Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Kolik dětí Vám bylo povoleno od diabetologa 
Autor Zpráva

Jméno: Léňa
Odpovědět s citací
Zdravím všechny,
i když je malému teprve 8 měsíců, již jsem se začala zajímat o to, zda by bylo možné někdy popřemýšlet o sourozenci. Z myšlenek a pomýšlení mě ihned vytrhla paní doktorka na kontrole, když mi sdělila, že další mimnko už v žádném případě nedoporučuje, hlavně z důvodu vyššího rizika přenosu cukrovky u dalšího dítěte, proto bych ráda zjistila Vaše zkušenosti ohledně diadoktorů a dalších těhotenství. Byli také takoví skeptičtí? Dost mě to mrzí, nechtěla bych aby byl maličký jedináček, ale nikdy předtím jsem o tom neslyšela a ani mě na to paní doktorka předem neupozorňovala. Jak se k dalšímu otěhotnění stavili Vaši lékaři? Děkuji za postřehy Léňa

sob 01. úno 2014 19:46:32

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
No teda to me dostalo, duvod prenosu cukrovky na dalsi dite?
Boze to jsme skoro jako v Cine:( Ja si myslim, ze to je hloupost, pokud se nejedna o nejake komplikace ohledne zdravi maminky s diabetes I, tak argument pani doktorky je dost podivny.
Nikdy nevite co prijde, u nas v rodine nikdo cukrovku nemel a pak onemocnel syn v sedmi letech a rok po nem necekane manzel az ve 40 letech. Nikdo nevi co v nem drive. Vy muzete mit 3 deti a vsechny zdrave a sousedka, ne ze bych ji to prala, muze klidne dostat cukrovku I klidne i ve 45 a v jeji rodine se dosud vyskytovat nemusela.

ned 02. úno 2014 13:17:17

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
A on je opravdu nějaký průzkum, podle kterého je riziko přenosu cukrovky na další dítě vyšší? Já bych čekala, že další dítě se někdy nedoporučuje kvůlu zdraví matky, to bych chápala, ale o tom vyšším riziku jsem nikdy neslyšela.

Jiinak znám i 2 diabetičky, které mají cukrovku od dětství a mají 4 děti. :-)

pon 03. úno 2014 8:51:21

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
v abecede diabetu je dokonce napsano, ze pokud matka diabeticka mela diabetes uz v dobe tehotenstvi, tak pro deti je prognoza priznivejsi nez pokud je otec diabetik, pokud nemas nejake zdravotni komplikace tak bych se bych se doporucenimi pani doktorky proste vubec nezabyvala a neplytvala energii:)
zivot za to prece stoji i s diabetem ne?:) pokud by nahodou...navic veda jde dopredu a statnim rozpoctem bych se nezabyvala:) jsou i drazsi nemoci a s diabetem se da normalne pracovat a do systemu prispivas tak co
jeste v abecede diabetu rozhodne nepsali, ze by byl rozdil mezi prvnim a druhym ..ditetem co se tyce pravdepodobnosti, i mi to prijde jako nesmysl, za by pani doktorka vedela vic nez odbornici co se tim zabyvaji?

pon 03. úno 2014 9:19:06

Odpovědět s citací
Samozřejmě chápu, že jde paní doktorce hlavně o mě jako o matku, abych byla pro děti "schopná" a "zdravá" do dalšího života apod. Hodně na ní dám a je jí jasné, že konečné rozhodnutí bude samozřejmě na mně a manželovi, jestli jít do dalšího prcka, jen jsem chtěla vědět, jak se k tomu staví jiní diabetologové. Cukrovku v rodině máme, s tím už se nic nenadělá, ale třeba strejda diabetik má v pohodě 2 zdravé děti, i přes vyšší riziko přenosu z otce diabetika. Ještě podotýkám, že mám cukrovku 18 let a musím to zaklepat, ale zatím bez komplikací. Každé těhotenství je pro matku, ať už dia nebo nedia, zátěž, takže se může nečekaně něco poté objevit. Nicméně bych byla opravdu nerada, aby byl maličký sám, můj původní plán a sny mít 4 děti, už jsem vzdala, ale aspoň 2 bych mít chtěla. Myslím, že jsem tu četla příspěvky, kde psaly holky, že by chtěly 2. nebo 3. dítě a že jim hodně pomohla jedna paní doktorka z Prahy, tak až to bude více aktuální, tak bychom se s ní zkusila spojit. V každém případě budu moc ráda, když mi ještě pošlete nějaké další zkušenosti. Díky L.

pon 03. úno 2014 9:41:33

Jméno: dagmar
Odpovědět s citací
Lenko,pokud nemáte komplikace,jste dobře kompenzovaná ,určitě bych do druhého těhotenství šla. Co nejdříve, než se nějaký problém objeví..):
Jako letitá diabetička víte, že se může nějaký problém v těhotenství objevit nebo těhotenství povede ke vzniku diabetické komplikace.
Největší riziko přenosu diabetu na dítě je u otce diabetika. Myslím,že s každým dalším těhotenstvím nestoupá riziko pro vznik diabetu pro dítě.
Navíc, každý máme nějaký genofond.. kdo má kardiovaskulární onemocnění by se mohl bát ,že dostane dítě v 40 letech infarkt, kdo má v rodině rakovinu, by žil v trvalých obavách ,že onemocní sám nebo dítě..
D.Samková

pon 03. úno 2014 10:40:07

Odpovědět s citací
Zdravím všechny, kdo mi odpovídal.
Moc Vám všem děkuji za názory a hlavně za naději. Především děkuji za reakci paní doktorky, moc mě to potěšilo a hlavně povzbudilo, že nic není ztraceno. .

ned 09. úno 2014 22:11:07

Odpovědět s citací
Leni, tim bych se opravdu netrapila. Muj diabetolog se tvaril negativne na jakoukoli zminku o tehotenstvi (podotykam, ze to bylo v dobe remise, glykovany krasny a zadne komplikace), az jsme se na to s manzelem "vybodli" a na nejaky souhlas necekali. Tohle je podle me tak niterna a soukroma vec, ze doktor muze konzultovat, varovat a radit, ale tam tak jeho role konci. Preji pohodove pripadne tehotenstvi :)

úte 29. črc 2014 10:37:13

Jméno: Miluše
Odpovědět s citací
Znám diabetičku která má 3 děti a ani jedno nemá cukrovku :)

stř 15. dub 2015 11:06:43

Jméno: Lili
Odpovědět s citací
No to je ale blbost...:) Me rekla dr.ze muzu prijit klidne po 3., ze mi klido udelaji 3 cisare :) DM1 mam 23 let, DM jsem zdedila po tatovi...Mam 2 male deti, holčičky...Holky maji pry riziko minimalni, byli jsme na genetice...Na Tvem miste jdu do 2.ditete a nenecham se rozhodit neinformovanou doktorkou! Vlastne neznam zadnou dia maminku, ktera by mela dia dite...Z matky je ta dedicna zatez malicka....Vychovavej dite v lasce a klidu a budete vsichni v pohode!

pon 09. lis 2015 19:40:45
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ]