Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 
Trofoblastická nemoc 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Chci vám jen napsat,že histologie mi vyšla špatně.Bohužel trpím touto poměrně vzácnou nemocí,která vznikla právě tímto těhotenstvím.Tato nemoc vznikne jednou za 3000-4000 potratů.
Nechci to nějak moc rozebírat,ale prostě špatná spermie oplodnila špatné vajíčka a nikdy se ve mě plod neutvořil.
Bohužel je riziko 4-8 %,že se mi z toho může vyvinout nádor.Musí mi hlídat hodnoty HCG,mám je stále zvýšené,jako bych byla ještě těhotná.Ale z posledního odběru to vypadá,že to začlo klesat.Pokud to do konce měsíce neklesne na normální hodnotu,tak je to špatné a půjdu se léčit do Podolí,kde se na tuto nemoc specializují....,tak mi prosím držte palce.

Víc už nevím,co napsat....

Ať vám všem ostatním všechno vychází

čtv 16. črc 2009 9:18:51

Odpovědět s citací
Ahoj Hamalko, nic o té nemoci nevím, ale budu Ti držet pěsti. Ta procenta nejsou tak vysoká.
A jak je to teda s dalším otěhotněním?

čtv 16. črc 2009 9:43:03

Odpovědět s citací
Kačí,já jsem o tom také nikdy neslyšela.....,ale co jsem četla na netu,tak jsem mohla dopadnout ještě hůř.Jsou tři stupně této nemoci,já mám ten druhý a u toho třetího je dokonce až 20% riziko vzniku nádorového onemocnění..

Jinak,co se týče dalšího případného těhotenství,tak budu pravidelně sledovaná na ty hodnoty HCG a pokud budou v pořádku,tak po roce se můžu opět snažit.
Ale abych byla upřímná,tak vůbec nevím,teď jsem na tom psychicky docela bídně a představa dalšího těhotenství mě děsí....,nechci,aby to vypadalo,že házím flintu do žita,ale nějak asi už na to nemám.Docela jsem začala uvažovat o adopci,ale to je také běh na dlouhou trať....

A co ty a miminka,už asi jen 2 měsíce,viď???Strašně to uteklo....

čtv 16. črc 2009 10:08:49

Odpovědět s citací
Hamalko, chápu, že Ti teď musí být příšerně, musíš si toho hodně zkusit...:( a to jsem si myslela ještě před půl rokem, jak jsem na tom špatně, že nemůžu otěhotnět a ty moje nemoci...:( Tak snad budou hodnoty v pořádku, ty se dáš za ten rok taky do pořádku (kolik máš let, já to zapomněla, jestli se můžu zeptat) a pka na to vlítnete :)

Miminka už řádně kopou, já jsem čím dál víc hotová, dnes mě přidělali na tělo jakýsi přístroj na měření tlaku, ale naštěstí jen na 24 hodin, ale už mě to pěkně svědí a ani osprchovat se nemůžu. Nohy mám čím dál oteklejší, po ránu jsou stejné a nemůžu pomalu ani chodit po schodech. Zrovna tento týden v těch hicech musím pořád do města, buď doktoři, nebo kurzy - dnes byl praktický, jak držet děti atd, z toho mám depku, to nemůžu zvládnout...
Taky mě docela dost bolí pravá strana zad a ruka a rameno, nevím, jestli to není od klimy, ale už to trvá víc jak týden a začne to vždycky navečér.
No ale jinak si nestěžuju, jo oficiálně ještě 3 měsíce do porodu, ale budu vděčná i za ty dva, abychom to vydrželi. Teď mi docela lítá cukr, nevím, co se děje, teda nelítá, je furt vysoko a nejde stáhnout ani koňskou dávkou...
Chodím jak kačena a připadám si jak velryba. Všichni mi říkali, že takové bříško měli těsně před porodem, no...a to ještě teď hodně poroste. Ale jak říkám, sjem za to vděčná a musím to ustát.

Tak se drž!!! A o dalších výsledcích zase informuj, myslíme na Tebe

čtv 16. črc 2009 17:06:22
Odpovědět s citací
Hamalko,to co píšete,je opravdu velká rarita.
Některé těhotenství,které má abnormě zvýšené HCG/ řádově tisícové až desetitisícové / je tzv.mola hydatinosa,už jsem o ní psala.
Pak je jasná indikace k ukončení rěhoteství.Pak jsou další mezistupně,kdy se neupraví vše ad integrum a známkou je právě přetrvávající HCG.
Klíčový pro dg je hladina HCG.která by se měla normalizovat.
Dobrá zpráva je,že už to klesá..
Není pravdilo,že se z každé trofoblastické nemoci vyvine choriocarcinom.
Znám případ,kdy první těhotenství byla mola a další už zdravá holčička,bez dalších následků pro matku i dítě.
Neházela bych flintu do žita,dobře to dopadne..Je mi to každopádně moc líto.
D.Samková

čtv 16. črc 2009 17:34:48

Odpovědět s citací
Moc vám děkuji za povzbuzení,ale zatím se to jaksi minulo účinkem...:-((

Jsem z toho opravdu dost smutná,vždy jsem si myslela,že jsem si cukrovkou vše vybrala a teď tohle....
Zítra jedeme s manželem na víkend do penzionu v Jižních Čechách,manžel to minulý týden objednal,aby mi udělal radost,ale mě se tam nějak nechce a nemám to srdce mu to říct...
Vůbec sama sebe nepoznávám,tak nějak všechno mi připadá špatně....

čtv 16. črc 2009 20:22:32

Odpovědět s citací
Hamalko,

to ma naozaj velmi mrzi, ze sa to vsetko takto skomplikovalo..., ale neboj vsetko bude dobre a na ten vikend chod s manzelom, mozno prides na ine myslienky a on Ti bude moct aspon dokazat ako Ta ma velmi rad...uvidis prospeje to obom...
...a tak ako pisala pani doktorka, vsetko sa pekne ukludni za nejaky cas a vy sa budete s manzelom tesit z maleho mrnuska...

...jeeeejda Kati, no tak to mas teda pekny zaprah, ale neboj bude to OK, zrejme Ti nasadili tlakovy holter, aby sa uistili vtom, aky mas priebeh tlaku pocas celeho dna...mna by to osobne strasne znervoznovalo, uz len tou predstavou, ze to mam na sebe a meria mi to tlak...podla vsetkeho trpim syndromom"bielych plastov" len co zbadam doktora s nastrojom na meranie tlaku, tak adrenalin zacne ucinkovat...tak si to pekne uzivaj, pohladkaj malych futbalistov a odkaz im, nech maminku pekne setria, ze ju budu este len potrebovat :o)

Drzte sa dievcence :o)

čtv 16. črc 2009 21:41:07
Odpovědět s citací
Hamalko, měla jsem to samé..teda možná ne detailu, ale měla jsem parciální molu. Místo aby jedna spermie oplodnila jedno vajíčko, tak mi 2 spermie oplodnily jedno vajíčko a tudíž došlo ke genetické "chybě" a mě v děloze hnil jakýsi patvar.
Nejprve jsem byla na operaci, protože bylo podezření na mimoděložní těhu a pak jsem se vzbudila po narkóze a bylo mi řečeno, že se spletli a jsem těhu. Docela mě to vzalo, že jsem šla zbytečně na operaci..a pak jsem jela 30.10.08 na ultrazvuk a místo malého mimíska tam byl shluk čehosi. Šla jsem na revizi a když jsem si asi po dvou týdnech jela pro výsledky, tam mi bylo řečeno, že to byla parciální mola. Nic víc mi k tomu neřekli :-( Až můj gynekolog mi to pořádně vysvětlil. Rok jsem dostala zakázáno otěhotnět a to z důvodu, že kdyby jsem otěhotněla dříve, tak by se to mohlo opakovat. Dlouho mi klesalo HCG, jezdila jsem každé dva týdny na odběry krve, a až koncem ledna jsem měla výsledky dobré tj.po třech měsících. Pak jsem jezdila ob měsíc a naposled jsem byla v dubnu a mám přijít v srpnu, pak v říjnu a pak už to je rok.
Přesně vím, jak se cítíš, říkala jsem si, že ani potrat nemůžu -no jak to říct - "normální" :-(
Docela dlouho mi trvalo než jsem se z toho dostala, bylo mi to děsně moc líto, ale docela ten rok utíká hodně rychle..
Moc mě mrzí, že tě to potkalo, přesně jako ty jsem si říkala, mám cukrovku a ještě tohle, ale věř, že ten rok rychle uteče a už se nám to pak NIKDY nestane.. Daniela

pát 17. črc 2009 6:08:08
Odpovědět s citací
Hamaloko, je mi to strašně moc líto, chápu jak se asi teď cítíš, to vyléčí pouze čas, nic jiného. Do Jižních Čech jeď, trošku si tam odpočineš a nabereš síly, manžel určitě nečeká že budeš skákat radostí, ale alespoň změníš prostředí. Ted si prostě to dno budeš muset prožít, ale nikdo se nevydrží trápit věčně, to mi věř, uvidíš, za rok, až ti oznámí že budeš moci znovu otěhotnět a bude vše v pořádku, rychle na to zapomeneš. Na druhou stranu, pokud je šance znovu úspěšně otěhotnět, není všechno ztraceno. Moje známá kdysi potratila, lékaři už jí dál nedoporučovali otěhotnět, ale ona si to nepřipouštěla, zkusila to a teď má nádherné zdravé miminko! Osud je někdy tak nevyzpytatelný! Nepodávej se mu a bojuj! Držím palce!

pát 17. črc 2009 7:19:03
Odpovědět s citací
Také mi poslední dobou přijde,že se to na některé kupí až dost..
Jakoby nestačila cukrovka,ale ještě občas nějaké další nepříjemnosti..
Růženka s Hančou,vzpomeňme na Haninu,Martena se SLE ,o dalších třeba tady ani nevíme a nyní Hamalka i Daniela.
Mola je rarita,zárodečný materiál/ trofoblast/,který se má podílet na výživě zárodku svojím napojením na dělohu a potažmo placentu se " zblázní ", je invazivní a roste a roste,zárodek je zničen a ona hmota roste dál..
Dívala jsem se speciálně kvůli vám i do knihy Gynekologie a klíčový je pokles HCG,který opravdu může trvat několik měsíců,důležitý je trend sestupu..
Hamalko,to že jste nyní takto onemocněla,neznamená,že každé další těhotenství takto skončí..Jak už jsem psala,vím o případu z blízkého okolí,kde vše se v dobré obrátilo a na adopci je času dost..
Tak jak může člověk onemocnět,tak i těhotenství je provázeno o počátku různými komplikacemi a v podstatě dokud mimi není na světě,nelze se " oddychnout"..Ale pak také ne..
Manželovi to určitě řekněte,ve dvou se to lépe táhne a podívejte třeba na Martenu,tím ,že se má o koho opřít,vše snáší lépe..
Danielo,jsem ráda,že už s odstupem vidíte nemoc trošku jinak a Hamalce třeba dodáte opět energii..
D.Samková

pát 17. črc 2009 8:58:07

Odpovědět s citací
Ahoj Hamalko, chápu, že se teď zrovna necítíš dobře. Každá normální kočena by se tím trápila. Teď nějakou chvíli to bude bolet, ale za chvíli bude líp a zkus myslet na to, že se za nějakou dobu vše upraví a vy se znovu budete moct snažit o miminko. Pravděpodobnost opakování se je téměř vyloučena a tak se zkus těšit na to, co teprve příjde. Taky chápu, že se Ti nikam nechce ( znám z vlastní zkušenosti, když jsem měla taky trápení ), ale víkend mimo domov Ti udělá moc dobře. Vám oběma a manžel je prima, že něco takového podnikl. Já se přidávám k holkách tady, které na Tebe myslí a držím pěstičky, ať se vše brzy upraví. pa

pát 17. črc 2009 9:00:30
Odpovědět s citací
Ahoj Hamalko, jsem z toho smutná, co tady čtu. Nedá se na to ani nic napsat. Jen to, že na Tebe myslím a držím palce, aby čas rychle utíkal a skutečně, jak se říká léčil a dovolil zapomenout a nabrat novou energii. Myslím, že od Tvého manžela je fajn, že Ti chtěl udělat radost. Zkuste si víkend užít co nejlépe jak to půjde - ať to znamená cokoli - třeba na vše zapomenout alespoň na chvíli nebo naopak vše probrat a vybrečet se z toho a všechno vyplavit, abys mohla tohle trápení zavřít. Moc na Tebe myslím a držím palce.

pát 17. črc 2009 14:13:04

Odpovědět s citací
Ahoj Hamalko, když jsem si to četla, vyhrkly mi slzy.... je mi to taky moc líto. Ale nezoufej, víkend si s manželem užíj, já jsem teď tomu svému hned vyčinila,že by se na mě s nějakým víkendem vyprd a že je super, že ještě takový chlapi existují, tak se šel hned přitulit že by taky něco vymyslel.
Jsi mladá a tak rok uteče jako voda a pak tu budeš psát jen sam pozitiva. I když vím,že se nám to všem píše jednoduše a já už bych byla ráda,aby se nám to narodilo. Manžel mi říká proč musíme rodit až za 9měsíců proč to nemůže být dřív..... že je to dlouhý.
Doufám,že sem budeš nadále přidávat příspěvky a nehodíš to tu zahlavu.

sob 18. črc 2009 8:08:52
Odpovědět s citací
Hamalko, to mě moc mrzí, co Tě to potkalo! Jak jsem psala už jinde, taky jsem si s tím užila, chápu Tě ani nevíš jak.
Tu molu měla známá, prý jich je víc druhů, ona měla tu, kde je největší riziko vzniku nádoru. Byla léčena v Podolí, nakonec ji pak těhotenství povolili, ale hlídali ji velmi důkladně, ale dopadlo to dobře- má zdravou holčičku, pak otěhotněla znovu, to už tak přísně nesledovali a rodila normálně u nás, má zdravýho kluka. Takže nevěš hlavu, nic není ztracený! Držím palce!

sob 18. črc 2009 13:23:28

Odpovědět s citací
Teď jsme se vrátili z víkendu a hned jsem zasedla k netu vám všem napsat...

Bylo to opravdu SUPERRRR:-),jsem strašně ráda,mám toho nejlepšího chlapa na světě.Hned bych se tam odstěhovala,Český Krumlov mě uchvátil...,opravdu to byl relax víkend...

V pátek jsem ještě byla na gynekologii a HCG mi kleslo už na polovinu,pan doktor říkal,že je to výborný výsledek.Na další odběr jdu za týden....

Všem moc děkuju za příspěvky a Danielo - vím,že to zní blbě,ale jsem ráda,že v tom nejsem sama.Na netu psali,že je to vážně celkem rarita.Tak jsem si neustále říkala,jak je možné,že se to stalo právě nám.....,to jsou ale samé možná a kdyby...,to nemá cenu.....

Moc vám všem děkuji - opravdu nevím,co bych bez vás dělala.....!!!!!

ned 19. črc 2009 18:05:56

Odpovědět s citací
Co bez nás, ale co bez Tvojeho? :)
Je fajn, že výsledek krve byl výborný, jen tak dále :)

ned 19. črc 2009 23:23:58
Odpovědět s citací
Hamalko, určitě v tom nejsi sama, já znám dvě ženy, které to měly. Jedna je moje bývalá spolužačka, ta to měla při prvním těhotenství, psychicky to hodně těžce nesla, ale nakonec to dopadlo úplně dobře, další dvě těhotenství byla v pořádku a dnes má dva zdravé kluky už na střední škole. Takže případná další normální těhotenství jsou určitě možná.

pon 20. črc 2009 8:00:19
Odpovědět s citací
Hamalko,jakmile kleslo HCG na polovinu,je to na dobré cestě a myslím,že to bude ta velmi příznivá varianta..
Vyčistila jste hlavu,to je dobře.
D.Samková

pon 20. črc 2009 8:49:09

Odpovědět s citací
Paní doktorko,snad budete mít pravdu....Trochu mě vyděsilo,jak mě tato nemoc psychicky sebrala....:-(
Ale máte pravdu,hlava se mi trochu vyčistila(snad né úplně) a pochopila jsem,že člověk se prostě musí začít radovat i z maličkostí.....

Lído,tak tvůj příspěvěk se moc hezky čte,třeba i já budu mít taky takové štěstí....

pon 20. črc 2009 14:12:53
Odpovědět s citací
Hamalko,já hlavně myslím,že je šok,člověk se těší na mimi,jednak musí vydýchat ,že nic nebude a pak se stresovat ještě z choroby,na to není nikdo zvědavý a hlavně připravený..
Stejně byste po kyretáži 3 měsíce nemohla těhotnět,pak je podzim,kdy je riziko nějakých viroz,když počnete v zimě,tak máte mimčo na podzim,zase do viroz..tak to bude ideální touto dobou příští rok a mimčo budete mít na jaře):
Tak pevné nervy!!Jo a co manžel,řekla jste mu to?? Asi ano dle reakce,že máte nej hlapa na světě):
D.Samková

úte 21. črc 2009 8:42:41

Odpovědět s citací
Paní doktorko,jste moc hodná....,děkuji moc za povzbuzení.Vím,že rok je nic a občas se přehoupne a člověk ani neví jak....,spíš jde o to,že mám teď kolem sebe poměrně hodně těhotných kamarádek a někdy je to pro mě těžké....

Jinak,nebýt manžela,tak opravdu nevím....Myslím,že líp jsem si vybrat nemohla.Minule mi řekl,že před rokem u oltáře něco slíbil a to hodlá dodržet....:-))

úte 21. črc 2009 10:47:40
Odpovědět s citací
Hamalko, mě to taky hned kleslo na polovinu..teda našla jsem si lékařskou zprávu a měla jsem to takto :
1.11 revize
5.11 přišly výsledky, že to teda byla ta parciální mola
14.11 jsem měla hcg ještě vyskoký
24.11 hcg 11
15.12 hcg 6
5.1 hcg 2
2.2 hcd pod 1,2
18.5 také už pod 1,2
a teď jdu v srpnu.

Takže od února jsem už v pořádku.Uvidíš, jak to půjde ukázkově dolů :-)
Jinak jsem zářný příklad toho, že ten rok uteče hrozně moc rychle. My už máme od podzimu zase zelenou a to mi tehdy připadala jako něco tak vzdáleného..
A můj mudr mi nasadil hned v únoru jak už to bylo v pohodě antikoncepci. Trochu jsem se bránila, ale řekl mi, že to je důležité, protože kdybych náhodou otěhotněla, tak by na počátku nevěděli, jestli je to důsledek toho předchozího těhu nebo nové těhu a bylo by to komplikované :-(

Já jsem z toho byla zničená, i když ani ne tak z toho, že nebudeme mít miminko, ale na mě hrozně působila ta revize. Hrozně jsem brečela, když jsem tam čekala před tím sálem, že jsem se bála, abych se nudlema v nose neudusila, jak rychle mě šli uspat. Tím, že jsem byla v nemocnici nám i propadla svatební cesta, takže to všechno bylo fakt hrozný. A asi nejhorší bylo to, že jsem šla na ult 31.10 což byl přesně rok kdy mě odvezli do nemocnice a diagnostikovali cukrovku a já tam ležela a opravdu jsem v sobě cítila, že to nebude dobré. Tudíž po příjezdu domů deprese jako vrata, sebelítost byla můj denní chléb a můj zlatej manžel mi pomáhal ti překonat. V prosinci jsme našim kupovali štěňátko, které jsme měli 3 týdny doma, tak to bylo jako balzám na duši i když všude kakalo a čůralo :-)))
Po novém roce jsme rozkopali byt a pustili se do rekonstrukce jádra a kuchyně, což mi zaměstnalo na 4 měsíce všechny myšlenky a včera jsme si objednali novou dovolenou ( pojistili jsme ji hned na storno ) a těšíme se až za měsíc budeme u moře. A pak už je podzim :-) Takže Hamalko, opravdu to uteče rychle, byť se ti teď zdá, že ne :-))

stř 22. črc 2009 7:49:03

Odpovědět s citací
Danielo,tak to je super,že ti to tak rychle uteklo.....
Moc ti přeju,aby se i brzy zadařilo a hlavně tentokrát dopadlo vše na jedničku.....

Dovču si krásně užijte,pokud to není tajné,kam se s manželem chystáte???:-)

stř 22. črc 2009 7:57:44
Odpovědět s citací
Danielo,to se Vám blýská na lepší časy,ať se dovolená vydaří!!
Hamalko,také to zvládnete..
D.Samková

stř 22. črc 2009 9:07:13
Odpovědět s citací
Hamalko, tak to je super, že jste měli krásný víkend a hlavně gratuluju k výsledku! Rok rychle uteče a budete se snažit znovu a už to bude dobrý...

stř 22. črc 2009 13:08:54
Odpovědět s citací
Hamalko, chystáme se do španělka. Každý den se těším víc a víc :-)

čtv 23. črc 2009 7:42:18
Odpovědět s citací

Hamalko, tak to mě moc mrzí, jak se ta smůla kupí!:-(Jsem moc ráda, že se hCG snižuje, snad to nabralo definitivně správný směr, rok rychle uteče, budete mít mimi, někde jsem četla, že nejlepší je těhotnět konec jara, léto, kdy je nejmíň infekcí a v prvním trimestru hrozí nejmíň viroz apod, tak to vám akorát vyjde! Je skvělé, že máš v manželovi takovou oporu, já sama bych se s tím bez svých blízkých nezvládla!
M.

sob 25. črc 2009 12:46:40
Odpovědět s citací
Ahoj, v 10tt. mi bylo při Uz sděleno, že miminko neroste a musím na výkon.
V histologii mi pak vyšla také mola... HCg už je teď 11,35, tak snad bude vše OK. Držím pěsti i tobě. Snad tě povzbudí, že nesji jediná. l

stř 29. črc 2009 15:26:29

Odpovědět s citací
Děkuji...,že jsi se ozvala....,opravdu to povzbudí,ikdyž je mi na druhou stranu líto,že j nás tolik....:-(

Je fajn,že to klesá....,budeme si držet palce navzájem...:-)

stř 29. črc 2009 15:32:17

Odpovědět s citací
ahoj,

nikdy jsem se neúčastnila takovýchto diskuzí na netu, ale jsem hrozně ráda, že jsem našla někoho, kdo má stejný problém.

V červenci jsem byla na revizi v 9tt. Poté mi bylo sděleno, že jsem měla molu. Od září docházím na CTN do Podolí. Naštěstí se jednalo o parciální molu a hodnoty velmi brzy klesly pod 1. vlastně už v polovině září jsem byla s HCG v pohodě.

Chtěla jsem se zeptat, k jakému lékaři docházíte. Chodila jsem k panu docentu Zavadilovi do Podolí. Bohužel tento týden, když jsem šla na kontrolu jsem zjistila šokující zprávu, že pan docent zemřel. Všechny pacientky šoupli k nějakému mlaďochovi, mudr. Horn. Pan docent na mě byl vždycky velmi milý a nalíval mě optimismem. Tenhle nový to na mě pěkně vybalil, že jsem od něho odešla docela pěkně zdrblá. Vím, že je pravděpodobnost recidivy nemoci, ale to jsme si prostě nepřipouštěli. A ještě mi řekl, že otěhotnět můžu nejdříve za rok. Původně jsem s panem docentem byla domluvena na půl roční přestávce. Je mi už 32, děti ještě nemáme, takže každé zdržení je škoda. Ale zas bych nerada něco uspěchala. Proto bych to ještě ráda s někým zkonzultovala. Hledala jsem na internetu nějaké odborníky, ale všude figuruje pan docent Zavadil. Doktor Horn ve mě moc důvěry nevzbudil.

Budu ráda za každou informaci.....

díky

stř 11. lis 2009 16:55:31

Odpovědět s citací
Zdravím všechny, ráda bych se spojila s někým z Vás, kdo si prošel trofoblastickou nemocí. Jelikož poslední příspěvek je 6 let starý a tato nemoc je vzácná, nevím, zda mohu přispívat do tohoto fóra. Já ji měla vloni v červnu a ráda bych se poradila s některou z Vás.
Děkuji a budu ráda, když se mi někdo ozve:-)
Martina

pon 15. úno 2016 17:40:22
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 31 ]