Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Freestyle Libre 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Nemáte někdo náhodou zkušenosti s Freestyle Libre "senzorem"?

Mne do něj doktorka nutí, ale tak moc super mi zas nepřijde... A hlavně, zatím není dostupný v ČR, musí se kupovat přes Německo (našla jsem i Polsko, ale nevím)... Tak se mi to nechce složitě řešit, abych to vyzkoušela a pak zjistila, že to má chyby, které někdo znal... Cena je na to až moc vysoká.

Tak pokud někdo máte nějaké zkušenosti (nejen informace z jejich prezentace produktu), budu za ně ráda... Tak nějak celkový popis, jestli to fakt funguje jak popisují a tak ;-).

Díky moc!

čtv 26. říj 2017 19:26:34

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Bohužel, toto forum je skoro mrtvé.. Ač nerad, nelze než ti doporučit FB a přihlásit se třebas do skupiny Diabetes Mellitus 1. typ pro ČR a SR. Tam určitě něco najdeš - https://www.facebook.com/groups/1294580 ... le%20libre

Je to senzor, jehož data čteš pomocí NFC čipu v mobilním telefonu (zkontroluj si, že jej v telefonu máš), nebo pomocí jejich čtečky.. Data jsou do telefonu (čtečky) odeslána pouze při přiložení, takže notifikace na nízký nebo vysoký stav glykemie předem nedostaneš. Lidi jej hodně kupují i přes UK. Když budeš kupovat starter pack, dej si pozor aby jsi koupil verzi s jednotkami v mmol/l a ne mg/dl - a informace prý nejsou v češtině, takže doporučuju nakupovat v zemi, které jazyk ovládáš. Většina lidí to kupují přes někoho, protože prý přes hranice neposílají.

pát 27. říj 2017 5:50:18

Odpovědět s citací
Dobře, díky moc... Úplně se mi do toho zatím nechce, tak ještě počkám -> Diabetoložka mne do toho nemůže nutit, když se to platí a v ČR to zatím ani není... Jen jsem to zkusila - jestli někdo něco neví...

pát 27. říj 2017 10:31:51

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
https://www.diastyl.cz/freestyle-libre-konecne-v-cr/

stř 16. kvě 2018 11:27:22

Jméno: Jarka
Odpovědět s citací
Tady někdo FreeStyle Libre docela dobře popsal na svém blogu:

https://blog.gandalf.cz/t1d-cs/senzor-freestyle-libre

Sestřička v IKEMu mi říkala, že v ČR by měl být dostupný od října a že se jedná o možnosti alespoň částečné úhrady od pojišťovny. Uvidíme, jak to nakonec bude. Osobně se mi docela líbí a až bude prodávaný v ČR, nejspíš si ho pořídím. Z ciziny bych ho ale zatím nevozila (i kvůli případné reklamaci).

stř 16. kvě 2018 12:03:39

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Ano je to tak, podle nejnovějších informací bude libre od října oficiálně v ČR.. jsem na ně ale docela zvědav, nestíhají vyrábět ani pro ameriku.. Aby to nebylo jako v nedávné době s Enlite..

čtv 17. kvě 2018 5:06:30

Jméno: Jana
Odpovědět s citací
Co jsem slyšela, tak na výrobu Libre se - tuším, že - ve Skotsku staví nová fabrika a měli by pokrýt všechny zájemce...

stř 13. čer 2018 13:38:22

Odpovědět s citací
Tak já už jsem na Libre dostala nabídku od své diamudr. Pojišťovna bude od nového roku platit 75% hodnoty senzorů. Senzor je na 14 dní/400,- doplatek. Podmínka je, měřit se minimálně 12x denně - to nevidím jako problém. Osm stovek měsíčně bych dala, předběžně už jsem souhlasila s používáním.

úte 18. zář 2018 17:34:16

Jméno: Jana
Odpovědět s citací
Také jsem dostala na výběr mezi Enlite, Dexcomem a na poslední kontrole se diadr zmínila i o Libre... je to finančně výhodnější a ikdyž to není klasický senzor, tak pomocí dalších zařízení to jde na klasický senzor taky nastavit... takže jsem asi rozhodnutá a místo původně vybraného Dexcomu půjdu do Libre...

sob 22. zář 2018 19:48:58
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ]