Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
Michael 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Ahoj všem.

Tak 8.2. jsem přivedla na svět Michaela.
Vážil 2960g, měřil 46 cm. 38+2.
Je naprosto v pořádku a daří se mu výtečně.
Já se budu hojit trošku déle, protože se vyvolání porodu nedařilo a skončilo to císařem. Asi tam chtěl být ještě trochu déle, ale kvůli DM mě 5.2. hospitalizovali a začli porod vyvolávat...

Mějte se krásně a až budu mít zase chviličku, tak písnu.

Chunky

sob 17. úno 2007 17:17:57
Odpovědět s citací
Chunky,
to moc blahoprejeme a prejeme hodne stesticka a zdravicka vam obema :-)!!!

sob 17. úno 2007 17:29:19
Odpovědět s citací
Můj syn se taky narodil 8. února. Letos měl 16 let a je z něj dokonalý blbec:-) Tak si Chunky toho svého pěkně užij, dokud to jde:-):-)

sob 17. úno 2007 18:39:07
Odpovědět s citací
Chunky, strašně moc ti blahopřeju a malému i tobě přeju hodně zdravíčka.

sob 17. úno 2007 20:35:27
Odpovědět s citací
Jo, abych nezapomněla, můj syn se narodil 10. 2. před 23 lety. Z blbosti už naštěstí vyrostl. Alkew trvalo to taky dopst dlouho.

sob 17. úno 2007 20:37:01
Odpovědět s citací
taky se připojuju ke gratulantům,taky má dcera se narodila,už je to 26 let,8.2.Kupodivu,starosti ani nedělala

sob 17. úno 2007 20:47:56
Odpovědět s citací
Taky se připojuji s gratulací a přáním hodně zdraví, ať všechno zvládáte podle Vašich představ.
Martina

sob 17. úno 2007 21:08:41
Odpovědět s citací
Hodně štěstí a zdraví, krásná zpráva, gratuluji::))))

sob 17. úno 2007 23:22:36

Odpovědět s citací
Mooooooc blahopreji, malemu i Tobe hlavne hodne stesti a zdravicka :o)
Taky jsem rodila 38+2 (ve stredu a na konec cisarem), ze oni v Podoli v pondeli prijimaji a ve stredu nebo ve ctvrtek porod vyvolavaji.
No az bude cas, urcite napis, jak si byla spokojena a tak.
Uzivej si maminkovstvi a maleho drobecka
J.

ned 18. úno 2007 0:37:41
Odpovědět s citací
Chunky,
...to je uzasne, pridavam sa k zastupom gratulantov....hlavne vela zdravicka, stasticka a uzite si to vsetci pekne spolu ten uzasny pocit:o)))

ned 18. úno 2007 16:54:54
Odpovědět s citací
Taky gratuluju a přeju hlavně pohodu a zdravíčko!
Petra
P.S. Je vidět, že v Tvém případě jim odhad vyšel. Pak aby se v tom jeden vyznal...

ned 18. úno 2007 17:18:32
Odpovědět s citací
Moc blahopřejeme, ať jste zdraví a šťastní, Kateřina.

pon 19. úno 2007 13:53:36
Odpovědět s citací
Moc gratuluji, hlavně ať jste zdraví.
Míšovi přeju do života, jen samé radosti.

Janča

pon 19. úno 2007 14:53:38
Odpovědět s citací
taky moc gratuluju, ať se vám všem daří, ať jste zdraví, šťastní, malej dobře prospívá......,

pon 19. úno 2007 19:47:16
Odpovědět s citací
Nazdarek Chunky,

takze vsechno nej..., at se vam dari, at misa dobre basti a dela vam jenom radost. Hodne zdravi pro vas vsechny.
Toto uteklo, co? Nedavno si tady psala, ze jsi tehotna a najednou uz je na svete o maleho clovicka vic. Je to krasna zprava. Tak az budes mit cas, napis jak to zvladas a ostatni podrobnosti.
pa
haha

úte 20. úno 2007 14:07:13
Odpovědět s citací
Ahoj všem.

Tak ve čtvrtek už bude Míšovi měsíc :-). Dnes nám v poradně navážili 3,4 kg, takže hezky přibíráme. Postupně si na sebe zvykáme (manžel ještě moc ne, hlavně na křik před jídlem a při koupání:-)) a všechno tak nějak zvládáme. Jen to noční vstávání mě deptá, protože jsem medvěd :-(.

Co se týká Podolí, tak před porodem bylo vše perfektní i hospitalizace před porodem byla překvapivě přežitelná. A paní Dr. Andělová je fakt anděl :-).

Porod se bohužel moc nezdařil, vyvolávání skončilo císařem a následovaly ještě všechny možné (a snad i nemožné) komplikace, takže stále ještě beru nějaké léky a zřejmě budu muset na plastiku dělohy, pokud budeme chtít ještě druhé dítě.
Navíc jsem těsně před porodem měla glymču 11 mmol a když jsem si chtěla 1-2j dopíchnout kvůli malému, tak mě nenechali, takže malý měl po porodu 1.7, ale prý se to rychle srovnalo - hlásily mi pak sestřičky.
Malého jsem díky těm komplikacím prvně viděla až 3.den po porodu, což mi na psychice také moc nepřidalo a díky tomu všemu jsem se pak ani "nerozkojila", takže malý je na Nutrilonu Pepti (vybrali jsme už v porodnici tuhle výživu, protože zohledňuje alergii na kravské mléko).
Takže v Podolí už příště rodit rozhodně nebudu.
Hrozné je tam tedy i jídlo a diabetická dieta mě také pobavila - konzultací s místní dietoložkou jsem se také k ničemu nedobrala.
A vůbec to tam bylo dost náročné - denní režim a tak.
Jsem tedy ráda, že to mám za sebou a teď už se jen snažím srovnat cukrovku, protože od porodu to mám dost rozházené (a díky mimču bohužel i nepravidelný režim) a například mi vůbec nejde naštelovat lantus. Ať píchnu na noc 7j nebo 12j, pořád mám ráno těsně pod 10.
19.3. jdu prvně po porodu do IKEMU, tak snad ani nechci znát svůj aktuální GH - poslední byl 4.2 (před porodem), ale teď to bude hrůza.

Mějte se všichni moc krásně!

Chunky

pon 05. bře 2007 17:28:26

Odpovědět s citací
Chunky,
to me moc mrzi, rikala jsem si, ze musis dopadnout v Podoli lepe nez ja, ach jo, no tak vitej do klubu. Ja jsem si rikala, ze ted po trech letech bych chtela chodit do Podoli kvuli Mudr. Andelove, ale rodit tam nevim nevim.
Asi vsude je neco. A myslis si, ze tve komplikace byly zpusobene pristupem personalu, nebo ze by byly i tak ???
Glymca 1,7 je silena, my meli 0,9 a taky tvrdili, ze se to rychle srovnalo. Prcka jsem videla 30hodin po porodu a rozkojila jsem se az 7.den i pres to, ze jsem ho vubec nemela u sebe, protoze byl permanentne pod slunickem. Byla tam jedna moc hodna sestricka, ktera mi pomohla a hlavne jsem pak lezela na jinem oddeleni, kde byl celkove jiny pristup. Kdybych zustala nahore na odd. pro maminy po cisari, asi bych nekojila vubec.
Hlavne si z toho nic nedelej, nekdo koji a nekdo ne. Hlavne, ze je malicky vporadku a dari se mu.
A co se jidla tyce, taky jsem tam nechapala - snidane nejdrive v 8h, obed uz v 11h . Tak jsem si to vzdy nechala na pokoji i pres protesty dulezite pani kuchynky a pak ohrala v mikrovlnce. Pichat si inzulin s tak malym odstupem jsem fakt nechtela.
Takze se v Podoli toho moc nezmenilo, ach jo.

úte 06. bře 2007 12:04:30
Odpovědět s citací
Ahoj Chunky,

tak to teda ziram, to je mi moc lito, ze to takhle dopadlo. Doufam, ze budes brzo v poradku. Ja jsem s kojenim taky mela problemy, i kdyz jsem holcicky mela od druheho dne u sebe. Myslim, ze to bylo hlavne tim, ze detem diabeticek davaji hned nejakou vyzivu (aby mohli merit glykemie) a pak nemaji potrebu se moc snazit sat z prsu. Ale nekojeni ma taky vyhody, alespon vzdy vis, kolik toho misa vypil a odpada ti strach, jestli breci hlady nebo kvuli necemu jinemu. No hlavne, ze je misa v poradku a ze to mas za sebou. Me osobne prislo, ze prvni tri mesice jsou takove nejnarocnejsi, pak uz zacinaji prckove mit nejaky rezim a hned je vsechno lepsi, takze drzim palce, drz se a delej si spoustu fotek, zatim pa Hana

úte 06. bře 2007 14:29:15
Odpovědět s citací
Chunky,
mě zaráží, proč ti vlastně vyvolávali porod v 38+2, když byl syn i podle UZ spíš menší, předpokládala bych, že tě nechají ještě třeba týden a pokud sama neporodíš, vyvolávat budou až ve 40. týdnu.
Ten odhad váhy miminka podle UZ je prý +- 300 g, takže i 3,3 kg by byla normální váha.
Chápu vyvolávání porodu v 38. nebo 39. týdnu, když je mimi velké (viz moje děti - 4,15 a 4,36 kg, obě se ale rozhodly narodit se v 39.t., den před plánovaným vyvoláváním :-) ).

Jinak - vše dobré a pohodu přeju.
Martina

stř 07. bře 2007 22:21:34
Odpovědět s citací
Ahoj Chunky, ten Lantus jsem měla stejně jako ty. Ať jsem si píchla na noc 8 nebo 12, ranní glykemka byla kolem těch 10, mnohdy i víc. Vysledovala jsem, že když jsem měla před spaním glymču 8, v noci mi vůbec neklesla, měla jsem pořád 8 a ráno mi skočila o 3 víc, teda na 11. Když jsem měla před spaním 5, v noci 5, ráno 9.
Svěřila jsem se s tím diabetologovi a ten řekl, že mám Lantus na noc píchat 20j!! Byla jsem z toho docela v šoku, takový skok. Skledovala jsem, noční hypa, ale raní glykemky se fakt upravili na 7 a v noci ani jedno hypo. Píchám si teda teď Lantus 21j. Ranní glykemky mám něco pod 6. Akorát dopoledne mě občas chytlo hypo, ale to jsem vyřešila nižší dávkou rychlého inzulinu před snídaní.
Zkus si zvýšit Lantus ještě víc, nebo se poraď s lékařem. Vím, že začínat den s glykemkou 11, není nic příjemného a špatně se to snižuje.

pon 12. bře 2007 12:45:48
Odpovědět s citací
No, já sice odjakživa píchám Lantusu 20 j, ale mám naopak vyzkoušeno, že pokud to zvýším o 2 j nebo naopak mám během dne je hodně fyzické zátěže, tak potom jdu k ránu dolu......

Ještě zajímavý postřeh z aplikace Lantusu pomocí pera Optipen, člověk nesmí příliš pospíchat s vytažením jehly, protože je tam malé zpoždění......., je to malé zpoždění, ale člověk opravdu nesmí mít příliš hbité ruce.

Nižší dávka je samozřejmě také znát, glykémie ráno jde nahoru......

pon 12. bře 2007 14:45:41
Odpovědět s citací
No vidíš to Katko. Mě doktorka nainstalovala hned 8, i když jsem někde četla, že když se má s Lantusem začínat, má se nastavit 60% celkové spotřeby inzulínu před Lantusem. Bohužel jsem byla hloupá a pořádně glykemky nesledovala, takže jsem musela mít dost hyper.
Máš pravdu, že teď, jak si píchám těch 21, tak opravdu stačí pohnout jen o jednotku a je to znát. Spíš jsem se divila, že při píchání Lantusu na noc 8 a i připíchání 12 jsem měla stejné ranní hodnoty glykemek. I když byl rozdíl v Lantusu 4j. Pomohl až razantní posun směrem nahoru.

Na Lantus mám pero digitální (již jsou i nějaká nová) a je pravda, že zpoždění je patrné. Bude to asi tím, že vlastně stříkáš celou dávku naráz jedním pohybem a inzulín nemá kam tak rychle v těle utíkat. Na rychlý inzulín mám pero, které vstřikuje inzulín jak já mačkám a posunuju pístem a to je teda o hodně lepší. Jsem zvědavá, až mi doktorka dá na Lantus to nové pero, jestli bude lepší, nebo ne. Kdesi tady psali, že nic moc.

úte 13. bře 2007 10:24:29
Odpovědět s citací
Jo, na krátký inzulín mám taky to peru, které stříká tak nějak podle rychlosti tlaku na pís, což u toho Optipenu fakt není, ale díky dávce 20 j, jsem si toho všimla, tak ho nechávám zapíchlý déle

Na nové pero jsem se zapomněla při kontrole zeptat, takže příště.

úte 13. bře 2007 11:14:22
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ]