Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Nová těhulka 
Autor Zpráva

Jméno: Alča
Odpovědět s citací
Já byla právě v pondělí poprvé v té rizikové poradně, tak jsem se na ten porod už trochu ptala :D Termín mám 15.11., takže mi paní doktorka řekla, že 1.11. bych měla porodit, že pokud bude všechno v pořádku, tak budu rodit přirozeně (i když se tomu holky diabetičky, co měli problém s očima trochu diví, protože všechny automaticky rodily císařem...), že mi dají vyvolávačku, a bude se čekat, až se porod rozběhne, při komplikacích samozřejmě císař. Už ať je po, ať vím, že to dobře dopadne a proběhne to bez komplikací :D :D
S těma očima...no prostě musím bojovat a věřit, že po porodu se to zlepší nebo že mi pak na to nějaká léčba pomůže, nic jiného mi stejně nezbývá a už jsem se natrápila dost :D (Dala jsem si předsevzetí, že budu víc optimistická, jsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží, hihi :D :D )

ned 17. srp 2014 10:40:42

Odpovědět s citací
Ahojte dievčatá, tak vy ste teda "pár" týždňov predo mnou :) Ja končím 8tt, mám sa celkom dobre, len som strašne unavená. Tento týždeň som sa bola poradiť na špecializovanom pracovisku a pán doktor je vcelku spokojný. Glykémie sú rôzne, ale viac-menej sa držím do 8-9, len sa mi ešte občas podarí hypo /napr. dnes 2,6 :(/ Tak dúfam že tým malé veľmi netrápim. Ale čo už vymyslíme, jednoducho musíme za nás aj za malé bojovať. Držím vám palce

ned 17. srp 2014 18:28:56

Odpovědět s citací
Ahoj Alíku, to mě teda moc mrzí. Ale budu doufat a přát ti, ať se to zlepší! Pokud ti nenašli nové jizvy na sítnici, tak by se to zlepšit mělo. A určitě toho čti na netu co nejmíň. Já už záměrně vynechávám ty děsivé příběhy a reakce o tom, jak se komu stalo nebo ne. Vím, že to není jednoduché, ale když se budeš snažit myslet pozitivně, jak sama píšeš, tak ti to z poloviny pomůže.
Já teda mám co mluvit, protože při každém náznaku něčeho neobvyklého hned přemýšlím, jestli to není něco hrozného :-D Teď mě třeba brní nohy a ruce. Prý je to v těhotenství normální... Jenže při cukrovce to může znamenat něco mnohem horšího. Tak teď čekám na dia, aby mě někam poslali. Navíc se bojím křečových žil, co se mi začínají dělat, protože obě sestry mají leidenskou mutaci a já jdu na testy až v září :-D Takže trnu, jak to dopadne. Někde na netu jsem právě četla, že jedna paní potratila až v šestém měsíci, kvůli té mutaci.....
Ale věřím, že to bude v pořádku. Snad.
Takže všem vám moc držím palce, ať to máte co nejvíc v klidu!

úte 19. srp 2014 12:53:35

Odpovědět s citací
Ahoj Michalko,
já jsem ze začátku byla taky hrozně unavená. Glymče mi lezly docela dolů, protože to je koneckonců na začátku (nebo v první půlce) normální.
Hlavně mysli na hezké věci a na to, jak bude maličké zdravé a budeš z něj mít radost :-)

úte 19. srp 2014 12:57:44

Jméno: Katka
Odpovědět s citací
A holky ptali jste se i vy kromě Alíka na termín porodu? Řekli vám všem, že to bude tak o 14 dní dříve?

ned 24. srp 2014 10:11:10

Odpovědět s citací
Ahojte, tak idem sa dnes pochvalit. Bola som na kontrola u diabetologicky, glykovany 6,0 podla DCCT, takze u vas podla IFCC 4,3 :-) Glykemie relativne v norme, ale opat zacinam klesat, takze znizujem bazal (v noci okolo 3tej glykemie 3,6-4). Inak sa citim stale unavena, ale inak dobre. Ku gynekologovi idem buduci tyzden v stredu na sono, tak potom napisem novinky. Co sa tyka porodu, mne nepovedali ze to bude o 14 dni skor, len ze to musi byt do terminu a nemozem prenasat, takze ak by sa to same do terminu nespustilo, budu vyvolavat. Uspesny zaciatok noveho tyzdna a dobre glykemie vam prajem!

pon 25. srp 2014 10:52:42

Odpovědět s citací
Tak to je zajímavé, prostě všude se to dělá asi jinak :) Mně to včera potvrdila i na doktorka na dia, že pokud do 38.týdne neporodím, že bude vyvolávačka.
No jinak ale co mě dost překvapilo byly proužky do glukometru. Všude čtu, že těhotná diabetička má nárok na 1800 proužků ročně, podle nějakých těch tabulek. Tak jsem se na to včera ptala, jakože mi zase docházej a mám vybraných zatím letos 1000. Tak mi bylo řečeno, že těhotná diabetička má nárok AŽ na 1600 proužků, ale že nikde není psané, že je dostanu, že mi je schválej, že s tím prostě maj problémy ty pojišťovny. Takže zažádat můžu až někdy v říjnu a teprve se uvidí, jestli mi to revizák schválí nebo ne...super :( Já si celou dobu myslela, že na to mám prostě nárok a že je určitě dostanu! :(

úte 26. srp 2014 10:00:23

Odpovědět s citací
Ahoj Alík,
viem že ti to nijako nepomôže ale napíšem ti aká je situácia na Slovensku. Tehotná diabetička má nárok na 100 prúžkov mesačne, čo znamená 900 prúžkov na celé tehotenstvo. Takže o 1600 nemôžme ani snívať, revízny viac neschváli, už som to opakovane skúšala. Ja miniem viac ako 50 prúžkov týždenne, takže nonstop dokupujem, snažím sa zháňať keď niekomu prevyšujú za nižšiu cenu... Okrem toho máme nárok v tehotenstve na 4 senzory, takže teraz jeden mám, avšak myslím že veľa prúžkov mi to neušetrí, keďže v noci ma 2krát budil na hypo /že vraj 2,4!/ a bola to blbosť..takže nám neostáva nič iné len pekne dokupovať a kontrolovať, nech sú detičky zdravé. Drž sa!

čtv 28. srp 2014 6:59:39

Odpovědět s citací
Ahoj Michalko,
tak já si stěžuju a koukám, že může být i hůř :( Já mám naštěstí super sestřičku na dia a ta mi vždycky ještě vyštrachá nějaké krabičky proužků navíc z tajných zásob, za což jsem jí hrozně vděčná, protože bez těhle proužků navíc, bych už dávno musela dokupovat. Já mám právě taky krabičku (50ks) na týden. Samozřejmě až na to dojde, tak mi nezbyde nic jiného, než dokupovat, protože jen kvůli tomu si prostě míň měřit nezačnu. Jen mě prostě vždycky rozčílí, že nám nejsou ty pojišťovny schopné dát tolik proužků senzorů a ostatních pomůcek, kolik potřebujeme, aspoň v tom těhotenství, když je i v jejich zájmu, abychom byly zdravé my a naši prckové :( Pak všude rozhlašují, jak se lidé nestarají o své zdraví a jak je drahá následná péče, ale těm, co se chtějí starat, to neumožní a ne každý má tolik peněz na dokupování ze svého :(
No to jsem se zase rozepsala :D Hlavní je pro nás přesně zdraví naše a prcků, takže to budeme muset nějak zvládnout :)

čtv 28. srp 2014 9:54:47

Odpovědět s citací
Mně na dia řekli, že sice mám nárok na víc proužků, ale že je dostat nemusím. Volala jsem na svou pojišťovnu a tam mi řekli, že můžu mít max 1800. Tak uvidím. Já už jsem několikrát dokupovala, protože by mi to nevystačilo. Teď mi sestřička na Dia taky nějaké dala, prý tam mají tajné zásoby pro vyvolené. Ale je to tajný :-)
Na termín porodu jsem se ptala gynekoložky a ta mi řekla, že je běžné jít o dva týdny dřív. Ale že to taky záleží na tom, jak to vše bude probíhat. Já mám podle prvního UZ termín 25.12. a podle druhého UZ 1.1. Předpokládám, že teda asi kolem 15.12. nastoupím do porodnice, protože pak budou svátky a nikdo nebude čekat, jestli porodím nebo ne :-) Přesně to ale nevím, čekám, že mi to řeknou až přejdu na kontroly přímo pod porodnici, kde budu rodit. Příští týden jdu ještě na testy na leidenskou mutaci a jestli mi ji najdou, tak budu muset někdy před porodem ještě ředit krev, a to se pak musí rodit taky nejpozděj na termín.
Jinak je uz nás všechno v pořádku. Už se ale těším, až bude mrňousek na světě.
Ať se vám daří!

pon 01. zář 2014 14:40:58

Odpovědět s citací
Ahoj holky,
tak jsem docela na mrtvici z glykémií. Mám teď poslední glykáč 3,7 což je super, ale taky jsem zjistila, že to má nevýhodu.
Necítím skoro hypa, až když mám fakt kolem 2.
A teď jsem poslední týden hodně navyšovala inzulín, protože jsem měli pořád 9 - 12 a dneska najednou zase snad už 6té hypo kolem 2.
Tak zase snižuji. Máte to taky některá tak?

pon 08. zář 2014 12:58:32

Odpovědět s citací
Ty jo, tak já vůbec...hypa skoro od 20.týdne nemám,max tak jedno za týden, naopak jak se mi zvyšuje ta spotřeba inzulínu, tak mám častěji kolem 10. Inzulín jsem zvýšila už skoro o víc než 100%, některý dny glymči úplně ukázkový a pak najednou další dny pořád kolem 10 a to mám pořád stejný režim. Poslední glykovaný 46, zítra budu vědět výsledek ze dneška. Pod 40 to ale nedám, jsi dobrá :) Ale taky to může být těma častýma hypama, nebo ne?

pon 08. zář 2014 16:29:12

Odpovědět s citací
Ahojte, ja som ešte stále v prvom trimestri, takže zatiaľ nenavyšujem, teraz sa vytešujem z toho, že sa mi to podarilo konečne nastaviť :) Dnes začínam 12 tt a posledné 2 týždne mám glykémie priam ukážkové (včera a dnes od 4 do 7,5), takže si to užívam, kým je to takto :) Viem že to dlho nevydrží a zase sa to rozkolíše. Minulý týždeň som bola na sone, konečne som videla malé ako sa tam hýbe, bol to krásny zážitok. Posledný glykovaný 4,3, no myslím že ešte pôjde trošku dole. Hypoglykémie už našťastie nie sú také časté ako na začiatku, a keď náhodou, cítim okolo 3,5.
Masarova.K. daj si pozor na to prílišné zvyšovanie inzulínu, mňa na to upozornil doktor, že si akurát vyvolám kontraregulácie z hypa do hyper, keď prudko navyšujem a telo je potom z toho "zblbnute"... tak radšej vydržať chvíľu okolo 10, ako byť okolo 2. Držím palce, nech sa to rýchlo urovná. Veľa síl!

pon 08. zář 2014 20:01:53

Odpovědět s citací
Ne, ne, ten glykáč 3,7 byl ještě za dobrých glykémií, to jsem ještě hypa neměla, až teď. Ale třeba od včera večera hypčo žádné a to mám stejné dávky inzulínu.
No pěkně si s námi ta cukrovka hraje.
Dneska mě začalo chvilkama jako píchat v podbřišku, nevím jak to popsat. Spíš jako když potřebuju čůrat a vždycky to za chvilku odezní, doufám, že to nejsou slabé
kontrakce nebo něco takového.

úte 09. zář 2014 10:05:56

Odpovědět s citací
Ahoj holky, tak mně taky někdy přijde, že nastavení pumpy funguje a další den se mi to rozjede, i když jím stejně. Další den je to zase dobré.
No a teď mi od včerejška nějak častěji tvrdne břicho. Jestli se to do zítřka nezlepší, jedu na pohotovost. Snad to není nic vážného. Četla jsem, že to může být normální.

pát 12. zář 2014 14:13:54

Odpovědět s citací
Ahoj holky,
tak já mám poslední glykáč 48, trochu se mi zvedl, ale to přisuzuju těm vyšším glymčám, který jsem měla, když se mi začal zvedat inzulín. POřád si říkám, že dokud to budu mít do 50, tak dobrý :)
V pondělí jdu do rizikové poradny, začínám už 32.týden, tak jsem zvědavá, jak je prcek velkej a těžkej, protože mě přijde, že už v tom pupíku tahám docela váhu :D Rovnou už tam prý sepíšu porodopis no a v pátek jdu na ultrazvuk ve 32.týdnu k nám do Děčína.
Mně břicho zatím netvrdne, ale začaly mě trápit otoky kotníků, tak mě to trochu omezuje v chůzi, protože to docela pak bolí, no a o dýchání nemluvím, mám pocit, že mám plíce v krku :(

sob 13. zář 2014 10:08:20

Odpovědět s citací
Ahoj Alíku,
tak já jsem měla glykáč 50 na začátku a asi po 3 - 4 měsících slezl na 40. Uvidíme, jak to půjde dál. Ale do 50ti si taky říkám, že to je dobrý. Navíc s těmi 50ti byla Dr. na dia na začátek spokojená.
Já se modlím, aby mi nohy neotíkaly. Ještě čekám na výsledek z hematologie, kvůli Leidenské mutaci, tak bych nerada ještě nějkou trombózu nebo aby se nedej bože něco stalo mrňousovi. Snad bude ten výsledek negativní. Ty to máš Alíku už za pár, co? Určitě se těšíš až to skončí. To pak zase přijdou hypa při kojení.... Tak se drž a ať to máš brzo za sebou a malej je v pořádku!
Jinak bych si nohy ale občas uřízla. Začal mi nejspíš syndrom neklidných nohou. Nemáte s tím některá zkušenosti? Dělá to hlavně večer a v noci, v klidu. Takové svědění či bolení nohou, které vás nutí s nimi pořád pohybovat a nedá se u toho usnout. Teď se budím ve čtvrt na tři a masíruju nebo cvičím, chodím, zkouším spát v nadkolenkách. Ještě mám nově od našich chladivou koňskou mast, tak třeba to pomůže. Začíná mi to děla ti přes den. V pátek jdu na gyndu, tak se asi nechám poslat na neurologii. Bojím se totiž, aby to nebyl příznak neuropatie. Uklidňuju se tím, že je to v těhotenství celkem normální a má to spousta těhotných tyhle neklidné nohy.
Ještě by mně zajímalo, od kterého týdne se mimča začínají lišit ve váze a dá se poznat, že jsou třeba moc velká. nevíte to někdo?

pon 15. zář 2014 9:12:59

Odpovědět s citací
Tak mě na dia dnes radši poslala s těma otokama na krev, ale na rizikovce říkala, že je to normální, že lepší už to do porodu nebude :) O tom syndromu neklidných nohou jsem slyšela, že je to normální. Mě zase bolí od těch otoků.
No máš pravdu, už se hrozně těším, až bude po všem, zaprvé už se prcka nemůžu dočkat a za druhé pořád v kraji duše věřím, že se mi zlepší ty oči :) Dneska jsem 31+2 a prcek podle měření váží 1660g, v pátek jdu na ultrazvuk v 32tt, tak jsem zvědavá, o kolik se ta měření budou lišit :) Dneska mi řekla, že váhově je akorát, ale jinak myslím, že přesně pak na tědlech ultrazvucích by nám měli říkat, jestli jsou mrňousové v normě nebo ne.

pon 15. zář 2014 16:50:48

Odpovědět s citací
Vosliku, to co opisujes mi sedi na neuropatiu, aj ked v tehotenstve to moze byt fakt len ten syndrom nepokojnych noh, ktory po porode prejde... Ja mam neuropatiu a tiez som mala obdobia ked som nevedela vydrzat v klude, problemy boli najma v noci. Na neurologii mi nasadili Thioctacid, ten sa ale v tehotenstve uzivat nemoze! Casom sa mi to zlepsilo a pred otehotnenim som ho vysadila, teraz som chvalabohu bez problemov, uvidime neskor. Mne robieval manzel masaze chodidiel a takisto pomahali chladive kremy. Na neurologii ti teraz asi nic nedaju, az po porode, ale mozno nieco poradia. Kazdopadne drzim palce!

pon 15. zář 2014 20:06:27

Odpovědět s citací
Pokud vím, tak syndrom neklidných nohou může mít spousta lidí. Sestra to měla v těhotenství taky a cukrovku nemá. Myslím, že je to způsobené tlakem dělohy. Nebo nedostatkem hořčíku či železa.
Další věc je to, že tenhle syndrom se taky objevuje při neuropatii.
Takže asi budu muset počkat až porodím a když to zmizí, nebyla to neuropatie.
Masáže chladivými gely teď zkouším a vypadá to, že to zabírá.

úte 16. zář 2014 8:04:10

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Syndrom neklidných nohou je sice nepříjemný, ale není to nic moc vzácného. A mívají to i jinak zdraví lidé.

čtv 18. zář 2014 9:12:38

Odpovědět s citací
Ahoj holky,
tak co nového, jak bojujete? :) Já začínám 35.týden, poslední dobou se mi úplně zázračně srovnaly glykémie, až se sama divím :) Dneska jsem byla v rizikové poradně, tak prcek má cca 2400g (což je prý tabulkové :) ), natáčeli mi poprvé monitor, ten taky vyšel úplně krásně, no a už mám termín nástupu do porodnice :) Což mě taky celkem uklidnilo :) Tak nastupuju 30.10. a vyvolávat začínají druhý den. No už se to opravdu blíží!
Žádali jsme teď na dia o proužky nad limit (nad těch 1000 co máme ročně), tak jsem hodně zvědavá, jestli to schválej nebo ne, protože s tím mají prý pojišťovny docela problém. Takže bych si na necelé tři měsíce musela ty proužky dokoupit :(

pon 06. říj 2014 16:26:53

Jméno: MKat
Odpovědět s citací
Ahojky holky, držím palce, já jsem teď 37+2 a pokud se mimčo samo nenarodí do příští středy, tak ve středu 15.10. nastupuju do porodnice a budou mi to vyvolávat. Chtěla jsem se jen zeptat jestli k vyvolávání máte někdo nějaké větší info, případně co si mám pod tím přímo představit, něco jsem četla na netu, ale spíš než, aby mě to uklidnilo, mě to včera dost vzalo :( Za každou radu nebo doporučení budu ráda a zároveň se chci zeptat jestli někdo chodíte do Prahy do Podolí.
Díky Martina

pát 10. říj 2014 14:26:26

Odpovědět s citací
Ahoj Marti, no já o tom vyvolání úplně jasnou představu taky nemám, jen vím, že jeden den nastoupím, druhý den ráno mi dají něco na vyvolání (buď čípek nebo kapačku) a pak se asi čeká, co to s tebou udělá. Někdo se prý otevře rychle, ale může to trvat až 4 dny prý. Jinak vlastně taky vůbec nevím, co mě za ty tři týdny čeká, taky všechno vím akorát z diskuzí z netu.
Tak moc držím palce a dej pak vědět, jak to probíhalo a že jste v pořádku :)

ned 12. říj 2014 17:58:51

Odpovědět s citací
Ahoj holky, tak já jsem teď ve 30. týdnu a mrňous váží 1300g. A ještě se neotočil hlavičkou dolů. Ale to je prý normální a vzhledem k tomu, že není zatím nijak přerostlý, tak má ještě místo na otáčení.
Glymče jak kdy. Někdy mě trápí, někdy jsou krásný. V noci se každé dvě hodiny budím, masíruju si ruce a nohy, případně si nasazuju ponožky nebo si nohy obvazuju podkolenkou kolem kotníků :-) Jinak bych neusnula. Přítel už spí v obýváku, aby se aspoň jeden z nás vyspal. Někdy totiž v noci pochoduju po ložnici, jelikož se s těma neklidnýma nohama a rukama nedá ležet. Aspoň, že zatím neotékám a Leidenská mutace se nepotvrdila.
Taky se mi začaly zhoršovat křečáky a mám je i na zevních rodidlech, což je taky paráda. Protože když jsou zrovna víc nateklý, nedá s tím nedá moc chodit. Takže už se celkem těším, až bude mrňousek venku.
Naposledy jdu za 3. týdny ke své gynekoložce a pak už do Bohunic, kde budu rodit. Tam mi snad brzo řeknou kdy :-)
Jinak k tomu vyvolávání bych si holky raději nic nečetla a ani se na nic neptala. Jedině na zcela základní informace. Sestře porod vyvolávali a nakonec rodila císařem, protože synovec se nějak začal zamotávat do pupeční šňůry. Všichni kolem mě mají zákaz popisování porodních historek :-)
Ono bude taky důležité, jak bude nachystané děložní hrdlo a vůbec všechno kolem. Podle toho se taky bude postupovat. Něco málo je tady v pdf souboru http://www.fno.cz/documents/informovane-souhlasy/Preindukce_a_indukce_porodu_IS_r00.pdf z Ostravské nemocnice.
Kolegyni v práci porod vyvolávali kvůli těhotenské cukrovce a rodila 20 hodin. Otázka taky je, jak se to dělá u diabetiček, které jsou závislé na inzulínu. Já se chci zeptat, jak to bude s epiduralem, protože když by mi náhodou museli dělat císaře, tak nechci být rozhodně v celkové narkóze.
Každopádně všem přeji hodně štěstí a jak budete moci, dejte vědět, jak se máte a co dělají mrňouskové :-)

pon 13. říj 2014 17:13:38

Odpovědět s citací
No už ať to máme za sebou a všechny komplikace vymizí. Mně začaly asi před 14 dny trápit ruce, hlavně v noci, budím se každou chvíli hroznou bolestí, mám je jak odkrvené, ale bolí to až do kostí...na gyndě mi na to napsala magnesium, ale nepomáhá nic. Přes den je mám takové necitlivé a sotva v nich něco udržím :( O otocích nohou ani nemluvím :) Jsem ráda, že budu rodit o 14 dní dřív, takhle se to aspoň snad dřív srovná :D

pon 13. říj 2014 20:53:12

Odpovědět s citací
Přesně tak, Alíku. Už aby to bylo za námi. Taky beru hořčík na ruce a nohy , ale pomáhá mi jen na tvrdnutí břicha, a to jen trochu :-)
Jediná pomoc bude porod, to slyším ze všech stran.

úte 14. říj 2014 8:22:04

Odpovědět s citací
Alíku, ještě mě napadá k těm rukám....
Já to taky znám, sice asi ne tak extrémně, ale mám to podobně. Nejhorší to je, když jsou ruce nějak unavené nebo mi na ně byla zima.
Mám už dlouho nahřívací polštářek se zrním, který se dá na 3 minuty do mikrovlnky a pak se přiložím tam, kde je potřeba - krční páteř nebo samotná ruka. Když to bylo fakt hrozné a nemohla jsem vůbec usnout, dávala jsem si polštářek přímo na bolavou ruku. Ještě mám chladivý masážní gel. V průběhu noci si jím mažu nohy i ruce, pak to začne příjemně pálit a na chvíli to uleví. Když je třeba, trochu si s ním promasíruju ramena. Nebo chvíli cvičím uvolňovací cviky na krční páteř a ramena. Cvičení se ale snažím dělat preventivně přes den.
Jak jsem psala, někdy mi pomůže si ruku obvázat, ne utáhnout, ale spíš aby byla v teple. V neděli jsem byla plavat - nebo se spíš máchat v bazénu a občas udělat čtyři tempa. A masírovala jsem si ruce i nohy tryskami. Dnes se mi spalo podstatně líp, ale těžko říct, co z těhle mých praktik na to pomohlo. Možná ani jedno. :-)
Tak hodně sil!

úte 14. říj 2014 10:20:28

Odpovědět s citací
Držím vám dievčatá do posledných týždňov tehotenstva palce, nech zvládnete všetky fyzické problémy a nech všetko dobre dopadne. Moje tehotenstvo žiaľ muselo byť v 14tt ukončené. Nemalo to žiadnu súvislosť s diabetom, glykémie som mala krásne vyrovnaná, avšak pre diagnózu parciálna mola nebolo na výber :( Veľa síl!

stř 15. říj 2014 15:27:45

Odpovědět s citací
Voslíku, děkuji za rady, něco vyzkouším na ty ruce. Snažím se je masírovat chladivou koňskou mastí, ale žádná úleva :( Jinak mi teď zase začly glykémie pěkně lítat, mám pořád kolem 10, už jsem si myslela, že na konci se to srovná a budu spíš snižovat, tak se bojím, aby ještě prcek za těch 14 dní kvůli tomu nenabral moc kil :)
Michalko, to mě moc mrzí, co se stalo, ale věřím, že příště už bude všechno fajn, držím moc palce!!

stř 15. říj 2014 15:45:16

Odpovědět s citací
Ahoj spolubojovnice :D
Tak zítra nastupuju do porodnice a v pátek začnou vyvolávat. Docela už začínám mít nervy, jak mi to dochází :D Snad to půjde rychle a hlavně bez komplikací, tak na mě myslete, dám vědět, jak to probíhalo!
MKat, jak to proběhlo u tebe? Doufám, že jste oba v pořádku!

stř 29. říj 2014 17:42:23

Odpovědět s citací
Ahoj Alíku,
tak ti budem držet palce! Jak budete oba v klidu, dej vědět.

čtv 30. říj 2014 21:35:56

Odpovědět s citací
Ahoj holky,
tak my teď ležíme ve 33. týdnu v porodnici, kvůli zkrácenému čípku. Tak doufám, že mrňousek ještě chvíli vydrží. Navíc má zatím jen 1800 gramů, tak snad dobře poroste.
Tak nám držte palce. My vám taky držíme :-)

čtv 06. lis 2014 21:48:25

Odpovědět s citací
Ahoj Alíku a ostatní,
doufám, že jste všichni v pořádku!
Nás tenhle týden pustili z nemocnice, předčasný porod už je zažehnám. Tak snad už se to nebude opakovat. Musím teď být víc v klidu.
Navíc už začneme chodit každý týden na měření mrňouska a taky průtoků placenty. V 34. týdnu máme váhový odhad necelých 1900 g. Což je prý asi odva týdny méně, ale nemělo by to být nic vážného.
Tak snad to opravdu bude jen to, že je mrňous od přírody mrňavý.
Tudíž opět nevím, jak bude porod probíhat. Pokud by se nějak zhoršili průtoky, musela bych rodit dřív. Když mrňous poroste normálně, tak mě nejspíš nechají počkat na termín. Vzhledem k tomu, že ale není pořád otočený hlavičkou dolů, tak se můžu asi pomalu chystat na císaře.
No, uvidíme. Teď se z toho všeho nedá vůbec nic vyvozovat.
Snad se nikomu nic nestalo a jste už doma s mimčama.

sob 15. lis 2014 17:21:17

Odpovědět s citací
Kdyby se tu někdo zastavil, tak my už máme Kryštofa na světě. Narodil se o týden a půl dřív a je úplně v pořádku. Jen já mám jizvu po císaři :-)

stř 17. pro 2014 16:11:26

Odpovědět s citací
Ahoj holčiny, po dvou a půl měsíci se ozývám :D Mareček se narodil 31.10., váha 3120g a 46cm a je zatím naprosto zdravý :) Porod byl teda trošku hektický :) Nastoupila jsem ve 38.tt na vyvolání, po vložení tabletky jsem začala mít silné a časté kontrakce, ale neotvírala jsem se, prckovi už se tam v těch kontrakcích nelíbilo a měl v nich špatné srdeční ozvy, takže okamžitě na akutního císaře. Uspali mě jen částečně, takže jsem ho hned po narození viděla :) Sice jsem den ležela na JIPu na pooperačním a nemohla být s ním,ale nakonec jsem ráda, že jsem šla tím císařem. Jinak teda od porodu glymči a dodržovat nějakej režim totálně nezvládám, tak jsem zvědavá teď v únoru na glykovaný :D Nějak jde teď ale moje cukrovka stranou s prckem :) Ale musím se do toho zase pustit kvůli těm mým očím (které se mimojiné malinko zlepšily - zmenšily se toky na sítnici, tak doufám, že se to ještě trochu spraví. Do původního stavu ale prý ne, už jsou poškozené tím laserem).
Ještě jsem teda chtěla říct, že obdivuju maminky, co mají druhého prcka, protože si zatím nedokážu představit, že si budu muset ty glymči tak hlídat v těhotenství a budu lítat kolem třeba dvouletého prcka :D (a to dvě děti chci mít) :D
Tak se ostatní ozvěte!

úte 20. led 2015 9:57:42

Odpovědět s citací
Alíku, tak to je super! Bála jsem se, že se něco stalo. Jak jsem psala, Kryštof se narodil dřív, ale o tři týdn. Napsala jsem nějakou blbost :-) Měl 2700g a 47cm. Dojela jsem s kontrakcemi do porodnice, všechno šlo skvěle, ale pak se to zastavilo a chyběl mi asi centimetr. Takže císař bohužel v celkové narkóze.
Už je to ale v pohodě a moc si to užívám. Je to teda někdy fakt blázinec.
Koupili jsme šátek na nošení, tak je to lepší. Nejlepší prevence na prdíky :-)
Glymče po porodu pořád klesaly jak šílený, takže jsem mohla jíst cokoli. Teď už teda nic moc. Glykáč naposledy 42. Tak uvidíme v dubnu :-)
Tak pevný nervy a užívejte mateřství.

úte 03. úno 2015 18:44:49

Jméno: Pavlína
Odpovědět s citací
Známá měla do 6. měsíce jen jak kdyby nafouklé bříško, vůbec na ní nebylo poznat, že je těhotná :)

pát 20. bře 2015 12:33:13
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3