Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Podpora imunity 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko, též zdravím všechny diafóráky,

prosím, nevíte o nějakém kvalitním a spolehlivém prostředku na podporu imunity, cenově dostupném?

Když shrnu jenom tento rok, tak celý leden jsem byla na antibioticích (kombinace Zinnatu v suspenzi s Klacidem v suspenzi) a začalo to už o Vánocích infekcí dýchacích cest, kterou jsem chytla od maminky a snažila jsem se ji přes Vánoce zvládnout bez antibiotik. V únoru opět antibiotika na angínu (kombinace Ospenu v suspenzi s Klacidem v suspenzi). Poté přišla koncem března infekce močových cest (asi na to mělo vliv i zavedení trvalé cévky po operaci), takže opět antibiotika (Unasyn suspenze). Navíc když jsem byla u lékaře kvůli infekci močových cest, tak spousta lidí v čekárně nafcípaných (3 prskali bacily sedíc proti mně a 1 jsem měla po levici) - to by asi odolal jen Chuck Norris. Dostala jsem šílenou rýmu, záchvaty kašle, přidala se bolest v krku a nakonec i chrapot. Tudíž znovu antibiotika - takže teď jsem momentálně na Zinnatu v suspenzi a mám ho na 10 - 14 dní, suspenze se špatně odhaduje. Nicméně skolilo mě to pořádně, hlavně se nemůžu vůbec sebrat z té šílené únavy, prostě bolí celý člověk a únava neskutečná. Přitom cítím, že antibiotika už pomalu zabírají. Avšak bude to chtít něco na posílení imunity, až je doberu, abych alespoň pár měsíců vydržela bez nich, jsem skromná - budu šťastná i za 2 měsíce.

Vzhledem k tomu, že se dlouhodobě léčím s imunodeficitem na bázi buněčné i humorální imunity, tak hned po dobrání antibiotik mě čeká injekční aplikace série imunoglobulinů. Dlouhodobě užívám Imunor lyzát. Nicméně by to ještě něco chtělo, ať alespoň chvíli něco nechytnu. V minulosti jsem na doporučení svého imunologa užívala Imunoglukan v suspenzi a též mám velice dobrou zkušenost s Colostrum direct v suspenzi. Nicméně je potřeba tyto přípravky užívat delší dobu a na hmotnost 35 kg po dobu několika týdnů se to docela dost prodraží.

Prosím, neporadíte nějaký přípravek na podporu imunity, ať už volně prodejný, nebo na předpis, který tu imunitu vyloženě nakopne, to je totiž přesně to, co teď potřebuji - nakopnout imunitu, a ještě navíc, aby to bylo cenově dostupně :) Budu vděčná za jakoukoliv radu, protože už mě ta antibiotika nebaví ;)

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

Naposledy upravil chroustalka dne pát 05. kvě 2017 20:42:27, celkově upraveno 1

pát 05. kvě 2017 10:49:46

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Manželka už 3.rokem užívá lichořeřišnici,dělá ve školce a předtím byla co chvíli nahromadě.Teď je to lepší,většina zdravotních problémů se jí vyhýbá,či je menších.Prostě naložit do lahve lichořeřišnici,zalít vodkou a nechat macerovat.Pak užívat 1čaj.lžičku/den

pát 05. kvě 2017 15:43:56

Odpovědět s citací
Luboši, děkuji za super nápad, věřím, že to funguje, nicméně vůbec nevím, kde u nás na horách seženu lichořeřišnici :)) V Rýchorském pralese a na Rýchorách roste arnika, avšak o lichořeřišnici nevím. Navíc nemám ponětí, jak by se doma tvářili, kdybych si tu začala macerovat s pomocí tvrdého alkoholu :)) Ale kdybych jim to důkladně vysvětlila, tak by to snad vzali ;) Ono stačí, že pokaždé, když mě bolí v krku, kloktám 4 soli zalité vodkou a k tomu přidám pár kapek citrónu - na bolest v krku to však zabírá skvěle, ale vodka se pravda točí ;) Nicméně alkohol nesmím a žaludek by to určitě ani nedal, neb je bolavý po velmi vysokých dávkách KCl, které by „normálního“ člověka měly na svědomí, mně však draslík v koňských dávkách pomáhá přežít (Bartterův syndrom). Jedině, že bych pro tu lichořeřišnici slezla do nížin - Trutnov ;) Ale pochybuji, že tam bych na nějakou narazila... Něco bez alkoholu bys tam prosím neměl? :) Ještě mě napadlo tu lichořeřišnici, žvýkat jako raw stravu, ale to by asi nebylo ideální :D Jinak jsem koukala, že lichořeřišnice je fakt skvělá bylinka! Doma hodně ujíždím na medvědím česneku, máme tu skvělé naleziště, tak ho žvýkám jak čerstvý - to je úplně vynikající, anebo z něj doma děláme pesto na těstoviny či na chleba s máslem nebo například do omelety apod. - je to naprosto luxusní ;)

pát 05. kvě 2017 21:00:27

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Lichořeřišnice, známá spíš pod názvem řeřicha je velmi nenáročná květina, která se snadno pěstuje ze semene. Jestli máte aspoň balkon nebo dokonce zahrádku, snadno si ji vypěstuješ sama.

sob 06. kvě 2017 11:16:53

Odpovědět s citací
Lído, děkuji moc za informaci. Netušíš prosím, zda se dá ta řeřicha jíst třeba i syrová jako medvědí česnek? Nebo jak ji konzumovat, když nechci macerovat a vyrábět bylinný likér? :)

sob 06. kvě 2017 19:39:46

Odpovědět s citací
Teda fakt nevím,zda lichořeřišnice=řeřicha?Ale jde jíst(lichořeřišnice) i syrová(pupeny i listy),chutná tak trochu jak ředkvičky.Semínka snadno koupíš v marketech,potřebách pro zahrádkáře ap.Je "keříčková" i popínavá.a hlavně-nenáročná.

ned 07. kvě 2017 17:29:37

Odpovědět s citací
No tak fakt nevím, co mám shánět - jestli semínka lichořeřišnice, nebo řeřichy? :)) Ale tak Luboš to nazývá lichořeřišnice, tak snad tu. Úplně největší problém u nás bude, když se to dá jíst syrové, aby to neokousaly srnky, neb nám spásají vše, co zasadíme, každou noc něco likvidují. Srnky, lišky a zajíci nám chodí až k „chaloupce u chroustalů“ jako domů :)), protože bydlíme u lesa a les je tu i všude okolo. Takže v noci je tu co se týká zvěře hodně rušno a balkon opravdu nemáme... tak nevím...

ned 07. kvě 2017 19:53:43

Odpovědět s citací
Chroustalko-tak to zasaď do truhlíků na parapetu.Nevýhodou pojídání syrové,bude asi omezení na vegetační období,možná by to šlo vyřešit mrazákem?V tom lihu-ráno 1čajová lžička(tř. ve sklenici vody),by byla fakt takový problém?
Ale myslím si,že zvířectvo na to asi moc nepude,je to trochu "peprné",jak říkám-podobné ředkvičkám

pon 08. kvě 2017 8:34:34

Odpovědět s citací
Ahoj Luboši, tak tohle vidím blbě. Ty parapety máme docela dost šikmé (kvůli sněhu v zimě), takže truhlík by z nich sjel při prvním zafoukání a hlavně nám tady strašně fouká, i když nikde jinde nefouká, tak tady prostě ano, protože jsme v přímém tahu od Sněžky. Tudíž to co foukne na Sněžce máme vzápětí zde. Truhlíky by tedy nešly, nevydržely by na tom parapetu ani jeden den. Co se týká té lžičky vodky ve vodě - opravdu by to nešlo. Celé roky užívám velmi vysoké dávky KCl kvůli BS a jednu dobu jsem užívala 33 rozdrcených KCl tablet denně. To KCl je neskutečně slané, nedovedeš si představit, jak po takto vysokých dávkách kalia bolí žaludek. S panem doktorem jsme si dělali srandu: Víš jak v Americe používají kalium? Já bych po takové injekci ještě ožila :D Teď sice užívám už kalium roztok, takže k žaludku je to alespoň trochu šetrnější, nicméně i tak má chudák dost. Do toho ještě musím užívat železo. Kombinace kalia se železem je pro žaludek opravdu drastická. Nemohu pít ani černý čaj či si dát bublinkovou limonádu. Cola je pro mě tabu, neb žaludek pak opravdu šíleně bolí. Dlouhodobě musím užívat Omeprazol proti žaludečním vředům a pít skořicový čaj. To je vlastně jediný čaj, který piji, protože hojí bolavý žaludek. Po jiném čaji žaludek prostě bolí. Ten alkohol by v žaludku hodně pálil a bolel. Kdyby šlo o 1 lžičku rozpuštěnou ve vodě při jednorázovém použití, tak bych to snad ještě nějak dala. Ale užívat to každý den, to bych bolestí lezla po zdi :)) Říkáš, že to chutná podobně jako ředkvičky - ty také nemohu kvůli bolavému žaludku. Takže tím pádem, ač mě to velice mrzí, lichořeřišnice padá, protože některé ředkvičky dokážou pořádně pálit. A jestli je to tak i u lichořeřišnice, tak to by asi nešlo a určitě by to nešlo dlouhodobě. Navíc to vegetativní období tu vzhledem k drsnému horskému podnebí máme krátké.

Prosím, nemáte někdo další nápad? Beru všechno :))

pon 08. kvě 2017 11:28:35

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
U nás se odjakživa říkalo řeřicha té kytce, co se správně jmenuje lichořeřišnice. Bylo to asi tak o 30 let dřív, než se objevila řeřicha setá, co se dneska prodává jako naťová zelenina. V každém případě, pěstuje se to opravdu snadno, taky mám sáček koupený, hodlám ho tento týden zasít.Teda spíš pro parádu:-)

pon 08. kvě 2017 14:23:43

Odpovědět s citací
tak to jsem se svýma radama mnohem dál než "k šípku"(v prdeli)-jedině,co mne ještě napadá-zkus nějakého vyhlášeného bylinkáře(Zentrich,Váňa,Podhorná...)snad najdeš pomoc tam,kontakty budou v časáku Meduňka

úte 09. kvě 2017 7:06:02

Odpovědět s citací
Luboši - né, nejsi, snaha se cení, díky moc! :) ☼ Jinak, bylinkář by se asi solidně prodražil. Navíc jsem velice těžký alergik a mám těžké katastrofické astma (4. stupeň), takže tudy cesta asi nevede, protože na spoustu bylinek mohu být alergická. To by se muselo vyzkoušet a zaplatit bylinkáři a pak zjistit, že ty bylinky stejně nemůžu, to si nerisknu, jsem chudá krkonošská holka :))

úte 09. kvě 2017 11:05:43

Jméno: dagmar
Odpovědět s citací
Chroustalko, obávám se, že užíváte docela šikovné preparáty na podporu imunity a z komerčně vyráběných už mě moc nenapadá..
Nicméně vycházím- li z předpokladu,že základ imunity je ve střevě a Vy po dlouhodobé terapii atb máte oslabenou až vymizelou střevní mikroflóru, možná bych vyzkoušela ji posílit...
Lze na předpis Hylak forte, nebo je dostupná celá řada Lactobacillů či jiných kombinovaných preparátů. Vyzkoušela jsem to u dětí a řekla bych , že efekt to jistě mělo..
Rozhodně Vám to neuškodí):
D.Samková

úte 09. kvě 2017 18:56:01

Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko,

děkuji moc za zájem. Moc se omlouvám, zapomněla jsem napsat, že též dlouhodobě užívám, ať už s antibiotiky nebo bez, ProbiX combicare. Když neužívám antibiotika, beru si ho ráno a večer, a když zrovna užívám antibiotika ráno a večer, tak ProbiX combicare si beru v poledne. Střevní mikroflóra by snad mohla být díky probiotikům jakž takž... Ještě jsem zapomněla dodat v souvislosti s imunitou, že dlouhodobě užívám Multisanostol vitaminový sirup z důvodu prevence karence vitaminů na doporučení odborného lékaře. Určitě zkusím Vámi doporučovaný Hylak forte kapky. Důvěrně je znám, dříve jsem je jednu dobu užívala - ta chuť :), ale pokud to může pomoct, tak to za to určitě stojí.

Dnes jsem oslovila jednoho velice empatického a hodného pana podnikatele, který mi pomáhá od doby, kdy mi byl diagnostikován kwashiorkor (samozřejmě po doložení všech lékařských zpráv), financovat velice nákladnou léčbu (protože těch dlouhodobě užívaných léků je spousta). Pokud mi tento rok opět pomůže, určitě budu uvažovat i o Colostrum direct v suspenzi, neboť s ním mám vynikající zkušenosti a po přeléčení Colostrem direct nebyla antibiotika potřeba tenkrát několik měsíců, což se povede málokdy.
Tak dnes jsem se dozvěděla, že mi ten hodný člověk opět pomůže, jsem za to nesmírně vděčná, neboť žiji i díky němu!

úte 09. kvě 2017 20:51:34

Jméno: dagmar
Odpovědět s citací
Chroustalko,tak to už jste opravdu vystřílela můj repertoár):
Tak doufám,ať vše pomůže..
D.Samková

stř 10. kvě 2017 12:44:57

Odpovědět s citací
Děkuji moc paní doktorko, doufám, že zase bude dobře. Zítra ráno načnu už poslední 4. balení Zinnatu v suspenzi, tak snad antibiotika chvíli potřeba nebudou :)

Velmi mě dneska potěšila ta dobrá zpráva. Onen velice empatický a hodný pan podnikatel totiž primárně pomáhá vážně nemocným a postiženým dětem do 15 let, takže jsem si tou pomocí letos nebyla příliš jistá. Tento rok mi bude pomáhat už čtvrtým rokem (začal mi pomáhat před Vánocemi 2014, dále mi pomohl na jaře 2015 a na podzim 2016) částečně spolufinancovat velmi nákladnou léčbu a jeho reakce mě úplně dojala, neb mi dal najevo, že jeho pomoc v žádném případě nekončí. Pomáhat mi vlastně začal poté, co mi byl diagnostikován kwashiorkor a dělala se tady na diafóru sbírka na Nutridrinky. Naštěstí jsem se poté dostala do centra domácí parenterální výživy, takže už mi Nutridrinky hradí pojišťovna na zvýšenou úhradu. Nicméně léčba dalších závažných onemocnění stojí každoročně min. 100 000 Kč na doplatcích za životně důležité léky. Výše zmiňovaný dobrý člověk mi přispívá každoročně na léčbu 10 000 Kč, což je 1/10 částky, přesto je tato pomoc velkou podporou. Když připočtu ještě cesty k lékařům, bezlepkovou dietu, to že musím používat nepřetržitě zvlhčovač a pračku vzduchu a filtry do těchto přístrojů také něco stojí, a nemohu opomenout doplatky za KCl injekce a Imunoglobulíny - neb to vše mi pomáhá přežít a dostávám na částku 150 000 Kč. Je to však cena za život, takže pomoc onoho empatického pana podnikatele mě vždy chytne za srdce.

stř 10. kvě 2017 19:14:16
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]