Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
Nejlepší inzulínová pumpa 10/2017 
Autor Zpráva

Jméno: Zdeněk
Odpovědět s citací
Ahoj všem spolubojovníkům za lepší glykémie :-).
Mám dotaz - nedělal jsem si někdo průzkum, která pumpa je na trhu nyní TOP. Vím, že každý asi přeferuje něco jiného - někdo velikost, jiný kontinuální měření, další třeba outdoor kvalitu, jiný zase třeba přesnost senzorů apod., ale zajímalo by mne, co jste si kdo vybral a proč. Čeká mne brzy výměna a tak rozmýšlim co a upřímně - spíše než reklamy a sliby mají pro mne větší hodnotu praktické zkušenosti. Sám již jedu druhou pumpičku a upřímně zrovna tady se ukázala síla reklamy oproti skutečné praktické hodnotě.

Pokud by to někoho zajímalo napíši proč:
1. Pumpa Roche Combo - nesmrtelná - funkční až do konce. Vše co Roche slíbil - to fungovalo.
2. Minimed paradigm VEO ta menší verze na 1.8ml. - tady bohužel to zklamání :-(.
- pumpa z nekvalitního plastu - velmi popraskaná cca po třech letech to začalo praskat a poslední dobou upadávají kousky plastů - vše utahuji normálně a dělám kancelářskou práci, čili chci říct, že s tím nepadám nikde nebo tak
- největší průšvih, na který bohužel se přišlo až nyní je, že ze začátku -myšleno těsně po naplnění zásobníku - pumpa dává větší dávky než je nastaveno. Několikrát jsem se díky tomu dostal do hypa a 2x mne ráno budil lékař - děti vyděšený... :-( Děkuju pěkně. Místo klidu měla rodina pěkné psycho. Už více jak rok mám nastavenu bazální dávku raději na vyšší hodnotu, protože mam velký strach z hypoglykemíí - hlavně z těch zákeřných nočních. Cca před měsícem přišel dopis od medtronicu, že to také pozorují u pacientů, a že ZŘEJMĚ je to způsobeno čímsi co tam vysvětlují. A že po po nějakém opatření se riziko snižuje. To mne opravdu naplňuje klidem to slovo ZŘEJMĚ!
- další věc senzory - používají se enlite senzory - bohužel se mi za loňský rok stalo cca 5x že mi senzor umřel po 1dni třeba. Na hotline odpověď - vyměňte senzor. Senzor za 1500 v pr....
- pak už jsou to spíše takové drobnosti jako např. nemožnost rychlého bolusu, pokud jej blokuje nějaká hláška - např. to, že zbývá XX jednotek inzulínu, nebo třeba že je slabší baterie...

Celkově shrnuto - Očekával jsem opravdu pomocníka a místo toho spíše zklamání, kdy nuceně mám vyšší glykémie - kolem 10ti, abych nemusel mít strach z hypošek. I tak ho mám, protože jednou za čas dojde k nevysvětlitelnému snížení do hypa. Senzory mizerné - hlavně ty poslední - ze začátku docela chodily a daly se i prodlužovat na cca 14dní :-). Konstrukci bych také nenazval outdoor... prostě jak jsem psal.

Co tedy pořídit? Měl jsem na vyzkoušení DEXCOM4 senzor a to byla jiná liga... Vydržel 3týdny! Měřil rychleji, přesněji... tak přemýšlím jít s pumpičkou touto cestou.
Nedávno se objevila na trhu pumpa - tušim 2015 - od medtronicu tedy, která umí sama dávkovat dle potřeby. Jenže používaj Enlite senzory, který mě moc nenadchly oproti DexComu. Tak nevím no.

Můžu teda poprosit o praktické zkušenosti s tím co máte? Pozitiva/negativa...

Děkuji mnoho :-)

pon 23. říj 2017 11:59:24

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Na tohle je odpověď strašně těžká.. Pravděpodobně se blíží situace, kdy z per budu taky přecházet na pumpu. Po zdlouhavém pátrání jsem se rozhodl zpracovat excel (jelikož nic podobného tady nikde není) s tím, že v něm jsou pumpy v číselníku VZP a pár dat o nich: https://drive.google.com/file/d/0B7NMf0 ... sp=sharing

K senzorům - pokud ti Enlite odešel po jednom dni, měl jsi trvat na reklamaci - Medtronic v tom prý nedělá velké problémy a reklamaci přijme - bohužel, v současné době je na trhu nedostatek senzorů, takže čekací doba na ně jsou většinou týdny. Senzor umí u pumpy 640G zastavit dodávku inzulínu, pokud se blíží hypo - při hyper pumpa nijak nereaguje, to by měla umět až 670G (ta ale ještě není na trhu a velkou řadu měsíců tady ještě ani nebude)
Dexcom jsou přesnější a vydrží déle - bohužel jejich cena je vyšší a v průběhu listopadu jejich cena ještě o pár stovek půjde nahoru. Navíc vysílač dexcom vydrží 6 měsíců (G4), respektive 3 měsíce (G5) a po této době by jsi měl zakoupit vysílač nový - to se na výsledné ceně taky výrazně podepíše..

úte 24. říj 2017 5:22:16

Odpovědět s citací
Ahoj,

já mám též pumpu od Medtronicu, zatím klepu, co teda musím chválit je perfektní servis to zase jo.

Jinak dopis mi taky přišel ale díkybohu se mi to zatím teda nestalo, hypo mívám tak dvakrát do týdne spíš ale v souvislosti
s větší fyzickou aktivitou. Na výlety si beru hodně jídla a cpu se sladkým.

Senzory jsem měla naposled snad před rokem a půl a od té doby ne, ale upřímně musím taky říct, že
mi přišly totálně k ho... Ukazovali úplně jiné glykémie než na glukometru (což jsem pochopila, že je to tam nějak se zpožděním nebo obráceně ;) po dvou dnech mi pumpa hlásila ztrátu senzoru a senzor šel totálně do kytek,
co jsme měla asi před 3 lety, tak dokonce mi senzor vydržel sice 4 dny, ale následně se z něj zbláznila pumpa a přestala
úplně reagovat :))

takže upřímně nevím, já preferuji pokud možno co nejmenší pumpu teda, stačí mi malý zásobník

úte 24. říj 2017 7:14:07

Odpovědět s citací
Ahoj všem, děkuji za odpovědi, no s tím popraskáním, asi mam holt smůlu - aŤ už je to vadný kus, série, či celá modelová řada. Ale je to fakt děs ohrožující funkčnost. Zasílám fotky k nahlédnutí schválně.

S tím spožděním to je vlastnost s tím se musí počítat. Ten senzor neměří přímo krev, takže to je logický. I když Dexcom je výrazně rychlejší, než Enlite! Vyzkoušeno. Horší jak jsem psal, pár mi jich odešlo. Věřím, že s reklamací není problém. To zase ten servis je perfektní. Např. mi praskl klips k pumpičce - řekl bych tak 7x a vždycky rychle a bezproblémů poslali nový.

Je to těžký jak psal Jimmy. Jinak zastavit dodávku inzulínu při nízké hypo umí i ta co mam teď. Nikdy jsem to nevyužil, spíš mi to lezlo na nervy, protože ten fakt že mam hypo mi pumpa sdělila hlasitým pípáním a hned jsem na to reagoval. Jenomže ona mi automaticky vypnula i bazál i když už to bylo zbytečný. A tak to dělala každých 5minut co kontrolovala glymču, i přesto, že to již bylo vyřešeno - prostě to spoždění tam hraje roli - a řekl bych velkou. Např. se stává, že mam málo, ale pumpa to ještě neví (spoždění), takže když to nerozpoznám, tak můžu v klidu sednout do auta, řídit atp. Čili za mě - spíš bych uvítal rychlejší odezvu, kterou např. ten dexcom měl hodně solidní. Co se týče vysílače, tak mi ho nabízeli zadara, i když ofiko bych si ho měl koupit :-). Nevím ale jak dnes - je to 4roky. Trochu mě děsí ta výdrž vysílače teda - 3měsíce? To je mazec. Otázka je, jak se k tomu potom postaví dodavatel, nebo pojišťovna... nevím.

Moc děkuju Jimmy za tu tabulku, jdu ji číst :-). Moc mi to pomůže. Fakt supr.

Ještě by mě zajímalo, jestli už ty nový sety pro medtronic pumpičky jsou bez rizika hypo díky momentálnímu zvýšenému dávkování. To mě fakt naštvalo tohle a bude to jeden z klíčů při výběru. Protože ten senzor nemam pořád že jo, i když bych chtěl.

Přílohy:
IMG_0701.jpeg
IMG_0701.jpeg [ 20.09 KiB | Zobrazeno 3096 krát ]
pon 30. říj 2017 10:27:47

Odpovědět s citací
a ještě jeden obrázek... :-)

Přílohy:
IMG_0702.jpeg
IMG_0702.jpeg [ 60.78 KiB | Zobrazeno 3096 krát ]
pon 30. říj 2017 10:28:43

Odpovědět s citací
Ještě bych k tomu chtěl něco připsat.. Původně jsem v tom excelu nezařadil Dana Diabecare R.. V číselníku VZP je to tak divně napsaný, že jsem si nebyl jistej, jestli je opravdu nabízená. Posílal jsem dotaz na zastoupení této pumpy v ČR a neodpověděli mi.. Proto jsem se naštval a neřešil je a napsal tam jen starší Danu, o který vím, že tam je..
Leč začal jsem si zjišťovat informace o tý pumpě (jestli je v číselníku stále nevím) a zalíbila se mi.. V principu je to asi poměrně jednoduchá pumpa, ale s řadou benefitů.. Pro spoustu lidí je jím malá velikost - prý nejmenší na trhu.. Další super věc je, že jako dálkové ovládání lze použít mobilní telefon. A pro mě, naprosto úžasná informace, ikdyž ne zcela potvrzená je, že okolo ní je komunita, která vytvořila projekt OpenAPS.. Díky tomu, by tahle pumpa ve spolupráci se senzorem od dexcomu měla umět to, co bude umět v budoucnu Minimed 670G - tedy upravovat hladinu bazálního inzulínu podle dat ze senzoru. A to už je velice zajímavé!!!

pon 30. říj 2017 11:27:14

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
chce to fakt promyslet, mne u te minimedky chybi, ze mi gly nejdou poslat do mobilu, tedy u noveho vysilace ano, ale my mame ten puvodni
musim spat se synem, protoze pumpu jinak neslysim a on se vubec nevzbudi:(
navic u toho noveho vysilace je to kompatibilni jen na apple mobil a je to spis pro perare, jako prijimac maji ten mobil, my mame jako prijimac primo pumpu, maji na to reklamu na webu medtronic
chtela jsem dokonce prejit na dexcom kvuli vypadku senzoru enlite a tam jsem zase zjistila ze ty nove vysilace dexcom opravdu vydrzi jenom 3 mesice a pak jedine koupit novy, ty puvodni pry se dali prodlouzit, pro ne technicky typ je to vsechno fakt narocny, nakonec jsem u toho upustila
nastesti kdyz medronic pozadame vcas, tak detem ty sensory poslou
a jeste dalsi vec jak ten sensor ma syn casto, tak se objevil exem a toho se fakt desim, ja na to trpim taky a nejak nevim co s tim, na nemocnou kuzi to nesmi prijit
takze vse ma sve mouchy asi tak, ale ja se modlim za tu pumpu minimed nove generace, protoze mame furt pracky na pumpe:( menime stale I bazaly, to by bylo usetrenyho casu, hlavne aby to bylo bezpecne
o te dane jsem to nevedela, to si pak musim zjistit, mame jeste cas, zatim je syn na pumpe rok
ta cukrovka je desnej zrout casu

stř 01. lis 2017 18:14:50

Odpovědět s citací
I 640G se senzorem a příjmem na pumpě lze udělat notifikaci no rodičův telefon - není to ofiko, ale je to funkční - říká se tomu Nightscout (je to trochu komplikovanější, ale v případě zájmu dovysvětlím). Senzor od Medtronicu lze aktuálně jinak přijímat pouze na Apple telefon (nebo samozřejmě ta pumpa), ale už se pracuje o Guardian Connect i na Android - možná na přelomu roku by to mělo být dostupné.
Nové senzory budou pracovat pouze s pumpou 670G (ikdyž předpokládám, že i pro ně by měli udělat řešení na mobilní telefon - zatím ale oficiálně nic nepotvrzené). 670G by měla umět uzavřený okruh - umělou slinivku - čili nastavování bazálu mezi jídly podle dat ze senzoru. Na hlavní jídla stále nutné připichovat, na to ještě nikde nejsou připraveni. Problém u Medtronicu ale v současnosti vidím v nedostatku materiálu (především senzory, ale i pumpy) a taky v pravděpodobně se zhoršující kvalitě.. Lidi si na ně stěžují stále více - na druhou stranu, Medtronic ovládá dá se říci polovinu trhu, takže je jasné, že bude mít více reklamací.
Senzory od Dexcomu by měli být oproti Medtronicu (generace pro 640G) o malinko nepřesnější a nevydrží tak dlouho - udávaná životnost je 6 dní, lze ji prodloužit, já mám osobní zkušenost na 11 a 15 dní. Co se senzorů týče, jsou při spoluúčasti ZP přibližně Dexcom i Medtronic stejně drahé. Rozdíl v částce ale tvoří cena vysílače. Medtronic dává vysílač k senzoru při přechodu na jejich pumpu zdarma, má záruku 2 roky, prý by měl vydržet 4 (po dobu životnosti pumpy). Dexcom vysílače je nutné kupovat (lze spoluúčast pojišťovny) zvlášť. Generace G4 lze přijímat pouze na Animas nebo jejich přijímači a jeho životnost je půl roku. Generace G5 lze přijímat na mobilním telefonu (Apple, android), ale životnost je jen 3 měsíce. Po té je třeba koupit nový, nebo udělat repasi (mohu zajistit kontakt na lidi, co ji provedou za rozumnou cenu) a přejít na neoficiální aplikaci. Senzor vydrží déle než Medtronic (i přes 20 dní), prý je přesnější.
Pumpa Dana je poslední dobou řekl bych trochu hit rodičů dětských diabetiků. Její výhoda je, že je malá a lehká, lze ovládat mobilním telefonem přes bluetooth a navíc jak jsem zmínil funkcionalitou OpenAPS (ale to už je vyšší level, obsluhující musí být opravdu technicky zdatný, musí se vyladit funkce, sladit HW - mobilní telefon, .... Doktoři se tváří, že takováto věc oficiálně neexistuje - přece jen se jedná o oficiálně medicinsky neschválenou věc).

čtv 02. lis 2017 11:50:43

Odpovědět s citací
Moc moc děkuju. Trošku nevím kam se vrtnout teď, ale co se dá dělat, pumpu bych chtěl stále používat, hlavně kvůli syndromu svítání, takže něco vybrat musim. Jestli to vyhraje dana a dexcom, nebo 640/670G s těma jejich to nevím. Hlavně to musím vyřešit poměrně brzy - rozhodnutí do cca měsíce. Moc mi pomohli vaše názory, hlavně Jimmiho! Fakt dík.
Jak jsi tam zmiňoval ty dexcomy, tak je mam vyzkoušený - opravdu vydrží 20dní! Čuměl jsem jak blázen. Ovšem koupě vysílačů mě štve :-(. Dylema jak blázen no... uvidím :-).
Jdu to študovat. Ať se vám daří :-).

pát 03. lis 2017 10:39:19

Odpovědět s citací
Na 670G si nech zajít chuť.. V čechách při super-extra optimistických výhledech nebude dřív než v březnu příštího roku.. Ale možné je, že to bude až taky někdy na podzim (a možná i déle)..
Dexcom vysílače jsou raketa, ale pojišťovna část hradí (je-li pro to indikace) a pak to vychází na doplatek něco kolem 2300 Kč na dva vysílače G5 (čili na půl roku).. I tak je to docela finanční zátěž - ale jak jsem psal, vím o kontaktech na lidi, kteří zvládají tyto vysílače za rozumnou částku repasovat.

pát 03. lis 2017 11:37:41

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Zdenku,jestli nebudeš mít perfektně nastavené bazály-tak se syndromu svítání nezbavíš

pát 03. lis 2017 12:06:40

Odpovědět s citací
Luboši, ano to vím - právě proto jsem psal, že jsem na pumpách závislý. :-)

Jimmy, jj taky si myslím, že to bude chvilku trvat než se to tady začne dodávat. Koukal jsem na tu DANU a zažádal jsem si o nějaké info. Zatím favorit. Líbí se mi čím dál víc, hlavně i proto, že se nechá leccos obejít - např. ta ofiko výměna vysílačů a pod. Soft. pro mobil bude taky dobrá věc, ale to až na živo si zkusím. :-)

úte 07. lis 2017 10:39:40

Odpovědět s citací
Taky mám rozjednaný "rande" s pánem z MTE :) vše co jsem ti psal jsou jen teoretický, vyčtený informace.. Praktický zkušenosti s ničím nemám.. V ruce jsem držel zatím jen 640G, Dana bude další.. Nedávno jsem na FB zaregistroval, že je pár zájemců o Ypsopump - to by taky mohlo bejt zajímavý - tam si lidi cení toho, že má předplněný zásobníky.. Každá pumpa má něco a člověk si musí vybrat, co je pro něj důležitý. Ty jakožto už stávající uživatel pumpy už tušíš, co je pro tebe důležitější a co ne.. Já na pumpu teprve půjdu, takže já se to dozvím až časem :D
Jinak ještě k těm senzorům a pumpám na telefonu - není to ale úplná legrace - zrovna teď s jedním klukem řeším, jestli vůbec dokážu rozjet jejich příjem na mém telefonu - zrovna teď teda řešíme senzor (na Xiaomi Redmi Note 4) - chce to dát bacha na kompatibilitu, ne každý androidí telefon je vhodný.. dealer z MTE až přijede, tak zkusíme kompatibilitu pumpy, se senzorem to bude horší..

úte 07. lis 2017 12:15:57

Jméno: Bellows
Odpovědět s citací
Jimmy.Fox píše:
Senzor od Medtronicu lze aktuálně jinak přijímat pouze na Apple telefon...

Ahoj, jak je to s tím propojením senzoru s iPhonem? Předpokládám, že k romu musí být vysílač Guardian Connect. My máme Guardian2Link a ten se umí připojit jen na pumpu. Je to tak, nebo se mýlím? Díval jsem se na ten Nightscout a to mi připadá opravdu hodně krkolomné řešení (připojovat glukometr přes USB do mobilu). Prostě mám chybí možnost podívat se na dálk.ovl. jakou má v noci syn glykemii. On totiž spí na vysoké posteli a musí se tam po žebříku..

stř 08. lis 2017 7:29:51

Odpovědět s citací
Bellows: nejsem si jist, jak je to s těmi názvy u vysílačů od Medtronicu.. ale pokud se nepletu, s telefonem funguje jen Guardian® Link 3 Transmitter (ale opravdu si nejsem jist)... potom opravdu nezbývá nic jiného, než tohle divoké řešení.. viděl jsem i variantu, kdy byl CONTOUR PLUS LINK 2.4 rozerbrán a očesán (pouzdro, displej, ...) a natvrdo přidělán do zadního krytu nějakého starého sony telefonu.. řešení je to ne zcela estetické, navíc to hodně žere baterii telefonu, ale bohužel asi jiné řešení nevidím...

stř 08. lis 2017 8:32:24

Odpovědět s citací
Ahoooj, tak mam zapůjčenou DANU R v tuto chvíli - asi měsíc. Apka v telefonu opravdu funguje v pohodě. Obchoďák byl u mne, ukazoval Night Scout - luxus. Pumpu bych chtěl, řeším schválení v tuto chvíli.

čtv 04. led 2018 8:43:05

Odpovědět s citací
Parádá, zkoušel jsi i AAPS? Nebo jen jejich origo aplikaci?

pát 05. led 2018 13:38:21

Odpovědět s citací
A já jsem byl včera u doktora a pumpu dostanu taky! Danu a k ní senzory (teda ty trochu se zpožděním) :-P

čtv 22. úno 2018 8:06:05

Jméno: Blumena
Odpovědět s citací
Tak 670G bude prý za 3 roky... Ta Dana se mi moc nelíbí, ale zatím jsem se nerozhodla. Vím jen to, že Animas končí, byl koupen Medtronicem, takže uživatelé Animasky skončí, pokud nenajdou něco lepšího, u Medtronicu...

stř 28. úno 2018 0:59:30

Odpovědět s citací
Nejsem si jist, že byl zcela koupen - myslím že jen převezme jeho evropské zákazníky. Ale ano - kdo neuteče v ČR včas, skončí v náručí Medtronicu.
Kouzlo v Daně není v jejím vzhledu, ale v tom, že komunikuje přes bluetooth. A díky tomu (a jedné chytré hlavě) na ní funguje uzavřená smyčka - umělá slinivka.. Bez toho je Dana nezajímavá pumpa (krom teda toho, že je nejmenší na českým trhu).. To nemít, nešel bych do ní.. Ale má a tak ji zítra poprvé budu mít v ruce..

stř 28. úno 2018 7:04:11

Jméno: Blumena
Odpovědět s citací
Díky za info, budu se těšit na možné další:-)

pát 02. bře 2018 20:39:49

Odpovědět s citací
Už ji mám u sebe a hraju si s ní.. Zatím jen s vodou, zatím bez inzulínu.. Plnění zásobníku je teda mazec, ale co? Je to moje první pumpa, nemám s čím srovnávat, takže...

pon 05. bře 2018 11:44:28
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]