Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Nová těhulka 
Autor Zpráva

Jméno: Alča
Odpovědět s citací
Ahoj, tak jak válčíš? Já měla minulý týden tak krásné glymči a tenhle týden to mám zase příšerný a nedaří se mi to srovnat :/ Denně mám jedno hypo a jednu nad 10 :(

pon 19. kvě 2014 19:55:04

Odpovědět s citací
Ahoj holky,
můžu se přidat? :-)
Jak jsem psala v tématu o těch nesacharidových jídlech, přišla jsem na těhotenství až v sedmém týdnu. Do té doby jsme měla glymče fakt rozjeté než jsem zjistila, co je příčinou.
Samozřejmě se obávám, že mimčo nebude zdravé, i když se snažím věřit, že vše bude v pořádku.
11.6. jdu na screening v 12. týdnu a chtěla jsem se zeptat, co tam vlastně můžou zjistit? Z ultrazvuku Downův syndrom a rozštěp? Jenže to ani jedno moc nesouvisí s diabetem, aspoň co jsem četla. Kvůli špatné kompenzaci vznikají spíše jiné vývojové vady, že? Ty se dají nějak zjistit z těch krevních testů? Nevíte to nějak přesněji?
Samozřejmě nedočkavě čekám na ten termín ultrazvuku, ale teď mi zase začíná vrtat hlavou, jestli se tím vlastně něco pořádně zjistí, když by to byly jen ty dvě vady, které tedy kompenzace nijak neovlivňuje.

stř 21. kvě 2014 14:41:51

Odpovědět s citací
Ahoj, jasný přidej se k nám, víc hlav víc ví :D
S tím screeningem...já na něm byla před 14dny a tam vlastně zjistí co se týče vývojových vad jenom riziko Downova syndromu a ještě dvou takových nějakých syndromů, jinak zkontroluje jestli má mimčo 2 nožičky a ručičky, jestli vidí páteř, mozek, žaludek, atd. a přeměří ho. Jiný vady tady na tom prvotrimestrálním screeningu podle mě nezjistí. Rozštěpy a další vývojový vady orgánů zjišťují až na tom 2. ultrazvuku kolem 20tt. Jinak co se týče vad způsobené nekompenzovanou cukrovkou, tak to vůbec nevím, nikdo mi k tomu pořádně nic neřekl. Diabetoložka mi stručně řekla, že v prvním trimestru jsou glykémie důležitý kvůli správnému založení orgánů, v druhém vývoj orgánů a ve třetím pak kvůli velikosti mimča a jeho orgánů. Ale myslím, že nějaké speciální testy na to nebudou, k tomu bychom asi měly být na tom rizikovém pracovišti (kde já tedy ještě ani nejsem), kde se dělají častější ultrazvuky a tím podle mě právě zjistí, jestli se ty orgány vyvíjejí správně.
Ale když vidím moje glymči poslední týden, kdy opravdu už nevím, co s nima dělat, tak se taky začínám zase dost bát :/

čtv 22. kvě 2014 9:47:56

Odpovědět s citací
Já jdu na Dia příští pátek. Tam se pořádně zeptám, co a jak. Nechci teda vědět, jaké jsou přesně ty vývojové vady, které hrozí u cukrovky, ale kdy se dají poznat a jestli jsou tedy jiné než u nediabetiček. Ale nečekám zela jednoznačnou odpověď , protože to asi ani nikdo neví anebo nechtějí strašit.
Taky chci z doktorky vypáčit, do kdy přesně můžou vysoké glykémie způsobit ty vývojoé vady. Tuším, že ale po třetím měsíci už to asi moc nehrozí, ne?
Pak chci ještě zjistit, co všechno můžou způsobit hypoglykémie v různém stádiu těhotenství.
Nechci na potrat, jen v tom nejnutnějším případě. Zároveň taky vím, že jestli mimču něco bude, můžu se s přítelem rozloučit a začít kariéru svobodné matky. Taky jsme se pohádali kvůli mým plačtivým náladám, tak už se ani nechce ženit. Nebo teda dle jeho slov "zatím ne". A to jsme to měli naplánované ještě před tím než jsme se dozvěděli o mimču. Asi ho zabiju.
Jo a taky měvzali na dálkové studium na vysokou, akorát že zkouškové mi vychází zrovna na šestinedělí :-)
Samozřejmě se snažím myslet především na sebe a na cvrčka, ale nějak se mi to nedaří. Zvlášť pak s tou skvělou podporou partnera.
Tak vám oběma držím palce!

čtv 22. kvě 2014 10:33:01

Odpovědět s citací
Ahoj holky, tak jak válčíte? Já byla v pondělí na dia, tak mě potěšil glykovaný hemoglobin 45 :D Ale na druhou stranu, když vidím, jak mi to lítá, tak si říkám, že to asi nemá moc vypovídací hodnotu :/ Nasadili mi senzor, abychom viděli, kde dělám chyby nebo kde mám špatně nastavený bazal (hlavně teda noc nemůžu vychytat). Jenže jsem z něj akorát na nervy, protože mi to ukazuje úplně jiný hodnoty, než když se změřím glukometrem (a to ten senzor používám celkem často, takže s ním zkušenosti mám). Takže výsledky toho senzoru mi asi taky moc nepomůžou :/ Doktorka mi řekla, že kolem 20tt by se ty glykémie měly ustálit...hmmm, jenže co těch 20 týdnů předtím? :/ Ach jooo, je to neustálej boj :/

čtv 29. kvě 2014 11:20:44

Odpovědět s citací
Ahoj,
tak já byla na dia v pátek a tam mi řekli, že glykovaný hemoglobin mám 5. Což mě taky potěšilo, protože naposledy jsem měla 5,2. Jenže jak říkáš, taky mi to moc nepřijde relevantní, když vím, co mi ty glymče dělají. Naštěstí se mi ale daří to teď víc vychytávat.
Taky vám teď v těhotenství je špatně jako při hypo už kolem 4,1? Mně se ot stává, tak se hned běžím měřit, hypo to ještě není, ale raději vypínám na chvíli bazál a jdu se dojíst, protože glymča by mi klesla.
Mně je teda pořád celkem blbě a ještě když se mi nepodaří vychytat glykémie, tak je to horší.
Za týden a kousek mám první velký ultrazvuk, tak čekám, jak to dopadne :-)
No a taky mi neprodloužili smlouvu v práci, takže teď už ani nemusím řšit nemocenskou :-) Moje doktorka teď odchází do soukromé ambulance, takže mě převezme jiná. Snad to u ní bude dobré a pomůže mi.
Držím vám palce, ať se vám daří a všechny máme zdravá mimča :-)

sob 31. kvě 2014 14:41:04

Jméno: Katka
Odpovědět s citací
Ahoj holky, omlouvám se, že jsem se neozvala dřív, ale nějak nestíhám. :-)
Já teď měla senzory dva a první mi skončil po 3 dnech a tenhle vydržel, ale první a poslední dny taky neodpovídající glymči.
Jinak to mám s glymčami jak na houpačce, jednou dobrý, jednou zase hrůza.
Byla jsem v úterý na poslední kontrole u svého gynekologa, už budu chodit jen do Prahy a ptala jsem se na pohlaví
a bude to chlapeček, tak budou mít kluci doma nade mnou převahu.
Jaká se Vám líbí chlapecká jména? Máte už vybráno?

čtv 05. čer 2014 5:39:54

Odpovědět s citací
Ahoooj :D
Tak koukám, že jsme na tom úplně stejně, s glymčama, se senzorama i s pohlavím :D :D Glymči mi taky lítaj, pokaždý mám úplně jinak a proto se divím tomu glykovanému 45. Za tři týdny jdeme na srdíčko a na velký ultrazvuk, kde se kontrolují všechny orgány a ty vývojové vady, tak se modlím, ať je vše v pořádku, protože ve 20tt už by bylo hrozné kdybych o prcka přišla, už jsem si na něj strašně zvykla :D No snad už potom budu úplně v klidu a odrazí se to i na cukru. Na dia mi řekla, že kolem toho 20tt by se mi ty glykémie měly srovnat, tak uvidíme. No a na tu rizikovou gynekologii mě prý vezmou až tam 24-28tt, protože toho mají moc a nemůžou všechny z ústeckého kraje obsloužit.
Jinak my jméno máme vymyšlené už asi 5 let :) :) Budeme mít Marečka. Ale jinak se mi líbí Lukášek, Ondra, Dominik, Vojta, Zděnda... Jak se jmenuje tvůj první syn?

čtv 05. čer 2014 9:46:57

Odpovědět s citací
My máme doma Richarda a teď chceme Roberta. Teda manžel pro toho Roberta moc není, ale už se s tím prý smířil. :-)

čtv 05. čer 2014 16:31:19

Odpovědět s citací
Ahoj holky,
tak už máme za sebou konečně ten screening. Cvrček se vrtěl jak blázen, ale podařilo se všechno zkontrolovat. Má vše, co má mít a taky pindíka :-) To je snad nějaká chlapská epidemie :-) My se rozhodujeme mezi Kryštofem a Michalem ave hře je ještě Dominik.... třeba se ještě objeví nějaký jiný favorit.
Každopádně jsem si moc oddechla. No a glymče mi občas taky lítají. Dá se to sice celkem vychytat, ale občas to dělá psí kusy. Senzro teda nemám, ale když by to nějak víc bláznilo, tak jsem o něm taky přemýšlela. To se řeší s doktorkou na Dia?

čtv 12. čer 2014 13:48:07

Odpovědět s citací
Ahoj, tak super, to gratuluju :D Nám kluka buď potvrdí nebo vyvrátí za 14 dní, na tom druhém screeningu :)
Jj, senzor dávají na dia. Já ho tedy používala i hodně před otěhotněním, abych srazila glykovaný. Mně se pomalu zvyšuje potřeba inzulínu, jsem vypozorovala. Vždycky mi stačila 1 jednotka inzulínu na 1VJ a teď musím dávat k jídlu o jednotku inzulínu víc. Pořád mám strach, abych nespadla do hypa, ale zatím mi to takhle funguje.

čtv 12. čer 2014 17:21:36

Odpovědět s citací
Taky gratuluju ke screeningu, který je v pořádku, taková zpráva vždy potěší, viď?
A co přítel, už se trochu srovnal?
No já glymči teď taky jakž takž, občas vylítnu k 10 a dost jsem teď měla hyp i kolem 2. :-(
Tak se bojím, aby bylo mimčo v pořádku, ale na screening jdu až 7.7., tak si musím ještě nějakých
pár týdnů počkat. Vy jdete kdy přesně na ten screening?
Jinak Dominika má manžel z předešlého manželství a Kryštof je taky hezké jméno, taky jsme u prvního
chlapečka nad ním uvažovali.

pát 13. čer 2014 16:26:54

Odpovědět s citací
My jdeme 23.6. na ten velký ultrazvuk a 25.6. na srdíčko. Prcka uvidím po 2 měsících, tak už se nemůžu dočkat, snad budou i hezké fotky :D Hlavně si přeju slyšet, že je všechno v pořádku! S glymčama je neustálý boj, kolikrát si říkám, jak už prostě nemůžu :( neustále se hlídat, měřit, odvažovat jídlo...když vidím ostatní těhule jak si to užívají, mlsají co a kdy chtějí...ach jo :/

pát 13. čer 2014 21:05:19

Odpovědět s citací
Díky. A ano, dobré zprávy vždycky potěší. Vyběhla jsem z ordinace s nadšením :-)
Přítel už je celkem v pohodě. Třeba se jednoho dne i uvolí a vezme si mě. Měli jsme to naplánované na srpen, ale rozmyslel si to. Jedno manželství za sebou už má. A k tomu dvě děti. Člověk by si řekl, že by mohl mít už rozum, ale nemá.
Na prcka se těšíme oba moc.
Taky si říkám, jestli jsem tak neschopná nebo co, že mi to pořád leze do hypa a nebo k těm deseti. Naštěstí ale ne pořád, jsou dny, kdy je to v klidu.
A jak píše Alík, tak některým nastávajícím maminám taky trochu závidím, jak si dávají, co se jim zachce a spokojeně si hladí břicha :-)

sob 14. čer 2014 8:49:05

Odpovědět s citací
Voslíku, ptala jsi se na dia na ty vývojové vady, které hrozí při cukrovce? A jak mimču ubližuje to hypo? Řekl ti k tomu někdo něco víc?
Já bych potřebovala od někoho uklidnit, že se diabetičkám rodí zdravé děti, že se nemám tolik bát :/

ned 15. čer 2014 10:12:41

Odpovědět s citací
Neboj se Alíku, rodí se diabetičkám zdravé děti, ten náš dvouletý drobeček je toho důkazem.
Ono co vidím u kamarádek, jaké měli nebo mají problémy v těhotenství, a to jsou naprosto zdravé.
Jen my jsme na to více zaměřené. Samozdřejmě, že ta cukrovka vliv taky má.
A na jakou kontrolu jdeš se srdíčkem? Já jdu jen na ten velký ultrazvuk.
Teď jsem se začala bát, protože jako neprvorodička cítím pohyby miminka dřív, a to od 17tt., jenže to bylo v úterý
kdy jsem je cítila a dodnes nic. Tak mám strach, aby bylo miminko v pořádku. :-(
Zítra jedu na gynekologii na kontrolu, ale nejdu na UZ, tak poprosím pana doktora, zda bych si tam nemohla dojít
nebo aby mě alespoň nějak uklidnil.

ned 15. čer 2014 19:07:23

Odpovědět s citací
A jaké jsi měla první těhotenství? Taky ti to lítalo a neměla jsi tabulkové hodnoty?
No jdeme přímo k dětskému kardiologovi, ke kterému chodí všechny těhotné ve 20.týdnu a kontroluje tam nějak prckovo srdíčko. Někteří tohle vyšetření dělají společně s tím velkým ultrazvukem.
Já ještě pohyby necítím, ani ty náznaky, ale už se strašně těším, už aby to bylo :D
Mně naposledy taky vůbec nedělala ultrazvuk, tak jsem byla zklamaná, jen jsme poslouchaly srdíčko, takže aspoň vím, že tam je :D Takže doktor určitě pozná podle srdíčka, že je vše v pořádku, neboj :) Já mám z každé kontroly hrozné nervy, ale zároveň se hrozně těším, že mě to zase na chvíli uklidní :D

ned 15. čer 2014 19:27:26

Odpovědět s citací
Přesně, já to mám s těmi kontrolami stejně. :-)
Mě nekontroluje ani srdíčko bohužel. :-(
Vždycky jedna kontrola ultrazvuk a druhá nic. Na srdíčko chodím až později, ve vyšším stádiu těhu.
Nemůžu říct, že bych v prvním těhu neměla tabulkové hodnoty, ale taky mi to lítalo-sem tam nad 10, hodně hypka,
ale musím říct, že to bylo o něco lépe kompenzové než teď. S tím prckem už to není taková legrace.

ned 15. čer 2014 20:06:13

Jméno: Eva
Odpovědět s citací
Ahoj holky,
mohu se také připojit?
Hezky jsem si to tady už pročetla, jsem na začátku 19.týdne, první vytoužené mimi. Jsem moc ráda, že jsem na tyto stránky narazila, docela mě uklidňuje, že nejsem sama s rozlítanejma glymčama a miminka jsou v pořádku.
Akorát teď nemám úplně přehled v kolikátém týdnu už jste??
Já mám docela štěstí, že chodím na dia i na rizikový těhu každých 14dní, i tak jsem nervozní. Jednou za měsíc musí být docela psycho fuška.

pon 16. čer 2014 15:31:40

Odpovědět s citací
Ahooj :D
já jsem taky na začátku 19.týdne a čekám první a také vytoužené mimčo :D
Mně řekli, že na rizikové mě přendají tak 26.-28.týden, čekala jsem, že to bude dřív, abych byla klidnější, protože jsem nervák, strašně se pořád bojím a přesně ty kontroly po měsíci jsou pro mě nekonečný :/
Dnes jsem byla na dia, tak ze mě nebyly úplně nadšené, denně hypo a denně aspoň jedna hodnota nad 10, takže mi řekly, že to mám rozlítané a že glykovanej 45 je asi jen kvůli těm hypům (to ale přece zase tolik nemůže ovlivnit ne??). Takže moc spokojená nejsem :/ Jenže mně opravdu denně ty glykemky lítaj úplně jinak a inzulín reaguje úplně jinak, takže se prostě nemám čeho chytit...už prostě nevím co s tím.
Jak jsi na tom ty s glykovaným? A jak vypadají tvé glykémie?

pon 16. čer 2014 17:50:46

Odpovědět s citací
do teď jsem se pořád musela dojídat, odpoledne ke sváče klidně sladký-koláč, koblížek.... a snižování bazálů. ty svačinky jsem si právě dávala abych nešla do hypa, každý den ve stejnou dobu, a dopolko jen někdy. ale hned po jídle mě glykémie rychle vyletěla, ale max. 2hod po jídle do hypa (kdybych nepapala koblížky). rada od diabetoložky docela dobrá- prostě zmenšit snídaně, oběd, ale zvětšit svačiny.
říkala mi, že tak od 20. týdne se ale radikálně zvýší potřeba inzulinu, klidně na dvojnásobek a to už začínám pociťovat. takže už mi končej koblížky a začínám zvyšovat inzulín, ale teprve druhý den, tak uvidíme.
jinak s rizikovou poradnou..... už když jsem na dia o mimi mluvila, říkali, že musím ihned na rizikovku, nakonec mě tam poslali až v 15. týdnu. asi je to jak kde.

pon 16. čer 2014 18:02:38

Odpovědět s citací
jinak glykovanej jsem měla asi ve 12.týdnu zázračných 41, ale to nevím jak je to možný, asi nocí, to jsem měla glykémie 3,8-4,3 jak jsem na to přišla, hned jsem snižovala bazál.
snažím se nejít pod 4,5 - to se raději hned dojídám, ale po jídle klidně 10. ale samo to brzo spadne rychle níž, nedopichuju, zatím. jinak bych se potácela pořád mezi hypem a vysokou glymčou

pon 16. čer 2014 18:08:31

Odpovědět s citací
Ahoj Vinko,
taky tě vítám mezi námi. :-)
Já jsem na konci 18tt.
Teď jedu 7.7. na velký ultrazvuk a pak už budu chodit taky na gynekologii každých 14 dní a diabetologii taky.
Ale UZ mi budou dělat vždy ob kontrolu, takže zůstává ten měsíc.

úte 17. čer 2014 19:10:53

Odpovědět s citací
Káťo a ty už teda taky chodíš na rizikovou gynekologii (nevím, jestli už jsi mi to tady neříkala :D )?
No a holky, kdy vůbec máte termíny a kde budete rodit?
Já mám 15.11. a rodit mám v Ústí nad Labem. Jsem zvědavá, jestli to bude o těch 14 dní dřív nebo ne :)

úte 17. čer 2014 20:29:13

Odpovědět s citací
dnes jsem byla na kontrole, mimi je prý velké jak má být a vše vypadá o.k. já jdu na velký UZ 1.7., už se na to těším, to budeme zase o velký krok dál.
termín mám dle UZ 18.11. tak to máme skoro stejně.
a vám už říkali něco o porodu? nevím teda jestli se to dělá všude stejně.....
jinak já Hradec Králové
a co pohyby, už cítíte mimíska? já asi 2 dny a jen tak chvilku, třeba 2x za den, hned jsem klidnější..... že tam doopravdy je :)

úte 17. čer 2014 21:57:55

Odpovědět s citací
Ahoj,
já jsem se na Dia neptala, Alíku. Moje doktorka tam byla poslední den (přecházím pod jinou) a byla děsně zmatená. Byla jsem ráda, že mi vůbec něco řekla....
Já jsem teď fakt dost nervózní. Jím normálně a stejně mi někdy ty glymče vylítnou až ke 13. To mi přijde děsně moc!
Jinak mívám celý den klidně od těch 4 do 9. Někdy hypo. Ale tohle už mě štve.
Na noc jsem si snížila bazál, protože jsem měla před spaním 4,8. Ráno jsem vstala s 6. Pak jsem se najedla. Měla jsem rohlíky se šunkou (šunka byla dokonce i kvalitní, takže žádná mouka). Hodinu po jídle mi to vylezlo na 10, tak jsem si přidala bazál na 120% Obvykle mi to pomůže, glymča sleze a funguju dál. Jenže za půl hodiny jsem měla už 13,9. Bylo mi nějak divně, tak jsem se změřila a vyšlo mi tohle děsný číslo.

stř 18. čer 2014 8:25:13

Odpovědět s citací
Vinko, o porodu mi ještě nic neříkali, takže spíš čerpám z toho, co jsem se dočetla tady na starších diskuzích nebo co jsem našla na netu. A pohyby teda ještě vůbec necítím, pořád se zkoumám,jestli "tohle píchnutí" byl pohyb nebo ne, ale myslím, že ne :D Ale už se nemůžu dočkat :D
Voslíku s těma glymčama taky bojuju pořád dokola, mívám problémy hlavně před spaním, dám si druhou večeři, píchnu si skoro trojnásobný množství inzulínu než obvykle a stejně za 2hodiny, než jdu spát mám kolem 10 :/ Doktorka mi teď v pondělí řekla, že bych vůbec neměla jíst rohlíky, bagety, vůbec ne tmavý pečivo (přibarvené karamelem) ani jakékoliv semínkové vícezrnné chleby nebo tak, že právě tohle pečivo mi může dělat tyhle vysoký glykémie po jídle. Mám prý jíst jen klasický chleba, Šumavu atd. Tak jsem na to teď najela a zkouším, co to se mnou udělá :D Ale je to boj, mívám denně aspoň jednu glykémii 10-12.

stř 18. čer 2014 10:06:56

Odpovědět s citací
Já mám termín 20.11. a rodit bych měla císařem. Minulé těhu jsem měla rodit normálně, ale vyvolali mi porod 14 dní před termínem a nikam to moc nepostupovalo,
tak už jsem pak byla z bolestí tak vyřízená, že už jsem je prosila, ať mi udělají císaře. Po 10 hod.už uznali sami, že císař bude lepší, tak jsem se teď dohodla s panem
doktorem, že když jsem už po jednom císaři, tak půjdu na druhý.
Jinak pohyby jsem cítila minulý týden, ale jen dva dny a teď nic. :-(
Tak doufám, že už se brzy rozkope mrňousek jeden. Jinak Alíku já chodím na tu rizikovou gynekologii už asi měsíc, možná malinko déle.
Jinak glymča mi taky občas vylítne, ale zatím se držím spíš na těch nižších dávkách inzulínu.

stř 18. čer 2014 10:10:29

Odpovědět s citací
To je zajímavé, Alíku. Tak já si snad budu ještě to pečivo raději péct doma :-) Třeba na chleba mám super recept a na rohlíky taky. Ale už se vidím,jak se mi chce.
Zkusím teda raději chleba. To mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo dělat takovou paseku. Když to na chlebu pofrčí dobře, zkusím rohlík a uvidím, kdo za to mohl.
Dneska jsem tu glymču 14 nějak psychicky nezvládla. Rozhodla jsem se, že nebudu jíst vůbec nic neobvyklého, vše vážit a když to nepomůže, tak volám na servis pumpy, jestli nemůže blbnout a potom hned doktorce. Jdu tam totiž až 30.6.
Jo a já mám termín porodu 25.12. :-) Takže budeme mít doma dárečka. Moc se na něj těším. Včera jsem byla na gyndě a doktorka se mě ptala, jestli chci udělat ten nitřní ultrazvuk. Tak jsem jí řekla, že radši jo, ať prcka vidím, že mu to srdíčko klepe.
Ještě jsem se chtěla zeptat, v čem je přesně jiná ta riziková gynekologie? Nějak si nedovedu představit, co víc by ještě mohli dělat. Krom častějších kontrol.
A ještě tu někde vzadu v příspěvcích čtu, jak Alík píše, že pro mimčo je nebezpečná těžká hypoglykémie. To je myslím hodnota pod 2 mmol/l. Je to stav, kdy už si nepomůžete sami, protože už jste mimo. Obvykle je třeba glukóza do žíly nebo glukagon. Novorozenci mají tu hranici posunutou na 1,7 mmol/l.
Já si nejsem jistá, jak to je. Protože u zdravého člověka je hypoglykémie počítána až od 2,6. Tudíž by to mimču nemělo zase tak vadit. Teď ale ještě záleží na tom, jak je to v souvislosti s tím, že nám už vadí hodnota třeba 3,7. Naše tělo reaguje špatně, tak nevím, jestli to má vliv na prcka v bříšku. Určitě to teda není nic super, ale snad to není ani takový průšvih.

stř 18. čer 2014 10:56:19

Odpovědět s citací
S tou hypoglykémií...mně na dia počítaj do hypa už glymči pod 4 a prý to má vliv na vývoj mozku mimča. Já si taky říkám, že by hlavně měly vadit ty těžké hypoglykémi, protože tabulkové máme mít 4-7 (nebo tak nějak) a tak si myslím, že 3,9 už není takový rozdíl!
Tak to máš krásné datum porodu, akorát prcek ti asi moc nepoděkuje, že bude slavit Vánoce s narozkama dohromady, hihi :D :D Ale myslím, že datum je to nejmenší, jsou důležitější věci. Já jsem třeba hrozně chtěla abychom měli prcka v prosinci, aby to byl střelec jako já, ale to asi o 14 dní nestihneme :D Pak mě ale takovéhle úvahy rychle přešly, zjistila jsem, že se ani porodu nějak extra nebojím, protože jsou věci, kterých se bojím daleko víc (aby byl prcek po narození zdravej a neměl nějaké komplikace způsobené mojí cukrovkou).
S tím chlebem mě to právě taky překvapilo, já si jídlo odvažuju už dlouho a brala jsem prostě 25g pečiva = 1VJ a ono to tak asi úplně nebude. Rohlík jsem třeba zjistila, že mi dělá přesně to, co popisuješ, že mi to po jídle vždycky hrozně vyletělo. A právě když jsem na dia řešila, proč mi to pořád tak lítá a pokaždý mi tělo zareaguje na stejnou situaci úplně jinak, tak mi říkaly, že to může být bublinkou v kanyle (ty ale nemám), nebo jen tím, jak dlouho jsem přepíchlá (že po přepichu kanyly to reaguje jinak, než když jí mám 3.den), taky jsem byla odmala naučená, že u sýrů, salámů a zeleniny prostě nepočítám VJ, ale sestřička mi řekla, že v těhotenství to tělo může vnímat jinak a tak mám třeba počítat i sýr, který si dám na chleba... no nechápu :D

stř 18. čer 2014 11:15:57

Odpovědět s citací
Já jsem právě ty hypa podezřívala taky z toho, že můžou poškodit mozek. Protože ten jediný nutně potřebuje glukózu k fungování. U diabetiků je hypo míň než 4, to je jasný. Já si ale právě říkám, že snad do 3,5 to je ještě v klidu. I když se snažím, aby nebylo ani tohle. Ale stejně už se mi několikrát povedlo i 2,5.
Taky doufám, že bude prcek zdravý. Nevím, jak bych si to odpouštěla. Ale snažím se myslet pozitivně. I když ne vždy to jde.
Lidi kolem mají spoustu řečí o datu narození, o pohlaví a tak dále. Všem říkám, že je mi to úplně ukradené, že nejdůležitější je prckovo zdraví. Říkám si, že všechno bude tak, jak má být a že to snad zvládnu.
Bubliky v kanyle sleduju jak blázen :-) Občas se tam nějaká vloudí. Sice při natahování nového zábníku dělám vše, aby tam nebyly a taky že tam nejsou, ale občas se tam prostě za čas nějaká objeví. Což teda taky moc nechápu.
S tím jídlem je to teda peklo. V sýrech a pomazánkových máslech bývají taky často sacharidy, stejně jako v šunce a jinde, kde by to člověk nečekal. Normálně mi to nijak glymču neovlivnilo, ale jak píšeš, tak teď jsme na to asi víc citlivé. Ale jak jako počítat sýr, to fakt nevím :-)

stř 18. čer 2014 12:25:23

Odpovědět s citací
Tak jsem dnes byla na kontrole na diabetologii a ptala jsem se, jak nebezpečné jsou hypoglykémie kolem 2, protože jsem je teď měla docela často
a paní doktorka mi řekla, že nebylo prokázáno, že by nějak vadily nebo něco způsobily, že více nebezpečné jsou hyperglykémie.
Samozdřejmě to nemyslela tak, že je dobré je mít, ale že to není zase až tak zásadní.

pát 20. čer 2014 19:14:19

Odpovědět s citací
Stejně je zajímavý, jak každý diabetolog říká něco jiného, ale raději budu věřit tvé diabetoložce (diabetologovi), protože to je pro mě víc uklidňující :D Hned mám lepší náladu :D Snažím se jich vyvarovat, ale hranice mezi hypem a požadovanou glykémií 4mmol je pro mě opravdu hodně tenká a hold se tomu nevyhneme.

pát 20. čer 2014 20:50:36

Odpovědět s citací
Díky Katko za zprávu! Něco podobného jsem taky četla. Jen jak není něco prozkoumané, tak ti nikdo na 100% neřekne, že to nevadí.
Já jsem teď konečně upravila ty glymče po snídani, ale hypa pořád nevychytávám.
Tak vám přeji hodně štěstí při kompenzování :-)

sob 21. čer 2014 13:51:37

Odpovědět s citací
Ahoj holky,
tak mám za sebou ultrazvuk ve 20.týdnu. Všechno vypadá v pořádku, tak mě to hrozně uklidnilo. I velikostně odpovídáme tabulkám :D Ze začátku si doktor úplně nebyl jistý tím klukem, ale nakonec ho potvrdil. Tak uvidíme, jestli nebudeme mít ještě po porodu překvápko :D Prcek se celou dobu strašně mlel, takže bylo složitý ho zkontrolovat a vyfotit. Dneska jsme ještě byli na srdíčku a opět tam hrozně tancoval, ale srdíčko máme taky v pořádku. Jen jako diabetičku si mě tam pozval ještě za 3 týdny, i kvůli tomu, že se tam mlel, ale i aby to jeho srdíčko kontroloval kvůli cukrovce, že je přeci jen u nás častější nějaký problém.
Jinak cukr lítá příšerně, už zase nevím co s tím :/ Včera jsem třeba měla 13, píchla jsem si 3j., nic nejedla a za 2 hodiny 10 :(

stř 25. čer 2014 20:57:20

Odpovědět s citací
Tak to je super, to moc gratuluju. Přeju vám, ať máte vše v pořádku.
A k tomu pomalému snižování glymčí - zvyšuješ si při tom dopichu i bazál? Mně to třeba docela funguje. Dopíchnu si, ale potom i navýším bazál na 150 - 200% Musí se ale brzy zase ztllumit (tak za 1 hodinu až 1,5 hod), protože jinak mi to lítá do hypa. A potom mi ještě pomáhají procházky. Někde jsem tady četla, že paní doktorka radila v pozdějším těhotenství spíš zvyšovat bazál, že vysoké dopichy pak moc nepomáhají.

čtv 26. čer 2014 7:47:59

Odpovědět s citací
Je fakt, že bazal v tu chvíli nezvyšuju, ale ten bolus co dopíchnu dávám rozložený, to by mohlo fungovat podobně. Mně se to stalo večer kolem 21hod. (to mám prostě s těma glymčama problém) a tím, že jsem na nemocenské, tak takhle večer už nemám vycházky, takže projít se už jít nemůžu (i když pochybuju, že by kontrola chodila takže večer, když už lidi můžou spát) :) NA ten večer už mám nejvyšší bazal za celý den a nemůžu to za boha srovnat :/

čtv 26. čer 2014 8:09:21

Odpovědět s citací
Ahoj holčiny, tak jak válčíte? :D
Já ze včera glykovaný 44 (minule 45), tak mám radost :D Hodně jsem i omezila ta hypa, takže těmi už to taky nemůže být tolik ovlivněné. Poslední dobou, musím tedy zaklepat, že se držím i s glykémiema, už to tolik nesmyslně neskáče a když jo, tak většinou vím, kde byla chyba. Trošku ale očekávám, že se mi pomalu bude zvedat spotřeba inzulínu, tak snad si to tím zase nerozházím.
Jinak už skoro 14 dní cítím pohyby, tak je to strašně hezký a uklidňující, uvidím co budu říkat, až to budou pořádný kopance :D
Dejte vědět co vy!

úte 08. črc 2014 13:53:23

Odpovědět s citací
Ahojky Alíku,
konečně jsem se sem dostala. Máme toho teď nějak moc, stavíme baráček, do toho kontroly s mimískem a pořád něco. :-)
Já jsem se taky teď držela docela pěkně, myslím že glykáč byl 43, takže super. Jen teď poslední týden bojuju zase naopak s vysokými
glymkami. Už se mi trochu navyšuje spotřeba inzulínu a nemůžu to nějak doladit, takže glykémie přes 12 a tak nejsou bohužel výjimkou. :-(
Zítra jdu na ultrazvuk pro fotečku 3D, tak se těším. Poprosila jsem o ní ještě svého gynekologa. A v pondělí jedu na kontrolu do Prahy,
ale tam mě paní doktorka na cukrovku bohužel asi nepochválí. :-(

čtv 17. črc 2014 10:26:48

Odpovědět s citací
Ahoooj,
no mně to teď taky lítá dost vysoko, úplně mi vymizely hypa, ale věčně mám 10-12 a přijde mi, že si píchám vodu a ne inzulín, prostě mi to vůbec nereaguje :( Holt asi fakt začínáme s tím navyšováním. To mám radost teda :) Když jsem konečně vychytala kolik si kdy píchnout, abych to měla pěkný, tak to začne nanovo :)
Jinak mě teď hlídají i na srdíčku prcka, chodím tam jednou měsíčně, kvůli tomu, že děti diabetiček mívají zvětšená srdíčka, ale naštěstí malej je v pořádku, ale doktor to chce prostě hlídat, tak jsem ráda :)
Míň radostná je zpráva, že se mi dost zhoršil zrak, tak jsem šla na oční, s tím, že se mi zvýšily v těhotenství dioptrie a že s tím teď stejně nic dělat očařka nebude, ale bohužel mi našla na sítnici nějaké změny, tak jsem byla dneska u specialisty. Ten to potvrdil - počínající retinopatie, a doporučil mi co nejdřív začít chodit na laser, takže se jdu zítra objednat. Přitom jsem na očním byla v květnu a všechno bylo v pořádku :( Holt 20let s cukrovkou si vybírá svou daň :(

čtv 17. črc 2014 17:53:42

Odpovědět s citací
Fakt jo? No tak to tě lituju. A co se s tím dá dělat? Ten laser to nějak zmírní nebo zastaví?
Taky mám cukrovku 20 let. Naposledy mi na očním taky říkali, že tam mám nějaké změny, ale to už mi říkají asi tak rok, rok a půl,
ale zatím nic vážného.
To jsem ráda, že je prcek v pořádku. My byli dneska na ultrazvuku a taky jsme v pořádku, jen je prcek malinko větší.
A to srdíčko kontrolují kde?
No o glymkách škoda mluvit. TAky mě to teď štve, pořád 9 nebo 12, tak si připíchnu, z toho mám hypo a pořád dokola. Doktorka
mě roztrhne. :-(

pát 18. črc 2014 20:07:39

Odpovědět s citací
No dneska jsem se šla objednat na ten laser, a hned mě na něj vzali, protože první volný termín mi dávali až na konci září. Tak jsem řekla, že jsem těhotná a najednou to šlo a laseroval mě přímo primář :) Do konce těhotenství chce stihnout celý cyklus (5x). Jinak ten laser to může zlepšit na stav před tím, než jsem začala hůř vidět, ale hlavně zastaví aby se to nezhoršovalo.
Na srdíčko u nás posílají přímo ke specialistovi ve 20.týdnu, společně s velkým ultrazvukem (jen to dělá jiný doktor prostě). Normálně tam každá chodí jen v tom 20tt, ale mě kvůli diabetu chce vidět raději každý měsíc (konečně někdo :) ).Já byla naposled na ultrazvuku v tom 20tt, tak ale prcka přímo neměřil, tak to mi asi budou dělat na té rizikovce. Taky už bych to chtěla vědět, jestli je veliký tak jak má.

pát 18. črc 2014 20:29:21

Odpovědět s citací
Ahoj, rada bych se pridala, i kdyz jsem uplne na zacatku (8. tt). Uz mam dceru, ted ji je 22 mesicu, takze tohle uz znam :) DM1 jsem treti rok. Glykci zatim drzi, glykovany 45.
P.S. Chodila jsem sem jako Cukrinka, ale zapomnela jsem heslo, takze takhle znovu jako Tuttle :)

pon 21. črc 2014 7:18:42

Odpovědět s citací
Ahojte dievcata,ja sa ku vam zatial velmi opatrne pridavam..som asi v 4 tt,este ma ani gynekolog nevidel ale verim ze vsetko bude v poriadku. Mam 27 rokov,diabetickou som 20 rokov,bez vaznejsich komplikacii. Babo sa nam podarilo na "prvy pokus", az som bola prekvapena,ale velmi sa tesime. Akurat tie glykemie mi zacinaju poriadne lietat,v noci som sa zobudila s glykemiou 2,8,no ked vas citam,ukludnujem sa,ze ked ste ro zvladli vy,zvladnem aj ja. Drzme si palce!

pon 21. črc 2014 12:53:14

Odpovědět s citací
Ahoj holky, vítám vás mezi námi :) To je krásný, jak se rozrůstáme :)
Michalko tak to jsme na tom úplně stejně, je mi 27, cukrovku mám 20 let a prcek se podařil napoprvé :) A nebojte, když to zatím jakž takž zvládám já, rozený nervák a stresař, tak to půjde i vám :)

pon 21. črc 2014 14:57:05

Odpovědět s citací
Ahojte dievcata. Ja som dnes poriadne hystercila, lebo po nizkej glykemii mi to vyskocilo na 14,7, dopichla som si a isla som na 3,1 takze som si to poriadne rozhadzala.. o tehotenstve viem len tyzden a odvtedy som sa drzala vcelku v norme, takze dnes ma to vyplasilo. Dufam ze babatko bude v poriadku a vykyvy mu neublizia :( V pondelok som objednana na prve sono, dufam ze sa dockam povzbudenia. Vy sa ako drzite?

sob 26. črc 2014 20:50:20

Odpovědět s citací
Ahoj, tak to zname asi vsechny (nahoru-dolu-nahoru...) Me teda v prvnim tehotenstvi pomahal spis pohyb nez pripichovani (pripichovala jsem akorat vecer, kdy se mi nechtelo chodit kolem tmaveho domu), tak treba by to taky zabralo? Jinak u me dobre (9.tt), predevcirem vystup na Snezku, vcera hrebenovka a vsechno (tuk tuk) dobry. Akorat dnes to na me padlo, odevzdala jsem ditko tchyni a sla se dopoledne dospat (po probuzeni 4,4, asi jeste funguje urychleny metabolismus ze vcerejska). Horka ted pro me ale jsou fakt desna, je mi z toho vylozene zle. Co u vas noveho?

ned 27. črc 2014 14:55:52

Odpovědět s citací
Ahoj holky,
tak jsem tu po dlouhá době zase. Nějak jsem nestíhala :-) Dovolená a návštěvy všech synovců a neteří.....
Teď jsem v 21 týdnu a zatím je všechno v pořádku. Na velký ultrazvuk jdem teprve 20. srpma, tak jsem napjatá! Glymče se celkem srovnaly (asi jen na chvíli, než se mi začne navyšovat spotřeba :-) Dokonce se mi povedl glykovaný hemoglobin 40, což jsem fakt nečekala.
Jediné, co mě trápí jsou křečové žíly. Takže zkouším cvičit, zvedat nohy a koupat je v teplé a studené vodě. Tak uvidíme, jestli to k něčemu bude.
A co vy? Jak se vám daří? Už se těšíte na mimča? Já moc :-) už cítím asi přes tři týdny jak se mrňous vrtí a je to paráda. Někdy jsou to teda rány jak z děla, tak snad je to normální :-)

čtv 14. srp 2014 17:55:05

Odpovědět s citací
Ahoj holky,
tak já jsem 27.týden, letí to letí, za 10 týdnů už nejspíš budu ležet v nemocnici. Už aby to bylo za mnou, nějak si to těhotenství totiž vůbec neužívám a to jsem se tak strašně těšila. Prcek je v pořádku a už se ho nemůžeme dočkat, ale to kolem... Jak jsem psala dřív, tak se mi zhoršily oči - retinopatie s otokem na sítnici, tak mi to začli hned laserovat. Myslela jsem, že se to zlepší, ale je to horší a horší :( Tak nějak pořád doufám, že je to tím laserováním, že je to přeci jen zásah do očí a taky, že třeba po porodu se to zlepší, protože jinak si nedokážu představit, jak budu s mimčem fungovat. Hrozně se bojím, že se to bude furt zhoršovat.Nedokážu teď nad ničím jiným přemýšlet, protože mě to hrozně omezuje vidět takhle špatně. Jsem z toho na prášky :( Potřebovala bych slyšet, že se to zlepší, ale nikdo mi to nedokáže říct a co čtu na netu, tak mě moc neuklidnilo.

čtv 14. srp 2014 20:07:47

Odpovědět s citací
Ahoj holky, jsem ráda, že mimča jsou v pořádku, my jsme taky v pořádku.
Alíku moc mě mrzí, že tě to takhle trápí. Ale ze svých zkušeností vím, že je lepší se na internet snad ani nekoukat.
Vždy když se tam na něco podívám, tak podle toho co se dočtu nevím, zda umřu hned nebo až za chvilku,
ale vím, že člověku to stejně nedá.
Moc ti přeju, aby se to zlepšilo. A kdy ti řekli nástup do porodnice? 14 dní před termínem? Tak jsem to měla u prvního
prcka, ale teď doufám, že to bude císař a půjdu až přesně na termín.
Z hlediska toho, že mám už jednoho raubíře doma, tak nevím jak bych to bez něj tak dlouho vydržela.

ned 17. srp 2014 10:06:33
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další