je dulezite se dobre vyspat a ne si treba rok aplikovat actrapid i nekolikrat za noc.
Cele je to nesmysl a urcite bych presla rychle jinam, protoze tato metoda je dost zastarala. Minimalne bych si nekam zavolala na konzultaci, protoze to je tvoje telo a tvoje tehotenstvi a tvoje rozhodnuti. Tak drzim palce.

úte 28. lis 2006 20:27:36
Odpovědět s citací
No tak už aspoň víme, odkud ten nápad je.

Teéz, a odkud jsi?

Jestli jsi z Prahy, tak zkus začít chodit do Podolí, MUDr. Andělová Ti doporučí s takový glykovaným otěhotnět hned a snad tam můžeš chodit, i když ještě těhotná nejsi - to sama nevím, já k ní chodila až jako těhotná. Faktem je, že podle citované učebnice z roku 1994 rozhodně nepostupuje.......

úte 28. lis 2006 21:42:37
Odpovědět s citací
Jsem od Zlína a k novému lékaři jsem přešla před pár měsíci. Musím říct, že je to 100 a jedna se srovnáním s bývalou doktorkou.

No, oni ještě nehodnotili můj nový nízký glykovaný, když jsme tam byla naposledy, řekli mi, že až budu mít dobrý GH a budu chtít otěhotnět, budu si muset na pár dní lehnout do nemocnice s tím, že si budu pichat 7x denně. Teď už si nejsem jistá, jak to bylo s tím inzulatardem, možná jsem si to už jen domyslela, když mi říkali, že budou zkoušet 7 injekcí krátkodobého denně. tak leda, že bych měla 7x denně actrapid a ktomu ještě i inzulatard? fakt nevím, na kontrolu jdu až v lednu, snad se dozvím víc.

Mimochodem, teda o té nemocnici mi říkala i dietní sestra, když mi říkala o inzulínu, který se pichá těsně před jídlem, že bych taky musela pár dní být v nemocnici...

Ale teď, když mám GH tak dobrý, ho měnit nebudu, bavily jsme se o tom, když jsem měla 7,5.

stř 29. lis 2006 8:32:12
Odpovědět s citací
Já bych taky o změnu nestála a pokud máš pocit, že se Ti ten glykovaný zpět na předchozí hodnoty nevrátí, tak bych klidně vysadila antikoncepci..... ono se taky hned nemusí zadařit, že jo....... Pak ti jen řeknou, že jsi těhotná a když je glykovaný dobrý, tak není co měnit...... Podle mě spíš asi vůbec nevěřili, že ten lgykovaný srovnáš sama - jak se ti to vlastně povedlo? Změnila jsi něco oproti předchozímu období nějak výrazně?

stř 29. lis 2006 9:44:51

Odpovědět s citací
Pro Teréz:

Taky chodim k doktorce do Zlina.Plánujeme miminko.Do června jsem byla na perech.Píchala jsem si Lantus a Humalog.Minulý rok v listopadu,když jsem řekla doktorce o těhotenstvi,tak jsem ležela v nemocnici,kde mě převáděli jen na krátkodobý Humalog.Ten jsem si píchala 7x denně.Jenže GH se pořád nezlepšoval.Mela jsem pořád 6,4-7.Tak mi doktorka doporučila pumpu.Jsem na ni od června.Za měsic jsem mela GH 5,8 a v září 5,1.Tak už mám povolené otěhotnět.V prosinci mi budou brat GH,tak jsem zvedava.Ale snažím se to mít dobré.Mam velkou spotřebu proužků,ale pro miminko udělám všechno.

Držím palečky, at se ti to brzy podaří.Jestli chces,klidně mi napiš na mejl.Simča

stř 29. lis 2006 10:31:11
Odpovědět s citací
*Katka*: za prvé jsem změnila doktora, u bývalé doktorky mi dělala glykovaný jednou za rok, prý častěji nemůže.
Jedna věc byl špatný přístup doktorky, druhá věc byl nezájem můj. ale protože to mimčo chci, začala jsem se o to hodně zajímat, původně jsem ani neznala obsah sacharidů v potravinách a takové ty důležité věci. Skoro jsem se neměřila, protože proužky my předtím vyšly tak akorát na profily, vůbec jsme nevěděla, že mám nárok na víc proužků...
Bylo by to dlouhé vyprávění, prostě jsem začala vše striktně dodržovat,chuťové buňky, které se večer ozývají, měním z pochoutek na zeleninu, snažím se měřit co to jen jde.

Příklad, na který jsem si teď nedávno vzpomněla:
Koupila jsem si asi před dvěma lety v Luhačovicích dia oplatky a našim normální oplatky. Porovnávala jsem obsah kJ a překvapilo mě, že dia oplatky mají víc kJ než normální, tehdy mě obsah sacharidů a jiných věcí nezajímal.
Odstřihla jsem tedy etikety a při další návštěvě doktorky jsem se jí na to zeptala. ta se na to dívala, kroutila nevěřícně hlavou a říkala, to bude asi nějaká chyba...já se s tím tehdy spokojila a dia oplatky jedla dál...

stř 29. lis 2006 12:33:15
Odpovědět s citací
Simča. možná mi to o té nemocnici řekli proto, že si mysleli, že to nepujde jinak snížit. No, na příští kontrole se určitě dozvím víc

stř 29. lis 2006 12:34:56
Odpovědět s citací
Tak Ti, Teréz, držím pěstičky, ať ti to předsevzetí zahánět chutě na dobroty pomocí zeleniny hodně dlouho vydrží, minimálně aspoň to těhotenství. Já osobně bych mezi 7 dávkami Humalogu, nebo pumpou, nebo mít hezký glykovaný na Actrapid+Insulatard volila tu poslední variantu, ale asi jsem "ovlivněna" tím, že i já měla tuto kombinaci inzulínů v těhotenství a taky jsem s nimi měla po celé těhotenství dobrý glykovaný......

stř 29. lis 2006 19:02:38

Odpovědět s citací
Presne, taky bych volila actrapid+insulatard pri dobre kompenzaci.
Osobne mam ted pumpu s Novorapidem a jsem rada, ze se konecne vyspim i prispim, volnejsi rezim (po 16ti letech jsem nemela obed a glykemii 5,6) Co se tyce kompenzace jsem maximalne spokojena.

stř 29. lis 2006 22:58:18

Odpovědět s citací
Dnes jsem byla na kontrole a zazrak se uplne nekonal, ale pani doktorka byla moooc spokojena. GH mi klesl za poslednich 5tydnu z 6,8 na 5,4.
Na dalsi jdu jeste tesne pred vanoci a ocekava se, ze mi bude klesat hezky dal. Takze mame dovoleno !!!, povoleno, at se nestresujeme :o)

pon 04. pro 2006 22:27:06

Odpovědět s citací
ahoj všichni,taky se snažim o nejmenši GH.abych mohla otěhotnět,naposled jsem měla 6,4. funguje to nejlíp tak,že se měřim před jidlem,abych věděla jestli si dát plnou porci nebo třičtvrtě porce? poradte prosim,jsem celkem začatečnik ( DM 1. mam 2 roky) diky

pon 04. pro 2006 22:50:25

Odpovědět s citací
Ja mam ted spotrebu prouzku tak 10 na den. To znamena merit se pred jidlem, podle toho bud uberu jidlo nebo pridam inzulin. Pak se merim 2h po jidle a kdyztak se dopichnu. Kdyz se mi neco nezda opet premerim a pak jeste nocni glykemie.

úte 05. pro 2006 22:23:26
Odpovědět s citací
zdravim...vim ze nekteri mate problemy s prouzky..ja mam zase s tendrama..trosicku nevyhazim, tak kdyby nekomu prebyvaly a byl by ochotny par kousku (treba 5-10) vymenit za balik 100 ks prouzku Freestyle, byla bych hrozne vdecna...prosim ozvete se mi na mejl (zelviczka@atlas.cz)...P.S.: docela specha

stř 06. pro 2006 17:29:42
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 40 ]