Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 
Spatny glykovany hemoglobin 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Ahojky vsem...minuly tyden jsem zjistila podle testu ze jsem tehotna...z krve potvrzeno a ve stredu jdu na ultrazvuk....dnes me cekalo ale v ordinaci na dia nemile prekvapeni....glykovany mam 6,9 takze me pani doktorka rovnou rekla ze mam vysoky procento vyvojovych vad....samozrejme se snazim drzet glymce na uzde ale mela jsem ted narocnejsi obdobi a hold se to na vysledku podepsalo...holky mate nekdo zkusenost s takovym spatnym vysledkem?chapu ze ted musim mit co nejlepsi vysledky a verit ze bude vse dobre....i kdyz trochu propadam depresim.....

čtv 25. led 2018 17:45:35

Odpovědět s citací
Holky za kazdy prispevek budu vdecna....duky

čtv 25. led 2018 19:30:56

Odpovědět s citací
Zdravim holky....mate nekdo zkusenosti s mym pripadem tespektive nejakou radu?ci uklidneni pro moji malickost?moooc vam dekujiiii

pát 26. led 2018 10:42:23

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Ahoj, stres v tuhle chvíli určitě není nic pro Vás prospěšnýho.. Je potřeba se uklidnit.. Vysokej glykovanej není to nejlepší, ale víš jak.. Před narozením našeho prvního prcka jsme nic neponechali náhodě - dítě bylo plánované a na vše jsme se připravili.. Manželka vysadila všechny nevhodné léky (diabetik teda není), dodržovala stravu, abstinent je od přírody, jestli někdy zkusila kouření, to si vůbec nejsem jist.. Nejseem si vědom, že bysme dělali něco špatně.. Cokoliv jen potenciálně nevhodného.. Přesto se nám syn narodil ve 32. tt s vícečetnými vývojovými vadami.. Těžké sluchové postižení, stenoza jícnu a pár dalších "drobností".. Ale nevzdali jsme se.. Nyní mu jsou 3 roky.. V půl roce předstihl v psychomotorickém vývoji děti narozené v řádném termínu.. Má sluchadlo, řeč se normálně vyvíjí (je ukecanější než zdravé děti :D ), jícen mu byl v jednom roce operován (nyní jen bere léky na zklidnění žaludku).. Je šikovnej a chytrej, chodí do normální školky.. Proč to píšu? Fetky který se o sebe celý těhotenství nestaraj, často mají naprosto zdravé děti.. A zrovna tak matky které vše dodrží mohou mít dítě s vývojovou vadou.. Jasně, je dobrý jít tomu naproti - ale některý věci neovlivníš.. A tak ikdyž máš vyšší GH, rozhodně to neznamená , že se ti musí narodit dítě s vývojovou vadou!!! A kdyby se tak už nedej bože stalo - není to konec světa!!! Nejhorší smrt je z vyděšení.. Chápu že teď vidíš všechno černě, ale je to jen zbytečnej strach.. Uvidíš že to dobře dopadne a narodí se ti krásný, zdravý miminko ;)

pát 26. led 2018 12:07:56

Jméno: Jarka
Odpovědět s citací
Souhlasím s Jimmim. Navíc, už tu bylo v minulosti víc maminek, které také nezačínaly s ideálním GH (většinou to byla neplánovaná těhotenství) a miminka se narodila v pohodě. Některé doktorky rády straší. Každopádně důležité je se teď soustředit na dobré glymči, tím by se ten ne úplně ideální začátek dal dost kompenzovat. Navíc ti mimčo za chvíli začne "pomáhat". Jak bude postupovat první trimestr, začneš snižovat dávky inzulínu a i přesto budeš s glymčama krásně nízko. Poškej na další kontrolu GH a uvidíš, že bude o moc lepší.

sob 27. led 2018 13:34:41

Odpovědět s citací
Moc děkuji za povzbuzení a rady.....vážím si toho...

sob 27. led 2018 15:31:44

Odpovědět s citací
Jen tak pro info...snazim se mit glymce co nejlepsi...ale to mnohdy znaci,ze se potykam s lehkou hypotlykemii...
Moc moc se snazim at je vse co nejlepsi a byt v pohode,ale kazdy vysledek nad 8,0 byt jen lehky me strasne znervozniii....
Ale bojuji....musim..chci... a budu....

úte 30. led 2018 7:57:56

Odpovědět s citací
S hypem opatrně.. Samozřejmě není dobré vysoké hyper, ale ani větší hypo.. Nezkoušela jsi se dohodnout s doktorem na senzoru (kontinuální měření glykemie)?
Ale je vidět, že se snažíš, to je moc dobře ;)

stř 31. led 2018 6:05:54

Jméno: Martina
Odpovědět s citací
Ahoj, tak já tedy s prvním synem měla Ghb daleko šílenější. Jedna doktorka mě rovnou poslala na potrat, aniž by mě viděl gynekolog. Musím teda říct, že ta kompenzace byla čistě moje vina, měla jsem dost šílené období. Našla jsem tedy jinou lékařku, i z důvodů stěhování, ta mě poslala na porodní za jednou asistentkou. Byla jsem vyklepaná, celá uřvaná... Asistentka si se mnou sedla, řekla že zatím je všechno v naprostém pořádku a uvidíme co a jak dál.
Byla jsem nejdříve taky pořád v nervech, ale celkem brzy jsem měla kompenzaci jako nikdy. Uvidíš, i hormony začnou pracovat a ze začátku ti pomohou. Brzo budeš hezky kompenzovaná.
Jo, syn se narodil v naprostém pořádku a proti ostatním dětem nebýval ani moc nemocný.

stř 31. led 2018 20:23:31

Odpovědět s citací
Senzor snad brzy...zatim je pani doktorka docela neprijemna....snazim se a moc ...mam uz uplne rozpichany prstiky,ale nevadi....ranni glymce jsou nejhorsi obcas mi vyskoci na 11 a pak obcas slaby hypo...pres den a vecer bych rekla super...a noc nevim pric me vyskocila vcera po dlouhe dobe na 13 asi doslo nekde k poklesu a odrazu....
Musi to byt dobry....a jinak opet diky za prispevky.....

čtv 08. úno 2018 7:28:39

Odpovědět s citací
Senzor objednany,rano obcas lacna glymca kolem sesti a po obede obcas devet...zurim..musim to mit jeste tesnejsi...pani doktorka kdyz slysi cislo devet tak je na omdleni....je to krasne obdobi ale narocne...a nejde mi byt uplne v klidu....

pát 16. úno 2018 13:45:14

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Ladys-klid,glykemie během dne dost kolísá.Doktorkou se neznervozňuj-buď v klidu a pohodě,tím bobiškovi uděláš to nejlepší!!!

pát 16. úno 2018 13:53:00

Odpovědět s citací
Při devíti je na omdlení? Pokud je to po jídle, myslím že to není nic hroznýho.. I zdravýmu po jídle glykemie vyskočí ;)

pát 16. úno 2018 14:20:10

Odpovědět s citací
Ahojte,kolisam kolisam....nekdy to nechapu....pred snidani 7 a hodinu po ni 12,9..jim porad to same a stejne to musi vzdy udelat neco co nechci...uz cekam na senzory...jinak to nepujde...za dva tydny jdeme na screening tak snad bude vse dobry...vsem krasny den preji

úte 27. úno 2018 7:36:20

Odpovědět s citací
Ahojky,senzor uz mam a neviiim,,,porad hlasi bud nizkou co vysokou jelikoz ma nastaveny hodnoty dle pani doktorky...takze vecne saham za podprdu a potvrzuji....jsem ve 14 tt a mam pocit,ze budu muset pridat na bazalu,,,mare zkusenosti taky takove?bud je to tim ze se trosku stresuju ze senzoru nebo nejde zcela udrzet glymcu v rovine....posledni ctyri dny mam vykyvy....a pak strach o mimi...

ned 18. bře 2018 16:33:39

Odpovědět s citací
Ahoj, včera jsem se vrátil z úžasného edukačního pobytu. Byl zaměřen na kontinuální monitoraci glykemie s řadou dalších přednášek a jednou z nich právě byla přednáška určená ženám (ale šli jsme na ni všichni :D ).. Je pravda, že my - muži - jsme většinu času strávili listováním v mobilu.. Škoda že jsi se na nějakou takovouto přednášku nedostala.
Pokud lítáš nahoru/dolů - může být příčin více - buď špatně nastavené bazály, z toho hypa které dojídáš (respektive přejídáš) a pak takhle lítáš - případně hyper, na které dáváš korekce a opět je přeženeš a už to jede. Pozor na to, že pokud spadneš do hypa, je vysoká pravděpodobnost opakujícího se hypa do pár hodin (tělo při prvním hypu vyčerpá zásoby záložního cukru a ten potom chybí při poklesu o pár hodin později).. Další možností je jak píšeš stres - dlouhodobý stres ti může zvednout glykemie - s tím moc zkušeností nemám - mám zkušenosti s krátkodobým stresem, který dokáže během pár minut glykemii zvednout u mě i o více než 5 mmol/l.. Tam je to s řešení těžké - nejlépe se vyvarovat stresovým situacím a snažit se držet v klidu.. Další příčina je samozřej možnost nevhodně volených jídel, velikosti bolusů a času jejich podání - ale to už je na dlouhou přednášku - ideálně pobyt, kde by ti vše zopakovali při edukaci a pomohli ti prakticky zvládnout výpočty bolusů.. Další může bejt nevhodná fyzická aktivita... Prostě příčin je milion :(
Co se týče toho řvaní senzoru - pro začátek by měly být meze poměrně benevolentní a zpřísňovat se postupně až po dvou týdnech - proto aby to pípání pacienta neotrávilo a na monitoraci nezanevřel.. Je taky potřeba, naučit se na začátku jen sledovat senzor a nesnažit se hned podle něj dělat korekce - senzor sám o sobě má zpoždění přibližně 10 minut oproti měření glukometrem, tak pokud si vezmeš něco na hypo a za 10 minut tam vidíš furt pokles - nelekej se.. Může to být jen prostě lag-time senzoru..
Pokud máš před snídaní 7 a za hodinu 12,9, zvolila jsi asi nevhodnout snídani - něco s vysokým glykemickým indexem.. Buď něco sladkého, nebo třeba i něco jako rohlík - rohlík dokáže zvednout glykemii poměrně rychle.. Řešením je jíst něco pomalejšího - tmavý chléb (pořádný, ne obarvený) třebas s Lučinou. Nebo píchat na snídani s krátkým časovým předstihem, aby inzulín stihl zareagovat - já obvykle posílám bolus 10 minut před tím, než jdu snídat (pokud nemám glykemii 5 a méně a defakto tím řeším hypo)..

Tohle je vše poměrně komplikované a u tebe je bohužel na všechno už málo času..

pon 19. bře 2018 6:37:14

Odpovědět s citací
Ahoj,ano edukacni pobyty jsou super....bazaly me fungovali,bolusy taky...vykyv obcas byl ale ted je to horsi...neridim se podle senzoru uplne ale kdyz si zmeriˇ gllymcu a mrknu na senzor je vzdy docela rozdil....a pak nevim co delat....mozna bude lip bez nej....a aby ukazoval hypo pres noc trikrat a ja namerila osm je divny....nekdy se mi zastavi i pumpa je to tak nastaveny....a ono taht pumpu v narvane saline z podprsenky protoze rve ze mam pokles neni moc prijemny....asi jsem divny pripad...chci jen donosit a porodit zdravy mimco....a mam fakt strach ze ty vykyvy mu ubliziiiii

pon 19. bře 2018 15:41:36

Odpovědět s citací
Máš Enlite, co? To že ti to takhle kecá je velice pravděpodobně špatnou kalibrací (může být i vadný senzor, ale to by se asi projevovalo jinak).. Je nanejvýše vhodné kalibrovat, když nemáš změnu trendu (neletíš nahoru, nebo nepadáš dolů).. Nevím jestli to tak je správně, ale radši bych kalibroval přes den víckrát, ale vždy si počkal na situaci, kdy nebudeš po - nebo těsně před jídlem, ve chvílích, kdy neděláš korekci.. Velice důležitá je i prvotní kalibrace.. Pokud se stane něco nenadálého a musíš se dojídat, nebo připichovat při 2hodinovém warm-upu senzoru po napíchnutí nového senzoru, je bezpečnější chvíli ještě vydržet a dělat kalibraci o něco dýl, ale prostě ve stavu, kdy nečekáš, že ti to bude lítat.. Další problém je, že první den po nasazení (respektive prvních 12 až 24 hodin) je přesnost horší.. Proškolenost ohledně senzorů je bohužel tragická a tak pacienti neví, jak se senzory začít..... Přitom to jsou nesmírně důležité věci a pak dochází k tomu, že se ti senzor zprotiví hned na začátku a přitom to může být nevhodnou obsluhou.. Jinak jsou senzory nesmírně užitečná věc....
Co se týče toho kolísání, nevím jak je to v těhotenství, ale mimo něj (a předpokládám že to bude podobně) je vhodné se výkyvům vyhnout.. Je zjištěno, že diabetik s průměrnou glykemií 8 a nízkou variabilitou má nižší pravděpodobnost komplikací diabetu, než diabetik s průměrnou glykemií 5, ale velkými výkyvy (nehledě na to, že výkyvy při průměru 5 znamenají nemalý čas v hypu)

úte 20. bře 2018 6:41:14

Odpovědět s citací
Ahojky...ano ano snazim se nekolisat....a je pravda ze jsem spis nizsi...senzor dnes opet reklamuji...hlasi 2,7 vypina se mi pumpa a mam treba 5,9...kalibrace probiha casto a vzdy kdyz neni sipka nahore ci dole...jsem z toho vystresla a nevim zda o senzor vubec stojim...musim se o to vic merit protoze to vypada ze stale litam v hypu a neni to tak...ani pocitove....hodne me to zklamalo...a uprimne na help lince vi to stejne co ja...nechci si jen ztezovat,ale ma to pomoci a ne opacne...no snad i pres tohle vse bude prcek v pohode....

stř 28. bře 2018 14:10:01

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Je to celkem běžné,že senzor hlásí nízkou glymču,pumpa zastavuje výdej a podle g-m mám tř.5-6.Ale zvykneš si.

stř 28. bře 2018 17:02:23

Odpovědět s citací
Mno, jestli je to běžné, tak je to rozhodně špatně.. Nechci vychvalovat, nebo hanit konkrétní výrobce senzorů, ale jsou prostě některé, se kterými jsou problémy (ale mají šikovnější obchodní zástupce) a jsou takové, se kterými je problém menší.. Samozřejmě tě chápu, že jsi zvolila výrobce, který dělá senzor spolupracující s tvojí pumpou.. Teď už ani jinak na výběr nemáš než v tom pokračovat.. Zkus dodržovat pravidla, která jsem ti napsal výše.. Senzory jsou úžasná věc, ale chce to aby fungovaly jak mají..

čtv 29. bře 2018 6:05:11
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]