Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
pumpa ano či ne ? 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Byla mi nabídnuta pumpa a já stále nevím jestli do toho mám jít .... Prosím o vaše postřehy ohledně výhod a nevýhod pumpy oproti perům. Moc děkuji

čtv 14. pro 2006 12:20:04

Odpovědět s citací
Martinko,
niceho se neboj a bez do toho. Jedina nevyhoda je, ze ji nosis porad s sebou, ale to se necha dobre snest. A teflonove kanyly vubec nejsou citit - nevim o tom, ze ji mam v brise. Obcas clovek zavadi o hadicku, ale na to si zvyknes, s pumpou delam vsechno jako pred tim, navic se mi naprosto uvolnil rezim, takze nejake sledovani casu kdy jist a kdy svacina - vsechno je pryc. Lide, kteri maji pumpu nekolik let pry maji problemy s nehojicimi se rankami po kanylach, toho se ale ze zacatku bat nemusis.

stř 20. pro 2006 11:14:26
Odpovědět s citací
Martinko,

mam pumpu od unora letosniho roku a nemuzu si ji vynachvalit, presne jak pise Perun, naprosto se ti uvolni rezim. Osobne jsem se s ni nemohla asi 3 mesice skamaradit, ale po 3 hodinove debate s pani z firmy Medatron, ktera ji take mimo jine uziva, jsem dospela k zaveru, ze ji dam jeste jednu sanci a pumpa vyhrala:o) Pokud chces vice info, rada poskytnu.

Zatim se mej

Romis

čtv 28. pro 2006 11:03:10
Odpovědět s citací
Můj diabetolog mě láká, abych to s pumpou zkusila, ale na druhou stranu říkal, že pojišťovna teď sleduje, jaký glyk. hemoglobin pacient s pumpou má. Pokud se třeba výsledky zhorší, můžou mu ji zase vzít, prý proč platit drahou léčbu pumpou, když nemá efekt. Víte o tom někdo něco? Děkuji za odpovědi.

úte 16. led 2007 21:22:43

Odpovědět s citací
No, HBA1c je dulezite hledisko, chteji, aby kleslo min. o 10%, coz jestli ti nuti pumpu kvuli kompenzaci a jinak zvladas lecbu diabetu, tak by se to melo povest. Ale na druhou stranu, dost zalezi na tom, jak si to dokaze u pojistovny obhajit. Ja treba dostal pumpu kvuli hypum, hemoglobin jsem mel slusnej. Sel dolu, ale jen tak tak o tech 10%.

úte 16. led 2007 21:27:19
Odpovědět s citací
Já s glyk. hem. problémy nemám, spíš jako u tebe s hypem. Po dojezení mi cukr někdy hodně vyletí a pak je to celkově rozkolísanější. Ovšem v průměru je z toho pak těch 4,5%. Já zatím s tou pumpou váhám, ale třeba by to tyhle problémy odstranilo. Jen nevím, co na to ten glyk. hem., diabetolog tvrdil, že lidi s pumpou jsou na tom většinou spíš hůř, než líp (aspoň co se týče těchhle průměrnejch ukazatelů)

úte 16. led 2007 22:44:52
Odpovědět s citací
...nicméně chce, abych to zkusila....

úte 16. led 2007 22:47:54

Odpovědět s citací
Tak to se divim, naopak pumpa je zpusob, kterej (kdyz ji umis pouzivat) se nejvice priblizuje funkci zdrave slinivky a zajistuje nejvyrovnanejsi glykemie - proto se pouziva. Vzdyt je to i jedna z veci, kterou pojistovna sleduje. Jinak na ta hypa je take dobra, protoze se tam pouziva kratce pusobici analog, takze i kdyz ti nekdy gl ujede dolu, tak ne nijak vyrazne - pichnes si k jidlu o 1j vic, srazi te, ale behem nekolika hodin prestane pusobit, takze i kdyz k hypu dojde, tak ne k tak silnemu a neprohlubuje se. Jinak 4.5 je skvela hodnota, gratuluju, s pumpou asi o moc nizsi mit nebudes.

úte 16. led 2007 22:55:52
Odpovědět s citací
Děkuji za pochvalu, já se právě trochu bojím, že by se mi hodnoty s pumpou zhoršily, ale asi člověk fakt musí vědět, jak na to. Doktor právě říkal, že jsou na tom blbě lidi, který od toho očekávaj, že pumpa vše vyřeší a oni sami nebudou muset dělat nic.

stř 17. led 2007 22:26:12

Odpovědět s citací
No, Ronjo, tohle urcite nebude Tvuj pripad. Predpokladam, ze kdyz mas HBA1c=4.5, tak umis a chces cukrovku zvladat. Tohle plati pro lidi, kteri na cukrovku kaslou a nic o ni nevi, pokud k lecbe pumpou budes pristupovat stejne (zodpovedne), jako na perech, tak se myslim nemusis zhorseni bat, spis naopak. Navic budes daleko vice uvolnit svuj denni rezim.

stř 17. led 2007 23:42:18
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ]