Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
Kdy na diabetologii pro těhulky 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Ahojky,
rada bych se vas zeptala, v kolikatem tydnu tehotenstvi jste zacali dochazet do special.centra typu Podoli, Apolinar.
Zjistili jste tehotenstvi, vas gynekolog ho potvrdil, diabetolog napsal papiry a uz jste supajdili ?
A pro inzuliny a prouzky jste si chodili ke svemu puvodnimu diabetologovi ?
Moc me zajima jak to chodi.
Diky
J.

úte 06. úno 2007 15:27:06
Odpovědět s citací
a co když na Gyn.nechodím a pak-plánovaně přijdu do jiného stavu? Tak rovnou do center?

úte 06. úno 2007 15:59:00

Odpovědět s citací
Jako, ze nechodis na gyndu vubec ? U nas jsou tedy pri planovanem otehotneni doporucovany komplexni vysetreni (krev, moc, ocni, gynekologie) zda je vse o.k.
Pri prvni jsem chodila do centra predem do prekoncepcni ambulance, ale ted na to neni cas, tak jsem na to pak zvedava.
A co vy holky ?

úte 06. úno 2007 21:37:57
Odpovědět s citací
Ahoj,

ja jsem tehotenstvi zjistila brzy, gynekolog potvrdil z krevniho odberu, ale dle UZ se mu to na 5tt nezdalo, tak chel jeste 2 tydny pockat. V 7tt napsal prevodni papiry, to same udelala diabetolozka a od 8tt jsem chodila do Podoli. Vsechno (inzuliny, prouzky, proste komplet) jsem mela z Podoli, ke sve lekarce i gynekologovi jsem se vratila az po sestinedeli.

Petra

stř 07. úno 2007 10:05:24
Odpovědět s citací
Gynekolog napsal papír pro diabetologii, že jsem těhotná, aby mě poslali na specializované pracoviště pro těhotné diabetičky a z diabetologie mě tam skutečně poslali. Pak jsem pro vše chodila jen tam - inzulíny, proužky, na odběr krve na glykovaný hemoglobin, zkrátka po celé těhotenství mě moje běžná diabetologie neviděla, tedy naštěstí po mě nikdo nechtěl, abych souběžně chodila na více míst - to by se mi tedy hodně nelíbilo a taky by to nemělo žádnou logiku....

Vůbec nechodit na gynekologii není rozumný, ale myslím, že mezi mými kamarádkami se takové také najdou. A co třeba k zubaři, tam taky nechodíš?

stř 07. úno 2007 11:02:57

Odpovědět s citací
Holky,
diky. Ja pri prvnim tehu jsem do Podoli chodila dlouho dopredu, takze i tam zjistili z krve, ze jsem tehotna a uz jsem tam i zustala, ale pro inzuliny a prouzky jsem chodila na puvodni diabetologii, tak mi to prislo divne, ale co se dalo delat, ze to pry u me jinak neslo kvuli revizakovi a tak.

stř 07. úno 2007 13:27:39
Odpovědět s citací
Na gyndu chodím, ale u zubaře jsem už nebyla asi 4roky!!!!!!!!!

stř 07. úno 2007 14:22:49
Odpovědět s citací
Já to mám naopak, na gyndě jsem byla jen jako dítě při záchytu a od té doby raději vůbec, to bych šla raděj 4x do roka k zubaři:((((!!!!!!!!!!!!
a na tu Gyn Tě pošle diabetoložka?

pát 09. úno 2007 14:47:00

Odpovědět s citací
Rendo,
kdybych to brala jako ty, tak taky nikam nechodim. Pri zachytu jako dite jsem mela problemy a v Motole na detske gyn. byla takova velmi necitliva Mudr., ze holcicky bylo slyset az ven. Ale jako zena jsem si nasla velmi citlivou, lidskou a sikovnou gynekolozku, kterou si nemohu vynachvalit a uz ted mi je smutno, ze k ni nebudu chodit s briskem, ale do Podoli.
Myslim si, ze diabetolozka bude chtit mit tehotenstvi lekarsky potvrzeno, nez te posle na nejake special. pracoviste a tak te asi pozada, aby si prinesla potvrzeni z gyndy.

sob 10. úno 2007 1:32:30
Odpovědět s citací
Ja tam začla chodit o 4 tydne k Apolináři a vše jsem dostala tam u pani doktorky uplně bez problemu.Super lékařka mohu jen doporučit
Marika

ned 11. úno 2007 22:53:43
Odpovědět s citací
V Motole byla dětská gyn. příšerná. Já vím, že to není správné a problémy zatím nemám, tak doufám, že se tam dokopu dříve než se objeví...Ale kde najít bezplatnýho dobrýho gyn. v Praze, kterej má zkušenosti s DM? Mě se diabetoložka na to, zda někam chodím, neptá, to se mě ptávali na dětským (v Motole). Ostatní lékaři a lékařky mi zas až tak nevaděj. Gyn. by mi taky nevadil, kdyby vyšetřoval se zavřenýma očima a nešahal na mě:(

pon 12. úno 2007 11:07:04

Odpovědět s citací
To by si se dokopat mela, uz kvuli prevenci !!!
Diabetolozka se me take nepta, ale doporucuje probrat s gynekologem hormonalni antikoncepci, kvuli nezadoucimu tehotenstvi.
Myslim si, ze v Praze bezplatny a dobry se vylucuje, nebo znate nekdo gyndu, kde se neplati a presto maji vybaveni a profesionalitu na urovni ?
A lekar co vyhovuje jednomu nemusi vyhovovat druhemu. No nemame to jednoduche :o)

úte 13. úno 2007 0:05:26
Odpovědět s citací
Já vím:( A kolik to tak stojí? Jeden lékař mi byl doporučený, ale má smlouvu jen se 207. U té já nejsem. A jak často se musí? Stačí taky jednou za rok? Zubaře soukromého mám, je dost drahý, ale k němu stačí zajít 1x za rok či za rok a půl, když nemám problémy.A co všechno by mi tam dělali a jak dlouho to trvá?

úte 13. úno 2007 12:11:41

Odpovědět s citací
Ja na gynde platim 500,- za rok a protoze jsem bez problemu, chodim 1x rocne na preventivni kontrolu. S lekarkou si nejdrive popovidam co a jak pak me prohledne, odebere vzorek z cipku na cytologii a udela stery. Pak si zase popovidame jestli je vse o.k. a jestli jeste neco nepotrebuju nebo jestli se nechci jeste na neco zeptat a predepise mi napr. antikoncepci a rozloucime se. Za tri tydny si pak zavolam na vysledky cytologie a to je vse.
Rozhodne asi tak 100x lepsi navsteva nez u zubaka (toho mam taky uzasnyho, ale jak jsem precitlivela, tak to nejak spatne snasim, protoze zuby i pres vsechnu snahu mam sileny)

úte 13. úno 2007 23:02:21
Odpovědět s citací
ahoj Jenifer, díky;-) tak ta cena ujde a když se tam jde 1x za rok, tak to není tak zlý. Já mám zase supr zubáka;-) škoda, že teda eště neni gyndař:( - :-)) a musím jí ukazovat menstruační kalendář? Značím si to jen do malého kalendáříku a to bych se styděla někde prezentovat. A Tvá gynekoložka ještě přibírá nové pacienty?
Držím palce u zubaře;-)!

stř 14. úno 2007 13:18:21

Odpovědět s citací
Ja tedy kalendar neukazuju a ani neznam nikoho kdo nema problemy, ze by ukazoval,
sestricka se jen zepta na datum - prvni den posledni menstruace.
No moje doktorka nepribira, ale muzes to zkusit uhrat na to, ze si diabeticka a ze hledas nekoho dobreho. No ale je fakt, ze obcas neni k zastizeni a zaskakuje za ni jeji syn nebo snacha, to je rodinka (a pan otec psychiatr) Takze se vzdy pri objednani ujistuju zda tam bude a nakonec tam treba neni. Ale vsichni jsou moc fajn, takova rodinna soukroma praxe.
Jeste me napadlo treba Podoli, tam snad jde chodit i normalne preventivne do ambulance a urcite se tam neplati a maji zkusenosti s diabetickama.

stř 14. úno 2007 21:47:22
Odpovědět s citací
Děvčata, jsem asi natvrdlá nebo žiju v jiné zemi, proč za návštěvu a preventivní prohlídku na gynekologii platíte 500,- Kč? To je v Praze takový rozdíl v úrovni gynekologa soukromého nebo na pojištění?

čtv 15. úno 2007 16:17:42

Odpovědět s citací
Darjo,
v TV o tomto "fenomenu" uz bylo i nekolik reportazi. Oni jsou vetsinou vsichni soukromi (krome nemocnic a nekterych poliklinik), smlouvu s pojistovnou take maji, ale vymahaji na pacientkach platbu , pravne to maji nejak osetrene, a pacientky soli, protoze nez by si hledali nekoho dobreho, kde se neplati (a takovych mnoho neni) tak radeji plati. A za to maji krasne prostredi, ze by jeden nerekl, ze sedi v cekarne u lekare. Stale lepsi a lepsi ultrazvuk, moderni polohovaci gyn. kreslo a podobne. Proste takovy nadstandard. Znam par lekaru, kde se neplati a clovek si tam pripada jak na oper.sale s kachlema, jak pred 40ti lety. A znam i lekare, kde se plati i 3000,- rocne.
No je to sila.

Opravdu by me zajimalo, jestli nekdo zna gynekologii kde se neplati a presto je prostredi domaci a hlavne lekar profesional ???

pát 16. úno 2007 0:26:13
Odpovědět s citací
Ahojte :o),

..na Slovensku to je napodobne, az na to, ze bud chodite do sukromneho sanatoria, kde sa rocne plati pausalny poplatok a potom sa stupnuje od komplikacii respektive potrebnych vysetreni, ale vtom zakladnom poplatku su vsetky zakladne vysetrenia...

...nakolko ja nastastie 3 x klop na hlavu, drevo a zuby, problem nemam v tejto oblasti, zatial, nikdy som neuvazovala ani o sukromnom sanatoriu, moja lekarka je sukromna a ma zmluvu s poistovnou, platim zato, ze sa napr. objednam na urcitu hodinu 150 Sk,-, aby som tam nemusela cakat pol dna, takto mam istotu, ze ked sa objednam a nebude nic vaznejsie, co by malo vyssiu prioritu, budem vybavena v dohodnutu dobu plus sa plati za ultrazvuk 300 Sk,- cca...

...co mi zas nepride take tragicke nakolko sa tam objavim tak raz za rok, ze sa to da...ale asi vsetci vieme ako to je, korunka sem, korunka tam a zrazu s udivom zistime, ze tych rozutekanych koruniek je dost...

...ono sa v zdravotnictve uz plati asi za vsetko...

...majte sa a drzte sa :o)

pát 16. úno 2007 10:16:05
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]