Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Jsem mezi šťastnými :) 
Autor Zpráva

Jméno: Šárka
Odpovědět s citací
Ahoj holky. Je tu mezi Vámi některá, která je v očekávání? Moc ráda bych pokecala o radostech a strastech těhotenství s diabetem I. typu. Buďte s pozdravem a hodně sil :)

čtv 02. črc 2015 19:05:06

Odpovědět s citací
Ahoj, gratuluji, že se zadařilo :) Sice už nejsem v očekávání, mám už 2 měsíční holčičku, ale ráda budu sdílet zkušenosti ; )

čtv 06. srp 2015 12:19:23

Odpovědět s citací
Jeeee, konečně dobrá dušička :) Můžu se zeptat, jak probíhal u tebe první trimestr? Jsem na pumpě a každých 14 dní je to rapidně jiné - jednou okolo 3-4mmol/l dalších 14dní nad 10mmol/l stabilně... bazály se upravovat bojím kvůli těm nízkým dnům, srážím vyšší glykemky bolusy. Občas mi to vylítne i na 20mmo/l :( Jak je na tom maličká? Jste zdravé? Nějaké kompilace? Já včera byla na odběrech a utz - máme dvě ručičky, dvě nožičky, což je začátek úspěchu ;) Marodila jsi, když jsi zjistila že jsi těhotná a nebo jsi chodila do práce? Já zatím chodím, ale asi jen do příštího čtvrtka, pak asi zůstanu doma. Příští pátek se dozvím výsledky z krve...a pak asi zůstanu (ale moc se mi doma být nechce abych pravdu řekla). Moc děkuji za jakékoli poznatky, zážitky a připomínky :) budu moc ráda za jakoukoli radu nebo zkušenost. V tomhle ohledu je každá rada drahá a dia přeci jen není diabetik :) teorii známe všichni ;)

čtv 06. srp 2015 13:51:03

Odpovědět s citací
Ahoj, jsem také na pumpě, nechala jsem si ji kvůli tomu dát, těhotenství bylo plánované. Podle info od mudr jsem v 1. trimestru očekávala nižší glikemie a snižování bazálu, místo toho jsem 1. měsíc bazál spíš navyšovala(měla jsem často kolem 10), později pak snižovala a měla častější hypo. Měřila jsem se velmi často, v zásadě před každým jídlem a po jídle a při jakékoli nejistotě co cukr dělá(někdy i více jak 10x za den). Někdy se mi stávalo, že hodinu po jídle ok, ale za další hodinu to vylezlo nahoru. neměla jsem celé těhotenství cukr ideální, hlavní je, aby to nebyl dlouhodobý stav. Snažila jsem se minimálně jednou týdně se dívat, na všechna měření - dalo se z toho docela vidět, kde přidat, kde ubrat. Je teda fakt, že mám celkem stabilní cukrovku, žádné šílené nečekaně výkyvy, tělo dobře reaguje změny dávkování. Když jsem viděla, že mám třeba 3 dny po sobě vyšší cukr, pridávala jsem bazál, pokud po čase byly zase častější hypo, ubírala jsem.
Do 3. Měsíce jsem pracovala, než bylo jisto, nechtěla jsem v práci plašit příliš brzy, jsem šla marodi, ráda, protože v práci se mi hůř hlídal cukr.
Jinak jsme obě zdravé, neměla jsem žádné komplikace před těhotenství ani teď po porodu.
Držím palce :)

sob 08. srp 2015 22:53:59

Jméno: Anežka
Odpovědět s citací
Ahoj, taky se přidávám :) Já jsem teda úplně na začátku (5-6 týden), taky na pumpě a musím to zaklepat, glykemie si pracně držím skoro pořád okolo 5.
Já pracuje jen brigádně, o víkendech, což taky budu alespoň do konce roku a přes týden jsem v laboratoři (končím magisterské studium a pokračuji doktorát) takže si režim můžu upravit hodně flexibilně, jak potřebuju. Zatím ani nejsem v dia poradně :D můj dia doktor má dlouhou dovolenou a ještě mi nenapsal zprávu...
Clancy odkuď jseš?
Jinak držím palce, ať jde všechno jak má! :)

stř 26. srp 2015 10:06:35

Odpovědět s citací
Jeee, další :) super, moc gratuluji :) No, já měla začátky tak nějak, ale teď je to fajn, jen ty hormony pracují na všechny obrátky a tak mi to občas spadne, občas vyletí. Zatím ani nesnižuji ani nezvyšuji bazál, ale na jídlo reaguji úplně jinak než před těhu, jsem na vyšších bolusech. Myslím, že jsem se stresovala zbytečně. Dá se to ;) já už mám těhotenskou průkazku, výsledky 1.skreeningu jsou ok, na dia taky ok, tak snad bude pokračovat stále tak, jak je to teď :) Na ko do poradny jedu ve čtvrtek a na gyndu 16.9. tak budu informovat :) Jsem z Ústeckého kraje (Chomutovsko), odkud ty? V práci po celozávodce nám ztížili podmínky, tak jsem si nechala napsat neschopenku. Je to o mnoho lepší, můžu si cukrovku hlídat jak potřebuju. Jít se projít při vyšší glymče, naopak se dojíst při nižší... Poslední den v práci jsem nespadla pod 15mmol/l tak jsem si řekla, že mi to za to nestojí a teď je priorita na jiném místě... Myslím, že škola je v tomto ohledu úplně super a brigáda - uvidíš, jak moc ti to bude dělat neplechu. Tak držím palčáky, tfuj, tfuj, tfuj, hodně štěstí :)

pon 31. srp 2015 13:55:19

Jméno: Anežka
Odpovědět s citací
Děkuju :) s bazály jsem taky nehla, občas si jen krátkodobě zvýším/snížím, ale to jsem dělala i před těhu. Ale bolusy jsem si tedy taky navýšila, hrozně se bojím vysokých glykemií tak se snažím držet to hodně nízko. Samozřejmě mi to občas spadne do hypa, co nadělám...
Na mě se doktoři zatím vykašlali :D Já jsem z Prahy, teď potřebuju aby mi můj dia doktor napsal zprávu a přejdu do Motola, ale jdu za ním až příští týden. Takže předpokládám, že v Motole mi pak rovnou dají těhu průkaz.
Tak samé dobré glykemky a zdárný průběh přeju! :)

stř 02. zář 2015 9:02:54

Odpovědět s citací
Ahooj :) Tak jsem dnes byla na dia a dr. mě pochválila. Občas mi to vylítne, občas mám míň, ale prý to není tragédie. Pokud to není stabilně třeba půl dne, ale je to chvilkový stav např. po jídle, řešíme to rychlým dopíchnutím, tím pádem je to otázka třeba hodiny, než se to srovná a tak se nemusíme ničeho bát, pokud nějaké výkyvy jsou ;) Tak jsem o trochu klidnější... Teď budu snižovat noční bazál kvůli ranním hypům, tak uvidíme jak se povede dál :) glykovaný mám 50, tak je to v pohodě.
Mně gynda-dr. průkazku dala až po výsledcích 1. screeningu, že jí prý dřív nedává. Ale každý dr. to praktikuje jinak. Nu což, na papíry nefungujeme, ne :D
To je škoda, že jsi tak daleko (i když není to kraj světa :P ) Není nad to, s někým sdílet strasti i slasti stejného rázu.
Taky přeji krásné glymči a ať brzy dojdeš do centra ;)

čtv 03. zář 2015 19:13:05

Odpovědět s citací
Ahoj, koukám, že zatím dobré zprávy. Mám radost, že se vám daří. Jen tak dál.
Můžu jen potvrdit, že bolusy k jídlu se s těhotenstvím měnily i u mě. Ve finále jsem k jídlu dávala 2 jednotky navíc. Někdy jsem měla dočasně zvýšený cukr i 1/2 dne, než se mi to podařilo stáhnout, to jsem se pak měřila třeba po hodině, ale na glykovaný to nemělo vliv, až mě to překvapovalo. Před otěhotněním jsem měla glykovaný 54 a pak už jsem jen klesala a krátce před porodem začal lehce stoupat, ale to jsem měla 39. Před těhotenstvím jsem se velmi obávala jak zvládnu držet cukr, protože jsem to tolik neřešila, ale miminko je veliká motivace :-). Také mi přišlo, že jeden čas mi nedělaly dobře věci z mouky, ať jsem dělala co jsem chtěla cukr po jídle lezl nahoru a hůř se snižoval, tak jsem se snažila jíst co nejméně věcí z mouky.
Jinak já jsem také z Prahy a chodila jsem do dia poradny pro těhotné k MUDr. Bartáškové je moc prima. Na gyndu jsem chodila normálně ke svému MUDr., až ve 31. týdnu jsem začala chodit do Motola (dr. na dia mi řekla, že už je čas přejít, ale rozdíl jsem moc neviděla, jen občas šílené čekání)
Tak kdyby ses chtěla sejít, tak ráda budu sdílet i zpětně, přeci jen to ještě není tak dávno (dceři byly nedávno 3 měsíce :)

stř 16. zář 2015 22:41:42

Jméno: Petra
Odpovědět s citací
Ahoj vsem! Jiz jsem pokladala dotaz pani doktorce,ale zajimala by me i Vase zkusenost. Po porodu mam potize se zavadenim inf.setu do oblasti bricha.Kanyla se okamzite ucpe.Bohuzel to pumpa pri probihajicim bazalu nerozpozna (neni to o zalomene kanyle), spise se inzulin nedokaze “dale“ vstrebat.Proste to skonci vzdy glykemii 20mmol/l, kterou namerim az presd jidlem (aplikovat bolus uz nejde-to pumpa hlasi blokaci prutoku inzulinu). Mimo oblast bricha zavadim kanyly bez problemu.Jsem uz temer 3 mesice po porodu a stale se to nelepsi.

Mam to tak jenom ja?

Moc dekuji za pripadne odpovedi :) a preji,at se vsem maminkam dari:))))

ned 06. bře 2016 10:59:22

Odpovědět s citací
Ahoj, tak s tímto jsem potíže neměla, tak bohužel neporadim. Jestli ti dobře fungují jiná místa pro zavedení kanyly a nevadí ti to, tak bych břicho vynechala a občas to jen zkusila, jestli je změna. Možná tělo potřebuje ještě čas. Přeji vám zdraví :) Jana

pon 07. bře 2016 12:00:44

Odpovědět s citací
Dekuji za reakci:) Take preji hodne zdravi:) Petra

pon 07. bře 2016 12:17:55

Odpovědět s citací
Jeste me napadl 1 dotaz:) Jestli dobre pocitam, mas cca 10 mesicni holcicku:) Kojis?podarilo se Ti u kojeni uhlidat glykemie?

Dekuji, Petra

pon 07. bře 2016 12:25:58

Odpovědět s citací
Jo jo, dceři bylo teď 9 měsíců :). Ano kojím. Myslíš tím jestli jsem neměla rozlitane glykemie? Už si to moc nepamatuji. No ideál jako v těhu to nebyl, měla jsem častěji hypo, kojení je výdej, a díky tomu mi to pak zase lezlo nahoru třeba k 12 někdy i víc, ani 18 jsem neunikla i teď. Jindy za horší glyk byl velký hlad, chutě na sladký a málo času se měřit nebo jsem tak spechala se najíst až jsem zapomněla na bolus. V dubnu jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, před Vánocemi jsem měla glykovaný 54. Jinak se snažím se měřit i teď min. 3x za den. Tak asi tak; )
Měj se prima :) Jana

pon 07. bře 2016 23:03:00

Odpovědět s citací
Ahoj holky :) tak já už mám doma skoro měsíční miminko a zaplaťpánbůh je zdravá :) Narodila se 37+6 a šla sama, dobrovolně, bez vyvolávaček ;) Píšete ke mnou založenému tématu ;)
Chci se zeptat, když tu rozebíráte teď kojení a glymči... Je nějaká souvislost s kvalitou a množstvím mléka v závislosti na cukrovce? Já mám vcelku problém - krom toho, že je malá líná, neumí se přisát a já se nehodlám stresovat, tak odstříkávám a dávám jí cca tak dvakrát MM a zbytek dne UM. Přikládám co to jen jde (před krmením) a stejně mám mléka málo. Může to být třeba i tím, že jsem teď ve skoro stálým hypu? Občas mi to vylítne, max. na 12mmol/l ale spíš jsem okolo 4 a níž. Nestíhám se moc najíst (ale jím) a ani nemám chuť, do jídla s do slova nutím a bolusy si ani netroufnu připíchnout, pokrývá mi skoro celý den bazál včetně jídel... a to jsem snížila jako před těhu a ještě víc... Máte nějaké zkušenosti??? :)

pon 14. bře 2016 21:25:50

Odpovědět s citací
Ahoj Sarko! To je uzasne, ze si privedla na svet takto v pohode miminko :). V Podoli mi rikali, ze deti nejsou “line“. Jde o tu techniku prisati, jde o trpelivost. Ale i kdyz dela pro to maminka uplne vsechno, nemusi se to povest. Se mnou si v Podoli davali velkou praci, pak jsem jeste prizvala na pomoc laktacni poradkyni, mrkni na web, jsou ochotne prijit az domu. Ja jsem mela mleka hodne (nevim, zda-li tomu pomohly hektolitry vypiteho caje na podporu kojeni, stejne tak jsem pojidala konopna seminka, ktera v sobe obsahuji latku podporujici laktaci). Take jsem dost jedla. Ale neni treba bagrovat po kopach, spise se zamerit na vyzivne a dobre stravitelne pokrmy (vyvar, dusene maso...) Nemyslim si,ze by primo hypoglykemie/hyperglykemie ovlivnovala kvalitu mleka, to ne.Samozrejme, pokud budes mit hypa casto, budes kvuli nim unavena apod, muze se to odrazit na Tvem celkovem rozpolozeni a to muze mit za nasledek tyto potize. Tez me napada....pokud dokrmujes UM, tak v prsu se Ti bude tvorit tolik mleka, kolik mas odber.
Takze k odpovedi. Najed si na stranky laktacniliga.cz a najdi si laktacni poradkyni (nejblize Tvemu bydlisti). Zkus dusledne dodrzovat pitny a jidelni rezim.Urcite vis,ze kojeni je to nejlepsi,co muzes svemu ditku dat, to je pravda, ale jeste dulezitejsi je byt v pohode.Takze kdyz to nepujde, netrap se, proste prejdete na UM.

pon 14. bře 2016 22:21:13
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]