Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
rizikove tehotenstvi 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Ahoj vsem!
nejdrive gratuluji vsem novopecenym maminkam a maminkam cekatelkam preji hodne stesti :-)
Ted k memu dotazu ...
jake mate zkusenosti ohledne rizikoveho tehotenstvi? V dnesni dobe davaji lekari budouci maminky diabeticky hned na rizikove tehotenstvi?
Planuji take miminko, tak bych se chtela dozvedet vice :-)

dekuji

sob 17. úno 2007 17:36:27

Odpovědět s citací
Obecne ano, doporucuje se to, aby tehulka mela vetsi klid a pohodu, cas na sebe a na dobrou kompenzaci ALE - zalezi na lekari, tvem zdrav. stavu, praci, stresu atd. Jsou diabeticky co chodi do prace i v tehotenstvi. Jestli ze nemaji fyzicky a psychicky narocnou praci, nemaji v praci stres, prace je bavi, nevycerpava, nemaji problemy s kompenzaci, nemaji zadne komplikace, tak te nechaji do prace chodit, zalezi na domluve a podminkach.

ned 18. úno 2007 0:52:13
Odpovědět s citací
Ahoj, pokud si vzpomínám, jedna věc je označit těhotenství za rizikové - a tomu se prostě neubráníme, pokud cukrovka nebude vyléčitelná choroba, protože každé těhotenství ženy, která má snad jakoukoliv chronickou nemoc, se považuje za riziové - a druhá věc je, co z toho vyplývá. Jestli máš na mysli, že "rizkové" těhotenství rovná se automaticky neschopenka, tak to tak úplně pravda není.

Já jsem, pokud si vzpomínám, na průkazce taky měla označení "rizkové", ale na počátku se mě doktorka zeptala, jak to mám s prací, tak jsem jí oppravdě řekla, že sedím u počítače, v poledne mi v jídelně uvaří v pravidelný čas teplý oběd (výběr asi z 5-ti jídel) a kanceláře jsou klimatizované (bylo totiž léto) a že je mi tam lépe než v přehřátém bytě, kde si budu muset sama něco vařit a čichat ty kuchyňský výpary. a tak mi řekla, že pokud budou dobrý výsledky, tak že mě nutit na neschopenku nebude. Fakt jsem nepodepisovala revers. Ale asi jsem byla docela vyjímka, nejspíš se pak na to zcela zapomnělo, protože když jsem chtěla takový ten papír, že už tedy odcházím na MD (6 nebo 8 týdnů před termínem porodu), tak mi chtěli ukončit n eschopenku a děsně se divili, že žádnou nemám. No, ono to bylo nejspíš i tím, že jsem si nenechávala razítkovat papíry o návštěvách lékaře - můj zaměstnavatel mi věřil, nevyžadoval to.

Co ti vlastně vadí na tom "rizikové"? Jestli ta neschopenka, tak se dohodni a pokud máš rozumnou práci, tak snad bude dohoda možná.

ned 18. úno 2007 9:59:20
Odpovědět s citací
Ahoj,
Katka to napsala vystizne. Tehotenstvi je oznacovano jako rizikove, ostatni je individualni.
Take jsem chodila do prace, take me povazovali za neco zvlastniho, ze nejsem na neschopence, kdyz jsem chtela potvrzeni pro uctarnu .... Dokonce jsem byla jeste 3 dny pred porodem v kancelari - bylo mi fajn, kompenzace dobra, tak nebyl duvod zavrit me doma.
Petra

ned 18. úno 2007 17:22:58

Odpovědět s citací
No a ja do prace nechodila, protoze od zacatku byly komplikace a ze jsem rizikova nikde napsano nebylo a dokonce se divily, ze jsem dia I.typu, presto ze jsem je zadala nekolikrat aby mi to napsali do prukazky (v karte DM bylo, ale kdo by to procital). Po mych nekolika prosbach mi to nakonec napsali - cervene DM (je ale fakt, ze jsem ve vetsine pripadu vyjimka potvrzujici pravidlo)

ned 18. úno 2007 23:11:00
Odpovědět s citací
Já nejsem diabetik, ale obě těhotenství jsem měla riziková. Na průkazce jsem to ale taky napsané neměla a moc nechápu, na co by mi to tam bylo.

pon 19. úno 2007 10:12:46
Odpovědět s citací
"Formality" se dělaj v každém zdrav.zařízení jinak a mnohdy i u každého trošku jinak i v jednom zařízení.
Na průkazce jsem označení rizikové měla, na kartě to dokonce bylo myslím hodně výrazně napsáno, už méně výrazně tam bylo, že mám diabetes - a to jenom v kartě, v těhotenské průkazce to nebylo a mě ani nenapadlo, že by to tam snad mělo být napsáno. Dokonce si myslím, že jsem tu průkazku občas někde ukazovala, kde jim do mé chronické nemoci nic nebylo - např. na parsonálním útvaru v práci.

pon 19. úno 2007 12:17:06

Odpovědět s citací
Tak to ja jsem prukazku ukazovala pouze po doktorech a prislo mi docela dulezite, tam mit napsan i DM, myslim si ze u tehotnych je tento fakt dost dulezity. Naopak na personal.utvaru bych ji neukazovala ani za nic, protoze v prukazce je mnoho udaju o tehotenstvi a o me a do toho, mimo doktoru, nikomu nic neni.

pon 19. úno 2007 17:11:04
Odpovědět s citací
Na personálním jsem myslím ukazovala jen první stranu té složené průkazky (tehdy to byla taková skládanka, nevím, jestli je to stále stejné) a tam právě bylo to, že jde o rizikové těhotenství a pak už jen asi moje data, která stejně na personálním znaly a myslím předpokládaný termín porodu, razítko zařízení a ještě myslím nějaké důležité telefony pro případ problémů...... už ani pořádne nevím, proč jsem to tam ukazovala, možná jsme tehdy měli v kolektivní smlouvě nějaké výhody pro těhotné ženy...... a aby je šlo čerpat, tak jsem své těhotenství musela nějak prokázat, takže si možná tu průkazku - samozřejmě její přední stranu s těmi základní údaji, okopírovally. Do bezvědomí nepadám ani od cukrovky, ani jsem do něho nepadala v těhotenství a pokud jsem při vědomí, tak přece komu hci, tak to můžu říct, že mám cukrovku, ne?

pon 19. úno 2007 19:43:54

Odpovědět s citací
Jo, rict muzes. Ale na me koukali, jako ze jsem se spletla, mysleli si, ze jde pouze o gestacni diabetes a tak jsem to chtela mit cervene na bilem abych se stale nemusela dohadovat.

stř 21. úno 2007 10:06:59
Odpovědět s citací
Na těhot.průkazu jsem měla červeně DM ! Byla jsem riziková a doma. Občasné nevolnosti a pracovní tempo jsem postupně nezvládala. Před nástupem na MD mi na personálním odd.stále měnili dobu od kdy na MD nastoupím,ohledně nějakého paragrafu-ten,byl nakonec nesplněn, dítě se narodilo trošku dříve než bylo naplánováno lékařem i paní na personálním.

sob 24. úno 2007 14:26:57
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]