Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Vyroba medu, sirupu a podobne 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Zdravim,
diky nahodnemu mereni jsem si zjistil zvyseny cukr (pri prvnim mereni 19mmol/L), zmenou stravy jsem se behem dvou mesicu dostal nekam kolem 6 - 7, kde se to drzi. Rad jsem doma vyrabel ruzne medy (pampeliskovy, bezovy, jitrocelovy, smrkovy...atd) a take spoustu ruznych sirupu. Muj dotaz zni, jestli nahodou nema nekdo zkusenost s necim, cim by se dal v techto pripadech cukr nahradit? Dekuji za kazdou radu.

čtv 05. dub 2018 20:51:27

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
No,to ti pak zbývají náhražky cukru-sorbit,stevia apod.Cukr v jakékoli podobě bude dělat v krvi neplechu.

pát 06. dub 2018 11:38:19

Jméno: Roman
Odpovědět s citací
pitovo píše:
Zdravim,
diky nahodnemu mereni jsem si zjistil zvyseny cukr (pri prvnim mereni 19mmol/L), zmenou stravy jsem se behem dvou mesicu dostal nekam kolem 6 - 7, kde se to drzi. Rad jsem doma vyrabel ruzne medy (pampeliskovy, bezovy, jitrocelovy, smrkovy...atd) a take spoustu ruznych sirupu. Muj dotaz zni, jestli nahodou nema nekdo zkusenost s necim, cim by se dal v techto pripadech cukr nahradit? Dekuji za kazdou radu.

19 je hodně, změřte se 1h po standardním jídle, které jíte (nejlépe oběd). Pokud bude nad 8, doporučuji návštěvu diabetologa.
Standardně ráno před snídaní a pak 3h po jídle by jste měl být pod 5,7. Pokud nejste, zase k doktorovi.

pon 09. dub 2018 10:48:16

Odpovědět s citací
Dekuji za rady, ale muj dotaz byl spise na tu vyrobu medu, sirupu a tak. Hlavne prakticke zkusenosti...

sob 14. dub 2018 18:51:43

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Med vyrábí jen včely, určitě nikdo jiný:-)
Myslím, že sirupy bez cukru vyrobit prostě nejdou. Jejich základ je cukerný roztok.

ned 15. dub 2018 7:53:55
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ]